MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Zator z powalonej wierzby groził podtopieniem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 28 kwietnia 2009, 15:25
Aktualizacja: 15:26
Autor: Angela
Fot. Angela
Kilka godzin strażacy usuwali wczoraj spróchniałą wierzbę, którą wiatr złamał i powalił wzdłuż koryta rzeki Kamienna nieopodal ulicy Kasprowicza. Drzewo tarasowało przepływ wody i mogło spowodować podtopienia okolicznych terenów.

Strażacy przecinali wierzbę na kawałki i spuszczali ją nurtem. Nnastępnie za pomocą wyciągarki i dźwigu kawałki drewna wyrzucali na brzeg. Przy pracach asystowali również strażnicy miejscy, którzy pilnowali, by nikt z pieszych tamtędy nie przechodził. Na miejsce przyjechał też Janusz Pośpiech, szef Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze.

– Gdyby ten zator nie został usunięty mogłoby powstać podtopienie terenów przyległych – powiedział nam na miejscu. Co prawda poziom wody nie jest zbyt wysoki dlatego najprawdopodobniej woda opływałaby bokiem częściowo zalewając ogródki działkowe. W ubiegłym roku na odcinku 10 km tej rzeki udrożniliśmy ją, przywróciliśmy koryto do przekroju regulacyjnego i przy tych pracach wycinaliśmy drzewa, które stanowiły zagrożenie dla swobodnego przepływu rzeki.
Ta wierzba nie stanowiła wówczas żadnego zagrożenia, dlatego nie została wycięta, jednak przy wiatrach nastąpiło jej pęknięcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Stalowe rumaki w Karpaczu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Komentarze (11) Dodaj komentarz

piipi 28-04-2009 15:56
~DZIELNYCH mamy Strazakow,a szczegolna odwage reprezentuje Pan na zdj.nr.5...bo uzywa pily elektrycznej w wodzie !.
~OLO 28-04-2009 16:47
wielkie halo , strażacy chcieli sobie nogi wymoczyć i umyć po akcji gaszenia traw i tyle
~ja 28-04-2009 18:02
niepowiem ale dosyć długo przegladałem te fotki ale jakos na nich nie widziałem żadnego zagrożenia podtopienia
~ANA 28-04-2009 18:47
NORMALNA PRACA NORMALNYCH LUDZI SKAD W INTERNAUTACH TYLE ZAJADLOSCI I ZLOSLIWOSCI ?
~Zagwozdka 28-04-2009 18:52
Ta akcja to kolejna część absurdu jaki został wykonany na rzece Kamiennej.Pływały tam kiedyś 50 cm pstrągi i prawie metrowe szczupaki. Teraz została zrównana i zniszczona, bo zamiast wydać pieniądze na budowę wałów zdegradowano koryto.Jeśli ktoś myśli, że to w jakimkolwiek stopniu zabezpiecza przed powodzią to radzę zapamiętać moje słowa i się przekonać za parę lat. Dzięki za rewitalizację Kamiennej !!! W co teraz będzie wrzucana głupio kasa ?
~Do piipi 28-04-2009 20:35
Pan na zdjęciu nr 5 używa piły spalinowej:) jakby robił to z elekyryczną =firremean kamikaze
~ZABOBRZANIN 28-04-2009 21:10
Strasznie okrutne zagrożenie zrobiła ! Jak się nie ma co robic to każdy pretekst jest dobry. Od kiedy tak ogródki działkowe są oczkiem w głowie i wielkim zainteresowaniem ? Tak jak z tym grabieniem łaki nie dalekim sasiedztwie MOPSu. Tyle lat była nie przeszkadzała teraz dla kundelków będzie do obsr....ania. Takie mamy czasy jak ratusz o nas dba okrutnie ! CUD ! Sam od siebie ! Bez ściemy !
~SGWN 28-04-2009 22:00
Brawo Pipi widzę że masz rozeznanie w sprzęcie spalinowym.
~portier 29-04-2009 7:26
Faktycznie sekwoja z tej wierzby... Chyba strażacy nie mieli co robić i z nudów wzięli się za przecinanie wierzby na kawałki ;) Czy ktoś to czyta przed publikacją?
Cień 29-04-2009 11:21
Do Zagwozdka. Takie pstrągi, to pewnie tam pływały, ale zanim wybudowali celwiskozę.
~Zagwozdka 29-04-2009 18:27
do Cień: o zdziwił(a?) byś się... RZeka była bardzo rybna ponieważ wedkarze rzadko zabierali z niej ryby ze względu na zanieczyszczenie (fekaliami) podobnie jest (nadal) na rzeczce Jedlicy w Kowarach (całkowity zakaz łowienia !) gdzie pływają niezłe "torpedy". I tu wspomnę rozmowę z pewnym Romem: kiedy zapytałem jak to jest, że nikt tam nie kłusuje, otrzymałem odpowiedź: "bo nasze kobiety wyrzucają do tej rzeki podpaski" i tak chwilami się zastanawiam co lepsze? -czysta i bezrybna, czy tętniąca życiem, ale....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Objazd na singletracku

Powrót Bitwy o Basztę

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
97
Tak
45%
Nie
48%
Nie wiem
6%