MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zdaniem policji jest bezpieczniej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:21
Autor: TEJO
Fot. goral
Znacznie mniejsza przestępczość i wzrost uznania wśród zwykłych ludzi to, zdaniem policji, największe sukcesy w minionym roku. Ale bolączką wciąż pozostają chuligani i drobne kradzieże.

O tym rozmawiano w trakcie środowej odprawy rocznej, która miała miejsce w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Uczestniczył w niej generał Andrzej Matejuk, komendant wojewódzki policji. Pochwalił stróżów prawa z Jeleniej Góry i okolic za sukcesy.

Zdaniem młodszego inspektora Zbigniewa Ciosmaka, komendanta miejskiego w stolicy Karkonoszy, osiągnięcia to skutek decyzji o zwiększeniu liczby patroli. Mniej policjantów pracuje za biurkiem, więcej pilnuje porządku w terenie.
– Przestępczość spadła o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku – podkreśla komendant. Najbardziej w Cieplicach, uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Policjanci pochwalili się, że ujawniono wielu handlarzy środkami odurzającymi.

Jednak, jak informuje komisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowa KMP w Jeleniej Górze, rejonami, gdzie najczęściej dają o sobie znać bandyci i złodzieje, są Szklarska Poręba i Karpacz. To dlatego, że właśnie tam przybywa najwięcej zmotoryzowanych turystów, którzy przyciągają przestępców.

– Policja zanotowała także 1937 kolizji drogowych. To mniej niż w zeszłym roku. W 10 przypadkach przyczyną wypadków była nietrzeźwość użytkowników dróg – informuje kom. Bagrowska.

Na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymano 27 sprawców, odzyskano 3 poszukiwane pojazdy i zatrzymano 8 poszukiwanych osób. Ujawniono też 169 nietrzeźwych kierowców i rowerzystów.

Policjanci zatrzymali 952 nietrzeźwych kierujących, czyli o 304 więcej niż w roku 2004.

Ogłoszenia

Czytaj również

Monitoring w Radomicach

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Krzysztof z Kiepury 13-01-2006 15:42
moim zdaniem na zabobrzu jest za malo policjantow - jak byl tam komisariat staly to bylo lepiej - a strazy miejskiej to wogole nie widac!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Zapuszczone okolice Drzymały

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Likwidacja schroniska

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2082
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%