MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zawieszono kursy autobusów linii nr 27, zmiany też w 1, 17 i 26

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 października 2013, 8:04
Aktualizacja: Czwartek, 17 października 2013, 7:33
Autor: Mea
Od wczoraj (15.10.) nie jeżdżą już autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego linii 27, a w rozkładach jazdy linii nr 1, 17 i 26 nastąpiły zmiany. – Taka decyzja zapadła w Urzędzie Miasta Jelenia Góra – poinformował Leszek Chmielewski, kierownik eksploatacji w MZK.

- Zlikwidowano osiem kursów autobusów linii nr 1, które w dni powszedni nie jechały do Jeżowa Sudeckiego, a zatrzymywały się na ul. Podchorążych oraz czternaście jeżdżących w weekendy. Zmniejszona została liczba kursów na liniach 26 i 17, które miały podobne trasy, co zawieszona linia 27 – mówił Leszek Chmielewski.
Nowe rozkłady linii: 1, 17 i 26 (z głównymi przystankami na trasie przejazdu) dostępne są na stronie internetowej MZK.

To jednak nie koniec zmian. – Wkrótce zmienić się mają również rozkłady jazdy autobusów nr 6 i 7 – powiedział kierownik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dolny Śląsk przejmuje następne linie kolejowe od PKP

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Było nastrojowo

Komentarze (80) Dodaj komentarz

~Anonim008 16-10-2013 8:22
Panie Chmielewski nie byłoby likwidacji kursów na poszczególnych liniach, gdyby nie tak wysokie ceny biletów, które są obecnie. Prawda jest taka, że mamy jedne z najdroższych biletów w kraju, których ceny nie są adekwatne do obecnych zarobków w Jeleniej Górze, jak i powiecie. Zamiast obniżyć ceny biletów podnosicie ich ceny, zamiast dodawać dodatkowe kursy autobusów likwidujecie je, zamiast dobrze rozplanować rozkład jazdy ciągle przy nim kombinujecie. W ten sposób zniechęcacie mieszkańców do przesiadki na prywatne samochody. Nie tędy droga Panie Chmielewski, nie tędy droga...
~Marcin1984 16-10-2013 8:36
A już widzę pracowników, którzy badają potoki pasażerskie, pewnie żeby zlikwidować kolejne. Szczerze mówiąc, myślałem, że jak zabiorą linię nr 27, to będzie więcej 17 (a tu jest wręcz na odwrót). Czyli w tym momencie, aby wydostać się z Cieplic po południu, można tylko linią nr 7. a nasz prezydent wspaniałomyślnie obwieścił nam, że od nowego roku podwyżek cen biletów nie będzie (nie wiem, czy oni chcieli żeby bilety były po 5zł dla równego rachunku). Naprawdę szaleją już w tej Czerwonej Dolinie.
rymcycymcy 16-10-2013 8:53
Mniej autobusów, luźniej na ulicach ! :) ...zmiany podążają w dobrym kierunku !
~aa 16-10-2013 8:55
To po co była ta olbrzymia podwyzka cen biletow? Gdy teraz obcinają kursy... To na co idą te pieniadze??
~ 16-10-2013 8:55
W innych miastach Poski za te same podatki jeździ się bez biletów np.Żory,Piekary, itd.W Jeleniej rządzi kolsiostwo,kumoterstwo.
~18 sqandal 16-10-2013 9:03
.... mniej kursów mniej kasy za bilety czyli MZK sam sobie wybija gwóżdz do trumny a może to taka stragiegiczna strategia?
~Aleksandra 16-10-2013 9:04
Panowie z MZK dla kogo istnieje ta instytucja. Mianujemy się kotliną turystyczną, a odcinamy poszczególne miejsca od Jeleniej Góry. A ludzie pracujący uczniowie? Czy ma być jak przed laty pieszo po kilka, kilkanaście kilometrów. Czy Panom wydaje się, że każdy mieszkaniec ma samochód prywatny, a gdzie dbanie środowisko - spaliny. Opamiętajcie się. Badania frekwencji robicie na dwa dni przed likwidacją kursów to jest śmieszne.
