MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Zbliżają się XIII Targi Turystyczne TOURTEC’ 2011

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Agrafka
Fot. TEJO
6 i 7 maja Rynek w Jeleniej Górze zmieni się w miejsce spotkań i wymiany poglądów osób z branży turystycznej, a czas ten będzie okazją do poznania bogatych tradycji Karkonoszy. Nie zabraknie również występów regionalnych artystów oraz gości zagranicznych. Partnerem jest Centrum Babylon Liberec z Czech.

Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC’ 2011, które odbędą się w dniach od 6 do 7 maja 2011 roku w Jeleniej Górze to impreza, którą po raz trzynasty realizować będą pracownicy związani z promocją turystyki (po reformie administracyjnej to urzędnicy z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego).

– Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Targów Turystycznych TOURTEC, aby poznać inne tradycje, oferty turystyczne, a także zaczerpnąć odrobinę kulturowego ducha z artystycznych występów. W trakcie prezentacji regionów, produktów i ofert turystycznych z nimi związanych, będą odbywać się na Placu Ratuszowym występy m.in. lokalnych zespołów folklorystycznych (Karkonosze, Porębianie, Rybniczanki, Rudawianie, Agat, Kowarska Orkiestra Dęta). Będą pokazy tańca nowoczesnego Beaty Tabor i szkoły tańca Kurzak i Zamorski oraz Dance Studio Emotion Hip Hop – poinformował Wiesław Dzierzba, szef starościńskiego wydziału promocji, turystyki i sportu.

Wystąpią również uczniowie przedszkola nr 1 i 2 z Piechowic, ze Szkoły Podstawowej nr 2, Groszki z Osiedlowego Domu Kultury oraz ze szkoły muzycznej Yamaha. Odbędą się także pokazy grupy sportowej Aikido oraz akrobatów z Cyrklandu. Nie zabraknie występów gości zagranicznych: zagra Orkiestra z Bambergu.

Targi będą trwały dłużej niż w zeszłym roku, a mianowicie 6 maja od godziny 10.00 do 18.00 i 7 maja od godziny 10.00 do 17.00. Swoje produkty i oferty turystyczne prezentować będą wystawcy z całego kraju i spoza granic Polski. Pojawią się przedstawiciele Warmii i Mazur, Województwa białostockiego, Kaszub, Gniezna i nie tylko. Zostaną zaprezentowane także różne lokalne produkty m.in. przetwory, nalewki, miody, chleby, ciasta i wiele innych.

Stragany podzielone zostaną na uliczki np. produktu lokalnego, gastronomiczne. Wydzielona będzie uliczka Karkonoska. Pojawi się dużo zagranicznych gości, m.in. z Czech, którzy będą promować Jablonec nad Nysą, Trutnov oraz czeski Związek Gmin Karkonoskich. TOURTEC odwiedzą również Niemcy m.in. z Bautzen i Aachen, a także Holendrzy.

– W tamtym roku przedstawiciele Białostocczyzny przywieźli swoje regionalne produkty m.in. słynną kiszkę, babkę ziemniaczaną oraz kołacze. Z naszych terenów stowarzyszenie Ducha Gór będzie prezentować swoje specjały, gospodynie z Rybnicy wypiekają smakowite ciasta, a mysłakowiczanie przywiozą pajdy chleba własnego przepisu, prezentowane także będą wyroby z miodów. Będzie okazja do kupienia biżuterii z Jablonca – zachęca Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wysyp grzybów w okolicznych lasach  

DIOZ: To zarzuty wyssane z palca

Wraca pomysł łączenia muzeów

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Patrolowali jezioro

Wyróżnienie dla samorządowców

Zmiany na Ogińskiego

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
729
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%