MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego na podium

Wiadomości: Niemcy
Czwartek, 10 maja 2012, 0:19
Aktualizacja: Piątek, 11 maja 2012, 4:14
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego w składzie Zofia Tuła, Michał Wrzal i Tomasz Czaplicki uczestniczyli w dniach 28.04–6.05 w zgrupowaniu szkoleniowym w Plattlingu (Niemcy) nad rzeką Isar. Nasi przedstawiciele pojechali tam przygotowywać się do startu w VII Mistrzostwach Polski we Freestyle’u Kajakowym, które odbędą się 26 i 27 maja na rzece Bóbr w Jeleniej Górze.

Uwieńczeniem tygodnia treningów na jednej z najbardziej wymagających fal rzecznych w Europie „Isarvele” był start kontrolny w Otwartych Mistrzostwach Niemiec (5-6 maja). Na zawody tradycyjnie zjechała się cała niemiecka jak i większość europejskiej elity kajakarstwa w stylu wolnym.

Nasi zawodnicy zaliczyli kolejny rewelacyjny występ w tym sezonie. Tomasz Czaplicki po udanych eliminacjach i półfinałach awansował ostatecznie w finale kategorii K1M (kajaki jedynki mężczyzn) na drugie miejsce z notą 890 pkt, którego już nie oddał ustępując nieznacznie słowackiemu mistrzowi Europy i wicemistrzowi świata Peterowi Csonka. W kategorii K1SM (kajaki jedynki mężczyzn Squirt) Tomek nie miał sobie równych i zdecydowanie wygrał z notą 610 pkt.

Bardzo dobry wstęp zaliczyła nasza najlepsza polska kajakarka freestyle’u kajakowego, członkini Karkonoskiego Klubu Kajakowego Zofia Tuła, która w konkurencji K1SK (kajaki jedynki kobiet Squirt) zajęła trzecią pozycję, a w kategorii K1K (kajaki jedynki kobiet) szóste miejsce.

Osiągnięte wyniki w starcie kontrolnym w Mistrzostwach Niemiec świadczą o postępach jakie poczynili nasi kajakarze. Należy pamiętać, że na zawodach tej rangi wyłania się kadrę narodową Niemiec do imprezy docelowej w tym roku, czyli Mistrzostw Europy. Tym bardziej cieszy sukces naszych kajakarzy, którzy sumiennie pomimo braku środków przygotowują się do imprezy docelowej czyli Mistrzostw Polski i mających się odbyć w dniach 25-30 czerwca Mistrzostw Europy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trzy medale w Oleśnicy

Wirtuozi jazzu

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xxx 10-05-2012 10:51
serdeczne gratulacje !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Seniorzy na scenie

Trudny dojazd do SP 3

Szachowy turniej Jelonka Open

Victoria, Julia, Jagoda i Wiktoria w finałach MP!

Licealiada królowej sportu

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
779
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%