MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Zawiła w Kolegium Karkonoskim: grunt to wspierać przedsiębiorców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 listopada 2010, 7:29
Aktualizacja: Piątek, 5 listopada 2010, 7:42
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Relacje między władzami samorządowymi a biznesem i wynikająca z nich odpowiedzialność – to temat wykładu posła Marcina Zawiły, który odbył się wczoraj na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego w ramach cyklu spotkań o społecznej odpowiedzialności w biznesie. Poseł przybliżył rys historyczny Jeleniej Góry i mówił o działalności i odpowiedzialności samorządów.

Gościnny wykład posła Marcina Zawiły odbył się w ramach cyklu spotkań zorganizowanych dla studentów VII semestru Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego. Poza przybliżeniem rysu historycznego Jeleniej Góry, wykładowca odpowiadał m.in. na pytania, jakie obowiązki nie prawne, ale moralne ma wobec przedsiębiorców gmina, samorząd czy miasto. Mówił też obecnych relacjach Jeleniej Góry z przedsiębiorcami.

– Warto podkreślić fakt, że to nie samorząd pomaga przedsiębiorcom, ale to przedsiębiorcy pomagają w rozwoju gminy czy miasta. Jelenią Górę i samorząd założyli kupcy lniani i inni, którzy 900 lat temu przybyli na te tereny by budować to miasto. Bez przedsiębiorców rozwoju miasta nie będzie – mówił parlamentarzysta i zarazem kandydat na prezydenta Jeleniej Góry.

Wykładowca wspomniał też o sposobach zachęcenia przedsiębiorców do działania na naszym terenie. Wśród nich wymienił m.in. dobrą atmosferę, skrócenie czasu oczekiwania przedsiębiorców na spotkanie z władzami miasta czy wydania zezwoleń.

– Nie może być tak, że przedsiębiorca czeka na spotkanie z władzami miasta czy wydanie zezwoleń budowlanych, geodezyjnych ponad miesiąc. Jeśli ktoś chce na danym terenie budować przykładowo centrum rekreacyjno-rozrywkowe i nie może dostać zezwolenia na budowę przez kilka lat, to jest to niezrozumiałe. Drugą kwestią jest strefa ekonomiczna. Jelenia Góra ma dzisiaj kilka działek, które są już zagospodarowane. Na decyzję rządu o rozszerzeniu strefy trzeba czekać rok. Dlatego już powinien być złożony wniosek o rozszerzenie strefy, co nie zostało zrobione – zaznaczył Zawiła.

– Trzecią kwestią jest fakt, że jeśli chcemy rozwijać turystykę w naszym regionie to musimy mieć co najmniej taką ilość miejsc noclegowych, jaka jest liczba mieszkańców na naszym terenie, a mamy obecnie nie całe dwa tysiące miejsc. Musimy więc to rozwijać, otwierać nowe tereny, gdzie będą inwestowali ludzie w sanatoria. Dlaczego o tym mówię? Bo młodzi ludzie są dzisiaj bombardowani informacjami o wszystkim i jeśli pewne treści przeniesie się na miejsce gdzie oni żyją, to zacznie to przynosić dobre owoce – przewiduje Marcin Zawiła.

– Poseł Marcin Zawiła, który opowiedział o odpowiedzialności środowiska za biznes, jest natomiast jednym ze współzałożycieli Kolegium Karkonoskiego, przewodniczącym konwentu KK, byłym prezydentem Jeleniej Góry oraz byłym prezydentem Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Ponadto jest historykiem, który przestawił ten problem studentom nie tylko współcześnie, ale również na przestrzeni dziejów – mówi Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Wcześniej studenci wysłuchali m.in. wykładu Elżbiety Lemańskiej, przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy, która mówiła o sposobach łagodzenia skutków bezrobocia, działań w zakresie aktywizacji zawodowej, oraz działań urzędu skierowanych do absolwentów szkół.

– Osobiście prowadzę zajęcia dla studentów „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” i jest to przedmiot, który trudno jest przekazać tylko teoretycznie. Stąd właśnie pomysł na cykl wykładów, które odbywają się na naszym wydziale, na które zapraszane są znaczące osoby mające wiele w tym temacie do powiedzenia z praktycznych doświadczeń – dodaje Danuta Fjałkowska.

