MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Zatrzymane wspomnienia, czyli kapsuła czasu SP 2

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 maja 2016, 9:06
Aktualizacja: 14:45
Autor: Koło Chrobrówki
Fot. Joanna Bialuk, Wiktoria Figiel
Wczoraj (16.05) społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze dokonała czynu historycznego, mianowicie zatrzymała wspomnienia o sobie i o szkole.

- Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione - zawsze pozostają w pamięci. Mimo, że czas je porządkuje, zwykle dodaje im blasku. Nieraz sprawia, że pewne zdarzenia umykają z pamięci, to jednak dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je wszystkie ponownie - tymi słowami powitał Samorząd Uczniowski zgromadzonych uczniów, nauczycieli i dyrekcję szkoły na uroczystym apelu, podczas którego przedstawiciele każdej z klas umieścili w kapsule czasu pamiątki, listy, zdjęcia i różne inne rzeczy dla potomnych.

70 lat istnienia szkoły to nie tylko suche fakty, daty, wydarzenia, relacje. To również, a może przede wszystkim wspomnienia, uczucia, refleksje. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości są cząstką historii szkoły i odwrotnie – szkoła ta również stanowi część wszystkich jej uczniów, pracowników, absolwentów i przyjaciół.

Stąd zrodził się pomysł uczczenia jej 70. urodzin zakopaniem kapsuły z pamiątkami i wielką księgą, do której wpisywali się uczniowie i nauczyciele. Po prezentacji kapsuły i uroczystym zapakowaniu wszystkich pamiątek, uczniowie oddelegowani z klas pod opieką nauczycieli umieścili ją w przygotowanym miejscu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Tak nie parkujemy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Obradowali seniorzy

Senator zachęca do głosowania na maszty

Szkoły przygotowane?

Nowości w muzycznym poranku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%