MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zatrzymane wspomnienia, czyli kapsuła czasu SP 2

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 maja 2016, 9:06
Aktualizacja: 14:45
Autor: Koło Chrobrówki
Fot. Joanna Bialuk, Wiktoria Figiel
Wczoraj (16.05) społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze dokonała czynu historycznego, mianowicie zatrzymała wspomnienia o sobie i o szkole.

- Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione - zawsze pozostają w pamięci. Mimo, że czas je porządkuje, zwykle dodaje im blasku. Nieraz sprawia, że pewne zdarzenia umykają z pamięci, to jednak dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je wszystkie ponownie - tymi słowami powitał Samorząd Uczniowski zgromadzonych uczniów, nauczycieli i dyrekcję szkoły na uroczystym apelu, podczas którego przedstawiciele każdej z klas umieścili w kapsule czasu pamiątki, listy, zdjęcia i różne inne rzeczy dla potomnych.

70 lat istnienia szkoły to nie tylko suche fakty, daty, wydarzenia, relacje. To również, a może przede wszystkim wspomnienia, uczucia, refleksje. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości są cząstką historii szkoły i odwrotnie – szkoła ta również stanowi część wszystkich jej uczniów, pracowników, absolwentów i przyjaciół.

Stąd zrodził się pomysł uczczenia jej 70. urodzin zakopaniem kapsuły z pamiątkami i wielką księgą, do której wpisywali się uczniowie i nauczyciele. Po prezentacji kapsuły i uroczystym zapakowaniu wszystkich pamiątek, uczniowie oddelegowani z klas pod opieką nauczycieli umieścili ją w przygotowanym miejscu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lekcja samorządu

Ślubowały pierwszaki

Świętują Niepodległość

O rozpadających się górach

Co kryje w sobie włos?

Wypadek przy baniakach  

Udany Piknik Strzelecki

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%