MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Zawiła vs Obrębalski: pojedynek przed drugą turą

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 listopada 2010, 22:06
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Dwaj kandydaci na najwyższy urząd w mieście, którzy uzyskali najlepszy wynik wyborczy 21 listopada, spotkali się w naszym studio.

Panów Marcina Zawiłę (Platforma Obywatelska) i Marka Obrębalskiego (Razem dla Jeleniej Góry) zaprosiliśmy, aby wzięli udział w debacie i ułatwili tym samym wybór tym, którzy 5 grudnia zamierzają pójść do urn i wskazać przyszłego prezydenta Jeleniej Góry.

Kandydaci odpowiadają na trzy pytania tyczące ważnych dla jeleniogórzan zagadnień, a także mają możliwość do zadania każdy każdemu po jednym pytaniu. Na program zaprasza Konrad Przezdzięk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (152) Dodaj komentarz

~doda 26-11-2010 22:34
ależ fryzuura Panie Konradzieee woow
~doda 26-11-2010 22:53
trochę Zawiła byłego prezydenta wdeptał....
~Jelenka 26-11-2010 22:59
Jelenia Górą!, to Zawiła jest ok.
~gerll 26-11-2010 23:03
Zawiła rozniósł mareczka aż miło. Ustępujący prezio to porażka, jak tak wyglądają wypowiedzi kogoś kto uczy to współczucie dla studentów, a mieszkańcom sie dziwie że 4 lata znosili takie zachowanie
~zabobi 26-11-2010 23:14
Masakra Zawiła przejechał po Obrembalskim niczym walec. Marus zero konkretów i bajanie co to niedługo będzie itd a to niedługo to się juz 4 lata ciągnie i dalej nic. W jedną sobote chce 4 lata nadrobić i wszystkich przyjąć i wysłuchać to dopiero będzie jatka jak przyjdzie z 200 osób i będa czekać do 5 grudnia haha
~obserwer 26-11-2010 23:19
Prezydent Obrebalski obiecal wielu ludziom wiele - a ile dotrzymal obietnic. Panie Obrebalski czas odejsc
~Kubicusss 26-11-2010 23:26
Ja tam wole zostawić Zawiłe w sejmie. Dlatego wybieram Obrębalskiego.
~ 26-11-2010 23:26
Jestem w tej komfortowej i tej gorszej sytuacji iż obydwu kandydatów znam ponad 20 lat. Z obydwoma pracowałem, współpracowałem, działałem w tej samej partii: W Unii Wolności. Z panem Markiem do momentu kiedy odszedł aby zakładać PO, a z panem Marcinem do końca istnienia Unii Wolności. Ja teraz jestem bezpartyjnym. Pan Marek parę miesięcy temu przestał być członkiem PO, a pan Marcin jest w PO nadal! Debata! Wiele z zarzutów obydwu rozmówców to właściwie zarzuty do parlamentarzystów że prawo nie pozwala na lepsze działania (Marcin Zawiła był posłem). Inne zarzuty to właściwie problem komunikacji i umiejętności rozmawiania i przekonywania do swych racji (tu Marcin Zawiła ma większą łatwość komunikowania się). Każdy z nas ma problem przed głosowaniem: czy pozbawić Jelenią Górę radnego sejmiku głosując na pana Obrębalskiego jako Prezydenta (wtedy będziemy mieć w Sejmiku pana Zielińskiego z Bolesławca). Czy pozbawić posła głosując na Marcina Zawiłę. Pieniądze dla samorządów są w sejmiku, dla
patryczus 26-11-2010 23:36
Słabiutko panie Marku słabiutko. W obliczu wymiany argumentów i rozmowy czysto merytorycznej nie radzi pan sobie. zero konkretów, zero odpowiedzi na zadawane pytania. Jak bym to określił strzelił pan sobie ostatecznego samobuja na wagę kadencji. I jeszcze to kopiowanie pomysłów, nie ładnie.Brawo panie Marcinie jeszcze tydzień i będzie można świętować początek marszu ku rozwojowi naszego wspaniałego miasta. Jelenia Górą!
~sekler 26-11-2010 23:45
Widać żez Zawiła zna miasto i ma na nie pomysł Głosuje na Zawiłłę. Obrebalski mu do pięt nie dorasta kto na niego głosował 4 lata temu może czuc sie oszukany i zrobiony w bambuko, stchórzył przed prawyborami i uciekł do rafalka myśląc że mieszkańcy dadzą się nabać na takie tanie zagrywki. Zagrajmy Markowi 5 grudnia piosenkę..... TA OSTATNIA NIEDZIELA DZISIAJ SIE ROZSTANIEMY, DZISIAJ SIĘ ROZEJDZIEMY PO WIECZNY CZAS...!!
~~JG 26-11-2010 23:48
Obrębalski pokazał, że jest realistą i zna dobrze problemy miasta. Nie buja w obłokach jak Zawiła i jest mniej "zawiły". Głos na Marka!!!!
~slojo 26-11-2010 23:48
Po obejrzeniu tej debaty absolutnie nie am wątpliwości, Zawiła jest poprostu lepszy! Na niego będę głosować 5 grudnia ! Jeżeli zależy wam na tym mieście to pójdżcie do wyborów !!!!
~Dr.MO. 26-11-2010 23:50
Po debacie przyznaję będę gosował na Zawiłę. Naprawdę mnie i moja rodzine przekonałeś Marcinie Pozdrawiam Marek
~rencista 26-11-2010 23:53
W pierwszej turze nie głosowałem na żadnego z panów. Po wysłuchaniu tej debaty jestem pewien, że głos oddam na pana M.Zawiłę i ten głos nie będzie zmarnowany.Mamy do czynienia z prawdziwym realistą,mówiący bardzo rzeczowo i konkretnie, bardzo inteligentnie nie urażając konkurenta potrafił odpowiedzieć na zadane pytanie. Natomiast pan M.Obrębalski potwierdził moje wcześniejsze obaw, że niestety żyję on w swoim nierealnym, bajkowym świecie.
~dontha 26-11-2010 23:54
Zawiła wymiata, Obrebalski po 4 latach ma a...lizę, teorię i nie wiadomo co jeszcze ale mieszkańcy NIC NIE MAJĄ !! Jakby ...... miała skrzydła to Marek szybowałby w przestworzach niczym prom kosmiczny. Potrzebujemy konkretnego prezydenta, takiego który nie boi się mieszkańców, nie siedzi za biurkiem i tylko się w lustrze pzregląda pytając Lustereczko powiedz pzrecie kto najmądrzejszy jest na świecie, prawda że ja? Marcin Zawiła jedyna szansa dla jeleniej. Trzeba iść na wybory inaczej sami będziemy sobie winni i taki mareczek będzie sie nam śmiał w twarz mając kolejne a...lizy i wizje
~slojo 26-11-2010 23:57
i jeszcze Obrębalski jakiś taki brzydki jest ;P
~pa 27-11-2010 0:04
No niestety i król stał się nagi. Różnica poziomu, obycia, kultury, umiejętności komunikowania. Z jednej strony prowincjonalny kaznodzieja w zarękawkach, z drugiej zaś wiedzący o czym i jak mówi facet, który zdaje się wiedzieć czego chce Ponieważ mam zasadnicze problemy z kaznodziejskim tonem stawiam na otwartość na nowoczesność, inteligencję (znam różne osoby z tytułem doktora) i pozbawione kompleksów myślenie i działanie. Polecam wszystkim, którzy dobrze Zyczą Jeleniej Górze, aby 5 poszły i wrzuciły kartkę z zaznaczonym Zawiłą.
~Ooooo... 27-11-2010 0:09
Cztery lata temu głos oddałem na pana M.Obrębalskiego, tylko dlatego, że nie chciałem aby prezydentem został M.Sajnog. Po3 latach urzędowania pana Marka, dowiaduję się, że największego wroga mianuję swoim zastępcą. Już wtedy powiedziałem nie będę głosować na pana Marka. Po wysłuchaniu debaty, tylko się w tym utwierdziłem. Ten człowiek nie nadaję się na prezydenta i dziwię się, jakim cudem dostał się do drugiej tury ! Miałem już nie iść na wybory, ale w tej sytuacji pójdę i zagłosuję na M.Zawiłę.
~Wrocławianin 27-11-2010 1:39
Zawiła to mój imiennik i też historyk, ale mało konkretny, poza uszczypliwościami nie wiele ma do zaoferowania, do tego to działacz partyjny wspólczuję takiego prezyenta, na szczęście mieszkam we Wrocławiu tu nie ma rządów partii, tylko realizujemy potrzeby naszego miasta, bez oglądania się na Warszawkę, ale jak chcecie by w Jeleniej decyzje zapadały w Warszawie i decydowała dyscyplina partyjna a nie dobro miasta to proszę bardzo.
~jg 27-11-2010 7:27
szkoda takiego dobrego posła jak zawiła!!!???? Haa! Haa! Marek na drugą kadencję!!! Tak trzymać!!! Głosy na Obrębalskiego!!!!
