MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Zawodnicy team’u Czaplickifun znów w akcji

Wiadomości: Jelenia Góra/Świat
Środa, 17 lipca 2013, 16:01
Aktualizacja: 16:03
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Po ustanowieniu rekordu w zjeździe kajakiem po śniegu i wyprawie na Nil Wiktorii w Ugandzie przyszedł czas na start w mistrzostwach globu. Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki przygotowują się właśnie do zbliżających się Mistrzostw Świata we Freestyle’u Kajakowym, które już na początku września odbędą się w USA.

Zosia i Tomek trenują w pięknych i niebezpiecznych miejscach jeżdżąc po całym świecie. W lutym kajakarze Czaplickifun ścigali się kajakiem po stoku narciarskim, na przełomie marca i kwietnia trenowali na wielkich falach Nilu Wiktorii w Ugandzie, a teraz przygotowują się do najważniejszej imprezy freestyle’u kajakowego na świecie. Mistrzostwa Świata we Freestyle’u Kajakowym odbędą się między 2 a 9 września w Bryson City (North Carolina). Para naszych najlepszych kajakarzy freestyle’owych wylatuje do USA już na początku sierpnia, by ostatnie tygodnie przygotowań spędzić już w Nantahala George obok Bryson City, gdzie zostaną rozegrane mistrzostwa.

W najbliższym czasie Zosię i Tomka będzie można spotkać w czeskiej Pradze, gdzie w weekend 26-28 lipca oboje będą walczyć o medale Pucharu Europy we Freestyle'u Kajakowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Przed nami decydujący turniej

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mis 17-07-2013 19:31
powodzenia. dają rade Tomek . kto by pomyślał, że mały Tomeczek na wytrawnego kajakarza wyrośnie. Zaczynał (tak dla przypomnienia) na Spływie Kajakowym na Bobrze im. Strycharczyka jako chłopak chyba dziesięcioletni. Tomku, pamiętasz bojke SP we Lwówku. Pozdrawiam i życzę powodzenia.Michał
~lusi 17-07-2013 21:58
Wielkie Gratulacje dla całej ekipy :)
~ab 19-07-2013 19:28
No właśnie wspaniali, zdolni, takie rodzynki trzeba cenić!!! A swoją drogą ciekawe czy Pan Prezydent dołoży cegiełkę do ich sukcesów ? zamiast pakować większość kasy w i tak beznadziejne klubiki kopaczy, mógłby wesprzeć ludzi, których pasją jest ten unikalny na skalę światową sport.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Śmierć na żwirowni

Budowa łącznika rozpoczęta

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
948
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%