W najbliższym czasie zaproszony zostanie też Aleksander Lachowicz, prezes firmy CPU Zeto, który opowie o praktykach odpowiedzialności społecznej w swojej firmie. Zaproszony zostanie do nas Mirosław Kocuba, kierownik Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze, który opowie o etyce biznesu. Zwieńczeniem wszystkich wykładów poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu będzie debata oxfordzka, na której studenci będą mogli przedstawić własne poglądy na ten temat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Komentarze (54) Dodaj komentarz

ebee 4-11-2010 7:46
Pan Zawiła ma rację . Szkoda tylko, ze o tych racjach przypomina sobie u progu wyborów zapewne po to aby dzieki poparciu naiwnych wyborców zapewnić sobie większy dopływ gotówki. szkoda że los przedsieborców Panu Zawile był zupełnie obojetny jeszcze pół roku temu, kiedy do wyborów było daleko. Wtedy obojetny na ludzkie problemy, wbrew etyce poselskiej piastował posadkę w utworzonej przez siebie i dla siebie Książnicy. Pozdrawiam EBEE
~Gość 4-11-2010 7:56
A cóż do tej pory zrobił p.Zawiła dla naszych miejscowych przedsiębiorców,jak jest na razie to ja osobiście nie znam takich osiągnięć tegoż pana ,będąc posłem też nie wiele zrobił dla przedsiębiorców ,pozwalał na budowe marketów i galerii tak chełbionych przez p.Obrębalskiego że aż dziw bierze że teraz startuje w wyborach ,książnica karkonoska to tylko jest ciepła posadka dla p.Zawiły i dobra pensyjka nie ma p.Zawiła mojego głosu ,ani głosu mojej rodziny .
~ 4-11-2010 8:14
zwieńczeniem zwieńczeń powinien być wykład x.Józefa Steca! ;) Ten dopiero potrafi prawić o etyce w biznesie! Natomiast Pan Zawiła ... nawijał teksty książkowe, przynudzał (zieeeewanie) ... ech to wszystko kampania wyborcza!
~Gościu miły 4-11-2010 8:16
Goścou miły, żółć zalew ci oczy. Nie chcesz widzieć że Książnica Karkonoska to jest zupełnie nowa jakość. że bez przerwy odbywają się tam spotkania, wystawy, warsztaty itd... TZW Ośrodki kultury nie są w stannie za nimi nadążyć. ZAWIŁA ma pomysły i energię, i tego potrzeba Jeleniej Górze. Jak tobie się wydaje że stanowisko dyrektora biblioteki to "ciepła posadka" to nie wiesz co mówisz. Na marginesie - Zawiła przynajmniej nie odreagowuje stresów gorzałą.
~Sluchacz 4-11-2010 8:20
Panie Zawila nie mac w glowach tym mlodym ludziom . Juz u probu swojego startu zyciowego sa straceni, apan im bajki opowiada. Jako posel coz pan zrobil no wlasnie w kierunku tej mlodziezy .Sama wie co ma zrobic i nie sadze aby wysluchane pana brednie ukierunkowaly ich dalsze losy zyciowe , a zwlaszcza w tym miescie.Bo jako posel ani razu nie slyszalem aby pan cos wniosl w obrady sejmu w sprawie udogodnien dla mlodych ludzi .Teraz ma pan pomysly za pozno !!!Ma pan na pewno pomysl ano w jaki sposob zagospodarowac kolegow to tak a my robta co chceta bylem nie musial miec z wami problemu.A teraz zaglosujcie na mnie .Uwazam ze mlodzi ludzie to nie przedmioty ze mozna nimi przesowac.Mysle ze kazdy wie co moze pan zrobic dla nas. TZN NIC !!!!!Nie glosuje na pana !!!!!
~Gościu miły 4-11-2010 8:38
Goścou miły, żółć zalew ci oczy. Nie chcesz widzieć że Książnica Karkonoska to jest zupełnie nowa jakość. że bez przerwy odbywają się tam spotkania, wystawy, warsztaty itd... TZW Ośrodki kultury nie są w stannie za nimi nadążyć. ZAWIŁA ma pomysły i energię, i tego potrzeba Jeleniej Górze. Jak tobie się wydaje że stanowisko dyrektora biblioteki to "ciepła posadka" to nie wiesz co mówisz. Na marginesie - Zawiła przynajmniej nie odreagowuje stresów gorzałą.