~loik 27-11-2010 7:39
Cienia wątpliwości nie mam kto wygrał tą debatę! Panie Marcinie Gratulacje!
~Samodzielny? 27-11-2010 7:45
Ta krowa co dużo ryczy, moze go niedac wcale, Uzaleznienie od partii politycznej PO dla Marcina Zawily to kajdany.
~jhgf 27-11-2010 8:08
Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości niech zobaczy debatę. Zawiła wie co mówi a Obrębalski/Sajgon się polącze.
~............ 27-11-2010 8:18
Kandydatowi, który nie pełnił funkcji przez ostatnie cztery lata, jest o wiele łatwiej, bo ... nie pełnił tej funkcji. Nie ma za co go rozliczać. Z tymi przedsiębiorcami to tak nie do końca, że będzie lepiej dla pracowników, gdy oni będą mieli dostęp do prezydenta. Oni załatwiają swoje WŁASNE interesy, a nie interesy pracowników. Chcą dla siebie ulg w podatkach i opłatach, a nie dobra pracowników! Pracownikom od tego nie przybędzie ani płacy, ani pracy. Pracodawcy będą mieli na następne wakacje i bale "dobroczynne" przez "załatwiane" przez siebie i DLA SIEBIE ulgi.
~nestor 27-11-2010 8:24
a ja będę głosowałna niepalącego
~--- 27-11-2010 8:41
LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!! JEDYNYM KANDYDATEM BYŁ i JEST OBRĘBALSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~madona 27-11-2010 9:33
Panie Zawiła - żegnam Pana! Bajera się panu skrancowała na bankietach w Platformie. Pomysł na to miasto ma Pan "żaden". Partia ciśnie, bo w większości miast, partie przegrywają z kandydatami niezależnymi. Budżet na kampanię ma Pan "unlimited" - dlaczego? Po co Pana partii taka wioska jak Jelenia Góra, do której żadna przyzwoita droga nie prowadzi? Wolę Pana Marka, bo przez 4 lata "obcykał te rejony" - i je zna na pamięć, a wystarczyłby nawet sam fakt, że tu mieszka.
~ 27-11-2010 9:50
Zawiła to prawdziwy Jeleniogórzanin! Facet, który chce cos zrobić, a nie tchórzliwy karierowicz - Ludzie mohery się zbierają i będą na Obrębała głosować i skończy się to tak, że jedyną rozrywką w mieście będzie hipermarket i kościół - Marsz 5 grudnia na wybory! Głosować na Zawiłę!
~cenzor cd 27-11-2010 10:01
Właśnie wysłuchłem debaty.Rządzenie nie polega na gadaniu.W gadaniu wygrał oczywiście Pan Poseł,który jest ekstrawertykiem i ma dobrze ustawiony głos.Natomaist do rządzenia konieczny jest a...lituyczny,chłodny umysł i umiejętność podejmowania prawidłowych decyzji we właściwym czasie.Tymi przymiotami dysponuje aktualny Prezydent.No to już wiecie na kogo będę głosować.
~marzenka 27-11-2010 11:03
Jeden i drugi to już wytrawni politycy, mamią nas swoją wizją dobrobytu dla mieszkańców miasta, moim zdaniem to jest czysta obłuda tych panów i ich zapleczy politycznych - to dla nich, ich rodzin i znajomków stanie się dobrobyt , a my szarzy mieszkańcy tylko uczestniczymy w tym teatrze i jesteśmy statystami. Cały czas ja, rodzina, znajomi uczestniczymy w wyborach - na kogo oddamy swój głos ?????? Pan Zawiła już otoczony kordonem politycznych klakierów niedopuszczających do króla, pan Obrębalski otwiera dzisiaj swoje drzwi dla nas, ale w poniedziałek mogą już być zamknięte !!!!! Co robić - ot zagadka !!!!! A czy odbędzie się jeszcze jakaś publiczna debata - ktoś coś wie ????
~nieboo 27-11-2010 11:04
Zawila zna najlepiej nasze miasto i ludzi Obrebel kosi kase za ...? a...lizy i zrzemyslenia? To jakas kpina Wozi sluzbowym autem tylek do domu i pracy i w ten sposob poznaje problemy mieszkancow haha i bajki opowiada o tym co bedzie a r
~tublec 27-11-2010 11:17
Prawdę mówiąć, to nie usłyszałem odpowiedzi na zadawane pytania. Zawiła atakował Obrębalskiego a ten coś tam, coś tam... Chciałbym usłyszeć co Zawiła jako poseł zrobił aby Jelenia Góra nie była durszlakiem? a raczej (o)lejkiem dla turystów? Co, Panie Marcinie z drogami dojazdowymi do Karkonoszy? Co z samą nazwą Karkonosze przestaje ona istnieć w świadomości Polaków (chwała panu za utrzymanie tej nazwy dla książnicy) media promują nazwę Sudety, która kojarzy się z Wałbrzychem a dla nas jest nieco obca.
~no i super! 27-11-2010 11:22
obecny prezydent jest rzeczowy (!) tak-tak! wcale nie buja w obłokach, czuje dokładnie o co chodzi i nie "bawi się" erudycją jak pan Zawiła, który wszystko zrobi teraz, żeby wygrać batalię o stołek. Potem ... pozostawi miasto w łapkach swoich ludzi a sam zajmie się politykowaniem. Nie mam najmniejszej wątpliwości na kogo głosować. Marek Obrębalski prawdziwą górĄ!!!
~adi 27-11-2010 11:30
A ja oddam głos na pana Obrębalskiego. Fakt urząd znacznie sie zmienił po Kusiaku i calej reszczie. Jelenia Góra rownierz. Ktos kto sam nie chce zobaczyc zmian ich nie ujrzy. Nie mam zamiaru przyklaskiwać Papajowi ,Zawile i calej Platformie która od 2 lat stawała okoniem w miescie i radzie Prezydentowi. To absurd doązyć do przejęcia władzy w ten sposób. Obecny Prezydent zrobił wiele. Powiem więcej zrobił więcej niż Kusiak i Czernow za 15 lat. Po drugie szanowni Państwo z jakiej listy wyborczej wystartował KUSIAK jak nie z listy PO. Zawiła to powrót do układów partyjnych.
~adi 27-11-2010 11:34
Panie Zawiła łatwo gadać i koloryzować. Trzeba pokazać tak naprawde co sie zrobiło. Co Pan zrobił za swoojej Prezydentury. Bajki Pan opowiadasz ludziom. Elokwentne owijanie w bawełne.
~Lalla 27-11-2010 11:48
Nie da się słuchać gadania Zawiły, recytuje wyuczone kwestie jak z karabinu! Tra-ta-ta. Ta-ta. Ta! W zasadzie niczego nie powiedział oprócz próbek dokopania pierdołami Obrębalskiemu. Zawiła nie ma żadnych planów ani żadnej szczególnej wiedzy jak rzadzić miastem. To co powiedział może powiedzieć każdy średnio rozgarnięty mieszkaniec miasta! Nad czym tu debatować?!? Tu po prostu nie ma wyboru! Zostaje tylko Obrębalski.
~Wiem 27-11-2010 12:36
Jesli Zawila to z koniecznosci uklady !.A mysle ze miasto ma juz dosc partyjnych ukladow.Rady nadzorcze dla swoich bo dlug wdziecznosci trza splacic.Pewne stanowiska w urzedzie tez trzeba dla swoich.W gruncie jeden rok posady dla swoich i rok stracony.A tak naprawde to czy Jeleniogorzanie ,nie widzimy ze wielu z tej formacji nas oszukalo i dalej kpia z nas ze jestesmy tak naiwni i damy cala wladze jednej opcji politycznej ???Juz Kusiak i SLD bylo i nas utopilo.Nie rozumie czy my jestesmy tacy tepi.???W tych wyborach bylo wielu fachowcow od oswiaty itp.a wybralismy partyjniactwo i cwaniactwo ,i co nagle sie wszystko zmieni ???Ta rada to sami ukladowcy i tylko szmal i to aby ugrac jak najwiecej dla siebie. Dlatego uwazam ze Obrebalski pokazal ze nie uklady a dobro ludzi i ich praca dla miasta jest najwazniejsza.Nie partia i kacyki partyjne maja rzadzic ale autentyczni zaufania publicznego ludzie.Jesli Zawile zaufalismy jako poslowi to niech sie wywiaze do konca i tam godnie walczy o spra
~Wiem 27-11-2010 12:48
Dalej O sprawy dla nas .Ja glosuje na pezpartyjnego Prezydenta miasta tak jak w wielu miastach ,wyborcy zadecydowali .Miasta wolne od decydentow z gory , wolne od kacykow partyjnych .Tam gdzie nie ma partyjnych Wodzow miast te miasta sa w najwiekszym rozkwicie. Wroclaw Gdynia i wiele innych.Dlatego chce miec pezpartyjnego prezydenta a takim gwarantem jest Marek Obrebalski !!!!
~Znajomy 27-11-2010 13:14
Nie ma wątpliwości. W tej debacie zwycięzcą jest Marcin Zawiła. Brawo.Głos mój, żony i grupy znajomych ma Zawiła.
