MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Zbyt ciężka służba

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 2 czerwca 2007, 8:27
Autor: DOB
Fot. FOT. AGNIESZKA GIERUS
Niskie płace i stres zniechęcają do pracy w straży miejskiej.

Kiedyś o pracę w formacjach SM zabiegały dziesiątki młodych mężczyzn. Teraz jest odwrotnie. Jest problem z obsadą wolnych etatów.
Jeleniogórska straż miejska ma ich 50, ale obecnie dwa są wolne. – Takie sytuacji nie było już dawno – przyznaje rzecznik prasowy straży miejskiej Grzegorz Rybarczyk.

Wielu chętnych rezygnuje, jak tylko bliżej zapozna się ze specyfiką pracy. – Przejdą już szkolenie i kiedy są gotowi, by założyć mundur, odchodzą. Oddają pieniądze za szkolenie i szukają szczęścia w innym zawodzie – mówi komendant Jerzy Górniak.

Grzegorz Rybarczyk dodaje, że wielu strażników odchodzi po przepracowaniu kilku miesięcy.
Nic dziwnego. – Zmorą są bezdomni i pijacy. Oni często zachowują się agresywnie, są wulgarni, a my musimy się z nimi użerać. Nie każdy to wytrzymuje – mówi młodszy strażnik Grzegorz Sochacki.
– Dużym problemem są też nietrzeźwi nieletni – dodaje jego kolega, młodszy strażnik Robert Kałużny.

Mundurowi pracują na trzy zmiany i muszą być dyspozycyjni nawet w wolnym czasie, gdyż mogą zostać wezwani na służbę.
Inna sprawa, że praca w straży miejskiej nie jest tak prestiżowa, jak choćby w policji. Wiele osób ma zastrzeżenia, co do skuteczności strażników.

– Na głównym deptaku przy ul. 1 Maja kierowcy parkują jak chcą. Strażnicy przechodzą obok obojętnie, nawet nie zareagują – mówi radny Wojciech Leszczyk. Podobne uwagi kierują też radni Wspólnego Miasta. – Od kilkunastu lat jest problem z utrzymaniem porządku w mieście – mówi Miłosz Sajnog. – Właściciele sklepów w centrum co weekend liczą straty. Wystarczy, że pijana młodzież wraca z dyskotek. Gdzie w tym czasie są nasze służby?

– Kiedy deptakiem idą strażnicy, to ludzie się denerwują, że chodzą bez celu i tylko zużywają buty. Ale jeśli tym samym deptakiem idą policjanci, to nikt nie ma zastrzeżeń – mówi Dominik Kowalski z Jeleniej Góry.

W straży miejskiej nie zarabia się wiele. Grzegorz Sochacki pracuje w niej od 3 lat, ale łączny jego staż pracy to 15 lat. Na wypłatę składa się płaca zasadnicza, stażowe i 14 procent premii. Brzmi zachęcająco, ale w praktyce wychodzi trochę ponad 1100 złotych na rękę. To niewiele więcej, ile ma kasjerka w hipermarkecie. – Kiedyś zwracano mi jeszcze koszty dojazdów do pracy, bo nie mieszkam w Jeleniej Górze – mówi Grzegorz Sochacki. – Ale potem zmieniła się ustawa i teraz muszę jeździć za własne pieniądze.
– Za taką pensję to bym nawet na ulicę nie wyszedł – mówi Seweryn z Piechowic, który przed laty chciał pracować w Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Wyjechał do Anglii i pracuje w szpitalu, opiekuje się osobami starszymi. Zarabia miesięcznie czterokrotnie więcej, niż dostałby w straży.