~etykbiznesu 4-11-2010 8:38
Pan Zawiła i biznes; chyba własny ! Pamiętam Go jak był Prezydentem i jak "pomagał" przedsiębiorcom. Nic, nic i jeszcze raz nic. Zresztą dobór wykładowców przez Panią Fijałkowską jest śmieszny lub przemyślany. Gdyby prawdziwy przedsięiorca, np. szef PM Poland lub "Jelchemu" i np. "Dras...xlmeier'a" to wtedy cieńko by Pan Zawiła piszczał. Blado Zawiła wypadł podobnie jak w debacie telewizyjnej z Prystromem. I co zrobił Pan Zawiła ? Zakazał jej publikacji. Pytajcie o tę debatę !
~Zawiła-racja 4-11-2010 8:44
ZAWIŁA ma rację, Jeleniej Górze najbardziej brakuje przedsiębiorców. Dobrze że zdaje sobie z tego sprawę, bo błogie zadowolenie Obrębalskiego i olewanie przez niego wszelkich spotkań z miescowymi przedsiębiorcami to już skandal. Zawiła ma przynajmniej pomysł na miasto a Obrębalski nie ma.
~ja 4-11-2010 8:49
do ebee - kiedy się chce coś skrytykować, trzeba mieć trochę więksą wiedzę na ten temat. Otóż Książnica Karkonoska, nie została utworzona przez Pana Zawiłę, lecz powstała z połączenia Biblioteki Wojewódzkiej z ul. Bankowej i Naukowej (która mieściła się w "Pałacyku"). Została wyremontowana dzięki dstaraniu Pana Zawiły. Nie chę tu komentowac jego osobistych z tego korzyści, ale moja korzyść z funkcjonowania tej biblioteki jest duża. Do Gościa - sądząc po błędach, jakie pan popełnia, nie tylko nie zaszczycił pan swoją obecnością książnicy, w związku z tym nie ma pan pojęcia, o jej funkcjoonowaniu. Prosze się najpierw nauczyć się formułować poprawnie swoje myśli, a dopiero później oceniać innych.
~hgfd 4-11-2010 8:56
Jeśli masz problem na kogo głosować to pogadaj chwilę z Zawiłą i z którymkolwiek innym kandydatem - inny poziom, inny format, inny kaliber. Nie wyrwie się Jeleniej Góry z zapaści rękami karzełków.
~Ciepliczak 4-11-2010 8:59
Ale Zawiła zrobił sie kameleonem , i to zawsze przed wyborami - co on wie i czego dokanał w rozwoju przedsiebiorczości dla Jeleniej Gory ? Powtarza zapożyczone slogany Prystroma.Przeciez był juz prezydentam i czego dokonał ? - przez jego zaspałość i niezrozumienie drobne firmy i najemcy lokali zostali wyportkowani znikneły male masarnie , garmazerie,specjalistyczne sklepy itd. bo wprowadzono markeciska ze zwolnieniami podatkowymi , oni nie placili jak drobni kupcy haraczu-czynszu co miesiąc po 25 zł od metra kwadrwtowego -to były przyzczyny redukcji ponad 1200 miejsc pracy w jeleniogórskim handlu na rzecz powstania ok.550 miejsc pracy w marketach za mniejsze gaże.Panie Marcinie - opowiadaj bajki historyczne dzieciom na dobranoc w/g swojej profesji i pisz Pan podania o pieniądze dla wzniosłych celów.- a miasto potrzebuje rozwoju dynamicznego...Prosze zobaczyc debatę Zawiła -Prystrom - jak jego p.Robert połamał na wiedzę wiadomości o mieście.
