MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zaszczyty dla profesora

Wiadomości: Polska
Czwartek, 13 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Prestiżową nagrodą został uhonorowany prof. dr hab. Jan Kurowicki, pracownik Katedry Nauk Społecznych Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

– 20 kwietnia w Domu Literatury w Warszawie prof. Kurowicki otrzyma nagrodę UNESCO w dziedzinie krytyki literackiej za całokształt pracy twórczej – poinformowała Aneta Salus z AE.

W dorobku naukowca szczególnie uwzględniono dzieła: „Przewodnik po arcydziełach i nie tylko”, „Figury wyobraźni XX w.” oraz „Odkrywanie codzienności”.

Nagrodę w tej dziedzinie otrzymają również: Andrzej Waśkiewicz z Gdańska, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Autograf” oraz prof. Jacek Kartoch z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagrody zostaną przyznane z okazji Światowego Dnia Poezji, którego
współorganizatorem jest UNESCO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wieczór wspomnień

Studium na początek

Droga pod Reglami

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Student 14-04-2006 11:32
Cieszę się z nagrody Pana Profesora. Szkoda, że nagród nie otrzymują znani "ekonomiści" AE w jeleniej Górze. No, ale nie dziwota - po tych wszystkich prywatyzacjach i zasiadaniu w radach nadzorczych efektu pozytywnego nie ma. Firmy upadły a Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jelonce leży i kwiczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podatki – zmiany  

Cecylia Woźniak skończyła 100 lat!

Karkonoskie witraże

Spodziewany silny wiatr

Nie bądźmy obojętni

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
932
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%