Czytających: 13536

Jablonec N/Nisou: Zawodnicy MKL "12" z medalami HMDŚ

Niedziela, 22 lutego 2015, 11:25
Aktualizacja: 11:35
Zawodniczka MKL "12" Jelenia Góra – Daria Chobry zdobyła 2 złote medale podczas przeprowadzonych w dniu 21.02.2015 r. Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w lekkiej atletyce. Daria zwyciężyła w skoku w dal z rezultatem – 4,83 m oraz w biegu na 60 m ppł. z wynikiem – 9,69 sek.

Juniorzy i juniorzy młodsi swoje Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce rozegrali w Jabloncu n/Nisou (Czechy). Zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra wywalczyli cztery medale, wszystkie brązowego koloru. Juniorki Aleksandra Jaworska w biegu na 300 m - 44,20 sek. i Kornelia Madeja w biegu na 60 m - 8,20 sek. oraz junior Bartosz Gul w biegu na 60 m ppł. - 8,74 sek. Na tym samym dystansie tylko w kategorii juniora młodszego brązowy medal zdobył Adrian Kołodziej z wynikiem - 8,91 sek.

Blisko podium znaleźli się: IV w biegu na 300 m - Kornelia Madeja - 44,58 s, Piąty w pchnięciu kulą (6 kg) Mateusz Szozda - 13,40 m oraz Adrian Kołodziej w biegu na 300 m - 38,89 sek. Na VI miejscu rywalizację kończyli: Aleksandra Jaworska w biegu na 60 m - 8,65 sek. oraz Adam Mazur w skoku w dal - 5,40 m.