~Gość 4-11-2010 9:03
do postu z godziny 08,38 to chyba Tobie żółć zalewa oczy ,bo ja na ten przykład mieszkam tu już troche lat i wiem mniej więcej co p.Zawiła zrobił za swojej kadencji prezydenta miasta ,a już takową piastował i nic takiego dobrego dla naszego miasta nie zrobił ,bo zajoł sietylko tą nieszczęsną książnicą i tak na zakończenie to odsyłam Cię do wywiadu z p.Prystromem i Zawiłą tam blado wypada Twój kandydat pozdrawiam
~Tymian 4-11-2010 9:21
Faktem jest , ze Zawiła po przez przesiadywanie w kameralnych środowiskach z dobrą pensja nabył ogłady dyskutanta ,filozofa, wizjonera - ale jako przygotowujacy sie do gospodarza miasta musi posiadac orientacje ekonomiczna , inzynierska , prawna - on jest tego pozbawiony tak jak wyobrazni na temat zarobienia przysłowiowej złotowki na wlasny rachunek . P.poseł nie orientuje sie ile kosztuje metr kwadratowy asfaltu , ile wynosza zasiłki , ile kosztuje bilet itd. czyli jako prezydent będzie bezkrytyczne wydawał ile jemu podstawia do podpisu - potem stworzy nastepne zestawy urzednikow.I takiego mamy mieć gospodarza ? Ponoć juz Zoska jest spakowana i szykuje sie na posade przy Zawile na zastępstwo. Ale będzie paka rozwojowa. .
~tożtoskandal 4-11-2010 9:32
W SS EKONOMICZNEJ nie ma ani jednej inwestycji! Skąd Pan Kandydat ma takie informacje ?
~i vice versa 4-11-2010 9:38
Tak jak Kusiak Jana Ch.?
~tożtoskandal 4-11-2010 9:39
Jak o biznesie mogą mówić ludzie którzy nie mają w nim doświadczenia ?
~Bunia 4-11-2010 9:48
Uważam że Pan Marcin Zawiła wprowadzi nową jakość w jeleniogórskim biznesie i wierzę, że nie będzie się bał partnerstwa publiczno prywatnego jak jego poprzednicy. Ma Pan mój głos, ponieważ Pana głos uważam za głos rozsądku
~aa 4-11-2010 9:59
P. Zawiła mówi o wspieraniu lokalnych przedsiębiorców, a co się dzieje w Jeleniej? - kolejne galerie, hipermarkety. Trzeba postawic raczej na wspieranie rozwoju turystyki w naszym regionie, aby miał kto odwiedzac nasze sklepy...
~Obywatel 4-11-2010 10:20
Pier*olenie o szopenie! Jaki biznes? "Bo młodzi ludzie są dzisiaj bombardowani informacjami o wszystkim i jeśli pewne treści przeniesie się na miejsce gdzie oni żyją, to zacznie to przynosić dobre owoce – przewiduje Marcin Zawiła." i dowiedzieli się między innymi że jak zostaną bezrobotnymi w Jeleniej Górze to będą mieć ułagodzone skutki ich bezrobocia poprzez słodkie pierdzenie pań w PUPie oraz pocieszenie że nie są jedynymi którzy szukają pracy czekając w wielogodzinnych kolejkach do jednego pokoju. p. Marcin zawiła chce konsekwentnie dążyć do tego by zrobić z naszego miasta turystyczną dzielnicę Wrocławia, nawet jeżeli powiększyłoby to jeszcze bardziej bezrobocie. Jedynie Marzena Machałek może coś w tej materii zmienić i wyważyć dobro mieszkańców nad brnięciem w turystykę, poprzez rozsądne piastowanie najwyższego urzędu w naszym mieście.
oskarl 4-11-2010 10:28
Pan poseł się jakoś dziwnie uaktywnił tuż przed wyborami samorządowymi. Przeprowadza teraz a...lizę SWOT, a co robił przez cztery lata? „Dlatego już powinien być złożony wniosek o rozszerzenie strefy, co nie zostało zrobione – zaznaczył Zawiła.” A nie mógł kandydat na prezydenta miasta pouczyć odpowiednio wcześniej kolegi prezydenta miasta również z PO? Swoją drogą dużo odwagi ma Marcin Zawiła tak publicznie przymilać się do przedsiębiorców. Chodzi o głosy tego skromnego elektoratu, czy o przyszłą „współpracę”? Tylko ślepy nie zauważy jak robi to SLD z członkami Rotary Club. I po co? Szara masa ma tylko płakać i płacić. I też głosować;-)
~wątpię 4-11-2010 10:34
Nazwijmy to po imieniu, nie był to żaden wykład lecz regularna kampania wyborcza. Czy wolno prowadzić kampanię w szkołach państwowych?