~o rety! 27-11-2010 13:15
ten pan na serio jest posłem? toż to ani me ani be! przeczytał jakieś urywki z historii i tyle! i teraz chce być prezydentem miasta!? Jak dobrze, ze Jelonka pokazuje takich ludzi. A w życiu nie mozna głosować na takiego!
~uwet 27-11-2010 13:34
marek przegrales debate i przegrales 4 lata Prpestan nawalac z IP dialogu bo ci internet odlacza haha Zawila wygral jeleniogorzanie zwyciezyli
~no 27-11-2010 14:27
Czy czeka nas powrót Czernow do ratusza?
~............ 27-11-2010 14:53
Obaj skrzywieni jeden na drugiego i wzajemnie sobie dogryzają. Niczego pozytywnego ta debata nie wniosła. Panowie z tytułami naukowymi, ale nic z tego nie wynika. Żaden nie powiedział, co jeleniogórzanie będą mieli z tego, jeżeli jeden czy drugi zostanie wybrany. Dokopywali sobie nawzajem. Gdzie tu dyskusja merytoryczna? Zamiast się dogadać, jakby wspólnie poprawić los jeleniogórzan, to każdy walczy o posadkę.
~lala 27-11-2010 14:57
Panie Marku jest Pan bezkonkurencyjny!!!!
~lo-lo 27-11-2010 15:09
ostatnie pytanie Zawiły mnie zaszokowało - przygadał kocioł garnkowi !!! Dlaczego Zawiła nie powiedział co on zrobił dla Jeleniej Góry w sejmie, tylko gawędzi co trzeba zrobić. Dlaczego skoro był takim świetnym prezydentem miasta w latach 90-tych to nie został na kolejną kadencje tylko zdezerterował do Warszawy. Interesuje, mnie także czy pobiera aktualnie dietę posła skoro od pół roku siedzi w Jeleniej Górze i prowadzi kampanie. A co uważam za najważniejsze to co historyk może wiedzieć ekonomicznych problemach miasta tzw. walki z bezrobociem, tworzeniem miejsc pracy, inwestycjami itp. Okazuje się w praktyce, że najlepszymi prezydentami miast są ludzie bezpartyjni - patrz. Gdynia, Wrocław, Poznań !!!! Głosujmy na Obrębalskiego!!!!!!!!!!
~obiktywni 27-11-2010 15:09
Połowa działaczy PO w jeleniej to byli działacze komunistyczni: CZERNOW ,POKÓJ, KUSIAK...to o co tu chodzi ? Wracamy do CZERWONEJ DOLINY?
~............ 27-11-2010 15:22
@ lala - a co Ty, jesteś wielbicielką aktualnego pana prezydenta?Achy i ochy są trochę niestosowne na publicznym forum. Takie zachwyty się wyznaje na osobności, a nie tak, aby każdy to czytał, bo można krzywdę zrobić temu, kogo dotyczą. Może to żona czyta? ;-)
~jkhkhjk 27-11-2010 15:26
Tych, którz chwalą Obrębalskiego zachęcam przed napisaniem komentarza do obejrzenia relacji z debaty. Natychmiast im przejdzie.
~............ 27-11-2010 15:30
ŻADEN drugiego nie rozniósł. Ta debata była dość słaba. Przepychanki słowne, z których nic nie wynika. To źle wróży dla przyszłości Jeleniej Góry, który by z nich nie został prezydentem. Do 27-11-2010 15:09 | ~obiktywni - To pan Kusiak już nie jest w SLD???? A to coś nowego! No cóż... Oni pewnie teraz wszyscy przejdą do PO i będzie jak dawniej... Znów jedna siła narodu. Naród z partią, a partia ... też z partią. ;-)
~zaborzanin 27-11-2010 15:36
Panie Marcinie, Miał Pan swoją szansę i zostawił Pan nas. Uciekł Pan do Warszawy bo dietka i inne zaszczyty, ma Pan nas głęboko w d... i przestań pan nas mamić pustymi obietnicami. Panie Marku dam Panu kredyt zaufania na drugą kadencję ale będę się przyglądał co Pan dla jeleniej Góry zrobi. Szanowni Wyborcy zmiany co cztery lat naprawdę nie są dobre, dajmy szansę obecnemu Prezydentowi dokończyć co zaczął a w przyszłych wyborach Go ocenimy i albo/ albo. Ważne jednak jest aby 5 grudnia podnieść swój tyłek i pójść do urn. Wszystkiego dobrego dla Jeleniej Góry.
patryczus 27-11-2010 15:50
Oj panie i panowie z Komitetu p. Marka jak już chcecie wstawiać te negatywne i obraźliwe komentarze pod artykułami to chociaz róbcie to z różnych komputerów. Nie wiem czy państwo wiedzą ale każdy komputer ma swoje IP i troszkę żenujaco wygląda jak wszystkie negatywne wypowiedzi maja ten sam numer. Powodzenia
~rodzic_134 27-11-2010 15:56
Jeżeli chodzi o doświetlenie przejść dla pieszych jak się chwali kandydat- przy SP nr 6 nic nie poprawiono, odmówiono budowy świateł, nie ma żadnego doświetlenia, a auta gnają tam powyżej 50km/h.
~wieniec 27-11-2010 16:09
Byłem za Obrębalskim do wczoraj,kiedy przeczytałem,że sobie zorganizował swoją partyjną organizację niepelnosprawnych.Na szefową powołał członkinię swojej partii "21".Absmak!!!!!!I kto tu mówi o bezpartyjnym prezydencie.Debatę wygrał Zawiła i razem z rodziną głosuję za Nim.
~niwa 27-11-2010 16:28
Boże, jak można być wykładowcą w wyższej uczelni, jeśli nie ma się umiejętności zbornej i jasnej wypowiedzi. Zawiła ma klasę, ma coś do powiedzenia i potrafi to powiedzieć.
~orkan45 27-11-2010 16:35
Obrębalski jest "bezpartyjny" bo wszyscy zorientowali się że to niewypał, a Sajnog i Prystrom potrzebowali jakiegokolwiek konia trojańskiego.
~rumuun 27-11-2010 16:47
czytajac komentarze rece opadaja... jak wypowiedzi Zawily sa dla wiekszosci merytoryczne, to ja gratuluje. 90% to szpileczki w strone Obrebalskiego, ktorego fanem tez nie jestem. obu panow bardzo ciezko sie slucha
~Siwy 27-11-2010 17:19
Zagłosuję na Zawiłę pod warunkiem, że Czernow nie zostanie wiceprezydentem.
~poznaniak 27-11-2010 18:02
ludzie i tak wybieracie między dwoma amatorami, którzy nic a nic nie zrobia zeby było Wam lepiej
~hala 27-11-2010 18:21
Co ten pan Marcin w kółko tylko mówi że będzie rozmawiał z ludżmi , ale czy z samej rozmowy coś wyniknie?Trzeba działać a nie tylko rozmawiać.Byłam na spotkaniu pana Marcina w Cieplicach na pl.Piastowskim myślałam że porozmawia z ludżmi ale gdzie tam,tylko kręcił się między kamerami i panią Czernow,jednego słowa nie udało mi się z nim zamienić,za to z panem Obrębalskim na giełdzie porozmawiałam.Głosuję na pana Obrębalskiego,bo Zawiła to cwaniaczek i karierowicz.
~Edek 27-11-2010 18:41
Zawiła i układy - to już ułożony plan Pani Czernow zastępcą , o tym mówi się dawna, no to czego oczekiwać?
~............ 27-11-2010 19:12
Ciekawe, kto zostanie posłem z ziemi jeleniogórskiej po panu Zawile... Pewnie jakiś spadochroniarz w teczce, któremu nie będzie zależało na tym, aby było LEPIEJ WSZYSTKIM TUTAJ, NIE tylko W WARSZAWIE.
~paweł45 27-11-2010 20:35
oczekiwałem takiej właśnie debaty krótkiej z konkretnymi pytaniami no i sie odbyła ale...Wysłychałem uważnie tych dwóch panów odrzucając uprzedzenia ,nie czepiając sie sposobu mówienia itp.itd.naprawdę staram się ( przynajmniej w moim mniemaniu)być obiektywnym i jak w mordę strzelił nie wiem kto bedzie lepszym preziem Jeleniej Góry.Mało tego nie przekonuja mnie Wasze kategoryczne stwierdzenia że jakoby ktoś był o wiele lepszy od drugiego (obaj wydaje mi się byli dość ciency i bardzo prowincjonalni).Staram sie nie narzekać bo mamy takich kandydatów na jakich nas stać i tyle ale odnoszę wrażenie że obydwu brak argumentów które mogą przechylić szalę.
~HEJ 27-11-2010 20:46
TYS PRAWDA !
