Jelenia Góra: Zawodniczki „Żeroma” mistrzyniami powiatu

Piątek, 16 grudnia 2016, 13:11
Aktualizacja: 13:18
Autor: Robert Czepielewski
Wczoraj (15.12) w hali sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze rozegrane zostały finałowe mecze koszykówki dziewcząt szkół średnich o mistrzostwo powiatu jeleniogórskiego.

W turnieju rywalizowały uczennice ZSO Nr 1, ZSO Nr 2, ZSLiZ oraz ZST”Mechanik”. Mistrzyniami powiatu zostały zawodniczki „Żeroma”, które po zaciętej i dramatycznej walce w meczu o pierwsze miejsce wygrały z „Norwidem” 44:42. Trzecie miejsce przypadło ZSLiZ, którego zawodniczki pokonały ZST„Mechanik” 28:20. Królową strzelczyń licealiady została Angelika Kryszpin.

Oprócz zdobytego tytułu mistrzyń powiatu jeleniogórskiego, zawodniczki „Żeroma” awansowały do półfinału strefy. Przywilej ten pomimo zajęcia drugiego miejsca przypadł także uczennicom ZSO nr 2. Obie drużyny spotkają się z mistrzyniami sześciu innych powiatów. Koszykarki „Żeroma” swoje mecze będą rozgrywać w Jeleniej Górze, natomiast zawodniczki „Norwida” swoje rozegrają je w Zgorzelcu.

Szczegółowa data spotkań nie jest jeszcze ustalona, wiadomo jedynie tyle, że mecze odbędą się pod koniec stycznia 2017 roku.