Środa, 13 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2007, 8:48
Autor: TEJO
Sukces Tomasza Czaplickiego w kajakowym freestyle’u.

8 i 9 czerwca na torze kajakowym "Wietrznice" w miejscowości Zabrzeż zostały rozegrane II Otwarte Mistrzostwa Polski we Freestyle'u Kajakowym.

Doskonale spisała się reprezentacja jeleniogórskich kajakarzy startujących w barwach Karkonoskiego Klubu Kajakowego. Bardzo dobrą formę potwierdził Tomasz Czaplicki, ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów.
Tomek zdeklasował rywali w kategorii seniorów i zdobyli tytuł Mistrza Polski na rok 2007.

Świetnie spisali się także inni zawodnicy. Jakub Hankiewicz niespełna piętnastoletni kajakarz, mieszkaniec Lwówka Sląskiego zajmując I miejsce w kat. juniorów zdobył tytuł mistrza Polski juniorów na rok 2007. Michał Wrzal z Jeleniej Góry zajął drugie miejsce w kat. juniorów i zdobył tytuł Vice-Mistrza Polski Juniorów na rok 2007.

Nieliczna, bo pięcioosobowa reprezentacja klubu "KKK Jelenia Góra", w której skład poza wyżej wymienionymi weszli Robert Hankiewicz I Paweł Śliwa zajęła drużynowo drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy "KKK Jelenia Góra" mają stanowić trzon powoływanej kadry narodowej we freestyle'u kajakowym.