~ert 16-10-2013 9:19
Dlaczego po zmianie rozkładu autobusy linii 26 i 6 ciągle jeżdżą razem. trudno im się pomieścić w zatoce. Nie może być między nimi przerwy, bo oba jadą w tym samym kierunku?
~pasażer 16-10-2013 9:33
Mało tego, że liczenie pasażerow odbyło się już po planowanych zmianach kursów autobusów, to w poniedzialek w Dzień Edukacji Narodowej, gdzie większość uczniów i nauczycieli miała dzień wolny i nie korzystała z przejazdów! A więc luźno i przestronnie było rano i po południu, to można pozabierać jeszcze kilka autobusów bo są niepotrzebne. Kto to zaplanował, brawo!!! A linia nr 6 była też zmieniana, choć niezapowiedziana, spod Teatru o 16.03 był autobus, teraz go nie ma, jest o 16.15.
~ 16-10-2013 9:36
Coraz lepiej się żyje i wygodniej i dogodniej dla mieszkańca, szanują nas i liczą się z nami wyborcami i mieszkańcami? Komunikacja dla nas czy my dla komunikacji?
~pasażerka 16-10-2013 9:48
W linii nr.9 także liczona jest frekwencja.Burmistrz Piechowic planuje zlikwidować połowę kursów.Skandal!!!
~ 16-10-2013 9:48
Co sie dziwić, urzędnicy pewnie nie korzystają z przejazdów autobusami, bo dobrze zarabiają i stać ich na samochody, to nie znają potrzeb biedniejszych a może baradziej dbających o środowisko mieszkańców, korzystających z miejskich autobusów. Przejechaliby się kilka razy, to zrozumieliby ludzi.
~pasażer 16-10-2013 10:05
Może tą sprawą zajmie się Rada Miasta? Zadbajcie Rajcy o swoich mieszkańców.
~Pasażer 16-10-2013 10:13
Jak dla mnie straty MZK są winą nikogo innego, jak ich. A jeśli już chcą z tym walczyć, niech puszczą 7kę i 6kę po 5 razy na godzinę, a resztę autobusów zlikwidują i super. Po co jakaś tam dwójka, albo inne patologiczne linie. Przecież to logiczne, że ludzie, co tam jeżdżą nawet nie płacą za bilety, bo wolą wydać na piwo. A z buta mają kawałek z Małej Poczty. Poza tym MZK wszystko robi źle i nielogicznie. Widać, że godziny autobusów ustala gość, który jeździ autem i wszystko w temacie. Cały rozkład MZK jest po prostu bez sensu i gdy go widzę, chce mi się śmiać (wesoły autobus). Od 14 lat siedzę w autobusownictwie i wiem, co mówię. Gdzie wypadek, tam tłum gapowiczów. Po co np. autobus do Mysłakowic? ZLIKWIDOWAĆ MYSŁAKOWICE. Oto moje rozwiązanie.
~Pasażer 16-10-2013 10:18
Ponadto ceny biletów w Jeleniej Górze są diabelsko śmieszne, dlatego ostatnio wolałem cały dzień chodzić pieszo na trasie Cieplice - Jelenia Góra, niż płacić ok. 10 zł za całodniowy. Pamiętam czasy, gdy płaciło się za niego 3,3 zł, ale PŁACIŁO SIĘ. Na tym polega problem. Polaczki myślą, że zarobią więcej, jak podniosą ceny, ale już nie myślą o obrocie, który jest tu kluczowy. Jakby obniżyli ceny do tych sprzed 15 lat, nagle znaleźliby się chętni do jazdy. A MPK zaczęłoby zarabiać, zamiast tracić. Ale ich by to zaskoczyło (ale jak to? Przecież obniżyliśmy ceny, a zarabiamy więcej? Nieeemożliweeee). Już sobie wyobrażam tych baranów :D. W MPK powinni pracować tylko użytkownicy MPK. A ludzie z autami i tak mają za dużo szmalu, bo mają auta, więc po co mają pracować. Bez sensu.
~ida 16-10-2013 10:19
a to wszystko dla zdrowia po co autobusy teraz do pracy 10 km będę chodzić z buta albo na roweże mniej korków na ulicach mniej spalin bardzo dobrze ZAORAĆ TO MIASTO I BURAKI POSADZIĆ BANDA .......
