MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Zbiórka krwi Pamięci Kresów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 lipca 2018, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 10 lipca 2018, 7:01
Autor: KSE
Fot. Organizator
Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne w Jeleniej Górze w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z okazji 75. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu zainicjuje 11 lipca o godz. 9.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze ogólnopolską akcję Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów.

Akcja ta, inspirowana wieloma społecznymi zrywami serc Polaków, niosącymi ze sobą piękne idee, bierze sobie za cel kultywowanie pamięci o wielowiekowej tradycji Kresów Południowo-Wschodnich dawnej Rzeczpospolitej oraz wielką zbiórkę krwi, tak potrzebnej każdego dnia, a szczególnie w okresie wakacji.

- Chcemy, aby akcja ta z roku na rok miała coraz większy zasięg. Każdego roku będziemy starali się pobić ubiegłoroczny rekord w zebranych litrach krwi. Krwi, którą dziś dobrowolnie chcemy oddawać pamiętając o tych wszystkich, którzy musieli ją przelać za wolną i niepodległą Polskę - informują organizatorzy.

W tym roku na jeleniogórskim rynku, a w kolejnych latach na rynkach kolejnych miast Polski, corocznie 11 lipca, we współpracy z Narodowym Centrum Krwi i Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawią się krwiobusy, w których pod opieką wyspecjalizowanego personelu będzie można bezpiecznie oddać krew.

- Z biegiem czasu będziemy chcieli wydarzeniom tym nadawać coraz większą rangę, organizując koncerty, wystawy, prelekcje o polskiej historii, ale również o polskiej idei pomagania drugiemu człowiekowi poprzez bezinteresowny dar krwi - dodają.
- Mamy nadzieję, że we współpracy z władzami na szczeblu centralnym i samorządowym, organizacjami społecznymi, przedsiębiorstwami i firmami, po prostu – z ludźmi dobrej woli, uda nam się wspólnie zainicjować wydarzenie, które będzie przykładem pięknej pamięci o wielowiekowej tradycji dawnych Kresów Rzeczypospolitej, o Polsce i Polakach – dawniej i dziś - podkreśla Mariusz Gierus, prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego w w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Cieplickie place

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~xiz 9-07-2018 12:05
Inicjatywa dobra i potrzebna. Szkoda tylko, że będę w pracy i nie mam jak podzielić się moją 0 Rh- .
~A Rh - 9-07-2018 12:44
Oddając krew masz wolny dzień, więc to żadne tłumaczenie, trzeba tylko chcieć.
~Piotr84 9-07-2018 13:21
Piękna Akcja! Na pewno będę!!!
~dziki kraj 9-07-2018 13:30
Pamięci kresowiaków i ofiar wołynia to powinna się nazywać choćby jedna ulica w mieście.!!Wstyd ,tylu żyje tu ich potomków a nie potrafią uczcić ich w żaden sposób.Nawet Gagarin,Wołkow i Pacajew mają w tym dziwnym mieście "swoją" ulicę a o rodakach,przodkach nikt nie pamięta.
~ 9-07-2018 15:20
Do 13:30 Ty wiesz kto tam mieszka większość ludzi to nienawiść ludzka to powinno się nazywać Pekin
~croop 9-07-2018 17:01
jestem królewski i symbol to uwagi moc krew więcej 1 litera i jeszcze 3 litera ale jeśli zobaczy finał to porządku bezpieczne siły jak mi podobny super kosmos
~ 9-07-2018 18:01
Pójdę oddam sprawdzę ile promili mam żarcik .Dobra akcja
~ 9-07-2018 22:36
Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjne? Panie Gierus - pana miejsce jest w Watykanie, wśród podobnych do pana "edukatorów" katolickich. Bon Voyage!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krakowska w budowie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
518
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%