~x 27-11-2010 20:51
oczywiście, że debata była słaba i mało merytoryczna. Być może pan Zawiła wypadł nieco lepiej, ale tylko dlatego, że był bardziej gadatliwy i napastliwy. Pan Obrębalski dał się zepchnąć do defensywy, broniąc się słabo przed złośliwościami pana Zawiły, nie potrafiąc wyjść z jakimś tematem. A poziom merytoryczny? Pan Obrębalski jedynie opowiadał co już zrobił, zapominając, że wybieramy go jednak na następną kadencję. Więc wypadałoby wreszcie powiedzieć co dalej zamierza robić. Zaś pan Zawiła na wszystkie problemy ma jedną receptę "trzeba rozmawiać i ja będę rozmawiał" słuchając w tej debacie jego "słowotoków", nie wątpię, że będą to długie i barwne rozmowy. Tyle, że moim skromnym zdaniem zdecydowanie starczy już gadania, trzeba się wreszcie wziąść do roboty, już teraz mieć jakiś konkretny plan, by po wyborach już realizować go przez konkretne przedsięwziecia. Nie ma już czasu na debatowanie. I tu jest to czego zabrakło po obu stronach, konkretnych pomysłów i wizji dalszego rozwoju mi
~pan P. 27-11-2010 20:56
A Zosia już w ratuszu się rządzi wszak jej Zawiła obiecał stołek "vicka" No i będziecie mieli te swoje zmiany. Zobaczycie je jak świnia niebo no bo przecirż po wyborach pozostanie tylko figurant bo o mieście będzie decydował kto inny .. Ale jak chcecie Zawiłę to będziecie mieli z całym inwentarzem..... Patrzcie proszę nie tylko na n\kandydata ale i na ludzi których ciągnie za sobą i przez ten pryzmat też spójrzcie..
~x 27-11-2010 21:04
miasta. Osobiście, jeśli zamiast tego słyszę "będę rozmawiał" to już mi się nie chce dalej tego oglądać. Przegadamy następna prezydenture. Będziemy znów się spotykać, snuć plany, pisać strategie jak to za dawnych prezydentur bywało... Moim zdaniem, nic z tego nie będzie.
~MEG 27-11-2010 21:18
Ludzie - gdzie wy widzicie przewagę Zawiły? Chyba w tym, że wielokrotnie powtarza : "wszystko załatwi rozmowa" (nawet zlikwiduje bezrobocie), oraz "przede wszystkim rozmawiać z ludźmi". Nie odpowiada na pytania tylko z zacietrzewieniem atakuje prezydenta. Tworzył Euroregion NYSA i dlaczego dalej nie działa w nim? Do kogo ma o to pretensje. Od dwudziestu lat ten wielki GAWĘDZIARZ jest blisko władzy, był prezydentem, radnym Sejmiku Woj. Dolnośląskiego, wiceprezesem Kark. Agencji Rozwoju, 3x posłem na Sejm. Uważam, że powinien chwalić się swoimi sukcesami a nie tylko krytykować obecnego prezydenta, który jest na "świeczniku" raptem 4 lata i moim zdaniem w tej debacie wypadł lepiej, odpowiadał konkretnie i był mniej zacietrzewiony.
~ 27-11-2010 21:39
Zawiła miałki i oślizły jak wszyscy platformersi. Natomiast komentarze w większości dowodzą że największym problemem Jeleniej Góry są Jeleniogórzanie.
~taaaaaa 27-11-2010 21:44
Ad/~jkhkhjk - zgodnie z Twoim zaleceniem posłuchałem aż do końca. Szok! Nie sądziłem, że Pan Marcin to taki cienias! Obrębalski mówił rzeczowo, konkretnie i spokojnym głosem. Marcin re-cy-to-wał wyuczony tekst :-) ubawił mnie ten "straszny dziadunio", . Nasze głosy ma Obrębalski!!!
~do lala :) 27-11-2010 21:50
no przestań! Obrębalski jest dobry, nawet bardzo dobry! ale ... że aż bezkonkurencyjny ? ;)
~gastarbeiter 27-11-2010 22:46
Panie Zawiła, mówi Pan, że dla tworzenia miejsc pracy najlepszą metodą, dobrym klimatem jest rozmowa z potencjalnymi przedsiębiorcami, inwestorami. Pana faworyta Zofia Czernow, gdy była Prezydentem Jeleniej Góry trzymała pół roku klucze od mojego pawilonu nie mówiąc ani be, ani ku ku ryku. Klękałem z dzieckiem na ręku przed nią na sesji Rady Miejskiej. To były bariery nie do przebicia. Otworzyłem pawilon nazywając go „Zośka”. Panie Obrębalski, mówi Pan, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej potrzebuje nowych kadr. Polecam siebie jako pracownika solennie i zapewniam, że mam ku temu wykształcenie i najlepsze kwalifikacje, które muszę póki co realizować niestety zagranicą. Komisję do spraw bezrobocia zlikwidowano, bo była bezproduktywna. socjolog
~socjalista 28-11-2010 1:40
poczekamy na przyszłotygodniową debatę
~ktosik 28-11-2010 9:07
Do Adi z 27.11 g. 11,30 Kup sobie lecytynę i tp. Kusiak był , jest i będzie lewicowcem. Jeszcze jedno- to stowarzyszenie, czy jak to nazwać, jest też partią, więc nie mówmy o tym, że Obębalski jest bezpartyjny.
~Ktosik 28-11-2010 9:13
Do obiektywni. Czemu robisz ludziom wodę z mózgu? Od kiedy Kusiak jest w PO? Kusiak był , jest i będzie lewicowcem.
~adi 28-11-2010 9:33
to czemu Kusiak startował zlisty Po na rajce??????????? Czernow znów pcha sie do korytka bo Zawiła obiecał vice prezydenta? Jak ma sie zmienic to miasto skoro ona nie potrafi rozróżniać Dyrektorów od Menadzerów. Prowadziła swoje prywtne rozgrywki z ludzmi blokując inwestycje. A może zapytać ją gdzie przeznaczała środki na wały przeciwpowodziowe otrzymane z funduszu w 1997 roku. Na bramy Floriańskie i Latające Żośki w aeroklubie. Zawiła to powrót bardzo złych układówk Kusiakowo Czernowowej
~Ktosik 28-11-2010 9:53
Do Adi. Do listy niezbędnych Panu/Pani/ dorzucam konieczność kupna dobrych okularów. Kusiak startował z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmiku lista nr 1 poz.5 , a nie jak wypisujesz z listy PO i na radnego JG
~jojo256 28-11-2010 10:03
Przepraszam, czy posty za MO to pisze jam SAJGON. Tak to wygląda. Nie wiesz na kogo głosować - Zobacz debatę i głosuj na Zawiłę. Koniecznie zobaczcie debatę.
~gtgtgtgt 28-11-2010 10:26
Dla tych którzy nie mogą zrozumieć. Zawiła powiedział że miejsca pracy tworzy nie prezydent tylko przedsiębiorcy, a ci nie mają z kim rozmawiać, ani w urzędzie ani z Obrębalskim.
~--- 28-11-2010 10:28
Do pisania postów zaangażowano również cały komitet wyborczy p.M.O. Ciekawe ile wynosi stawka za jeden oczerniający post?
~ 28-11-2010 10:52
A czego przedsiębiorcy domagają się od urzędników z UM lub od MO?
~sdghs 28-11-2010 12:14
Gdybyś choć raz w życiu zaryzykował choć 5 zł żeby samemu zarabiać na siebie i stworzyć choć jedno miejsce pracy to byś wiedział. Tylko ludzie z ekipy Sajnoga i Prystroma, i dziwię się że również Obrębalski -Ekonomista, nie rozumieją że miejsca pracy tworzone są w wyniku prywatnej inicjatywy i prywatnego kapitału.
~Zaskoczony 28-11-2010 12:41
Zastanawiają mnie ataki na panią Z.Czernow a z drugiej strony chwalebne posty nad panem M.Obrębalskim. Przecież jeszcze nie tak dawno, to pan Marek chciał z niej zrobić w-ce . W końcu postawił na Sajnoga,( człowieka , którego nie lubił i z którym tak walczył w kampanii) uczynił to, stawiając prywatny interes nad sprawy miasta. Już wtedy widział, że związany z panem Dutkiewiczem Sajnog, może mu więcej dać niż trzymanie się PO ( i tu mamy do czynienia z polityką - brudną polityką). Jeśli chodzi o panią Z.Czernow to musi być dobrą radną, jeśli od lat dostaję się do rady i to z bardzo dużym społecznym poparciem. Można mniemać, że atakujący robią to, z czystej zazdrości.
