MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zbliża się Izerska Wielka Wyrypa

Wiadomości: Region
Czwartek, 25 lipca 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:59
Autor: Org
Ogromne puste przestrzenie, na których można usłyszeć w końcu swój oddech, malownicza dolina rzeki Bóbr, gdzie czas płynie nieco leniwie, piękne pagórki porośnięte starymi lasami i Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki. Tak zapowiada się tegoroczna edycja IV Ekstremalnego Rajdu na Orientację – Izerskiej Wielkiej Wyrypy. Impreza odbędzie się w dniach 16–18 sierpnia, a na zapisy jest czas tylko do 11 sierpnia!

Bazą wypadową będzie malowniczo położone wśród zielonych wzgórz miasto Lwówek Śląski, słynące
w całej Europie z najstarszego i co ciekawe wciąż działającego browaru w Polsce.

W tym roku zawodnicy mają do wyboru aż pięć tras. Piechurzy mogą zmierzyć się z dystansem 20, 50 lub 100 km. Rowerzyści wystartują na 70 bądź 150 km. Niech łagodne pagórki wokół Lwówka nie zmylą uczestników.
Ci, którzy myślą, że trasy będą mało wymagające kondycyjnie i nawigacyjnie są w błędzie. Ich organizatorzy – Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod-x.org już zapowiadają, że na większości tras łatwo nie będzie.

– Jedynie trasa piesza 20 kilometrowa będzie nieco łatwiejsza, bo przygotowujemy ją specjalnie z myślą o początkujących uczestnikach, których start w tych zawodach ma zachęcić do dalszej zabawy w rajdach na orientację – zdradza Kornel Jaskuła.

Spytaliśmy też Arkadiusza Jaskułę, który szykuje trasy dla rowerzystów, czy na ulgi mogą też liczyć fani dwóch kółek, którzy wystartują na nowej w tym roku trasie 70 km. – Na ulgę bym nie liczył. To w końcu rajd ekstremalny. A tak bardziej poważnie to przy planowaniu tras rowerowych staraliśmy się możliwie szerokim łukiem omijać odcinki asfaltowe. Teren w tym roku daje nam pełen przekrój dróg: od asfaltów, poprzez szerokie szutry, użytkowane drogi polne po zarośniętą trawą i ledwie widoczną miedzę, która kiedyś była drogą. Oczywiście to wszystko dawkowane jest rowerzystom z odpowiednim umiarem. Wydaje mi się że będzie to ciekawa rowerowa przygoda. Czy będzie ciężko? Nie bardziej niż zwykle na IWW – zapowiada Arkadiusz Jaskuła.

– Na chętnych do startu czekamy do 11 sierpnia. Zgłaszać można się poprzez formularz dostępny
na naszej stronie internetowej. Spodziewamy się w tym roku rekordowej liczby uczestników, co nas bardzo cieszy, ale i stawia ogromne wyzwania – mówi Arkadiusz Zapotoczny, kierownik i pomysłodawca imprezy.

Przypomina też, że w ramach wpisowego zawodnicy otrzymają darmowy nocleg dzięki gościnności Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lwówku Śląskim, ciepły posiłek regeneracyjny na mecie zawodów, dostęp do prysznicy z ciepłą wodą, bufety na trasach oraz co najważniejsze – mapy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tu też świętowali

Studium na początek

W Filharmonii dla Niepodległej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 25-07-2013 15:37
"Spytaliśmy też Arkadiusza Jaskułę, który szykuje trasy dla rowerzystów..." Kto spytał, skoro jako autor podpisany jest "Org"? Oj, ktoś tu chyba wysyła gotowe "wywiady" do redakcji gazet.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie H. Tomaszewskiego

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Cecylia Woźniak skończyła 100 lat!

Radni KO przeciw kupcom?

Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
977
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%