~uhahany 16-10-2013 10:20
To logiczne posunięcie. Nie po to kupowali nowe i lekko używane autobusy, żeby nimi jeździć.
~trep 16-10-2013 10:34
Wydaje mi się, że szykuje się wycofanie z mocno obciążonych 7 i 6 dużopojemnych autobusów Volvo, by w to miejsce wstawić te nowe krótkie MAN-y. Przecież kupiono je pod warunkiem zmniejszenia trucia Cieplic.
~Bolko. 16-10-2013 10:41
ZDKiUM Wałbrzych - bilet ulgowy 1,20 zł., bilet normalny 2,40 zł., na całe miasto, żadnych stref!
~ 16-10-2013 11:19
a możeby by tak zlikwidować służbowe samochody obsługujące Ratusz i inne urzędy??? ile oszczędności a przy tym MZK musiałoby normalnie funkcjonować- kto jest ZA ???
~wow 16-10-2013 11:20
Kupili nowe maniaki więc trzeba zlikwidować kolejną linię bo przecież te nowe autka maja zostać nowe i tyle a nie bujać się po jelonce brawa dla mzka hehe
~: 16-10-2013 11:27
Zawieszenie niektórych kursów np. linii 1, jest następstwem licznych darmowych przejazdów bezrobotnych do PUP-u, czyli nie mają (nie potrafią jej zdobyć lub "nie chce się") pracy, no to mogą za karę "z buta"! Słuszna linia rozumowania naszej władzy...
~leo 16-10-2013 11:54
Zacznijcie kasować bilety to starczy na wszystko.
~xcz 16-10-2013 12:02
Proponuję codzienną, obywatelską akcję spuszczania powietrza z kół wszystkich samochodów parkujących pod ratuszem i UM ;]
~zbulwesowana 16-10-2013 12:17
Oddajcie zbuje 27 i nie likwidujcie kursów 9 jezdze nimi do pracy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~zbulwersowan 16-10-2013 12:18
i wracam z pracy , a tak będę musiała kombinować !!!!!!!!!
~ander 16-10-2013 12:18
Kursy autobusów będą redukowane cały czas i musicie się z tym pogodzić
~zbulwersowan 16-10-2013 12:21
Poryczałam się jak dowiedziałam się że likwidują 27 a co gorsze jak zobaczyłam że liczą frekwencję w ,,9,, , a co gorsze słyszałam w autobusie że Burmistrz Piechowic chce zlikwidować połowę kursów linii 9 którymi poruszam się po Jeleniej Górze . Skandal !!!!!!
~analityk 16-10-2013 12:29
Kolejny przykład demontażu Państwa
~pracownik 16-10-2013 12:35
Osiedle Czarne, oś. Głowackiego, okolice ul. Morcinka to muszą do pracy z buta do Małej Poczty, lub pod Sąd na Wojska Polskiego. Żadne kursy (1, 25, 16) nie zazębiają się z innymi liniami, które jadą w kierunku ostatnich zakładów pracy tj. Jelfa, Optyczna, energetyka, Schneider. Już kilka osób umawia się na wspólne dojazdy samochodowe. Następne zaczną jeździć samochodami jak przeniosą Schneidera do Radomierza.
~XxXxX 16-10-2013 12:38
likwiduja kursy bo autobusy jadą w stadie, jeden za drugim. przyklad 7i 27 razem, 17 i 27 razem, 2,3,11 razem, trzy na raz. wiec frekwencja jest obniżona automatynie przez zle ulozony rozklad. NAMAWIAM DO BOJKOTU 1 LISTOPADA. IDZMY NA CMENTARZE NA PIECHOTE, NIE JEDZMY AUTOBUSAMI, NIECH MAJA STRATY NA DODATKOWYCH AUTOBUSACH, NIECH JADA EMERYCI ZA DARMO!!!!!!!!!! KTO JEST ZA ????????
~xXxXx 16-10-2013 12:40
w STADZIE *
~JE JE JE 16-10-2013 13:12
A może czas naajwyższy zbudować na nowo rozkład jazdy, wprowadzić nowe linie? Bo poruszamy się takimi samymi jak w latach 80! A coś się jednak zmieniło. Na podchorążych nie sposób dojechać! Dlaczego nie ma przyspieszonego kursu - Sobieszów-Kiepury, który jechałby 25 minut a nie 40? Obniżcie ceny biletów i zbudujcie nowe lini, polikwidujcie niektóre śmieszne przystanki (jak tan za Warsztatami w kierunku Zabobrza (przy stacji benzynowej - oddalony od warsztatów ok 200 metrów) ZRÓBCIE W KOŃCU REFORMĘ TEGO MZK!
