MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego na podium

Wiadomości: Niemcy
Czwartek, 10 maja 2012, 0:19
Aktualizacja: Piątek, 11 maja 2012, 4:14
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego w składzie Zofia Tuła, Michał Wrzal i Tomasz Czaplicki uczestniczyli w dniach 28.04–6.05 w zgrupowaniu szkoleniowym w Plattlingu (Niemcy) nad rzeką Isar. Nasi przedstawiciele pojechali tam przygotowywać się do startu w VII Mistrzostwach Polski we Freestyle’u Kajakowym, które odbędą się 26 i 27 maja na rzece Bóbr w Jeleniej Górze.

Uwieńczeniem tygodnia treningów na jednej z najbardziej wymagających fal rzecznych w Europie „Isarvele” był start kontrolny w Otwartych Mistrzostwach Niemiec (5-6 maja). Na zawody tradycyjnie zjechała się cała niemiecka jak i większość europejskiej elity kajakarstwa w stylu wolnym.

Nasi zawodnicy zaliczyli kolejny rewelacyjny występ w tym sezonie. Tomasz Czaplicki po udanych eliminacjach i półfinałach awansował ostatecznie w finale kategorii K1M (kajaki jedynki mężczyzn) na drugie miejsce z notą 890 pkt, którego już nie oddał ustępując nieznacznie słowackiemu mistrzowi Europy i wicemistrzowi świata Peterowi Csonka. W kategorii K1SM (kajaki jedynki mężczyzn Squirt) Tomek nie miał sobie równych i zdecydowanie wygrał z notą 610 pkt.

Bardzo dobry wstęp zaliczyła nasza najlepsza polska kajakarka freestyle’u kajakowego, członkini Karkonoskiego Klubu Kajakowego Zofia Tuła, która w konkurencji K1SK (kajaki jedynki kobiet Squirt) zajęła trzecią pozycję, a w kategorii K1K (kajaki jedynki kobiet) szóste miejsce.

Osiągnięte wyniki w starcie kontrolnym w Mistrzostwach Niemiec świadczą o postępach jakie poczynili nasi kajakarze. Należy pamiętać, że na zawodach tej rangi wyłania się kadrę narodową Niemiec do imprezy docelowej w tym roku, czyli Mistrzostw Europy. Tym bardziej cieszy sukces naszych kajakarzy, którzy sumiennie pomimo braku środków przygotowują się do imprezy docelowej czyli Mistrzostw Polski i mających się odbyć w dniach 25-30 czerwca Mistrzostw Europy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chojnik Maraton dla twardzieli

Dużo drożej za śmieci

Ostre ściganie na Zakręcie Śmierci

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xxx 10-05-2012 10:51
serdeczne gratulacje !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Mamy pierwszy kobiecy medal MŚ!  

Poznali wyniki rekrutacji

Marsz Osobliwości

Nowy sposób na wyższą emeryturę

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
107
Tak
26%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%