~Obywatel 4-11-2010 10:35
Za kadencji p. M. Obrębalskiego (PO) utworzono 280 miejsc pracy niezwiązanych z handlem a zlikwidowano kilkanaście set etatów w zlikwidowanych lub sprywatyzowanych firmach w 84 tysięcznej Jeleniej Górze. A taka mała 20tysięczna Kamienna Góra skąd pochodzi Marzena Machałek w tym roku otworzyła 40 zakładów produkcyjnych dla ponad 4tysięcy pracowników za 1,5mld zł. Ludzie przejrzyjcie na oczy że jedynym kandydatem spoza miejscowych układów, chcącym zmienić coś dla lepszego życie dla mieszkańców naszego miasta jest Marzena Machałek, która chce by w Jeleniej Górze żyło się godnie a nie jakoś i będzie dążyć do tego przez całą swoją kadencję a nie tylko na wiecach wyborczych jak to robią inni kandydaci.
~ZGROZA 4-11-2010 10:36
ZGROZA mnie ogarnia, czytając te wpisy, jaki jest tu poziom społeczeństwa po ucieczce z Jeleniej większości ludzi z głową. Jak nie nastąpi zmiana rządzenia w naszym mieście to strach pomyśleć, kto tu zostanie. Nastawienie, jak obecnie na budowę głównie marketów i galerii sprawi, że bez rozwoju przedsiębiorczości biedne społeczeństwo nie będzie tam nic kupować. Widać to już obecnie po ,, obłożeniu" w pasażu grodzkim. Ja i moje środowisko wierzymy w Zawiłę.
~ 4-11-2010 10:52
ad/04-11-2010 10:34 | ~wątpię | oczywiście, że KAMPANIA WYBORCZA i to na niskim raczej poziomie jak na posła! To że w szkole państwowej, to też oczywiste, bo KK jest "własnością" lewicy a PO i SLD na czas wyborczy znowu sie kochają. Potem będą pluć na siebie, ale póki co to stanowią wspólny front obrony przed tym kandydatem na prezydenta, który wygra ted wybory!
~marzenka 4-11-2010 10:52
A kto zrobi porządek w Powiatowym Urzędzie Pracy - który z kandydatów jest zadowolony z pracy dyrektor PUP i jej pracowników. A jak są traktowani przyszli jeleniogórscy przedsiębiorcy w PUP-ie - ktoś wie z kandydatów?????
~socjolog 4-11-2010 11:05
chłopaki śpią na fotce 2, a Zawiła ma postawę zamkniętą na fotce 5
~Cimoszewicz 4-11-2010 11:30
- Dziś ludzie świetnie przygotowani merytorycznie idą pracować gdzie indziej. Trzeba być słabym, nie wierzącym, że da się coś poza polityką osiągnąć, żeby się dziś w tę politykę angażować - oceniał Włodzimierz Cimoszewicz w Radiu ZET.
~jeż 4-11-2010 11:39
Wyraz twarzy uczestników spotkania wystarczy za cały komentarz.A tak po ludzku, to zastanawiam skąd to ustawiczne parcie do władzy osób , które jej już zasmakowały.Przecież następuje naturalne zjawis- ko " zmęczenia" materiału.Czy nie czas na godny odpoczynek?!
~Czyżyk 4-11-2010 12:46
Mnie ciekawi najbardziej czemu ta lekcja ekonomi i historii była zrobiona tuż przed wyborami^^ Czysta propaganda i chłyt polityczny.... Przed wyborami każdy polityk znajdzie czas, ale już po wyborach jakoś tego czasu nie ma.
~Czyżyk 4-11-2010 12:51
Mnie ciekawi najbardziej czemu ta lekcja ekonomi i historii była zrobiona tuż przed wyborami^^ Czysta propaganda i chłyt polityczny.... Przed wyborami każdy polityk znajdzie czas, ale już po wyborach jakoś tego czasu nie ma.