~ 16-10-2013 13:25
Może niedługo w ogóle zlikwidują całą komunikację?! Teraz trzeba na autobusy nr 6 i 7 czekam czasem po 20 minut albo i więcej! Co to za komunikacja?!
~ 16-10-2013 14:28
Za przejechanie 3 przystanków (dorosły i przedszkolak) z Sobieszowa do Cieplic i w drugą stronę zapłaciłam niemal 10 zł. Pytanie co to za ceny??? Nie dziwcie się, że ludzie wybierają auta. Jak ktoś je ma oczywiście...
~o.. 16-10-2013 14:36
szkoda slow.tak samo jak powoli likwiduja linie nr 19. ludzie z sosnowki i ze staniszowa majac do pracy na nocke w jg musza jechac na 20 bo .... wiekszosc autobusow.zabierzcie jeszcze ten ktory wraca o 22 co bysmy nie mieli jak do domu wracac:) i dziwmy sie wszyscy ze ludzie stad uciekaja a miasto zdechnie w ciagu parunastu at
~o.. 16-10-2013 14:41
i w ogole nie rozumiem swietnego pomyslu wycofania 27. zatrzymujacy sie o 13.10 na sklodowskiej byl prawie pelen ludzi codziennie. nie wspominajac o cenach biletow. za co my mamy za nie placic?
~czytelnik15 16-10-2013 15:00
Pan Prezydent zlikwidował kursy a my za rok mu podziękujemy likwidując PO z ratusza. Państwa czas już minął, wiele lat minie za nim naprawimy co wy popsuliście
~xenosonic 16-10-2013 15:05
Gościu z 11.27 zostaw automobil pod chatą i z buta wszędzie jak ci żal d...e ściska zdrowszy będziesz i żółć z ciebie wyparuje.
~ 16-10-2013 16:00
lepeij zrobicie jak polikwidujecie wszystkie linie jelenie wcale nie jest taka wielka ze potrzebne sa tutaj autobusy miejskie,lepeij niech Zawiła i jego banda zainwestuje w wypozyczalnie rowerow i bedzie korzystniej i ekologicznie
~ 16-10-2013 16:43
przed wyborami obiecano mieszkancom przedłuzenie lini nr 7 do ZUS a po wyborach nikt nawet nie wspomnial, 27 jezdzili mieszkancy na giełde a tak MZK nie zarobi bo wszyscy pojada autem
~ 16-10-2013 17:20
ja chce spowrotem tramwaju
~ 16-10-2013 17:29
mniej autobusów=> więcej samochodów osobowych =>więcej smrodu na ulicy
~ 16-10-2013 17:42
"27" było jedynym autobusem który łączył TESCO z Cieplicami, teraz nie ma żadnego bezpośredniego połączenia, i proszę nie pisać, że TESCO jest w Cieplicach, bo w zabobrzańskim markiecie są również inne sklepy (np. RTV EURO AGD, Tryumph), których nie ma ani w Cieplicach, ani w centrum.
~: 16-10-2013 18:40
Do 15:05 - kiepsko z rozumowaniem, Gościu! Nie zrozumiałeś mojej ironi...
