MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Zbierają pieniądze na szpitalny sprzęt dla dzieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 listopada 2011, 9:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: Angela
Fot. Angela
Około 40 wolontariuszy PCK, w tym uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze, rozpoczęło wczoraj wielką zbiórkę pieniędzy w jeleniogórskim szpitalu w ramach akcji „Zostań z nami Świętym Mikołajem”.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu na oddział dziecięcy. Wolontariusze przez całą akcję czytają też książki małym pacjentom. Akcja potrwa do 16 grudnia br. Codziennie czwórka wolontariuszy będzie zbierała pieniądze do oznakowanych puszek. Pacjenci i odwiedzający ich bliscy spotkają młodzież w holu szpitala oraz na pierwszym piętrze. - Te działania pomogą nam doposażyć oddział dziecięcy w potrzebny sprzęt – mówi Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym jeleniogórskiego szpitala.

–To niezwykła radość pomagać chorym dzieciom, by chociaż przez chwilę zapomniały o tym, że są chore. Staram się tu być co najmniej raz w miesiącu. One się bardzo cieszą z tego, że do nich przychodzimy – mówiła Natalia Krajewska z „dwójki”, która wczoraj czytała dzieciom książki.
W kwestowaniu udział wzięła też jej koleżanka Paulina Miłoszewska. - Zbieram pieniądze bo lubię pomagać innym, szczególnie małym dzieciom. Są tacy ludzie, którzy włączają się do akcji i wrzucają pieniądze, ale są i tacy, którzy śmieją się i odchodzą, ale nie przejmujemy się tym. Liczy się cel – mówi Paulina.

– To już jest trzeci rok naszego działania w ramach wolontariatu. Pomagaliśmy już Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie Osób Niepełnosprawnych, działamy na rzecz schroniska w Jeleniej Górze i jesteśmy dumni, że Straż Miejska i PCK nam zaufało i możemy uczestniczyć w tej akcji. W akcji „Zostań z Nami Świętym Mikołajem” bierzemy udział już drugi rok. Na Boże Narodzenie będziemy też stroili sale na oddziale dziecięcym. Naszych uczniów nie trzeba było do udziału w tych akcjach zachęcać. Spośród zgłoszonych wybraliśmy około 40 osób. Była to dla nich nagroda za dobre zachowanie i oceny – mówi Renata Polachowska, nauczycielka Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze i opiekunka wolontariuszy.

Głównymi organizatorami akcji ”Zostań z Nami Świętym Mikołajem” jest Straż Miejska w Jeleniej Górze oraz Polski Czerwony Krzyż.
- W tym roku jest to już 13. edycja naszej akcji, która została rozbudowana o zbiórkę w szpitalu. Tymczasem przygotowujemy się do wielkiej corocznej imprezy, która odbędzie się 16 grudnia o godz. 15.30 na Placu Ratuszowym, gdzie będą koncerty, zabawy śnieżne i mnóstwo atrakcji. Będzie oczywiście święty Mikołaj oraz niespodzianka w postaci przedstawienia „Królowa Śniegu”. W tym dniu zostanie przekazane też prezydentowi miasta światełko betlejemskie przez harcerzy. Włączone będą również ozdoby na miejskiej choince – mówi Grzegorz Rybarczyk, mł. inspektor Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Maseczki dla szpitala

