Zalogowanych: 4

Jelenia Góra: Zawiodły Amerykanki

Sobota, 13 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 13 stycznia 2007, 23:11
Trwa seria porażek koszykarek AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra. W XIV kolejce ekstraklasy koszykówki jeleniogórzanki uległy na własnym parkiecie CCC Polkowice 69:79.

Olbrzymi wpływ na przegraną Kolegium miała bardzo słaba forma zawodniczek zza oceanu. Po powrocie ze świątecznego pobytu w USA trio jeleniogórskich Amerykanek nie może odnaleźć skuteczności w ataku i obronie oraz zgrania z koleżankami z pierwszej części sezonu. Od pierwszych minut gry goście wypracowali sobie kilku punktową przewagę. Polkowiczanki w tym okresie imponowały skutecznością z dystansu, w pierwszych dwóch kwartach sześciokrotnie trafiając za trzy punkty. Po przerwie koszykarki KK zupełnie nie radziły sobie w obronie z polkowickimi stranieri: Monique Coker i Frances Carvajal, które seryjnie punktowały w strefie podkoszowej. W 36 minucie gry CCC prowadziło aż 72:56 i losy meczu były już właściwie przesądzone. Wśród gospodyń na wyróżnienie zasługuje jedynie Natalia Małaszewska, skuteczna w ataku oraz walcząca na całym boisku.

<b>AZS KK - CCC Polkowice 69:79 (18:25, 17:18, 13:15, 21:21)</b>

<b>AZS KK:</b> Małaszewska 28, Penn 19, Beachem 8, Scott 7, Wójcik 3, Błaszczak 2, Gawrońska 2, Arodź, Myćka.