<b> Więcej nie zarobią? </b>
Podczas ostatniej sesji radny Jerzy Pleskot zaproponował podwyżki płac. &#8211; W straży nie było regulacji wynagrodzeń od dobrych kilku lat &#8211; zauważył. I chyba jeszcze długo nie będzie. &#8211; Nie ma takiego tematu &#8211; mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. &#8211; Równie dobrze mógłbym spytać, dlaczego poprzednie władze takich podwyżek nie uchwaliły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sytuacja w spółce Sanikom

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~Parabola 2-06-2007 8:56
To jakaś paranoja . Ostatnio panuje jakaś moda na użalanie się. nie dłużej jak 2–3 dni temu oglądałem w telewizji Odra wywiad z pracownicą "Wodnika" pani opowiadała jaką to ciężką pracę mają , aż łza zakręciła mi się w oku. Teraz czytam że panowie strażnicy użerają się z bezdomnymi i pijakami. Aż chciałoby się im pomóc więc może należałoby pomóc im jakoś np. umieszczając wszystkich bezdomnych i pijaków, w specjalnych strefach otoczonych drutem kolczastym, żeby panowie strażnicy nie musieli się użerać z nimi , a może założyć im krawaty bo "klient z krawatem jest mniej awanturujący się".....Panowie....Taka praca...Zapewniam że każda praca jest uciążliwa a wynagrodzenie za nią jest marne....Pozdrawiam
~Remik 2-06-2007 9:43
Wystarczy tylko trochę chęci, zmiana i prawidłowe oznakowanie ulic w centrum i nie będzie problemu.Prawdę mówią radni Wspólnego Miasta służby sobie nie radzą. Tak mało chętnych czy do to policji czy straży nie było od lat. Wystarczy poczytać o wakatach w np. jeleniogórskim garnizonie. Młodzi nie chcą i nie będą pracować za te pieniądze. 1000 zł w straży czy 1100 w policji. Jaja sobie robią. Chciałem pracować w policji, wcześniej chciałem w straży. Nie żałuję, że się nie udało ( brak poparcia takie były wtedy czasy 2004 rok ). Teraz co 6 miesięcy jadę do Szkocji i mam na miesiąc 7000 zł. Tęsknie za mundurem. Wolę jednak mieć pełen portfel
~z ostatniej chwili 2-06-2007 11:02
A moze panowie straznicy wytlumacza dlaczego wczoraj zalozyli klamerke na zoltego fiata na ulicy jeleniej, chociaz nie ma tam zadnego zakazu? Auto zostalo okradzione...
~miecz1 2-06-2007 11:41
Dziwi mnie że jeszcze te ogromnie kosztowne w utrzymaniu pseudoslużby straży miejskiej nie zostaly dotychczas rozwiązane– przecież to statyści mundurowi na utrzymaniu podatnika . W miastach gdzie nie ma straży miejskiej spoleczeństwo jest o tyle bogatsze , bo wydaje pieniądze na pożyteczniejsze sprawy.Ale tam jest sprawniejsza policja .A indolencja pracy strażników – co ma wspólnego z poborami? które i tak są nieslusznie wyplacane , no bo za co? Oczywiście w straży miejskiej się nie zarabia – tam się bierze co miesiąc.A dla budżetu miasta to jest rozrzutnośc.
~do z ostatmiej chwili 2-06-2007 13:03
widze ze znasz sie na zasadach ruchu drogowego... samochód niestety ale stoi prawie na skrzyżowaniu. A odległość w jakiej można zaparkować samochód przy skrzyżowaniu to najbliżej 10 m jeśli znaki nei pokazują inaczej
~WIOCHA 2-06-2007 14:04
Staralem sie do Strazy Miejskiej ale oczywiscie mnie nie przyjeli . Teraz jestem w USA i pracuje jako cop . Dziekuje Jelenia Goro za otworzenie mi oczu .
