MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Zbigniew Pacak w Jeleniej Górze o energii atomowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 marca 2013, 11:45
Aktualizacja: 11:47
Autor: Org
Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z dr. Zbigniewem Pacakiem. Temat to "Energetyka atomowa oraz odnawialne źródła energii". Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (16 marca br.) o godz. 16.00 w siedzibie "Solidarności" przy ul. 1 Maja 25 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 14-03-2013 16:05
z 5-6 elektrowni atomowych w Kotlinie i mamy wszyscy kasiory potąd....
~ 14-03-2013 16:24
wstyd i hańba że takie małe państewko jak Czechy już dawno ma elektrownię atomową a my ciągle nie
~kosanasztorc 14-03-2013 18:03
Tłu... popierany przez soliterność i prawicowy szm.... nie może niczego powiedzieć, czego JUŻ nie znamy. Oczywiście energia jądrowa jest BE, niebezpieczna, uzależnia od surowca, zagraża ludzikom, należy jarać węgiel, bo mamy go w ciul, (a głownie po to, żeby solidaruchy mogły drzeć społeczeństwo straszliwymi płacami i świadczeniami). Mam nadzieję że poza panią Zosia co robi kawę i panem Ziutkiem co tam cie..., nie przyjdzie nikt słuchać tego * z kaczej bandy.
~antyatom 14-03-2013 20:20
ciemnota bÄdzie manipulowana przez lobby atomowe. prąd nie będzie tańszy dla odbiorców, tylko dla producentów. w Polsce żadna firma nie dysponuje kapitałem do budowy EA. to koszt 15-20 mld. euro! państwo musi zainwestować 2/3 kosztów, podobnie jest z demontażem po okresie eksploatacji, nie wspomianjąc już o horrendalnych kosztach składowania odpadów radioaktywnych - przykład z Niemiec! Legendy o tanim prądzie z atomu to bajki dla naiwnych, którzy NIC nie wiedzą i dają sobie papkę wpakować do mózgu. wystarczy pogrzebać w sieci. oprócz kosztów, kraj, który posiada EA, w razie konfliktu zbrojnego staje się ZAKŁADNIEKIEM własnych elektrowni!
~ 14-03-2013 22:38
we Francji lwia część prądu pochodzi z elektr. atomowych i są tam najniższe ceny,,, składowanie odpadów drogie no cóż i tak wychodzi o wiele taniej niż pola mało wydajnych wiatraków i o wiele czyściej dla środowiska niż węglowe ,,, a co do problemu że w naszym kraju "czynnik ludzki często zawodzi" jest proste rozwiązanie wystarczy że będą ją budować ci co mieszkają w tym miejscu w którym powstanie więc ze strachu na pewno nie będą fuszerek odwalać
~ 14-03-2013 22:42
przecież jest w Polsce działający reaktor Maria i jakoś nic złego z jego powodu się nie dzieje
~pisior 17-03-2013 10:32
Do ~antyatom i ~kosanasztorc moi drodzy ja jestem jednym z tych ciemniakow i kaczej bandy wydajecie mi sie ze takich ja wy lenin nazywal urzytecznymi idiotami a teraz o takich nazywa sie lemingami lub palikociakami. w naszy kraju jest miejsce na energie z wegla,atomu, gazu lupkowego i energi odnawialnej tylko trzeba chciec sie uzaleznic od dostawcow z zewnatrz na wszystkie mozliwe sposobya wydaje mi sie ze tez rzad nie chce tego zrobic.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Skarpeta z metamfetaminą

To było bezpieczne?

Maraton zumby w Siedlęcinie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
858
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%