MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Zdali śpiewająco w Akademii Młodego Melomana

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 3 lipca 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
„Piknik muzyczny” z okazji zakończenia roku akademickiego 2010/1011 w Akademii Młodego Melomana odbył się wczoraj w Filharmonii Dolnośląskiej. Imprezę prowadzili aktorzy: Honorata Magdeczko–Capote, związana z Teatrem Maska oraz Jacek Paruszyński z Teatru im. C.K. Norwida.

Z powodu niesprzyjającej pogody uroczystość zakończenia roku nauki w Akademii Młodego Melomana została przeniesiona do Filharmonii Dolnośląskiej, choć pierwotnie miała odbyć się w plenerze. Całość rozpoczął koncert Orkiestry Kameralnej Klasik Modern działającej przy Filharmonii Dolnośląskiej, która przypomniała utwory grane podczas lekcji w Akademii Młodego Melomana.

Wykładowcy, w których rolę wcielili się aktorzy Honorata Magdeczko-Capote i Jacek Paruszyński, sprawdzali wiedzę muzyczną słuchaczy. Podczas 16 spotkań młodzi akademicy odkrywali co piszczy, buczy, dźwięczy i szeleści w instrumentach tego świata. Okazało się, że dzieci znakomicie opanowały informacje z wcześniejszych zajęć i potrafiły rozróżnić instrumenty dęte, strunowe, perkusyjne, czy też powiedzieć ile strun ma harfa. Nie zabrakło tańców i zabaw np. w „Zwariowanego Chopina”.

Po części muzycznej odbyło się losowanie wspaniałych nagród dla najpilniejszych młodych melomanów z akademii, którzy uczestniczyli minimum w 11 lekcjach. Do wręczonego na pierwszych zajęciach Indeksu Młodego Melomana uczestnicy wklejali bilety z „Niedzielnych Poranków Muzycznych”. 100 uczestników otrzymało dyplomy zaliczenia roku akademickiego 2010/2011 w Akademii Młodego Melomana. Kolejne wykłady – już od września.

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Koderzy ze Ścięgien

Czas na egzamin ósmoklasisty

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~o! 3-07-2011 22:13
tekst o niczym...
~ana 4-07-2011 10:10
piękny i interesujący komentarz dzieci kultura to jest to

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Nowa rektor w KPSW

Przetarg na kolejną stację

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Pożegnanie starszaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
531
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%