~strażnik do miecz1 2-06-2007 14:56
Tylko wczoraj 12 wizyt w domach u ludzi na ich prośbę o pomoc. Do tego 15 innych interwencji, a co najśmieszniejsze tylko jedna drogowa reszta żebrzący Rumuni, narkomani, awantury w miejscach publicznych.To wszystko jeden patrol. Można policzyć średnią. Kilka tysięcy telefonów od mieszkańców w roku. To jest realny dowód na to , że Mieszkańcy Zabobrza, Centrum czy Cieplic zamiast pisać dla sobie wiadomych powodów bzdury o straży gdy potrzebują pomocy po prostu dzwonią przekonując się, że zawsze tą pomoc mogą otrzymać.To są fakty łatwe do sprawdzenia choćby przez dziennikarzy czy radnych miasta. Tak naprawdę co ty wiesz o pracy straży miejskiej
~przechodzień 2-06-2007 15:29
co do tego żółtego fiata to nie zostało okradzione tylko zniszczone.A propo.Zastanawiam się czy jeszcze tam stoi.Bo jak przechodziłęm obok to ten właściciel był bardzo oporny zgłosić się w tej sparwie do straży
~Do ostatniej chwili 2-06-2007 15:32
Bardzo dobrze . Gonić stare trupy.Jest tyle innych miejsc do parkowania , a ten kierowca wybrał sobie akurat to.Facet rzeczywiście zna się na prapisach RD
~do "do z ostatmiej chwili" 2-06-2007 16:09
"samochód niestety ale stoi prawie na skrzyżowaniu" Prawie czyni wielka roznice... Mozna powiedziec tez ze straznicy sa prawie sprawni umyslowo. I prawie im sie nalezy prawie podwyzka. A moze jeszcze cos powiesz wiecej o okradzeniu tego autka?
~Do strażnik 2-06-2007 16:57
12 wizyt w domach i 15 innych interwencji, a do tego odprawa przed służbą wyjście w teren i to wszystko w 8 godz. służby ? Chyba chłopie troche przesadzasz albo interewncje załatwiasz w 5 min. czyli na odpier........
~jahny 2-06-2007 16:58
Grzesiu trzeba było zostać w TESCO !!!!
~Do Leszczyka i innych radnych 2-06-2007 17:01
A czy czepiacie się Strażników że nie reagują jak parkujecie na zakazach i poruszacie się po 1–go Maja w zakazie. Co macie jakiś immunited na Straż Miejską. Jak się będziecie dalej czepiać to następnym razem zrobie zdjęcie auta radnego na zakazie i wyśle do gazety !!!
~jack 2-06-2007 17:36
Rozwiązać straż miejską, pieniądze przeznaczyć na policję.
~Do Strazy Miejskiej 2-06-2007 17:36
Podziwiam was za odwage i determinacje z jaka nadal wywiazujecie sie ze swoich obowiazkow.Ci,ktorzy wypowiadaja sie przeciwko wam nie wiedza o czym pisza.
~do strażnik 2-06-2007 17:57
A może powiesz mi, czemu rottweiler obok wieżowca na Kiepury 12 ciągle lata luzem od 2 lat? Za mało ludzi zgłaszało? A może ten patrol, który zobaczył pana z pieskiem, nie odważył się podejść bliżej? PS pozdrawiam strażnika, który miał odwagę spuścić dziecku powietrze z koła roweru, bo dziecko nie miało karty rowerowej. Cóż za odwaga i męstwo! A co z notorycznie zastawioną drogą koło piekarni na pijarskiej? Codziennie tamtędy jeżdżę, kilka busów dostawczych albo i nawet ciężarówka z mąką stoją i co? Nie przeszkadza wam to? A co patrol robił niebieską furgonetką stojąc przy ruinach starego wiaduktu na Krakowskiej? Ja też lubię odpocząć, jak jadę firmowym autem, ale się nie chowam po krzakach!
~Realista Praktyk 2-06-2007 18:34
dzwoniąc na straż miejską masz jakieś szanse, że ta się pojawi, bo jeśli chodzi o policję to z doświadczenia wiem, że jedzie do 1/3 zgłoszeń albo przyjeżdża duuuuużo po czasie. Już strażnika miejskiego prędzej się doczekasz niż policjanta. Czasami policjanci naszego miasta nie maja czasu na przeprowadzenie interwencji bo ktoś żle zaparkował lub mój kotek wszedł na drzewo i nie może zejść albo uganianie się za bezpańskimi psami czy szukanie śmieci. Co do ich postępowania mandatowego za źle zaparkowane pojazdy, sprawa jest prosta jak nie będzie mandatów to kierowcy będą parkować gdzie im się żywnie podoba. Wracając do funduszy które mogły by być przekazane zamiast SM do Policji, wątpię w to by po rozwiązaniu SM pieniądze przeznaczone dla nich przekazane były by dla Policji, bądźmy realistami nasze władze mają inne wydatki niż policja. Poza tym po co policji kasa na etaty skoro nie ma chętnych do pracy?