~brysia 16-10-2013 18:44
ja dojeżdzam do pracy na spółdzielczą i pracuję na trzy zmiany też w niedzielę i na godzinę 6 rano nie mam dojazdu bo autobus nr.2 jeżdzi do soboty na trzy zmiany a w niedzielę tylko na14 godz. i na 22 godz czy to nie jest kpina. za to panie pracujące w biurze mają dojazd na godz 8 we wszystkie dni a pracują do piątku więc pytam dla kogo jest ten autobus w niedzielę na 8 a na 6 rano jeżdzi dużo ludzi do plastików i drexsmajera i innych zakładów właśnie w niedzielę na trzy zmiany
~Marcin1984 16-10-2013 18:50
Mam propozycję. Trzeba napisać do PKS-u. Może zrobią więcej kursów ze Szklarskiej przez Cieplice (tylko musieliby na większej ilości przystanków się zatrzymywać). Ceny już są konkurencyjne w stosunku do mzk i wtedy przesiadam się do PKS-u. A tak na poważnie - po co te liczenie pasażerów, jak i tak na ślepo obcinają kursy (nie widzę żadnej logiki) i płacić jeszcze firmie, która to robi. Czy Pan prezes MZK skończył chociaż szkołę średnią (bo widzę, że ma podstawowe braki w zakresie robienia rachunku ekonomicznego)
~ 16-10-2013 19:11
Do | ~Marcin1984 |: Linie kasuje i rozkład ustala miasto. MZK tylko wykonuje zlecenie przewozu według przedstawionego rozkładu.
~R.W 16-10-2013 19:12
Mając niemałe autko o pojemności 2.0 benzyna . Bardziej opłaca mi się jazda swoim autem do Mysłakowic z Jeleniej 2 osoby ( kierowca + dziecko ) niż autobusem . Gdzie tu sens , gdzie logika
~XXX 16-10-2013 19:45
Co za cholerna glupota likwiedowac linie nr 27 !!!!!!!!!!! To bylo tak wspaniale polaczenie do Cieplic a szczegölnie z Zabobrza 3 .Przywröcie z powrotem wy tam mädrzy na tych stolkach .w koncu nie jezdzimy za darmo i placimy za bilety A WY JESTESCIE W KONCU DLA NAS !!!!!!!
~ 16-10-2013 19:55
No właśnie, 27 to połączenie ZABOBRZA III Z CIEPLICAMI, TERAZ GO NIE BĘDZIE.
~ 16-10-2013 20:09
Autobus linii nr 1 obsługuje osiedle Czarne, osiedle przy ul. Głowackiego/Morcinka , SP nr 10 itd .. To paranoja,żeby zostawić tam JEDEN KURS NA GODZINĘ !!!! Nawet w latach 80-tych kursowały po po dwa autobusy na godzinę !! WSTYD!!! WSTYD!!!!! I JESZCZE RAZ WSTYD!!!!!
~Danika 16-10-2013 20:11
Najlepiej wszystko zlikwidować, łącznie z tym beznadziejnym MZK i całym miastem. Jak się układa bezmyślnie rozkłady jazdy (po 5 autobusów w jednym czasie na 1 przystanku, a potem przez 40minut żadnego) to nie ma się co dziwić, że hula w nich wiatr. Poza tym słusznie ktoś zauważył, że warto również zmienić trasy przejazdów, a na pewno zwiększyłaby się frekwencja. Nie mówiąc już o odpowiedniej cenie biletów, bo za 3 zł to ja przejeżdżam Wrocław wzdłuż i wszerz, a jakie tam są odległości i jaki wybór środków komunikacji.
~xx 16-10-2013 20:38
śmieszne jest likwidowanie 27, jak dla mnie była to bardzo potrzebna linia i za każdym razem frekwencja w autobusach tej linii dopisywała. kto podjął tą decyzję to nie mam pytań. następnym razem proponuję dokładniej poobserwować. a jak za niedługo zobaczę ponownie podwyżki cen biletów to uznam to miasto za jedną wielką parodię..
~M. Kamiński 16-10-2013 21:34
17, 26 i 27 to były jedyne poza szóstką kursy wjeżdżające w głąb Kiepury, rozległej i mocno zaludnionej ulicy obejmującej całe osiedle, ich kasacji szkoda bardzo, to błąd, z którego mam nadzieję miasto się jednak wycofa?
~T5 16-10-2013 21:55
popieram Cię Danika. w Lubinie też zlikwidowano mpk, a komunikację miejską przejął pks. u nas pks jest tańszy, bo np do piechowic bilet kosztuje 3 zł.
