MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Zdaniem maluchów: Najlepszymi przyjaciółmi są rodzice!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 11:59
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2013, 7:26
Autor: Mestra
Fot. mestra
Muzycznie, tanecznie, kolorowo, ale też przyjaźnie i niezwykle rodzinnie zrobiło się wczoraj (7.04) w „Muflonie” podczas kolejnego „Poranka”. Wszystko wskazuje na to, że Pampaliniemu, łowcy zwierząt, udało się złowić... świetną imprezę dla małych i dużych.

Nie zwracając uwagi na zimową aurę tej wiosny, 7 kwietnia o godz. 12.00 do sali widowiskowej MDK „Muflon” przybyły barwne ptaki, zwierzęta leśne i morskie oraz te z najdalszych zakątków świata – właśnie tak przebrane maluchy wzięły udział w „Konkursie na najlepszy strój zwierzaka”. Dyplomy i nagrody przyznano za przebranie papugi, biedronek i wilka, pozostali uczestnicy dostali upominki w postaci kolorowanek. Jako niespodziankę od Pampaliniego dzieci otrzymały maski różnych zwierząt, które potem kolorowały pod czujnym okiem opiekunów i prowadzących.

Przy stolikach z kawą, herbatą i słodkim poczęstunkiem wszyscy w skupieniu oglądali bajki oraz czekali na kolejne części programu. Podczas warsztatów tym razem bawił i uczył „Pampalini łowca zwierząt”. Prawdziwym hitem okazała się piosenka „Nie bój się”, stworzona specjalnie na tę okazję przez prowadzących, przy której dzieci bawiły się tańcząc i śpiewając na scenie.

Wyświetlono też krótki film-reportaż z udziałem dzieci, które były obecne na poprzednim spotkaniu z Bolkiem i Lolkiem. Tym razem maluchy i ich opiekunowie zmierzyli się z pytaniem: „Co to jest przyjaźń?” i „Kto to jest przyjaciel?” - „Najlepszymi przyjaciółmi są rodzice!” - odpowiedział jeden z małych uczestników.

Impreza zyskuje coraz większą popularność więc organizatorzy postanowili w maju zorganizować aż dwa „Poranki Rodzinne”. 1 maja z okazji świąt majowych odbędzie się „Poranek” patriotyczny z konkursem na piosenkę, wierszyk lub dzieło o tematyce nawiązującej do symboli narodowych. 26 maja z okazji Dnia Matki, za sprawą bajek z serii „Przygody Błękitnego Rycerzyka”, do „Muflonu” przybędą księżniczki oraz rycerze. Będzie też wyjątkowa niespodzianka dla mam.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Spotkanie z przeszłością

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 8-04-2013 18:04
aż muszę napisać - takiej imprezy jak ta w Muflonie ze świecą w mieście szukać, ogromne gratulacje dla organizatorów za pomysł i realizację!!!
~Michasia 9-04-2013 7:40
Dla mojej rodziny to już trzecia wyprawa na Niedzielny Poranek do Muflona i z pewnością będą kolejne. Zawsze jest dobra zabawa i przemiła atmosfera. Kochani tak trzymać! Nowy pomysł na aranżacje widowni kapitalny. 1 maja odwiedzimy Was z większą ekipą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Urząd czynny krócej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
668
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%