~do 17.57 2-06-2007 18:36
Od..... się od piekarni. Może ponosisz po kilkadziesiąt kilo w worku ? Wylewaj swoje żale, a nie wskazuj miejsc, gdzie i tak łupią jak w.....
~były do ,,do strażnik" 2-06-2007 18:46
troszkę przesadzasz. na Krakowskiej jest dzikie wysypisko śmieci– ale ty zapomniałeś o tym wspomnieć, a na pijarskiej stoją busy i są ich kierowcy karani–poprostu odmawiają przyjęcia mandatów i sprawa znajduje finał w sądzie a to trwa ale przecież strażnicy mogą wziąść busy na plecy i je przenieść, a jak tir rozładowuje mąkę to wybacz tam nie ma innych drzwi a może zamknąć piekarnię jak przejście dla pieszych na Jana Pawła? nie masz pojęcia jak wygląda praca w tej formacji. przecież każdy może przejść się do komendy SM i tam zapoznać się z tym co te ,,nieroby" robią. ale lepiej siedzieć w domciu pykać w klaputki i krytykować, ech... a radni nie mają układu ze strażą – przy wjeździe na Plac Ratuszowy jest dopisek pod znakiem b–1 nie dotyczy funkcjonariuszy publicznych za zezwoleniem– w myśl ustawy radni są funkcjonariuszami publicznymi tak jak strażnicy miejscy, policjanci itp, a za ,,zezwoleniem"?no cóż to przecież radni ustalają co w naszym mieście się dzieje nieprawdaż?jeszcze jedno pytanko dlaczego nikt nie pisze o pracy policji? pozdro
~prosta kalkulacja strażniku 2-06-2007 19:08
licząc że straż pracuje pełny wymiar czasu (pomijając odprawe) czyli 8 h daje to 480 min pracy w dniu mając jak wyżej napisano 27 interwencji daje to niecałe 18 min na jedną interwencje a gdzie czas na dojście ewentualnie na dojazd? musicie się nieżle panowie uwijać hehe a i jeszcze jedno co się dzieje z punktami kontrolnymi na których kiedyś straż miejska się meldowała czy ten system dalej działa???
~do piekarza 2-06-2007 19:43
Nie chcialo sie nosic teczki, trzeba nosic woreczki!
~do " były do ,,do strażnik" 2-06-2007 20:02
Z ciekawosci podjade i zobacze, jak wyglada to "dzikie" wysypisko, bo jakos nie rzuca sie w oczy. Sa jeszcze dzialki – czy to gdzies tam? A piekarnia ma swoje wejscie tez z boku, ale prosciej przeciez zablokowac ulice i utrudnic przejazd. Teraz jezdze naookolo ul.Kilinskiego, bo kolo piekarni tez zuliki, ktore moga wleciec pod kola w upojeniu. Ale straznikom ktorzy tam jezdza, to nie przeszkadza. Przeciez na wlasnym podworku nie trzeba sprzatac. PS Jestem za karaniem mandatami zle parkujacych, ale straz miejska niech to robi z glowa i zdrowym rozsadkiem!! Dlaczego np kolo restauracji chinskiej jest zakaz i ludzie wypasionymi furami staja, i nic im sie nie powie, a kolo kwiaciarni stanie, to od razu wszystkich spisuja? Traktowanie wybiorcze? Masz racje, nie wiem jak wyglada praca straznika, ale moze w takim razie ja opiszesz szerzej, skoro pracujecie wzorowo, moze otworzycie ludziom oczy ze jestescie potrzebni. Jakos na SM z Karpacza i Szklarskiej nie ma takiej nagonki, tylko na SM z jelonki...
