Jelenia Góra/Przesieka: Zawodnicy MKS Paulinum najlepsi w sprincie

Niedziela, 14 września 2008, 16:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 września 2008, 19:47
Autor: JEN
W ubiegły weekend (12–14 wrzesień) Miejski Klub Sportowy Paulinum przeprowadził w Parku Zdrojowym w Cieplicach oraz na terenach wokół Jagniątkowa i Przesieki drużynowe mistrzostwa Polski w biegu na orientację z udziałem 450 zawodniczek i zawodników z 37 klubów.

Jeleniogórzanie mieli znakomity początek. W sprincie, który odbył się w piątek (12 września) na terenach Parku Zdrojowego w Cieplicach zajęli wiele czołowych miejsc.
Michał Nowak, wygrał w kategorii M – 20 ,a czwarte miejsce zajął Paweł Konieczny, zaś piątym w tej samej kategorii był Michał Kalata.
W kategorii M - 14 drugie miejsce zdobył Mateusz Dzioba, a w kat K - 10 trzecią była Wiktoria Wierzba. Tuż za podium znaleźli się: Patryk Ligocki M - 12 i Jakub Dzioba M - 18.
Z pozostałych zawodników MKS Paulinum miejsca w pierwszej dziesiątce znaleźli się: Łukasz Mostek (VII m. w M – 18) i Joanna Jankowska (VII w K – 12).
Następnego dnia w sobotę (13 września) w Jagniątkowie rozegrano bieg średniodystansowy. Najlepiej w tych zawodach wypadł w M - 14 Mateusz Dzioba, który zdecydowanie wygrał tę konkurencję. W kat. M - 20 Paweł Konieczny zajął czwarte miejsce, a Michał Nowak był piąty. W kat. M - 18 siódmy był Rafał Matyja, dziesiąty Łukasz Mostek, a jedenasty Jakub Dzioba. W kat M - 16 Kacper Klimkiewicz był dziewiąty, a najmłodsze zawodniczki MKS Paulinum, startujące w kat K - 10, zajęły miejsca: piąte - Wiktoria Wierzba i szóste - Paula Domańska.