MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zatrzymać czas

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 5 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 lutego 2006, 14:08
Autor: Jelonka.com
Nie odbyła się długo oczekiwana rozprawa burmistrza Kamiennej Góry Artura Z., oskarżonego o jazdę pod wpływem alkoholu. Obrońca burmistrza zwrócił się do sądu o wyłączenie z prowadzenia sprawy wszystkich kamiennogórskich sędziów i ławników - ponad 60 osób.

Już wcześniej prezes Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze Wojciech Bąk sam wykluczył swój udział w rozprawie. Jak powiedział, zna się z oskarżonym jeszcze ze studiów, więc nie chciał pozostawiać cienia wątpliwości. Nie rozumie jednak zachowania obrońcy burmistrza.

- Orzekają przecież sędziowie i ławnicy spoza Kamiennej Góry. Nie sądzę, aby miały jakieś powiązania z oskarżonym - mówi prezes Wojciech Bąk.

Niezależnie od tego, każdy musi teraz oświadczyć, co ewentualnie może go łączyć z oskarżonym. Czy sprawą nadal będzie zajmował się kamiennogórski sąd, zadecyduje Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze.

- Jeżeli nie będzie podstaw do wyłączenia obecnego składu, to i tak Sąd Najwyższy, w odpowiedzi na drugi wniosek obrońcy, zadecyduje o przekazaniu akt do innej placówki najniższej instancji - tłumaczy prezes Bąk.

Miejska radna Prawa i Sprawiedliwości, Marzena Machałek, uważa, iż źle się stało, że kamiennogórski sąd podjął się prowadzenia sprawy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Jest szansa na miliony

Jesienna wymiana ciuchów w "Muflonie"

Ostrożnie podczas wędrówki na Okraj

Komunikacja miejska nas łączy

Cenny dar dla niedowidzących

Władze Term Cieplickich o konflikcie  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
414
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%