Zawalczyły z mistrzem

Wiadomości: Polska
Sobota, 17 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 18 lutego 2007, 11:30
Nie było niespodzianki w meczu XIX kolejki ekstraklasy piłki ręcznej, w którym MKS PR Finepharm Jelenia Góra zmierzył się na wyjeździe z SPR Lublin. Pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem Mistrza Polski 39:31.

Mecz, który ze względu na to iż hala w Lublinie była zajęta odbył się w Zamościu od początku przebiegał pod dyktando SPR – u.

W pierwszej połowie gospodynie prowadziły różnicą 4 – 8 goli. W drugiej połowie gospodynie zwiększyły przewagę do 11 bramek (30:19 w 45 min). Jeleniogórzanki jednak w końcówce rozkręcały się z minuty na minutę i tą część gry udało im się zremisować.

Mimo porażki szczypiornistki MKS PR rozegrały w Lublinie, jak na swoje możliwości i umiejętności dobre spotkanie. Młode zawodniczki MKS imponowały walecznością i zaangażowaniem w grę. Na tle faworyzowanych i bardziej doświadczonych gospodyń podopieczne trenera Zdzisława Wąsa prezentowały urozmaiconą i miłą dla oka piłkę ręczną.

Co najważniejsze w meczu wyjazdowym przegrały z Mistrzem Polski w stosunku niższym niż na własnym parkiecie (jesienią było 33:24 dla SPR – u) i uniknęły blamażu.

Na specjalne wyróżnienie zasługuje występ Sabiny Kobzar. Mimo porażki, jeleniogórzanki mają już praktycznie zapewnione miejsce w pierwszej ósemce i tym samym ligowy byt na przyszły sezon, gdyż w arcyważnym dla układu tabeli meczu Ruch Chorzów pokonał Start Elbląg.

<b>SPR Lublin – MKS PR 39:31 (21:13)</b>

MKS PR: Maliczkiewicz, Skompska, Gęga 10, Buchcic 4, Kobzar 4, Dyba 3, kocela 3, Dąbrowska 3, Kasprzak 2, Bogusławska 1, Odrowska 1, Buklarewicz, Tajerle.

Inne wyniki:
<b>Ruch Chorzów</b> - Start Elbląg 35:28
<b>Politechnika Koszalin</b> - Sośnica Gliwice 29:24
<b>AZS AWFiS Gdańsk</b> - AZS Katowice 30:28.
Mecz Zagłębie Lubin - Łącznościowiec Szczecin odbędzie się 20.02 zaś Zgoda - Piotrkovia 21.02.