Czytających: 11299

Jelenia Góra: Zdecydował gol z 3. minuty

Sobota, 27 kwietnia 2019, 15:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 0:36
Kibice, którzy spóźnili się na sobotni mecz Dolnośląskiej Ligi Juniorów Starszych na stadion przy ul. Złotniczej, nie zobaczyli jedynego gola, jaki padł w spotkaniu jeleniogórskich Karkonoszy z Chrobrym Głogów. Goście już w 3. minucie otworzyli wynik i jak się okazało, do ostatniego gwizdka nie uległ on zmianie.

Jeleniogórzanie nie byli dostatecznie skoncentrowani na początku spotkania, bowiem w polu karnym niepilnowany Piotr Kmera wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła i strzelił na 0:1. W 26. minucie goście mogli podwyższyć wynik, jednak zawodnik z Głogowa strzelił ponad bramką. Po zmianie stron powinien być 0:2 - w 49. minucie Cybórt faulował we własnym polu karnym, ale intencje Kunickiego doskonale odczytał Marceniuk i Karkonosze uwierzyły, że nie wszystko stracone. W końcówce szansę na wyrównanie zmarnował Wiejak. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:1, ale duża w tym zasługa bramkarza biało-niebieskich, bowiem mogło być gorzej.

Warto zaznaczyć, że głogowianie to trzecia ekipa LDJS, a Karkonosze dzięki świetnej postawie w rundzie wiosennej zajmują 11. miejsce i minimalna porażka z zespołem z czołówki napawa optymizmem przed dalszą walką o utrzymanie.

Karkonosze Jelenia Góra - Chrobry Głogów 0:1 (0:1)

Karkonosze: Marceniuk - Dulny, Bubin, Orzeszko, Kaziemko, Sołtysiak, Gęślak, Żurawski, Wiejak, Pietruczuk, Aleksiejew.
Chrobry: Bołdyn - Staszkowian, Bełza, Przybylski, Bielecki, Marczak, Szafran, Glinecki, Kmera, Turański, Kunicki.