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ 29-11-2011 9:57
Super sprawa, browo dla GIMNAZJUM NR 2
~Patriod-1 29-11-2011 11:35
To jest chyba pomylenie pojęć- Straż miejska czas spędza i wyręcza inne organizacje pomocowe,charytatywne , a jako straż swoje działania i efekty ma opłakane lub żadne - co udowadnia że jest kosztowna i zbędna dla miasta. Zgłaszane problemy mieszkańców z brudem ,śmieciami jak zasypywany ciek wodny na Małcużyńskiego i niekoszone zarośla przy ulicy , problem ze srającymi psami na Zabobrzu od lat do dzisiej istnieje i jest nierozwiązany a mundurowi się bawią , ponoć jest juz ich mała armia na utrzymaniu pdatnikow bo 50 szt plus samochody , biura i inny sprzęt.
HankaOdRumcajsa 29-11-2011 12:03
Z jednej strony gratuluje pomysłu i szacunek wielki dla Gimnazjalistów. Z drugiej strony wyposażenie szpitali... w szczególności oddziałów dziecięcych powinno być zasr...ym obowiązkiem państwa.
~Obiektywna 29-11-2011 12:13
Popieram Hanke od rumc. -wyposażenie szpitali winno być obowiązkiem państwa- ale w naszym kraju państwo nie jest oszczędne i racjonalne ,lecz marnotrawne i rozrzutne , bo zamiast utrzymaywać taka armie strażakow miejskich to mogłoby za te pieniądze wyposażyć w doskonały sprzęt nie jeden wydział i niejeden szpital.Tylko myslących i przedsiębiorczych organizatorów nam potrzeba we władzach,bo na szpital i ta mundurowa organizacje straży pieniądze płyną z jednego koryta.
~Any 29-11-2011 12:57
A administracja NFZ pieniądze przeznaczone wcześniej na taki sprzęt przesunie sobie na premie śwoąteczne.
~Obywatel 29-11-2011 14:26
Niestety trzeba pomóc temu Oddziałowi bo BB z ekipą dba tylko o pulmonologię i onkologię i niech ktoś zgadnie dlaczego? Panie Łużniak Pański nowy twór miał być wydolny finansowo. Pytanie tylko dla kogo i czyj portfel napycha? Bo na pewno nie bilansuje się jako jednostka, zaś pani likwidator znalazła ciepłą posadkę w likwidowanej, ups, nowej jednostce. Po prostu majstersztyk, Kwinto to pętak przy was.
~sqandal 29-11-2011 16:03
no to już szczyt bezczelności zbierać pieniądze wśród ludzi chorych i ich rodzin. Obojętnie na jaki cel , wiadomo ze rodziny odwiedzające chorych maj a dośc swoich kłopotów a od takich najlatwiej wyrwać troche pieniędzy , wstydzcie się starż miejska i te dzieciaki , choć One najmniej winne
~ 29-11-2011 17:16
a państwo gdzie? sami bokiem zarabiają na przekrętach niby walczą z korupcja a ludzie mają wyposażać szpitale to jakąś paranoja, a z drugiej szcztytny cel
~ 29-11-2011 17:47
a ten oddział to do odstrzału lekarze chodzą z zadartymi nosami traktuja rodziców dzieci jak natretów,jak już informują to wielka łaska . pani ordymator nadęta gwiazda jak sobie mie radzi z mały,i pacjętami to odsyła do wrocławia,
~wiesław 29-11-2011 20:14
moje dziecko przebywało na oddziale dziecięcym z z apaleniem płuc.Syf i arogancja personelu na każdym kroku.Jednym rękawiczkami obsługuje się tam dzieci chorych na różne choroby a później chowa je pani szanowna pielęgniarka do kieszeni-zapewne w celu kolejnego użycia.Ani grosza nie dałbym na taki oddział.Rodzice:jeśli macie inną opcję to nie oddawajcie swoich dzieci do tego szpitala!
~x 29-11-2011 20:27
djecezja powinna tez sie dorzucic. ma z czego.
~ 29-11-2011 20:37
No tak... panie pielęgniarki... Wielki szacun dla pani pielęgniarki na pierwszym zdjęciu( prawdopodobnie Ewelina). Profesjonalna pod wieloma względami. Takich pielegniarek na tym oddziale jest naprawdę niewiele. Wiekszość w jednej parze rękawiczek idzie od dziecka do dziecka, brr... o zgrozo!!! Życzę tym właśnie paniom, żeby w przyszłości ktos je tak potraktował, w jednych rękawiczkach. Szanowne panie, na waszym oddziale są tylko dzieci, do których trzeba się uśmiechac a przede wszystkim dbać o ich bezpieczeństwo w pełni tego słowa znaczeniu!!!!
~ 29-11-2011 21:10
mojemu synkowi siostra z kamienna twarza i zapatrzona w okno dała zastrzyk w bandarz bo wewflon sie popsuł i lek wyciekł, Nie dostał nowego, bo niewiadomo ile się wlało, Do biedronki na kase ale tam trza sie usmiechac
~mlodyy 29-11-2011 21:37
pozdrowienia dla Pani Renatki :)
~Ecia 30-11-2011 9:06
Dlaczego na forum dotyczącym zbiórki pieniędzy dla dzieci leżących w szpitalu akceptuje się komentarze dotyczące niezadowolenia rodziców z opieki nad ich dziećmi? Przecież obowiązuje jakiś regulamin. Takie komentarze powodują, że Tym, którzy są zaangażowani w taką akcję odechciewa się działać. Jak ma być zmotywowana młodzież, która tak doskonale i bezinteresownie poświęca swój czas? Ludzie zastanówcie się co piszecie! Przecież te pieniądze nie idą do kieszeni pielęgniarki, czy lekarza tylko są przeznaczone dla naszych dzieci. Każdy jest potencjalnym pacjentem. Sama przebywałam ze swoim dzieckiem w tymże oddziale i całkowicie nie zgadzam się z opiniami niezadowolonych komentatorów. Składam ogromny szacunek dla pracy pań pielęgniarek, lekarzy i salowych. Robią kawał dobrej roboty.
~Eliza 30-11-2011 9:25
Każdy sposób, który miałby pomóc choć jednej osobie jest wart pochwały. Wspaniała młodzież, która chce pomagać. Nauczyliśmy się tylko narzekać na wszystko - tak po prostu. Każdy niech najpierw popatrzy się na siebie, a potem "rzuca kamieniem". Nie traktujmy personelu jak wroga, oni przecież nam pomagają. Też tam byłam ze swoim dzieckiem i coś o tym mogę powiedzieć. A syf, o którym mowa zw jednym z komentarzy, robią sami rodzice.
~Eliza 30-11-2011 9:55
Każdy sposób, który miałby pomóc choć jednej osobie jest wart pochwały. Wspaniała młodzież, która chce pomagać. Nauczyliśmy się tylko narzekać na wszystko - tak po prostu. Każdy niech najpierw popatrzy się na siebie, a potem "rzuca kamieniem". Nie traktujmy personelu jak wroga, oni przecież nam pomagają. Też tam byłam ze swoim dzieckiem i coś o tym mogę powiedzieć. A syf, o którym mowa zw jednym z komentarzy, robią sami rodzice.
~pacjent 30-11-2011 20:47
Co Wy się czepiacie tych biednych pielęgniarek.Przecież one codziennie muszą pracowac w tej chorej służbie zdrowia jaką nam wszystkim zgotował ten z...bisty twór zwany NFZ (niedługo będą tylko płacic szpitalom za bandaże,bo za resztę trzeba będzie extra dopłacic z własnej kieszeni) .I mało tego z uśmiechem na twarzy.Pozdrawiam siostrunie z Pediatrii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zebrali 3 tony odpadów

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bike Maraton 2020  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
312
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%