~x 4-11-2010 12:53
Panie Zawila nie bede na Pana glosowal z kilku zasadniczych powodow:1zostal Pan wybrany na posla z naszego terenu ,obiecal Pan cos realizowac i zostawia Pan to poniewaz ma Pan inny kaprys..2 nigdy nie prowadzil Pan zadnej dzialalnosci gospodarczej,jest Pan w tej dzidzinie kompletnym laikiem.Pan nie moze rozmawiac w sposob sensowny z tymi ludzmi poniewaz oni wyczuja w Panu dyletanta 3 Powiedzmy ,ze zostalby Pan prezydentem,kogo uczynilby Pan wiceprezydentami Pana Papaja ,Pania Czernow ...ja Panu serdecznie dziekuje za takich samorzadowcow 4 Pan kandyduje z listy PO to prosze powiedziec ilu was w tym PO jelenigorskim jest ,ja slyszalem ze jakies 80 osob.Zarty sobie stroicie, kogo Pan zamierza reprezentowac.KLIKE.
~djKosa 4-11-2010 13:27
ale gadanie, tworzenie galerii i marketow to fakt dbanie o przesiebiorcow jak cholera! ludzie ratujcie!gdzie my zyjemy i ile jeszcze beda wciskac nam farmazony?
~martucha 4-11-2010 13:59
Zawiła pomysł ma, a owszem, tyle tylko, że na siebie! Dość cwaniaczków partyjnych.
~jeicam 4-11-2010 14:06
PAN Z. JUZ BYŁ PREZYDENTEMNAROBIŁ WTEDY TEŻ MIAŁY BYĆ TERMY W CIEPLICACH RAZEM ZCZERN. ZAMÓWILI FIRME Z KRAKOWA ZAGRUBE PIEBIADXZE ZROBIŁA PLAN WTEDY NA 4 MLN MOZE KTOS SIE PODZIELIŁ OBIECZAŁ RÓZNE RZECZY PRZED PÓSCIEM W POSŁY I CO G. WYSADZIŁ FACETA ZEBY ZROBIĆ MIEJSCE DLA ZONY MÓGŁBY JESZCZE DUZPO MÓWIĆ ALE PO CO JAK MYSLE ZE SIE UTOPI WE WŁASNYM ŁĄJNIE
~do"X"(12:53) 4-11-2010 14:49
Bardzo słuszne spostrzeżenie!!! Pan Zawiła obiecywał wyborcom, że będzie "naszym" posłem przez całą kadencję. Już mu się znudziło? W moich oczach taki brak konsekwencji u polityka to porażka!!! Jle zrobi w Sejmie ktoś, kto na niespełna rok zajmie jego miejsce? A może za rok znudzi się prezydentura i znajdziemy jegomościa na listach do parlamentu. Jeśli się dostanie - kto zapłaci wtedy za wybory uzupełniające w JG? Jeśli chce pokazać czyste intencje niech przed wyborami samorządowymi złoży mandat poselski. Jedno z tego działania wynika - Pan Zawiła ma pomysł na zagospodarowanie własnej osoby (i kilku towarzyszy broni).
~ciekawostka 4-11-2010 15:05
Proszę zwrócic uwagę na reklamówkę pana Zawiły (strona główna - lewa kolumna na górze):" Publikacja sfinansowana przez Komitet Wyborczy PO " Towarzystwo wzajemnej adoracji czuwa!! Znowu partyjniactwo za pieniądze bużetu państwa - wątpliwe by garść sympatyków wysupłała "drobne" na wszystkie wiszące ogromne banery i świecące bilboardy! A może by tak coś od siebie , panie Pośle - jak na wybory samorządowe przystało? Bo potem będzie jak zawsze: My płaciliśmy, My rządzimy!
~jak jest? 4-11-2010 15:10
jest Ok
~Mam pytanie 4-11-2010 15:32
Ilu członków PO liczy organizacja jeleniogórska? Jest to chociaż liczba 100? Czy może ktoś odpowiedzieć? Czy nikt nic nie wie?