~pksem 16-10-2013 22:17
PKS z Sobieszowa,Cieplic do Centrum miasta np.Urz.Miasta,Dworzec PKP lub PKS kosztuje 2zł. !!!!!!!!!!! pks.jgora.pl
~ 16-10-2013 22:25
PKS-em nie dojedziesz na Zabobrze i jego uliczki, bo on zatrzymuje się tylko na głównych przystankach, a na MZK kupuje się bilet miesięczny, na którym można dojechać we wszystkie miejsca Jeleniej Góry, natomiast PKS-em tylko określone odcinki. PKS nie jest rozwiązaniem. PKS nie kosztuje 2 zł lecz 4 - 5 zł za trasy, o których piszesz. Się korzystało, się wie.
~Pasażer 16-10-2013 22:32
Kto napisał, że przydałaby się wypożyczalnia rowerów zapomina o jednej rzeczy - trzeba zbudować ścieżki rowerowe, a przede wszystkim zmienić mentalność mieszkańców, którzy na ścieżkach czują się jak święte krowy (zwłaszcza matki z wózkami), a powinni dostać mandat za utrudnianie ruchu. Poza tym ja nie zamierzam ryzykować życia na jeleniogórskich ulicach. A tak to rowery są świetną alternatywą. Zwłaszcza ze wzgl. na korki w JG. Łona nagrał dobry kawałek o autobusie. A co do miasta to jest ono źle zarządzane i mieszkają w nim źli ludzie, ale miasto jest spoko. Zmieniłbym mieszkańców i władzę.
~ 16-10-2013 22:40
A kto policzy pasazerów w natłoczonych autobusach gdy kierowca nie moze zamknac drzwi, a nie jeden pasazer nie jest wstanie wsiasc do autobusu i czeka na nastepny. Tylko jak ci sie spieszy do pracy na * rano gdy KAŻDY autobus jest zapchany nie ma na co czekac i ludzie jak sardynki mkna do pracy- szkoły w ponizajacych warunkach i jeszcze musza za to ponizenie placic.
~pksem 16-10-2013 22:46
Piszesz kolego głupoty , wejdz na pks.jgora.pl i sprawdz,korzystam z tych kursów za 2zł. Owszem nie dojedziesz do Zabobrza itd. popieram MZK ale PKS-em za 2zł. szybciej dojedziesz do PKP czy PKS
~pksem 16-10-2013 22:49
Podaje ci link do PKS do Cieplic,Sobieszowa za 2zł. do Piechowic 3zł. http://pks.jgora.pl/pl/spis-kursow?import_id=567&kod2pp=16131025&kod2pd=16131123&commit.x=30&commit.y=7
~sodoma 16-10-2013 23:05
Powybierali się koleżki do pracy w MZK i jest jak jest TAKI Wrona z kwiatka na kwiatek, ale Mu się wreszcie trafiło i bidok nie wie o co chodzi Ta reszta też nie lepsza,pseudo ekonomiści Ha, ha, haaaaaaaaaaaaaa
~xyz 16-10-2013 23:25
super Panie Prezydenci za Pan kadencji nic nie powstało wprost przeciwnie wszystko się likwiduję proponuję ZAMKNIJMY MIASTO JELENIA DZIURA
~iksior 16-10-2013 23:26
Linie ,,1,, to ładnie przycieli szczególnie z Orzeszkowej w godz. 8-12 , dwu godzinne dziury w kursach , a co do ekipy MZK tych zasiadających w górze żenada np.Wroona kompletnie nie maja pojęcia o potzrzebach komunikacyjnych naszego miasta. Trzeba stworzyć nowe rozkłady ze stała częstotliwościa kursowania poszczegónych linii np. dni robocze co 12,16,24,32 min.
~XYZ 16-10-2013 23:29
tylko tak dalej ale jeżeli miernoty bez charakteru będą nami rządzić to tak będzi przyznaję glosowałm na Zawiłe ale to byłnajgorszy błąd w życiu nikt nie doprowadził tego miesta do uśpienia wolę KUSIAKA dajcie go mial chłop charakter
~xyz 16-10-2013 23:35
zróbm cos zlikwidujmy radę miasta skoro ustala tkie zminy zorganizujmy się mój email to sobiesz@op.pl przecież nie może byćtak w mieście czekam na propozycję
~SARBLE 16-10-2013 23:54
Rozwija nam się rozwija, na pewno nie miasto, ale władza w tym mieście :( A Pan Prezydent przechodzi już sam siebie :( Mam nadzieję, że to nie koniec jego genialnych pomysłów na zapełnienie kasy miasta :( Powodzenia :(
~kierowcaa 17-10-2013 0:23
Na nowe przystanki to miel pieniądze .... jego mać, a na autobusy to już nie
~NNN 17-10-2013 0:30
noooo i np.1 na 6:00 rano do pracy nikt nie dojedzie w sobotę i niedzielę ani żadnym innym autobusem z czarnego bo pierwszy jest o 5:50....GRATULUJĘ ponownie panu Zawile za świetne zarządzanie miastem !!!!