~Piechowice 2-06-2007 20:20
Piechowice. Kilka lat ze straż miejska.Rezygnacja z ich "usług" przez Ejnika.Dziękujemy Panu przy okazji Panie Burmistrzu Ejnik. I, co? Po paru latach okazuje się, że jednak trzeba wrócić po straż miejską.Pisze to bo szlag mnie trafia kiedy dzwonię na 112 i ... cisza, szlag mnie trafia, że wkoło pełno żuli.Po co była ta likwidacja ?
~COP 2-06-2007 20:42
Są potrzebni.Swoje robią.
~do Piechowice 2-06-2007 23:00
U Was moze sie sprawdzaja, bo fakt, zulikow u was wieczorem nieco wychodzi na deptak, zwlaszcza w okolicy alberta i osiedla. Ale skupmy sie na ich pracy w jelonce – ja glownie widze co sie dzieje w centrum i zabobrze, bo tam pracuje i mieszkam. Poza tym na poprzednie zarzuty nikt jakos nie chcial nam odpowiedziec... A ze lepiej w domu siedziec i pykac? Tak, bo sam naczelnik tez przyjmuje interesantow tylko w jednym dniu w tygodniu i do tego trzeba sie jeszcze zapisywac na godzine. W ratuszu czlowiek jest odsylany do strazy miejskiej. I tworzy sie bledne kolo, nie ma zgloszonych problemow, bo nie ma ich komu zglosic.
~ogarniacz 3-06-2007 2:29
ahahahaha–ten tytuł&lt;lol&gt; bez komentarza:P
~do 23 3-06-2007 7:14
Sprawdź i pisz. W Piechowicach i Jelonce to Ci sami
~Inger 3-06-2007 7:16
A ja tam jestem po ich stronie. Chłopaki wiedzą co robią, a robote mają paskudną. Ja jestem ciekaw co zrobiliby na ich miejscu wszyscy Ci szczekacze tacy mądrzy tu na forum, gdzie bezkarnie i anonimowo mogą pojeździc na ludziach jak po łysych kobyłach. A pozbieraj sobie jeden z drugim kilku śmierdzących oszczanych meneli, narkomanów, którzy łazienki nie widzieli od roku, tudzież użeraj się z agresywnymi właścicielami jeszcze bardziej agresywnych psów to pogadamy!!!
~Panie Komendancie 3-06-2007 8:31
w jeleniogórskim BIP przeglądając oświadczenia majątkowe ma się wrażenie, że jednak te zarobki nie są złe. Powiem szczerze są znakomite przynajmniej Pana. Jak to w końcu jest ? Podane tu 1100 zł i ta prosta kalkulacja Pana oświadczenia.
~MOMOna 3-06-2007 8:54
Dolaczam sie do INGER. Wychodzi polskie pospolstwo i to w XXI wieku. Wstyd.Ci co tak duzo szczekaja na Straz Miejska nie maja zupelnie pojecia o materi.Nic tylko aby se poszczekac, czekajac w domku na bezrobotnym lub socjalnym i pretensje miec do wszystkich i wszystkiego tylko nie do siebie samego. Taki brak szacunku do sluzb porzadkowych swiadczy o poziomie naszego skoltunionego spoleczenstwa.
