MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zatrzymania za przemyt papierosów bez akcyzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 lutego 2020, 10:03
Aktualizacja: Niedziela, 23 lutego 2020, 9:21
Autor: WAC
Fot. archiwum
Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu oraz innych jednostek Straży Granicznej, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, dokonali zatrzymania na terenie województwa dolnośląskiego oraz podlaskiego pięciu osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się przemytem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podejrzani to mieszkańcy województwa podlaskiego oraz dolnośląskiego w wieku od 32 do 44 lat.

Zatrzymania miały związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prowadzonym z Placówką Straży Granicznej w Zgorzelcu. W wyniku przeszukań funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili i zatrzymali szereg pojazdów różnych marek, sprzęt komputerowy, kilkadziesiąt telefonów, pieniądze, a także inne przedmioty stanowiące zabezpieczenie majątkowe oraz dowody rzeczowe w śledztwie.

Jak ustalono, wyroby tytoniowe trafiały do Polski z Litwy, a następnie były transportowane na teren Dolnego Śląska busami - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Stąd, po przepakowaniu do pojazdów osobowych, były rozwożone do nabywców na terenie Czech oraz Niemiec. W sierpniu 2019 roku w jednym z zatrzymanych pojazdów ujawniono ponad 1,8 mln sztuk papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, udaremniając w ten sposób uszczuplenie należności publicznoprawnych w podatku akcyzowym, VAT i należności celnej w łącznej kwocie ponad 2 mln zł.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych, a także przemytu wyrobów akcyzowych w postaci papierosów. Wobec czterech z zatrzymanych sprawców skierowano do sądu skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Wobec kolejnego podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe, dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju. Na wcześniejszym etapie śledztwa zarzuty w tej sprawie usłyszał także mieszkaniec Lubania. Mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym od stycznia 2020 roku.

Za popełnione przestępstwa skarbowe oraz udział w grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do: pięciu lat i siedmiu lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 22-02-2020 11:12
Kochani ludzie odmawiajcie codziennie różaniec Matko Boża jest nieskończenie dobra serdecznej miła pełna miłosierdzia i wysłuch...je próśb które do niej kierują ludzie gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra Matko Boża wszystkie stworzenia uciekało by się do ciebie nikogo nie opuszcza Matko Boża w potrzebie kto się zwraca do Matki Bożej na różańcu Pan Jezus też jest pełen miłosierdzia dobroci i świętości polecam odmawianie różańca z telewizją Trwam i Radio Maryja o 6:30 rano 12:30 i 20:20 Telewizja Trwam można też odmawiać różaniec jadąc do pracy autobusem chodzić na spacerze i odmawiać różaniec można różaniec najpiękniejsza droga do zbawienia kto odmawia różaniec Modli się nieświadomie o swoja szczęśliwą śmierć. Bardzo dobrze odmawiać jeszcze Nowenna Pompejańska bardzo skuteczna pomoc od Matki Bożej,lub nowenne do Matki Bożej rozwiązującej węzły te dwie nowenny są na ka...le Youtube langusta Na Palmie. Swiety Ojciec Pio odmawial 30 Rozancow dziennie.
~kościelny 22-02-2020 12:09
Państwo nie lubi konkurencji,więc ściga lichwiarzy i oszustów.
~koniował 24-02-2020 10:20
do: ~kościelny (12:09)
Dlatego latają na protesty i wykrzykują wolne sądy.
~ 22-02-2020 14:19
Brawo MELON HENIEK ZENEK i reszta GRYPSOKONFITUR zwalczjcie konkurencję a w zamian zawiasy macie pewne.
~Czesiek hydraulik 22-02-2020 20:18
Tacy co kupują bez akcyzy tyton, trawe alko, jak przyjdzie się leczyc z po nałogowych chorob nie myślą, że państwo z podatków akcyzowych ich leczy. Jak będziecie dalej wspierać oszostow, to potem nie biadolcie, że służba zdrowia kuleje, już szpital się wylozyl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Półkolonie pełne atrakcji

„Zielony” przystanek

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%