MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Zatrzymali trzech złodziei samochodowych i pasera

Wiadomości: REGION
Środa, 15 grudnia 2010, 11:50
Aktualizacja: Piątek, 17 grudnia 2010, 13:47
Autor: KMP
W ręce policji wpadło czterech mężczyzn w wieku od 21 do 27 lat. Trzech z zatrzymanych podejrzanych jest o kradzież samochodu połączoną z włamaniem, a czwarty – o paserstwo.

Do kradzieży doszło 4 grudnia br w Karpaczu. Łupem złodziei padał VW Golf o wartości około 30 tysięcy złotych. Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie zauważyli poszukiwany pojazd, który poruszał się na kradzionych tablicach rejestracyjnych w jednej z miejscowości gminy Janowice Wielkie – poinformowała podisnp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Patrol postanowił auto zatrzymać, jednak z uwagi na bardzo trudne warunki drogowe, do zatrzymania sprawców kradzieży doszło dopiero na terenie powiatu świdnickiego. Funkcjonariusze przyłapali mężczyzn na gorącym uczynku: właśnie sprzedawali samochód 27-letniemu paserowi.

Cała czwórka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Trójka mężczyzn była już wielokrotnie notowana przez policjantów w związku z kradzieżami samochodów w regionie jeleniogórskim. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co grozić może kara nawet do 10 lat więzienia. Za paserstwo czwarty mężczyzna za kratkami może spędzić do pięciu lat. Wszyscy podejrzani najbliższe dwa miesiące spędzą w celi aresztu tymczasowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Na półkoloniach o bezpiecznych wakacjach

Wyczyny męża po alkoholu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Urodzinowy prezent z finałem w sądzie

Uwaga na oszustów!

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
795
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%