~odpowiedż 4-11-2010 15:55
siedmiu wspaniałych
~bang 4-11-2010 16:02
najlepszą rzeczą jaka politycy mogą zrobić aby wspierać przedsiębiorców to nie krepować ich głupimi przepisami...Pan Zawiła bardzo ładnie mówi jak należy lawirować w gąszczu bzdurnych przepisów a nie o ich zniesieniu.Wystarczy przeczytać książkę hayka lub friedmana (prawdziwe megamózgi) by przekonać się ze politycy i urzędnicy to nowa klasa społeczna (pasożytnicza).
oskarl 4-11-2010 17:08
http://www.eugeniuszpiotrowski.pl/
~krzysiekM 4-11-2010 17:58
Rzućcie proszę okiem na to: http://www.youtube.com/watch?v=SIXz8yZcNPs
~zamiana 4-11-2010 18:09
Wszystko jasne, Piotrowski do Wrocka Dutkiewicz do Jelonki
~ 4-11-2010 19:03
A radni PO jak jeden mąż nie dopuścili nawet do dyskusji nad projektem wydzierzawienia kupcom targowisk, teoria jedno a praktyka zupełnie co innego
~Tryton 4-11-2010 19:25
Pan Zawiła wyjątkowo zabawnie wypada w roli obrońcy przedsiębiorców, z pełnym przekonaniem opowiadający dziś jak to przemysł zawsze tworzył to miasto. Szczególnie zabawne jest gromienie obecnego prezydenta za brak wniosku o poszerzenie naszej i tutaj zgoda „rachitycznej” SSE. Przypomnijmy jednak, że jak SSE w Wałbrzychu i Legnicy były tworzone i przeżywały boom rozwojowy, prezydenci Jeleniej Góry jak raz Pan Zawiła i Pani Czernow twierdzili, że Jelenia Góra niczego takiego nie potrzebuje, bo po pierwsze jesteśmy tak atrakcyjni, że inwestorzy i bez strefy będą tu "walić drzwiami i oknami" poza tym my ich nie chcemy, bo my stawiamy na turystykę... i będziemy kopać wody termalne, które zapewnią nam dobrobyt i szczęście... wodę wykopaliśmy tylko się okazało, że poza urzędem miasta w Jeleniej Górze to nikt nie jest nią zainteresowany. I tak to zostaliśmy jedynym dużym miastem na Dolnym Śląsku bez SSE za to z wodą termalną, z którą przed 20 lat nikt nie wiedział co zrobić, póki
~c.d. 4-11-2010 19:29
, póki jedyny zainteresowany, czyli Urząd Miasta coś z nią nie zrobił, budując termy, o których już dziś można powiedzieć, że będzie dobrze, jeśli nie trzeba będzie do nich dopłacać… I tak przez „idee fixe” o czymś, czego w Polsce nikt nie widział, czyli o „ponad stutysięcznym mieście turystyczno-uzdrowiskowym” jak widziała nas nieszczęsna „strategia rozwoju Jeleniej Góry” straciliśmy 20 lat… przezabawne jest to, że niczego Pan Zawiła się nie nauczył i dziś w swoim programie chce następnych odwiertów wody termalnej… dowodzi to tylko, że zamiast nowych pomysłów multiplikuje tylko stare, zgrane plany, które okazały się wyjątkowym niewypałem…
~wyborca 4-11-2010 19:30
Kśiążnica Kar. i Kolegium zaczęta została za Prezydentury KUSIAKA !!! Pamiętamy !!! Zawiła TY lepiej idz i książki zacznij odkurzacz i to najlepiej temu Panu wychodzi
~Tryton 4-11-2010 19:34
… A już przezabawne jest żądanie, aby z 2000 miejsc noclegowych, które cieszą się dość średnim obłożeniem… zrobić tyle ile jest mieszkańców… czyli jakieś 80.000… pytanie tylko jakim cudem ruch turystyczny miałby nagle wzrosnąć o 4.000 % aby zapełnić te miejsca noclegowe… to dopiero byłby kosmos. Mógłbym tak ciągnąć w nieskończoność, przypominając wypowiedzi Pana Zawiły z okazji otwarcia SSE w Legnicy, czy z okazji likwidacji Województwa Jeleniogórskiego… ale dosyć wspominków, w każdym razie może i Pan Zawiła nie jest najlepszym kandydatem na prezydenta… ale przynajmniej jest zabawny a to już jakiś plus.
