MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zatrzymano sprawcę brutalnego zabójstwa kobiety

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 14 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 17:50
Autor: portal Onet.pl
   Dolnośląscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Lubomierza podejrzanego o dokonanie brutalnego zabójstwa kobiety. Sprawca udusił 60-latkę kablem od telefonu, wcześniej znęcał się nad nią i dokonał czynów lubieżnych.

     Zatrzymany mężczyzna był już karany za rozboje i kradzieże. Przyznał się do zabójstwa mieszkanki Ubocza, niewielkiej wsi koło Lubomierza, do którego doszło na początku stycznia tego roku.

     "Motyw zabójstwa był rabunkowo-seksualny. Nie podajemy szczegółów m.in. ze względu na prośbę rodziny ofiary" - powiedział PAP w piątek Ryszard Zaremba z biura prasowego dolnośląskiej policji.

     Zwłoki 60-latki odkrył sąsiad, który zaniepokojony kilkudniową nieobecnością kobiety m.in. w kościele postanowił ją odwiedzić.

     Zabójstwo kobiety było bardzo szeroko komentowane w dolnośląskich mediach. 60-latka żyła samotnie w pobliżu ruin starego pałacu. Odwiedzały ją m.in. wycieczki, których informowała o historii zabytku.

     Jak dodał Zaremba, zatrzymany zabrał z domu ofiary wszystko, co zdołał unieść, w tym piłę łańcuchową i telefon. Potem wszystkie rzeczy wyrzucił.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Jacek Sutryk i Jerzy Łużniak o 21 tezach

Akcja Segregacja

Będzie park rekreacji

Razem bezpieczniej

Co z tym podświetleniem?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
526
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%