MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Zbierają pieniądze na remont portalu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 7 grudnia 2008, 9:54
Aktualizacja: 13:33
Autor: Mar
Fot. Mar
W dworze Czarne w sobotę otwarto wystawę akwareli autorstwa Andrzeja Woźniaka zatytułowaną „Zamki i Pałace Dolnego Śląska”. Autor, architekt z zawodu, zajął się malowaniem pereł architektonicznych naszego regionu.

Wystawę można oglądać codziennie, aż do 14 stycznia 2009 roku. Organizatorom szczególnie zależy na grupach szkolnych, których przyjazd najlepiej umawiać telefonicznie, 075-64-95-362.

Jednocześnie, kustosz dworu, Jacek Jakubiec oficjalnie ogłosił zbiórkę pieniędzy na odrestaurowanie zabytkowego portalu, którego spore fragmenty znaleziono w fosie podczas jej oczyszczania.

– Potrzebujemy 120 tysięcy złotych, żeby odtworzyć brakującą większość portalu z piaskowca, liczącego sobie już pięćset lat – mówił Jacek Jakubiec.
Na dobry początek zlicytowano akwarelę Andrzeja Woźniaka oraz wino domowej roboty, nazywające się „Zamkowe Czarne”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Sabath 7-12-2008 22:45
można tam organizować firmowe spotkania
~Andrzej2 8-12-2008 10:31
Czy ktoś może wie ile już społecznych milionów pieniędzy pochłąnęło hobby Pana Jakubca ? Ja wiem o 4 mln z funduszy unijnych i 200 tys. z Ministerstwa. Kopnia z rzędem temu, kto rozliczy Przewodniczącego Fundacji Andrzeja P.
~Bidula 9-12-2008 13:54
Po liczbie wypowiadających się widać jak bardzo jesteśmy za Panem Jackiem Jakubcem i jego naciąganymi imprezami. Oprócz kilku emerytów i paru jak zwykle naciągniętych na darmową pracę w zamku młodych ludzi nikogo znaczącego nie widziałem.
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 10-12-2008 6:38
a nikt nie ogłosił przypadkiem zbiórki pieniędzy dla tych ludzi, których mieszkania w Ciechanowie uległy spaleniu, a których przeniesiono do szkoły, aby tam mieszkali? Bo oni zostali bez środków do życia, a to może dla nich te pieniądze bardziej by się przydały? Pan JJ niech poczeka, portal leżal 500 lat może to może poleżeć 500 następnych. A ci ludzie to chyba bardziej są w potrzebie, bo p. JJ to ma się raczej dobrze.
~Ton 10-12-2008 19:00
Bądżmy otwarci,wspierajmy ludzi w przypadku klęsk zywiołowych oraz i nnych negatywnych przypadłościach życiowych /samotność,sędziwy wiek,choroba/.Pamiętajmy również o zabytkach.Pan Jacek Jakubiec od kilkunastu lat przywraca "do życia" Dwór Czarne.Mało jest wśród nas t akich pasjonatów. Nie przeszkadzajmy w kontynuowaniu zaawansowanych prac nad obiektem.Zaniechajmy wszelkiego rodzaju złośliwości i uszczypliwości. Pomyślmy o tym dziele pozytywnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Praca pszczelarza – wirowanie miodu  

Zebrali 2000 baterii

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Czytelniczka: drogo i brudno

Parking na... przejściu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
698
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%