MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zbliża się Wszystkich Świętych

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 13 października 2018, 6:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 października 2018, 7:08
Autor: MPGK
Fot. MPGK
Zbliża się 1 listopada i dzień Wszystkich Świętych. MPGK ustaliło w związku z tym, że od 27 października do 06 listopada z powodów logistycznych obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych, niż uprzywilejowane.

W tym szczególnym czasie do wjazdu na teren cmentarzy upoważnione będą wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej. Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek.

Ustalenia dotyczą cmentarzy:
Cmentarz Stary w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 44
Cmentarz Nowy w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 68
Cmentarz w Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 18A
Cmentarz w Sobieszowie przy ul. Romera

W związku ze zbliżającym się świętem oraz trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, MPGK zwraca się z prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach zastosowały się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób: Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób będziemy składać do pojemników opisanych ( „ODPADY BIO” ). Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem ( „ZMIESZANE ODPADY” ).

MPGK zaprasza do pobierania worków na liście, które będą nieodpłatnie rozdawane osobom opiekującym się grobami.

Worki można będzie odebrać przy głównym wejściu na Stary Cmentarz oraz przy portierni przy wejściu od ul. Mickiewicza 31; od 15.10.2018 do 31.10.2018 w godz. 9 do 17; przy pomieszczeniu socjalnym w kaplicy na Nowym Cmentarzu od 15.10.2018 w dni powszednie w godzinach od 9 do 17.

Worki pełne liści należy zostawiać w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO”

Twoja reakcja na artykuł?

17
85%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Mikołaj nie zawiódł

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Jeleniogórski punkt krwiodawsta już działa

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~I tyle 13-10-2018 13:09
MPGK ma czelność nas uczyć, jak mamy utrzymywać czystość? Niech zadbają o cmentarze, zwłaszcza o nowy cmentarz, który obecnie jest lasem cmentarnym. Nie mam zamiaru sprzątać po ludziach, którzy z nasadzeniami ostro przesadzili, a MPGK nie zareagowało. Alejki są zachwaszczone, pełne błota, zwłaszcza po opadach deszczu. Na części cmentarza za tylną częścią kaplicy prawie każdy grób ma inną pozycję. Przejście pomiędzy nimi jest na tyle utrudnione, że ludzie muszą przeciskać się. Sprzątam wokół grobów moich krewnych, ale nie mam zamiaru sprzątać za leniwych pracowników MPGK.
~emerytka 13-10-2018 16:38
a czy zarzadzajacy cmentarzami zadbaja o to by nie bylo kradziezy kwiatow z grobow ? caly rok grasuja hieny cmentarne kradna kwiaty, znicze,
~Piernikiewicz 13-10-2018 20:45
do: ~emerytka (16:38)
Zarządzający pilnują wyglądu, porządku i czystości. Złodziei powinna łapać policja. Przed zlodziejami kwiatów pewnie trochę chroniłby monitoring. A jeśli złodzieja kwiatów nie złapie się za rękę podczas kradzieży, to nie ma mu jak udowodnić jej popełnienia.
~fot4u 14-10-2018 15:01
Dziki kraj :(
~prosto z kija 14-10-2018 22:45
Święto zmarłych ,każdy świętym nie jest

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieści z rejsu Pogorią

Wichura narobiła szkód

Nie daj się naciągnąć!

Coraz bliżej święta

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
980
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%