~exxon 28-11-2010 13:19
ZAWIŁA -JA CI NIE OBIECUJĘ,JA TU TYLKO GRAM hehe
~pajączek 28-11-2010 13:43
czy wypowiedź poplecznika Obrębalskiego (rodziny, wydz. promocji), że otwiera drzwi tylko prawdziwym przedsiębiorcom (wie kto to jest już przed spotkaniem człowieka) i mówienie o innych potencjalnych pracodawcach, że są "oszustami" (bo mają przede wszystkim swój interes na uwadze) jest poglądem kandydata ?!!!! szok
~Gość 28-11-2010 14:08
A ja nie zagłosuje na żadnego ,bo jeden i drugi z tej samej partii czyli POdziadowa jednego PO Tusk a drugi to teraz bezpartyjny ,ale szkoda mi niedzieli na tych PO dziadowców Zawiła to wielki cwaniak i szuka ciepłej Posadki jak by go do sejmu już nie wybrali ,nic dla naszego miasta nie zrobi bo to jest taki chlopek roztropek jak był już włodarzem miasta kiedyś to uciekł do sejmu ,ja takim nie dam mojego głosu ,a zreszta ta polityka to jedno wielkie bagno ,ludzie itak nic z tego miec nie bedą tylko jeden ,albo drugi pensje na 4 lata
~Wiem 28-11-2010 14:33
No i zaczelo sie. Jeszcze przed wyborami pisalem i ostrzegalem aby wybierac ludzi z blokow bezpartyjnych. Teraz mamy to co jest i zaczelo sie narzekanie. Pytam , a gdzie byliscie 21 listopada.???Byla szansa na wielkie zmiany , odsunac wiecznych radnych. Ciagle mowiono o tym. .Dokonal sie fakt i teraz odezwaly sie jerychonskie traby.Stracilismy kolejne 4 lata ktore mozna bylo lepiej wykorzystac. Dylemat kto, Zawila czy Obrebalski, .Chcecie tego, aby znow narzekac to obodzcie sie i i dzcie zaglosowac .A wybor niech bedzie miara dojrzalosci, madrosci a przede wszystkim my nie mozemy byc ani przedmiotem czy podmiotem w tej grze.Prezydent ma byc nasz ,nie sluzyc partii i zalezny od ukladow.Juz wiecie kto ma objac stanowiska , wiec jesli je nie akceptujecie to wybor jest prosty !!! Tylko Obrebalski Marek !!!!!!.
~rozczarowana 28-11-2010 15:07
Brak konkretów! Rozczarowała mnie debata
~znowu jaja 28-11-2010 16:01
Zawiła postawił już X X X na autobusie platformie obcych + PARODIA UNII Wolności+ UTYLITARYZM czyli : polityka nie oparta na jakichś zasadach, ale dbająca o chwilową korzyść / głosy wyborców /,polityka oportunistyczna: w życiu codziennym dążenie do osiągnięcia celów natury materialnej. Zgol Zawiła"sołtysie" wąsy,bo nawet nie masz haryzmy i wizerunku na prezydenta.!!!!
~pełnosprawny 28-11-2010 16:06
Proszę dokładnie i szczegółowo odpowiedzieć przez obu kandydatów Na 4 pytania: I/ Jaką sumę miasto przeznaczy na dotacje organizacjom pozarządowym i jak rozlicza wydane pieniądze. Myślę, że organizacje pozarządowe rozliczają się co do grosza z otrzymanych dotacji, czy nie? II / Ile pieniędzy przypada na pomoc osobą niepełnosprawnym na konkretną osobę w stosunku do otrzymanych pieniędzy Czy ktoś wydane miejskie pieniądze kontroluje? III/Czy w/g Pana organizacje pozarządowe są potrzebne, czy większej pomocy udziela Pomoc Społeczna kontrolowana i finansowana przez budżet miasta i należałoby ograniczyć wydatki na organizacje samorządowe, które niekiedy istnieją tylko dzięki pomocy państwa a nie sponsorów? IV / Ile osób niepełnosprawnych zmotoryzowanych ma Jelenia Góra a ile miejsc parkingowych dla nich?
~reżyser 28-11-2010 16:51
obaj się nadają na lektorów bajek dla najmłodszych-to wcale nie żart:(
~anias 28-11-2010 17:00
znujące są te wpisy z jednego kompa wychwalające zasługi Obrębalskiego. MO nie rob z siebie PAJACA!!!!!!!!!!!!!
~x 28-11-2010 19:33
Zaskoczony, ciekawe ile jeszcze bzdur napiszesz. "postawienie na Sajnoga" dokonało się, po kilku nieudanych głosowaniach nad zaciągnięciem kredytu na budowę obwodnicy południowej, co groziło utratą pieniędzy i klęską całego tego projektu. Dzięki temu posunięciu pan Obrębalski zyskał potrzebne mu kilka głosów klubu JG XXI, zaś stracił poparcie PO na następną kadencję. PO okazała się bowiem w zeszłej kadencji partią, która nie lubi dzielić się z nikim władzą (czytaj stołkami), nawet jeśli niezawiązanie koalicji miałoby szkodzić tak ważnym projektom jak ten. Twojemu osądowi pozostawiam, kto z tej dwójki "przedkłada interes prywatny, nad interes miasta". Nie dziwią mnie więc zapowiedzi, że i w tej kadencji PO nie planuje koalicji, choć uważam, że brak większości w radzie uniemożliwia sprawne rządzenie, ale widać nie o to chodzi PO. Uczynienie z pani Czernow, już wtedy głosującej razem z klubem PO wiceprezydentem nie dałoby mu wtedy żadnego dodatkowego głosu, więc nie sądzę, żeby ta pan
~olaw 28-11-2010 19:34
Zarówno Zofia Czernow, Marcin Zawiła jak i Marek Obrębalski czy cała szpica jeleniogórska jest takimi samymi próżniakami jak były premier Jerzy Buzek, którego pogrzebali wyborcy za działalność w AWS, a teraz jest przewodniczącym UE. Ci dożywotni vipowie mają tylko szczęście, że z UW przenoszą się szybko do „I ligi”. Gdyby Zofia Czernow wystartowała z komitetu pani Matiasz, to byłby wynik zgoła żałosny. Wszyscy oni kłamią i palą się do władzy dla własnych korzyści. Hasła: „Wykorzystajmy szansę Jelenia Górą!” i „Wygrajmy dla Jeleniej” oznaczają ni mniej ni więcej jak nie głosujcie na nas, tylko wywieźcie nas na taczkach. Bo to byłaby wygrana dla Jeleniej Góry. Na układy niestety nie ma rady. Nauczcie się czytać merytoryczne komentarze.
~Sędzia 28-11-2010 19:34
Kadencja posła się kończy i nie wiadomo co dalej. Już raz byłem prezydentem, spróbuję jeszcze raz. Co prawda za bardzo się nie przemęczałem jako prezydent, jako poseł też nie. Czy ktoś mnie widział na trybunie sejmowej? Po prostu nie lubię się przemęczać i dlatego przyrzekam Wam Jeleniogórzanie, że z całych sił będę dla Was siedział w ratuszu i będę wysłuchiwać waszych żali popijając kawkę - bo to najlepiej umiem robić!!! Umiem rozmawiać z ludźmi!!! Nie jestem AGRESYWNY !!!! Nie jestem napastliwy!!!!! GŁOSUJCIE NA MNIE! Czas odjechać panie M Zawiła - tramwaju wprawdzie nie ma i to dobrze, ale czerwony autobus już na Pana czaka. Dla lenia nie ma miejsca w naszym mieście. Obrębalski jest najlepszym kandydatem. Niech chłop kończy te wszystkie rozpoczęte inwestycje. Niech żyje wolność i sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 28-11-2010 20:55
stawiam na Orebalskiego ,Zawiła kto kto?
~ebekkka 28-11-2010 22:57
Posłuchałam, poczytałam... Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. Jeleniogórzanie, pozwólmy naszym wybrańcom dokończyć rozpoczęte prace i rozliczmy ich z tego. Panie Marcinie - z całym szacunkiem, Ksiąznicę Pan ma, w Sejmie jeszcze nie wszystko wykonał Pan z obietnic wyborczych... Trzeba dokończyć rozpoczęte prace, a nie uciekać, jak mysz z okrętu. Panie Marku... mam wiele uwag do Pana prezydentury, szczególnie do kontaktów ze zwykłymi mieszkańcami, ale doceniam to, co Pan robi dla miasta. Warto, by rozpoczete projekty, prace, zostały przez Pana dokończone. Wówczas będziemy mogli - my Jeleniogórzanie ocenić Pana czas. Dziś - zbyt wcześnie- wiele prac jeszcze trwa, Jeleniogórzanie dajmy szansę sobie, by móc właściwie rozliczyć za wykonane , a nie tylko rozpoczęte...
~wójcikowa 28-11-2010 23:45
jak widzę ten transparent na ryneczku ZABOBRZE powieszony przez RADNĄ WÓJCIKOWĄ to rzygać mi się chce. ,,,MY GŁOSUJEMY NA MARKA OBRĘBALSKIEGO.,,,,,,CZY zdobycie mandatu radnej zobowiązuje do popierania kandydata na prezydenta wbrew woli większości KUPCÓW .CZY TO PRYWATNY FOLWARK WÓJCIKOWEJ ,ŻE TAK SIĘ PANOSZY NA TYM RYNECZKU.CO ONA MA TAM DO GADANIA ???PRZEZ NIĄ NAWET LUDZIE NIE CHCĄ PRZYCHODZIĆ NA ZAKUPY.KTO JĄ WYBRAŁ NA RADNĄ??????
~Zabobrzanin9 29-11-2010 0:22
Zwiła może przegrać bo ludzie mają obawy że wiceprezydentem zostanie Zofia Czernow ... jej NIKT NIE CHCE!
