MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zbierają pieniądze na remont portalu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 7 grudnia 2008, 9:54
Aktualizacja: 13:33
Autor: Mar
Fot. Mar
W dworze Czarne w sobotę otwarto wystawę akwareli autorstwa Andrzeja Woźniaka zatytułowaną „Zamki i Pałace Dolnego Śląska”. Autor, architekt z zawodu, zajął się malowaniem pereł architektonicznych naszego regionu.

Wystawę można oglądać codziennie, aż do 14 stycznia 2009 roku. Organizatorom szczególnie zależy na grupach szkolnych, których przyjazd najlepiej umawiać telefonicznie, 075-64-95-362.

Jednocześnie, kustosz dworu, Jacek Jakubiec oficjalnie ogłosił zbiórkę pieniędzy na odrestaurowanie zabytkowego portalu, którego spore fragmenty znaleziono w fosie podczas jej oczyszczania.

– Potrzebujemy 120 tysięcy złotych, żeby odtworzyć brakującą większość portalu z piaskowca, liczącego sobie już pięćset lat – mówił Jacek Jakubiec.
Na dobry początek zlicytowano akwarelę Andrzeja Woźniaka oraz wino domowej roboty, nazywające się „Zamkowe Czarne”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wracają cietrzewie

Mandat za wypalanie kabli

DPS po remoncie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Sabath 7-12-2008 22:45
można tam organizować firmowe spotkania
~Andrzej2 8-12-2008 10:31
Czy ktoś może wie ile już społecznych milionów pieniędzy pochłąnęło hobby Pana Jakubca ? Ja wiem o 4 mln z funduszy unijnych i 200 tys. z Ministerstwa. Kopnia z rzędem temu, kto rozliczy Przewodniczącego Fundacji Andrzeja P.
~Bidula 9-12-2008 13:54
Po liczbie wypowiadających się widać jak bardzo jesteśmy za Panem Jackiem Jakubcem i jego naciąganymi imprezami. Oprócz kilku emerytów i paru jak zwykle naciągniętych na darmową pracę w zamku młodych ludzi nikogo znaczącego nie widziałem.
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 10-12-2008 6:38
a nikt nie ogłosił przypadkiem zbiórki pieniędzy dla tych ludzi, których mieszkania w Ciechanowie uległy spaleniu, a których przeniesiono do szkoły, aby tam mieszkali? Bo oni zostali bez środków do życia, a to może dla nich te pieniądze bardziej by się przydały? Pan JJ niech poczeka, portal leżal 500 lat może to może poleżeć 500 następnych. A ci ludzie to chyba bardziej są w potrzebie, bo p. JJ to ma się raczej dobrze.
~Ton 10-12-2008 19:00
Bądżmy otwarci,wspierajmy ludzi w przypadku klęsk zywiołowych oraz i nnych negatywnych przypadłościach życiowych /samotność,sędziwy wiek,choroba/.Pamiętajmy również o zabytkach.Pan Jacek Jakubiec od kilkunastu lat przywraca "do życia" Dwór Czarne.Mało jest wśród nas t akich pasjonatów. Nie przeszkadzajmy w kontynuowaniu zaawansowanych prac nad obiektem.Zaniechajmy wszelkiego rodzaju złośliwości i uszczypliwości. Pomyślmy o tym dziele pozytywnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Współpraca KPN z Muzeum Śląskim

Bezkrólewie w radzie

Sudecka – utrudnienia  

Tajemnice Książa

Święto województwa  

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
383
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%