~JanuszJG 17-10-2013 7:38
Zawiła wiedz, że likwidacja poszczególnych kursów "1", "17" i "26" oraz zawieszenie kursowania "27" były wielkim błędem w Twoim wykonaniu. Podziękujemy Tobie za tą i nie tylko tą decyzję w przyszłorocznych wyborach likwidując Ciebie z Ratusza...
~Pasażer 17-10-2013 10:31
Zróbmy referendum, Warszawa pokazała, że można. Specjalnie przyjadę, żeby się podpisać.
~do NNN 17-10-2013 11:45
o 5.12 z Orzeszkowej masz linie 25 do Teatru
~Natina 17-10-2013 19:08
22:32 i 22:40 - w samo sedno trafiliście. A do tego z 22:32 - propsy za słuchanie Łony:)
~.....anonim 17-10-2013 19:25
Według mnie to jest niedopuszczalne! Bilety MZK są coraz droższe, a autobusów coraz mniej, które i tak notorycznie się spóźniają! Są robione ankiety w autobusach, ale co z tego jeśli są one robione w dni w których większość szkół ma wolne, tzn. 14.10.2013r. Nie oszukujmy się najwięcej jest uczniów którzy dojeżdżają do szkoły. Autobusy są wypchane po brzegi i nieraz trzeba rezygnować i czekać na następny pół godziny, żenada... A co mają robić kobiety z wózkami, które nie mogą wsiąść do autobusu bo nie ma miejsca i jeszcze wysłuchują od niewychowanych osób zbędne komentarze i krytykę. Podobnie autobusy, które są wieczorem nie ma połączeń, które były by w godzinach 22:00-23:30 które by łączyły Zabobrze z Cieplicami, a powinny takowe istnieć. Najlepiej wycofać autobusy i podnieść ceny biletów.
~.....anonim 17-10-2013 19:29
Mam wiele do powiedzenia na ten temat, najlepsi są Ci co wprowadzają zmiany bo tak naprawdę gów.. wiedza o tym co się dzieje w godzinach szczytu, porąbana polityka tych z góry wyzysk!
~.....anonim 17-10-2013 19:32
Pan Zawiła nie wypełnia kasy miasta tylko swoją kieszeń... po prostu nie mogę tego zrozumieć jak mają ludzie dojeżdżać do pracy szkoły czy gdziekolwiek indziej! Porażka !!!!!!!!!
~JELONEK 18-10-2013 18:53
A JA MYŚLE ŻE TO BYŁO CELOWE DZIAŁANIA MIASTA DO LIKWIDACJI LINII 27 ,BO CO ZA IDIOTA PUSZCZA 1 ODJEŻDŻAJĄCĄ O 15.19 Z OSIEDLA ORLEGO MAŁY AUTOBUS A POTEM DWIE MINUTY PÓŹNIEJ PUSZCZALI PRZEGUBOWCA NA 27 KTÓRY WIÓZŁ POWIETRZE BO SARDYNKI ŁADOWAŁY SIĘ W SIÓDEMKE TAKICH PRZYKŁADÓW BYŁO O WIELE WIĘCEJ,A WYSTARCZYŁOBY 27 PUŚCIĆ 27 10-15 MINUT PRZED SIÓDEMKĄ I FREKWENCJA JEST WIĘKSZA
~ 20-10-2013 9:13
27 zawsze była załadowana jak jechała z Zabobrza do Cieplic, i była jedynym autobusem łączącym Tesco z Cieplicami.
~JELONEK 21-10-2013 16:55
zwłaszcza ten po 11 z zabobrza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumny jarmark adwentowy

Barbórkowa feta

Święta coraz bliżej

Rozstrzygnięto konkurs „zDolne NGO”  

Mikołajkowy bieg

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%