~... 29-11-2010 0:25
Cztery lata temu pani Czernow nie startowała z listy partyjnej. Założyła komitet wyborczy: jeleniagoranaszdom, zebrała dużą grupę zacnych ludzi i dostała się do Rady Miejskiej. W tym roku dano ją na drugie miejsce listy partyjnej i przebiła ilością głosów lidera listy! Można panią Czernow nie lubić czy się nie zgadzać, ale nie wolno jej nie doceniać!
~witek 29-11-2010 5:46
teraz głosować nie pójdę bo jak to zwykle bywa musiał bym głosować na mniejsze zło, czyli wybór pomiędzy dżumą , a cholerą - dziękuję
~inny 29-11-2010 10:54
Wiecie co nam funduje Platforma Obywatelska?Z Warszawy bedą płynąć rozkazy dla Pana Zawiły, jak ma rządzić.A jak ma rządzić?Najpierw prywatyzacja lasów czyli patrz wyprzedaż a potem pojawienie sie biletów wstępów do prywatnych lasów tak jak w Anglii.Nie chcę tu rozkazów z Warszawy.Dlatego tylko Pan Obrebalski na prezydenta-bezpartyjny.
~ZbS 29-11-2010 10:57
PYTANIE-TEST DLA KANDYDATÓW W NASTĘPNYM POJEDYNKU: "CZY NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ ZAKAZ WJAZDU NA ULICY PADEREWSKIEGO OD STRONY ZABOBRZA III?"
~lol 29-11-2010 13:47
Pan Marek nie pozbył się manier nauczyciela i nadal myśli, że jest Panem sytuacji. Na poczatku jego urzedowania zapisy do prezydenta były na 3 lub 4 miesiące. Pracownicy nie mogli dostać się do szefa. Miał być audyt otwarcia i go nie było a dziś Pan prezydent mówi o wieloletnich zaniedbaniach poprzedników (jak ktoś nie wie co mówić to tak mówi bo to jest wygodne i mało weryfikowalne).Brak umiejętności słuchania innych to podstawowa wada pana Obrębalskiego. Na uczelni studentów przecież się nie słucha tylko się mówi do nich, tak jest w Urzędzie dziś. Opowiadają wszyscy jak wyglądają narady z Panem Prezydentem - on mówi inni ....
~do lol 29-11-2010 15:10
Nie masz racji !!! Pan Marek dłuuugo musiał sprzątać po poprzedniku! Słuchać również umie jak mało kto. Narady z panem Prezydentem ... nikt nie może powiedzieć, że "szef niedostępny" bo każdy uczestnik narady może w każdej chwili zabrać głos i przedstawić problem. Ponadto działania Prezydenta są transparentne (o wszystkim mówi) w przeciwieństwie do poprzednika.
~ 29-11-2010 18:05
Brawo Marcin......wygrasz.
~Roger 29-11-2010 18:23
Pan Marek nudzi jak na własnych wykładach na AE (kto był ten wie ;) W ostatnich wyborach (4 lata temu) głosowałem na niego. Był to jednak wybór mniejszego zła, tak aby nie wygrali populiści ze WM (Sajnog=Prystrom). Pan Zawiła bardzo dobrze przygotowany do debaty, bryluje wręcz, ale czy się sprawdzi w pracy jako prezydent? Jeśli nie dostanie szansy to nigdy się nie przekonamy i dlatego zagłosuję na niego. Pan Marek nie był złym prezydentem, ale mam wrażenie że Marcin Zawiła może być lepszym. Pozdrawiam!
~Pi 29-11-2010 19:17
Zagłosuje przeciw M.Obrębalskiemu. Ten jego dwór w ratuszu, te jego trzy lata obijania się i latania za kamerą wystarczy. Ostatnie inwestycje na lapu capu aby tylko się załapać na powtórkę. Sprzedał dochodową ciepłownię żeby zbudowac deficytowy basen dla uzdrowiska - miezkańcy dostaną podwójnie w soopę - raz w cenie c.o. - dwa dopłacając co roku do utrzymania baseniku bez parkingu. Facet ktory zwolnił na poczatku kupę ludzi / i przegrał w sądzie/ za to tylko że to nie jego kolesie? A chcial zatrudnić kuzyneczkę z Legnicy tylko partia mu to ze łba wybiła... Facet jest bezjajeczny i tyle. p.s. Zastanawiający jest Sajnog - opluty przez Obrębalskiego w poprzednich wyborach /artykuł M.O. w N.J. który musział odszczekać ale po wyborach/ - a teraz taki wierny , lojalny !!! ???
~sir Galahad 29-11-2010 19:48
Deficytowy basen? A skąd to wiadomo przed rozpoczęciem budowy? Nieważne, że ta inwestycja tworzy realną zachętę dla wejścia uzdrowiska na szybką ścieżkę rozwoju. Ciekawe to, że miasto jest na czwartym miejscu jeśli idzie o pozyskiwanie środków z UE to jest oczywiście bez znaczenia. Czytałem też tutaj jakim to problem jest budowa obwodnicy "bo wszyscy za to zapłacimy". Nieważne, że brak obwodnicy i lepszego skomunikowania z resztą kraju to gospodarcza śmierć miasta i brak możliwości wykorzystania atutu transgraniczności. Jeden geniusz już nie chciał remontu połączenia kolejowego z Wrocławiem, a teraz udaje, że to nie miało miejsca. Kto wie czy racji nie mają ci co mówią, że największym problem nie jest w ratuszu Obrębalski, Zawiła, Prystrom, Machałek czy Urbański czy ktokolwiek TYLKO SAMI JELENIOGÓRZANIE. Ci sami mieszkańcy, którzy dissują obecnego prezydenta za "deficytowe termy" z chęcią dowalają mu za brak entuzjazmu dla białego orlika, który będzie na 100% deficytowym populistyc
~sir Galahad 29-11-2010 20:05
Populistycznym fajerwerkiem na 4 miesiące za 400 tysięcy złotych. Obrębalski nie był prezydentem idealnym ani wizjonerskim, ale niewątpliwie lepszym od Zawiły. Inne warunki wiem. Ale skoro pan Zawiła mówi o zbyt dużej koncentracji inwestycji to czy sam będzie chciał inwestycji? Miasto potrzebuje ich jak tlenu. Zobaczcie na rozwój Legnicy, Lubina czy Gliwic. Tam w czasach prezydentury u nas Zawiły czy Kusiaka wykonano to wszystko co u nas robi się dopiero teraz. Zafiksowania na turystyce poniekąd było temu winne u nas, że tego nie wykonano.
~sir Galahad 29-11-2010 20:22
I jeszcze jedno ci co martwią się o rentowność term. Jak myślicie ja rentowna będzie nasza zintegrowana kolej miejska zwana tramwajem? Albo jak wiele będzie kosztować rozbudowa tego projektu o nowe przystanki, zakupy szynobusów lub ewentualną rozbudowę torowiska? Potrzebujemy remontów infrastruktury kolejowej dla połączeń towarowych dla Dzielnicy Przemysłowej i kopalni kruszywa a także dla aktywizacji ruchu turystycznego. Ale tu są potrzebne pociągi dalekobieżne i takie projekty jak pociąg do Harrahova a nie komunikacja miejska z centrum do Sobieszowa koleją...
~ 29-11-2010 20:49
Głos na Marka Obrebalskiego!!!
~lubella 29-11-2010 22:13
jestem przeciw
~ 29-11-2010 22:16
Panie Marcinie łatwo się wytyka komuś coś, czego niby nie zrobił, ale za cztery lata może Pan się znajdzie w takiej sytuacji, oskarżać kogoś jest łatwo. A cyrk jaki jest w naszych urzędach, polityce i w ogóle w kraju to się w głowie nie mieści. Zawsze i tak komuś coś nie będzie pasować, co zrobi Pan czy Pan Marek.
~ 29-11-2010 22:46
Tylko OBRĘBALSKI!!!!!
~Nikita___ 29-11-2010 22:49
MZ,MO- My nie obiecujemy, My tu tylko gramy ! ! ! exxon dobre :)
~chrzanik 30-11-2010 6:01
ZAWIŁA NA SOŁTYSA -PIERDZIOŁKA Z WEOŁYM AUTOBUSEM
~socjalista 30-11-2010 6:23
Obaj mają skazę klerykała,MO,taką zwykłą ,naszą polską którą da się wyleczyć,MZ reprezentuje ideę opusdeoeską stan ciężki nie uleczalny ,ciężko ale na MO.
~OK 30-11-2010 10:50
Pan Zawiła jest dobrym posłem, ale jeszcze lepszym będzie Prezydentem Jeleniej Góry - wygramy !!!!
~UWAGA: 30-11-2010 15:11
Uwaga :żeby czasem Pan MZ. was z mieszkań nie po wymiatał. Jak parę lat temu pracowników JBMU. na bruk oczywiście.
~socjalista 30-11-2010 19:28
Ostatni mój wpis,w tym temacie.Kto z Was pracuje jako pracownik najemny?Jaka jest presja pracodawcy na kogo głosować?Wolność Równość Braterstwo.