~"Kononowicz" 3-06-2007 10:32
Od tego są oni, są od tego, od tego są"
~do strażnika 3-06-2007 10:33
–jeżeli straż jest na utrzymaniu spolecznym i ma być potrzebna i skuteczna to muszą być o tym przekonani mieszkańcy a nie jakieś statystyki wywiadowczo–rejestracyjne.Na Kiepury na malym parkingu stoją historycznie zima–lato i blokują parking dwie ohydne pezyczepy . Tarasują na stale wspólny parking.Straż jest bezradna , bo przyczepy stoją tzw."prawnie"Tyle tytlko że wlaściciel samolub nic sobie z tego nie robi , wygląda na to że parking zostal za spoleczne pieniądze wybudowany tylko dla jego przyczep w tak potrzebnym ruchliwym miejscu .Ciekawy jestem ile mandatów za śmiecie i brud pod przyczepami nalożyla straż miejska ?czy poinformawala wlaściciela , że takie zatoczki to są w zasadzie do czasowego parkowania!a wyjazdy z zatoczki stanowią stale niebezpieczeństwo dla wycofujących się parkowania.Czy zaplacenie 30 zl podatku za przyczepę rocznie , upoważnia do calorocznej blokady parkingu i magazynowania pod nimi śmieci? To jest wlaśnie praca dla straży miejskiej – ale czy skuteczna ? czy wydatki na straż są rekompensowana spoleczeństwu? mewa
~do MOMOna i Inger 3-06-2007 10:40
Wiedzieli jaka to praca, gdy się zatrudniali. Mieli szkolenie. MOMOna – brak szacunku bierze się z ich braku szacunku i powaznego traktowania nas, obywateli. Inger – od tego są, żeby tych właścicieli kundli pouczyć (widział ktoś pouczającego strażnika–czy tylko wlepiającego mandaty?), a jak się właściciele nie zastosują, to zrobić porządek z kundlami! To co z tym rottweilerem na Kiepury? Jakoś nikt się nie kwapi już od kilku lat – boją się psa czy właściciela po koksowni? A żuliki przy palermo? Jakoś straż tam nie zagląda... Zacytuję E.Gierka:"Pokażcie co potraficie" – zbudujcie swój autorytet a nie skamlanie o podwyżki...
~Do Realista Praktyk 3-06-2007 14:46
Chłopie broniąć Straży nie wjeżdzaj na Policję, bo według Ciebie to chyba Policje powini rozwiązać na rzecz Straży. Policji w Jeleniej jest zaaaaaa mało, czyli brakuje ludzi i dlatego są takie sytuacje z dojazdem na czas. Ludzie dzwonią na Policję np. że na przystanku leży pijak, Policja przyjezdza zabiera takie bydle wiezie do domu, albo na dołek ,a Straż jeździ po mieście i szuka sobie roboty w tym czasie !!!
~do 20.02 3-06-2007 14:50
...Jakos na SM z Karpacza i Szklarskiej nie ma takiej nagonki, tylko na SM z jelonki... POETA CZY CO?
~MJ 3-06-2007 15:40
W ogole po co jest straz miejska skoro i tak policja zajmuje sie wszystkimi p...lami jakie sa w obowiazkach strazy miejskiej. Szkoda gadac
~Realista Praktyk do 14.46 3-06-2007 15:42
Wnioskuję, że uraziłem dumę policjanta – przepraszam. Ty przeproś za określenie leżącego człowieka bydłem.Tego Was chyba nie uczą, a może ? Bardzo brzydko Panie Policjancie. Prywatnym autem nie wieziesz.Co miesiąc pensje bierzesz. Dobrze,że chociaż potwierdzasz moje słowa, że nie ma Was na czas. To by było na tyle – chłopie – Nie ma Was tylu co powinno ? Jak maja być tacy jak TY, to może i dobrze Pewnie napiszesz, że nie jesteś policjantem. Jak chcesz to zadzwoń z Piechowic na 112, powiedz, że leży "bydle" na ławce i ... mierz czas przyjazdu. Panie Komendancie Policji może warto zlecić niektórym Pana podwładnym badania psychologiczne. Czasem słyszy się o wybrykach policjantów z np. pobiciami, ale jak zaczyna się od bydła...
~POETA 3-06-2007 16:13
Nie pojmuje jak rymuje...