~G.N. 4-11-2010 20:23
Pytania do Roberta Prystroma: U kogo będziesz szukał poparcia na górze? Jak zamierzasz się utrzymać na stołku prezydenta miasta jeśli nie będziesz miał większości w Radzie Miejskiej? Jak obronisz sprawozdanie z realizacji budżetu, absolutorium, nie mając swoich członków w samorządzie? A jeśli będziesz miał kilku z tej mieszanki wybuchowej co wystawiłeś, to jak obronisz się przed tym, żeby znowu Ciebie nie wystawili do wiatru? Nie widzę u Twojego boku Jadzi Reder Sadowskiej i Piotra Romana. „Kocham Jelenią Górę” nie znaczy „kocham jeleniogórzan”. I vice versa. Czy zamierzasz podnosić zasiłki dla wykluczonych społecznie i budować stołówki dla bezdomnych, czy dążyć do eliminacji patologii tworząc dobrze płatne miejsca pracy?
~jako 4-11-2010 20:29
wyboru znowu będą tu kłamstwa kolejny raz cwaniaki i krętacze do nich stają już by znowu głupotami mamić nas - czas pognać tych wszystkich ludzi z PO, PiS, SLD, i pozostałych partyjek - może już czas całkowicie zmienić system który nas otacza - wspólnota ż...oeuropejska narzuca Polsce dziwne ustawy które rząd dziwnie akceptuje, samorządy są nieudolne, ludzie czas na świadomość - pamiętajcie że ci co startują nie afiszują się co robili wcześniej, skąd mają pieniądze itd. itp. bądźcie świadomi kogo wybieracie - Precz z NWO które już dawno dotarło do samorządów
~G.N. 4-11-2010 20:39
Pytania do Marcina Zawiły: Czy ściągnie Pan jeleniogórzan z zagranicy i załatwi im pracę przynajmniej za 1000 euro? Czy mają oni szansę na jakąś radę nadzorczą w miejsce Zofii Czernow? Dlaczego przerwał Pan swoją poprzednią kadencję prezydenta miasta i przerywa Pan posługę posła RP? Czy tym razem dotrwa pan do końca? Dlaczego nie osiągnął Pan takiego boomu gospodarczego poprzednio? Czy to reguła konformizmu nakazuje partiom wystawiać posłów na prezydentów a nie przedsiębiorców? Jaką karę Pan na siebie nałoży w przypadku, gdy Jelenia nie będzie Górą? To jest c/d do RP. Od kogo uzyskam jasne i zadowalające odpowiedzi na te pytania ten otrzyma pięć głosów członków mojej rodziny. Żony, teścia, teściowej i mamę każę zawieźć powozem.
~do G.N. 4-11-2010 23:33
Grzesiu obejrzyj sobie debate Prystrom Zawila. Porazka Zawily na calej lini. Troche zaczelem sie interesowac polityka i a...lizuje programy kandydatow i powiem Ci ze najlepszy program i wykonanie zapowiada sie u Prystroma no i ma konkretnie zaplanowane dzialanie. Ale zapraszam do obejrzenia debaty. Jestem ciekawy Twojego zdania a znamy sie nie od dzis jeszcze z lat 90+tych ze spotkan na ul. Bankowej. Pozdrawiam
~Jano 5-11-2010 7:56
No wreszcie ja zabiorę głos ,p.Zawiła tak już prawie 4 lata jest w sejmie RP i co nie widziałem żadnego przemówienia z mównicy sejmowej w wykonaniu tegoż pana ,ani żadnej inicjatywy dla naszego i tak zmarketowanego miasta jedynie w tym mieście o nie stawianie marketów walczył p.Robert Prystrom on jako jeden stawiał się okoniem na każdą próbę postawienia jakiej kolwiek galerii czy tez marketu ,każdy zarzucał temu Panu że jest nie rozwojowy ,a tu mamy w samej Jeleniej górze ,ja naliczyłem skromnie 8 marketów spożywczych oczywiście nie naszej Polskiej firmy,tylko tych co to tu nie płacą podatków,pytam gdzie był p.żawiła w tedy jak dawali zezwolenia na budowe tych molochów
~krzysiekM 5-11-2010 21:07
http://www.youtube.com/watch?v=ASE7l5r0Tfs ... i po Zawile

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Stypendia dla najzdolniejszych

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Letnie inwestycje w podstawówkach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%