~szkoda gadać 30-11-2010 20:57
Wasz ukochany poseł któremu zaufaliście i miał coś zrobić dla miasta i regionu znów planuje was oszukać - bo jak nazwać zmianę stanowiska? jednego nie zakończył a łapie się za następne - byle pływać na wierzchu a wiecie sami co pływa.... Zastanówcie się jak on łże - już wybrał zośkę na zastępcę a teraz jak widzi sprzeciw ludu to niby się jeszcze zastanawia... oj naiwniaki wierzycie w to ? W żywe oczy was ciemnotę wciska w wy wierzycie ... no dalej do urny barany ,,, ważny jest was głos ... a za rok znów wybory może zmienię znów posadkę ...
~rencista 30-11-2010 22:22
Dziwię się atakom na posła, a przecież to my go wybraliśmy na prezydenta , gdy się sprawdził zaufaliśmy mu i wybraliśmy go do sejmu .Teraz jak człowiek widzi , że miasto podupada i chce go ratować, to mamy do niego pretensję. Pozostaję nam zdecydować, czy chcemy pozwolić, aby miasto dosięgło dna, czy stanęło na nogi.
~xD 1-12-2010 7:42
Jak by za darmo mieli byc burmistrzami to widze dwoch panow,jak za kase to zadneg,stara bajera damy pomozemy ,przeciez E Gierek tak cytowal do narodu.
~ 1-12-2010 7:47
Witam, Zabobrzanin , Jak bys interesował sie tym co robił Marcin w Warszawie -opisałbys to a nie bzdury wypisywał,Mysle ze jestes kims ze znajomych lub rodziny bo to sie wyczuwa.Marcin jest najlepszym wyborem dla Jeleniej ,kazdego potrafi wysłuchać , jest swietnym specjalistą.
~xxx 1-12-2010 12:40
Miejmy nadzieję że pan Obrębalski nie przejdzie przez całą kadencję obiecywał dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszowie nowy samochód ponieważ ten który mają w tej chwili nadaje się jedynie na złom no cóż ale pan prezydent ma ważniejsze sprawy niż bezpieczeństwo mieszkańców miasta lepiej zrobić chory festyn dla Czechów i wozić ich do Jeleniej Góry na koszt miasta. WIELKIE BRAWA DLA PANA PREZYDENTA OBRĘBALSKIEGO
~zorientowana 1-12-2010 20:36
do xxx a czy ty wiesz że ten festyn z Czechami kosztował budżet miasta 1.500zł (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych) - bo reszta pokryta była ze środków UE!!! no jeśli sądzisz że taka kwota wydatnie zwiększyłaby bezpieczeństwo miasta czy wystarczyłaby na zakup nowego samochodu dla waszej jednostki to rzeczywiście .... Więc zanim coś powiesz czy napiszesz to może upewnij się że wszystko wiesz na dany temat... Bo UE ma środki przewidziane w budżecie na konkretne cele i naq inne niestety wydać ich nie można. Można było nic nie robić i niech z tego nikt nic nie ma ot takie myślenie ...
~xxx 2-12-2010 9:18
do zorientowana nie życzę tobie ani nikomu innemu pożaru mieszkania ale jak by ci się zapaliło i straż by nie mogła wyjechać mimo wielkich chęci to byś inaczej mówiła Pan Obrębalski niestety ale całą swoją kadencję obiecywał samochód i nie wywiązał się z tej obietnicy. Po co obiecywać i mydlić oczy ludziom jeżeli nie można się z tego wywiązać TAKI PREZYDENT NAM NIE POTRZEBNY!!!!!!!!!
~diabel_ek 2-12-2010 11:11
JAK TO JEST, ZE JECHAŁEM DZIS O 7 RANO Z CIEPLIC DO BOLKOWA, W JG DROGI FATALNE, ZA ROGATKAMI MIASTA JUZ INNY ŚWIAT, WRACAŁEM PO 9 Z BOLKOWA DO JG, DROGI CZARNE, OCZYWIŚCIE DO GRANIC jg, GDYZ NA "OBWODNICY" JUŻ BIALA ŚLIZGAWKA. ZAŚCIANEK!!! A PRZY PARKOMETRACH PARKINGI NIEDOGARNIETE, CZYLI PŁACI SIE ZA PARKOWANIE W ZASPIE ??? ROZUMIEM OPŁATY ZA PARKOWANIE, ALE W JG STRAZ MIEJSKA NIE DZIAŁA, TZN NIE WYMAGA ODSNIEŻENIA OD "ZNAJOMEGO" DZIERZAWCY ???!!! TO ZAKRAWA NA "KUMOTERSTWO" ???!!! co to q.r.w.a MA BYC ZA MIASTO !!! TO WIOCHA !!! WYŁUDZANIE PIENIĘDZY I NIC POZATYM !!! SKANDAL NA MIARE Najwyzszej Izby Kontroli !!!...!!!
~xyz 2-12-2010 14:01
PO się kompromituje oby nie było jak w Wałbrzychu!oddam głos na MO.
~mieszk. 2-12-2010 14:44
Ciekawe czy przyszły prezydent zajmie się ogomnymi długami ZGLi
~do xyz 2-12-2010 14:45
Zamiast patrzeć na człowieka, kierujesz się przynależnościami partyjnymi ! Z drugiej strony, nawet w najlepszej rodzinie znajdzie się czarna owca, ponadto nie trzeba wszystkich wsadzać do tego samego wora.Powiem tak w I turze nie głosowałem na tych panów, dlatego aby wyrobić sobie o nich zdanie, wysłuchałem dotychczasowe debaty . I jestem zaskoczony, tym co opowiada pan M.Obrębalski, momentami nie wiem czy mówi on o naszym mieście.Tak się zachowuję, jakby żył w swoim nierealnym świecie. Niektórzy atakują M.Zawiłe i wytykają mu np. jego wygląd, ale czy słuchają co ma do powiedzenia? A mówi rzeczywiście rzeczowo, nie udaję, nie obiecuję gruszek na wierzbie. Powiem szczerze nie przepadam za PO, ale jeśli chodzi o pana Zawiłę jestem pod wrażeniem. Nie będę głosować na partię, tylko na człowieka. Głos oddam na pana M.Zawiłę.
~do mieszk. 2-12-2010 15:58
Zgadzam sie z mieszk. Panie Marcinie tylko nie Pani Czernow w roli zastepcy. To prezyzwolenie na długi ZGLi i rzdow ludzi takich jak Pani Jankowiak+Witek. To poraka za 4 lata.
~za 2-12-2010 16:17
Obawiam się, że Pan Zawiła zacznie współpracę z Panią Czerow. Ta to ma ciąg do władzy.
~lidzia 2-12-2010 17:08
Oddam głos na każdego , kto nie z PO. Dla dobra demokracji konieczne jest rządzenie nie tylko przez jedną opcję polityczną- to już przrabialiśmy: Jedna partia, jeden naród! Hurra
~Załosne 2-12-2010 17:15
Do OK! Zawiła jest dobrym posłem??? Nie kpij człowieku- wystarczy spojrzeć na strony sejmowe i sprawdzić aktywność twojego idola.
~przeprosiny? 2-12-2010 18:47
My wyborcy przeżyliśmy kolejny szok za sprawą PO. Kto nas przeprosi za SAWICKĄ i łańcuszek innych z PO powiązanych z ZAWIŁĄ .Myślę, że ZAWIŁA przeprosi w stylu PO: Przepraszam,k... mieszkańców Jeleniej Góry k...przyjaciół oraz k...wszystkie osoby, które mogą czuć się k...dotknięte opublikowaną rozmową z moim k... udziałem. Moją k...intencją nie było k...obrażenie kogokolwiek. Popełniłem k...błąd. Taka ch...a rozmowa nie powinna mieć k... nigdy miejsca. Jednocześnie k... ze smutkiem przyjąłem k...informację, że ch.. Sajnog, będący pie....m pełnomocnikiem wyborczym k... kandydata na Prezydenta Marka Obrębalskiego, ch...wykorzystał moje k...zaufanie i podstępnie nagrał k...naszą prywatną rozmowę, aby k...w celach politycznych i wyborczych k...zdyskredytować moją osobę w oczach k...Jeleniogórzan. Dołożę k...wszelkich starań, aby k...przed statutowymi organami mojej partii jednoznacznie wyjaśnić k...cały kontekst i k...intencje rozmowy, k...włącznie z pier..mi fragmentami,k... które ch...S
~Maciej.P. 2-12-2010 19:06
Zastanawiam się jak to jest? Będąc mieszkańcem tego miasta nie można nie zauważać rażących błędów w trkcie kadencji P. Marka. Zresztą drodzy Państwo proszę odpowiedzcie sobie wszyscy sami na pytanie kto wygrał na tej debacie merytorycznie czy nie merytorycznie, ale kto był lepszy, nie ma co ukrywać aparycja jest ważnym atutem prezydenta, a czyja aparycja jest lepsza chyba nie trzeba mówić? zresztą z całym szcunkiem to czym chwali się Pan Marek jest dość przesadzone, jeżeli się mylę proszę mnie poprawić. I jeszcze te hasła \"Marek nie siedzi w bibliotece\" \"Marek buduje boiska\", przepraszam ale jakie Pan zbudował boisko, bo Orliki nie są Pana inicjatywą i to trzeba wyraźnie powiedzieć bo niektóry ludzie tego nie wiedzą i mylą te dokonania jako Pańską inicjatywe. Reasumując wszystko co powiedziałem, Jeleniej jest potrzebny prezydent, który potrafi o nas walczyć, jest nam potrzebny prezydent który wie \"co w trawie piszczy\", Jelenia Góra ma prawo rozwoju, my nie potrzebujem
~xyz 2-12-2010 20:22
Przed chwilą zakończyło się spotkanie z panem J.Palikotem i na pytanie o kandydata PO p.Zawiłę pada odpowiedz nie komentuje .też niegłosowałem na obecnych ale wolę kontynuację.Hołk.
