MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Zbigniew Ładziński niezależnym kandydatem do Senatu na liście Rafała Dutkiewicza

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 5 września 2011, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Wczoraj we wrocławskim Ossolineum spotkało się blisko stu sympatyków ruchu społecznego Rafała Dutkiewicza „Obywatele do Senatu”. Podczas spotkania lider inicjatywy zaprezentował siedmiu kandydatów do Senatu, w tym jednego niezależnego Zbigniewa Ładzińskiego, w ośmiu okręgach wyborczych na Dolnym Śląsku.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wystawił i poparł Zbigniewa Ładzińskiego z okręgu nr 2 obejmującego powiaty: jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, złotoryjski oraz Jelenią Górę. Ładziński w Jeleniej Górze ubiegać się będzie o mandat senatora jako kandydat niezależny z komitetu Aktywni Społecznie.

Początkowo ten bezpartyjny wieloletni jeleniogórski radny i prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej miał startować jako kandydat Platformy Obywatelskiej. Lecz decyzją władz krajowych partii zastąpił go Józef Pinior, działacz opozycji w PRL i były europoseł.

Teraz pod nieobecność byłego prezydenta Jeleniej Góry a obecnie radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marka Obrębalskiego, który zrezygnował z kandydatury, Zbigniewa Ładzińskiego poprą w regionie „Obywatele do Senatu” startujący pod nazwą Komitetu Wyborczego Rafała Dutkiewicza.