~Do Realista Praktyk 3-06-2007 18:44
Jasne że nie jestem Policjantem , za taką kase nigdy bym tam nie poszedł, mam w rodzinie Policjanta i często opowiada co tam słychać. A jeśli bym miał kogoś przeprosić to tylko Bydło że porównuje je do takich ludzi co nachleja sie, zażygają, obsrają, położą sie na przystanku i wszystko mają w dupie, bydło się tak nie zachowuje. Ciężko mi coś wymyśleć aby dobrze określic takich ludzi, narobią roboty innym i co najlepsze nie ponoszą żadnych konsekwencji. Widze że TY byś był idealnym i czułym Policjantem. Może powinienes skierować do Pana Komendanta Słowa : WEŹ MNIE, MNIE WYBIERZ. Popracował byś ze dwa miesiące, dał przykład innym Policjantom jak maja obchodzić się z obywatelami co za dużo sporzyli alkoholu i co najważniejsze wszędzie byś dojechał po 4 min. od zgłoszeniach tak jak jest w USA !!! Wtedy może nie znalazł by się zadem idiota co na necie by obsmarował Polije " bo za długo czekałem na przyjazd Policji, płace podatki i mi się należy "
~do 18.44 3-06-2007 19:14
ZADEM widzę, że nerwy puszczają. Rozważę chęć pracy w POLIJI. Pepla z tego członka Twojej rodziny, oj pepla Pa. Do zobaczenia w Piechowicach.Jak dojedziesz na czas ups... sorki jak ten z rodziny przyjedzie gdy o to poproszę
~do SM 3-06-2007 20:46
Panowie, sami widzicie ze zarzuty nie sa bezpodstawne – czas sie wziac do roboty, a jak robota bedzie dobra, to mozna pomyslec o podwyzkach. Chyba ze chcecie szybko zarobic, to jedzcie do Anglii. Koniec romantycznych spacerow na piechotke na lotnisko, do roboty, zdobadzcie szacunek spoleczenstwa i miejcie glowe na karku i uzywajcie zdrowego rozsadku, a nie utrudniajcie zycie zwyklym ludziom. PS Co z rottweilerem na Kiepury? Cisza... nihil novi...
~123 4-06-2007 10:10
Biały polonezik koło Chińskiej (początek Bankowej, jeszcze przed zakrętem) cały czas zaparkowany ZA KOŃCEM PARKINGU, furki parkujące NA ZAKRĘCIE również koło Chińskiej, zielony Jaguar parkujący dokładnie na znakach zakazu postoju przed Kauflandem (tak, wiem, to nie wasz teren:), palanty z BMW parkujący przed wejściami do sklepów (żeby lola nie zmęczyła się idąc po bułeczkę i mleczko), bandy meneli na 1 Maja (chyba już było?), słynny piesek ze słynną właściecielką na Zabobrzu... ZERO PATROLI PO GODZ. 18... Jak dobrze, że juz tu nie mieszkam...
~do 123 4-06-2007 15:01
Jak na kogoś kto tu nie mieszka jesteś dobrze poinformowany... lub podniecasz się czytając co nie co zapamiętując i później pisząc
~do "do 123" 5-06-2007 8:22
Czemu tak bardzo przesilasz swój mały rozumek? Przeczytaj dokładnie tekst i zwróć uwagę na słówko "JUŻ". To słówko w zdaniu "Jak dobrze, że juz tu nie mieszkam" oznacza ni mniej ni więcej, tylko to, że mieszkałem w jeleniej i JUŻ tu nie mieszkam (od jakiegoś miesiąca, co nie zmienia faktu, że jestem tu codziennie). A co do podniecania się – prawdopodobnie niedługo trafisz już do szóstej klasy i tam na biologii poznasz się z tym zagadnieniem (teoretycznie).
~dociekliwy 6-06-2007 10:09
Tak sie sklada, ze podjechalem sobie na Krakowska i ... wysypisko jest, ale sporo dalej. A watpie, panowie z SM, aby z waszymi checiami byscie zostawiali tam auto i szli na piechotke. Za to jest spora sterta kiepow, i niezabezpieczony teren na przyczolku starego poniemieckiego wiaduktu... Chyba trzeba bedzie wam zaczac robic zdjecia...
~do dociekliwy 8-06-2007 8:43
Zapisz sie do ORMO. Oni tez robili zdjęcia i podpie....... Powodzenia !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
174
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%