~do xyz 2-12-2010 21:19
Widzisz dalej kierujesz się przynależnościami do partii , a nie patrzysz na człowieka. Ponadto jeśli dla ciebie jest autorytetem pan J.Polikot , to nie mamy o czym dyskutować. Jak już pisałem, nie głosowałem na tych panów. Ale jeśli mieszkańcy wybrali ich do drugiej tury, to staram się ocenić ich merytorycznie, a nie jak wyglądają lub do jakiej partii czy układu należą. Ważny jest rozwój miasta, a pan M.Obrębalski już pokazał, że nie potrafi rządzić miastem i to co proponuję tego nie zmieni, dlatego zagłosuję na pana M.Zawiłe.
~magma 2-12-2010 21:38
Czernow na zastępcę. To już było. To porażka przyszłego prezydenta. Ta to ma ciąg do władzy
~xyz 2-12-2010 21:54
W minionej epoce był taki kawał Jaś miał powiedzieć wierszyk na okolczność przyjazdu I sekretarza "Była kotka miała kociąt siedem sześciu było prtyjnych nie partyjny jeden ,b.dodrze mówi pani ale wizyta odwlekła się na 3 tygodnie i przyjechał pierwszy a Jaś deklamuje ;była kotka miała kociąt siedem 6było nie partyjnych a partyjny 1 ,ależ Jasiu to miało być odwrotnie Nie prze pani ,po3 tyg. kotki przejrzały na oczy i wypisały się z partii.J.P też ukończył KUL I był w PO ico przejrzał
~Najemcy 2-12-2010 23:31
Zająć się należy TOWRZYSTWEM Z LOKALÓWKI ,może wtedy jak się zredukuje im stołki to zauważą że na Pijarskiej mieszkają LUDZIE NIE BYDŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~PTM 3-12-2010 4:23
SZANOWNI PAŃSTWO!!!!!! ZARÓWNO PAN ZAWIŁA JAK I PAN OBRĘBALSKI BYLI I OBECNY JEST PREZYDENTEM MIASTA JELENIEJ GÓRY CI CO KRYTYKUJĄ p.OBRĘBALSKIEGO MAJA RACIE A CI CO ZAPOMNIELI O RZĄDACH PANA ZAWIŁY GRUBO SIĘ MYLA GDYŻ ŻADNEJ REWELACJI TEN PAN W JELENIEJ GÓRZE NIE WPROWADZIŁ ANI NIE ZBUDOWAŁ LUB UŁATWIŁ ŻYCIE MIESZKAŃCÓW A WIEC BEZ ZBĘDNEGO BEŁKOTU I WYWALANIE KTO CO KOMU I CO KTO ZROBIŁ .WIADOMYM JEST MIESZKAŃCOM,ŻE W JELENIEJ GÓRZE JAK BYŁ BAŁAGAN I NIEKOMPETENCJA W URZĘDACH TAK DALEJ JEST I CZY TO BĘDZIE JEDEN CZY DRUGI PAN NIC SIĘ NIE ZMIENI A JEDYNIE WAJDA DO STARYCH KORYT NOWE TWARZE TO PO PIERWSZE. PO 2/WIELU MIESZKAŃCÓW NARZEKA NA SWOJE ADMINISTRACJE ZWŁASZCZA TE KOMUNALNE PODLEGAJĄCE WŁAŚNIE LOKALNEJ WŁADZY,I CO JAK BYŁ TAM BAŁAGAN TAK JEST,NIEKOMPETENCJA,BRAK NADZORU DOPROWADZANIE DO NISZCZENIA I ZANIEDBAŃ ZE STRONY ADMINISTRATORA NAD POWIERZONYM MIENIEM TJ.BUDYNKAMI,MIESZKANIAMI ITP.BEZCZELNOŚĆ I ZWYKŁE CHAMSTWO I NIERÓBSTWO ZA KTÓRE MY POŚREDNIO JAK I BEZPOŚREDNIO PŁACIMY
~cdn 3-12-2010 9:26
Narzekacie Państwo na długi ZGL-u, pomstujecie na dyrektorów ale te zadłużenia są po części za waszym przyzwoleniem. Większość nieruchomości to wspólnoty, gdzie są zarządy sprawujące kontrolę nad realizacją zobowiązań miasta względem wspólnoty. Gmina to też właściciel, zarządcy blisko związani z Ratuszem nie wysyłają monitów, wezwań do zapłaty i tak powstają przeterminowane zobowiązania, które spłacają wszyscy właściciele zgodnie z udziałem. Proszę rozejrzeć się wokół siebie, rozliczyć zarządców i dopiero łajać ZGL-e.
~do cdn. 3-12-2010 9:53
wielbiciel ZGLi. A niby z czego rozliczać zarządców, z tych długów co miastu przynoszą ZGLe. Ciekawe że decydnci w ZGLach nie wiedzą o generowanych przez siebie długach kosztem miasta. Decydenci w ZGLach nie wiedzą, że trzeba wpłacać swoją część jako właścicel. To zarządcy mają im przypominać. Kontrola powinna być w ZGLach, a nie czepianie się osób nie mających na to wpływu.
~ZbS 3-12-2010 9:58
Jeszcze się taki nie narodził, by wszystkim dogodził. A ja bym sobie życzył, by wreszcie powstał w JG porządny basen. Tylko tyle i aż tyle.
~doopa 3-12-2010 12:06
stronnicza Jelonka.com o Palikocie zapomniała ... nie zauważyla znaczy ... szkoda ... byle by nie wygrał Krecik=zawiła, bo jelonka bedzie sie kryć po ciemnych kątach internetu ... zawiła+czernow=kumoterstwa ciąg dalszy ... bedzie zaścianek ... JG juz nawet na noclegownie Wrocławia nadawała sie nie bedzie ... a zawiła sie znowu do Wawki zawinie i tyle go widzieli ... jeszcze w przebudzonym po wyborach Obrzempalskim jest jakakolwiek (!) szansa dla tej naszej miesciny ...
~cdn 3-12-2010 12:51
Przecież Jelonka.com stawia na Obrębalskiego
~ktosik 3-12-2010 13:13
. akurat . jelonka stawia na "przyszłego" prezydenta . na kogoś trzeba stawiać . ktokolwiek to bedzie .
~jasiepytam 3-12-2010 13:35
!!! A CO NA TO WSZYSTKO KACZYŃSKI ???
~głosujący 3-12-2010 14:42
Jeśli Obrebalski bedzie w stanie chociazby zbliżyc sie w osiągnieciach do Dutkiewicza, a onemu zależeć bedzie, żeby miasto w "jego" województwie stało sie stolicą rekreacyjna i turystyczną (nietylko) dla Wroclawia, to zdecydowanie popre bezpartyjnych ludzi czynu. Jestem osoba prywatną, a środki z UE pozyskuje, wiec przynależność lub nie, do jakiejkolwiek partii, jest tutaj nieistotna. Jak Obrębalski zepnie sie z Dutkiewiczem, to będzie lepsze rozwiazanie, niz sterowany jak pacynka Zawiła. Czasy "gospodarki scentralizowanej" juz w socjalizmie mieliśmy. efekty widać. NIE wracajmy do tego !!! wroclaw jest zadłużony, ale inwestuje! każdy businessman wie, że żeby wyjąć trzeba włożyć, a najlepiej nie ze swojej kabzy. i tak ma być. po to są banki. Marek gO!
~kepic 3-12-2010 19:44
hala sportowa w mechaniku... wy byście się elektronikiem zainteresowali! Chcecie budować obwodnicę a co ze szkołą? do mechanika wrzucicie? wybudujcie nową szkołę ELEKTRONIK! Informatycy z tammtąd potrzebują dobrych pracowni bo w naszych nie da się nic zrobić. Niech ktoś się tym zainteresuje. Pozdrawiam Przyszłego prezydenta! (mam nadzieję że będzie nim Zawiła) Obrembalski coś tam zrobił dla tej jeleniej ale to dopiero pod sam koniec swojej kadencji z tego co ja widzę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
31
Tak
48%
Nie
48%
Nie wiem
3%