Pozostali kandydaci Komitetu Wyborczego Rafała Dutkiewicza to: Jerzy Zieliński (okręg nr 1) - powiat bolesławiecki, lubański, lwówecki i zgorzelecki; Adam Stanisław Myrda (okręg nr 3) - powiat głogowski, legnicki, lubiński i polkowicki; Patryk Wilda (okręgu nr 4) - powiat wałbrzysko-świdnicki; prof. Jerzy Michał Makarczyk (okręg nr 5) - powiat dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki; Tomasz Misiak, były senator PO, (okręg nr 6) - powiaty wokół Wrocławia; prof. Tadeusz Luty, były rektor Politechniki Wrocławskiej (okręg nr 7) z Wrocławia oraz Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia (okręg nr 8) - Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Juliana 5-09-2011 8:16
Niezależnym na liście Dutkiewicza? Czy to nie jest sprzeczność? Biedny Ładziński. Najpierw miał być z SLD, potem z PO, następnie znowu z SLD, wreszcie z własnego jakby komitetu, a teraz jest niezależny u Dutkiewicza, największego picera politycznego. Tylko tak dalej Panie Zbigniewie.
~hahaa 5-09-2011 8:23
ładziński nie jest na liście Dutkiewicza, tylko ten artykuł jest tak napisany, że trudno go zrozumieć. I przez to pojawiają się głupie skojarzenia. On jest niezależny a Dutkiewicz tylko mówi, że go popiera.
~obywatel 5-09-2011 8:32
NIE MA LUDZI NIEZALEŻNYCH, JEŻELI KTOŚ TAK MÓW TO ZNACZY ŻE KŁAMIE. NIEZALEŻNY JEST TYLKO PAN BÓG.
~ 5-09-2011 8:33
Bezpartyjny??? Dobre sobie.
~hahaha 5-09-2011 8:43
Dajcie spokój z tymi kandydatami Dudkiewicza - totalna porażka, ciekawe dlaczego sam nie startuje? Moim kandydatem do Senatu RP jest Wojtek Chadży a do Sejmu RP Józek Kusiak!
~sowa 5-09-2011 9:30
Juz najwyzszy czas na zmiany zarzadzania panstwem ,SENAT do lamusa ,to za kosztowna i wrecz zbedna jednostka .
~ 5-09-2011 10:10
ad.~obywatel. Jestes w błędzie. Bog jest zalezny od swoich wiernych. Wsłuch...je sie w ich modlitwy i błagania, powodując iz naszym nieprzyjaciołom dzieje sie źle, natomiast naszym przyjaciołom sypie manne z nieba. Nie potrafie tylko sobie wyjaśnić dlaczego 1.IX1939 r. sprzyjał naszym wrogom, którzy na pęku mieli zapiete pasy z napisem "Gott mit uns". DOLNOŚLĄZAK.
~zawiedziony 5-09-2011 10:52
Wystawiając skompromitowanego Misiaka i popierając katolewicowego Ładzińskiego z gębą Steca w klapie, Dutkiewicz stracił u mnie tyle, że na pewno nie zagłosuję na nikogo, kto ma z nim cokolwiek wspólnego!
~Kay 5-09-2011 11:58
A dla mnie Zbyszek Ładziński jest najlepszym kandydatem ! Jest osobą lubianą i poważaną w wielu środowiskach. Stateczny, przystojny, mądry - podoba się paniom; męska część wyborców powinna poznać go znacznie bliżej. Zanim ktoś zacznie krytykę, proszę przyjąć do wiadomości, że jest taki sam jak większość z nas. Ma za sobą zarówno dobre oraz złe doświadczenia z PRL, jak i dobre oraz złe z dwudziestolecia budowy społeczeństwa w nowej rzeczywistości. Zarówno wtedy, jak i dziś wzbudzał szacunek i poważanie, prowadząc mądrą politykę dyplomacji w interesie społeczności, które reprezentował. Jeżeli szukamy kogoś, kto będzie dobrze reprezentował interesy miasta i regionu w Parlamencie, to właśnie Zbyszek Ładziński do tego nadaje się najlepiej.
~2011 5-09-2011 13:12
Wreszcie Pan Zbigniew Ładziński znalazł swoje właściwe miejsce, szukał, przebierał i w końcu znalazł. Może Pan Liczyć na mój głos i mojej rodzinki. Strzał w 10.Józef Perwenis
~Witryna 5-09-2011 13:59
Gdzie ten Ładziński sie pcha ,tam gdzie jego spławią to wchodzi inna furtką. Nich najpierw nauczy sie wykonywać rzetelnie to czego sie podejmuje i obiecuje , ale on dobrej roboty nie potrafi wykonać oprócz asysty innym ,dowód to jako radny tylu kadencji nic nie zdziałał dla miasta , łapie wszystkie sroki za ogon gdzie tylko mozna , ale takie poczynania do żadnego efektu nie prowadzą - bo do tego to trzeba mieć jeszcze stanowczośc ,wiedzę i nieco wyksztalcenia aby rozumieć paragrafy ,przepisy i cos pożytecznego utworzyć - senator to nie jest skręcanie rurek i poklepywanie znajomych.
młoda_lewica 5-09-2011 16:25
Pan Ładziński nigdy nie był i nie będzie bezpartyjny bo zależy mu na zaspokajaniu własnych ambicji. DLATEGO JEŚLI CHCECIE MIEĆ SENATORA SWOJEGO TO GŁOSUJCIE NA WOJTKA CHADŻEGO
~stan~ 5-09-2011 16:52
No i co mamy ? Tym razem na tym portalu Pan Krytykant wygłasza swoje opinie o kandydacie do senatu Panu Ładzińskim . Szkoda Pana trudu i tak to nie zmieni dobrej opinii o kandydacie , za to Pan wystawia opinię o sobie - proszę stanąć przd lustrem założyć okulary i dokładnie spojrzeć .I co Pan widzi - nic , dno , ale w jątrzeniu sukces .Pytam , czy taka ma być nasza ojczyzna Pan chyba z ...Tej partii ...
~ 6-09-2011 19:30
HA,HA, HA ludzie idzcie sie pomodlic za swoje grzechy> wasze wpisy sa obrzydliwe< zlosliwe> zazrdoscisz< wez kase i te strtuj > a sukces> zobaczysz> pokory

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Doczekają się ronda

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
683
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%