MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Zaszaleją w hip–hopowym rytmie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 9 kwietnia 2009, 8:36
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
Fot. Organizator
„Engram hip–hop” to tytuł koncertu, który na pewno ucieszy fanów tego rodzaju muzyki. Lokalne zespoły hip–hipowe zabrzmią 25 kwietnia 2009 roku o godz. 19.00 w sali jeleniogórskiej Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski” .

Fani usłyszą: NWN, DAS & KAPSEL KREWNIACY, REVOLVERS, PLAN-B, SUPPASORT, UKAEF. Gwiazdami koncertu będą warszawskie grupy JWP oraz RPK.

JWP to marka doskonale znana w Polsce. Czterej raperzy: Ero, Kosi, Doni i Foster zaprezentują materiał z płyty "#1 Wróg Publiczny". Ekipa wywodzi się z warszawskiego środowiska graffiti połowy lat 90. Z kolei RPK, czyli Warszawska grupa Razem Ponad Kilo, płytą „Samo życie”, z gościnnym wokalem m.in.: Wojtana, Kokota (Official Vandal), Siwers’a (Reposta), Łysola (Wwarstwa) opanowali polski underground – tak głównych bohaterów jeleniogórskiego koncertu opisuje jeden z organizatorów Bartosz Rogalski.

Warto podkreślić, że pomysłodawcami i organizatorami koncertu są osoby, które same tworzą hip-hopowa scenę Jeleniej Góry. – Było ciężko, ale się udało! – mówi Daniel Gał S2R (Studio Regips Rekord). – Gdyby nie wsparcie Stowarzyszenia „Wspólne Miasto” oraz pomoc sponsorów, a w szczególności firmy Engram S.A., nie dalibyśmy rady. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy udało się urzeczywistnić to, na co czekają jeleniogórscy miłośnicy hip-hopu. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak wybrać się 25 kwietnia na koncert starej dobrej szkoły rapu – dodaje.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia już wkrótce w Sport Szopie (Pl. Ratuszowy 38/1).

Sponsorami koncertu są: Engram S.A. Grupa Energetyczna, Stowarzyszenie „Wspólne Miasto”, Ośrodek Szkolenia Kierowców „Bonio”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożegnania w starostwie

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Budowa łącznika rozpoczęta

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~Minsc 9-04-2009 9:29
W "Iskrze" ? Ekipa Jelonki może śmiało się wybrać z aparatem albo kamerą , materiał na gorące info to pewniak , dlaczego ? Buraki z PWB przyjdą nie po to żeby słuchać muzyki tylko po to że by w kiblu albo na zewnętrznej leczyć swoje kompleksu w pięciu na jednego. Pewniak !
rymcycymcy 9-04-2009 9:46
Jak nie zaprosili Eleni, to nie przychodzę ! ;)
~ 9-04-2009 9:57
wspólne miasto sponsorem? prystrom szuka poklasku wśród "ziomów"?
~m 9-04-2009 10:01
Częstsze powinny być tego typu imprezy. Dobrze, że są jeszcze chętni do organizowania takich. Czekam i napewno będę.
piipi 9-04-2009 10:47
...Pan Robert Prystrom zaszaleje w hip-hopowym rytmnie !.~*Fajnie.
~Tomy M. 9-04-2009 10:57
Wspólne Miasto robi to co powinien robić prezydent ...
~Rudebwoy 9-04-2009 11:06
Brawa dla organizatorów!!! Przynajmniej jest ktoś taki w Jeleniej Górze, który chce zorganizować coś dla młodzierzy, dla tych co słuchają czegoś innego niż ELENI, wirtuozów z filharmonii itp. BRAWO :) Ale proponuję też pomyśleć o jakimś open air fest. :)
~ago 9-04-2009 11:33
Bez przesady, Tomy M., lepiej niech On zajmie się bardziej poważnymi rzeczami - brudem w mieście i remontami ulic, organizowanie imprezek hip-hopowych nie jest sprawą pierwszorzędną dla mieszkańców Jeleniej Góry.
~ago 9-04-2009 11:47
Piipi, On to może raczej poprzestępować z nogi na nogę, przy takim "nadmiarze obfitości" to nie "poszaleje"...
~hehe075 9-04-2009 11:55
ciekawe czemu zamar nie gra ;] ahhhh, zapomnialam, on ma swiatowe tournee :D i nie ma czasu na takie koncerty ;];];]
~Cień 9-04-2009 12:03
To Hip Hop jeszcze żyje? Ja myślałem że skończył jak diskopolo, kto wogóle słucha tych żalów narkomańskich.
~Fun Hip hopu 9-04-2009 16:39
super koncert, swietna muzyczka ! zapowiada sie mego impreza!
~oem 9-04-2009 17:48
*Cień Jak jesteś taki cwaniak to może powiedz jak sie nazywasz ?!
~Tomy M. 9-04-2009 18:23
Nie słucham hip-hopu ... to muzyka hmmm ... mało ambitna. Jednak nie uważam za stosowne komentować pod tym artykułem czyiś gust. O gustach się nie dyskutuje. KAŻDA TEGO TYPU IMPREZA jest potrzebna w mieście. Działania Domów Kultury są odbierane przez młodych jak "pierdoły starego wapna" ... tutaj ONI zorganizowali sobie imprezę DLA SIEBIE. Co ważne SAMI zdobyli na to fundusze ... miasto nie miało ochoty przeznaczyć na to złotówki. Obrębalski pasie swoich kumpli i ich firmy zamiast mądrze wydać kasę ... nie samymi remontami dróg człowiek żyje, skoro podatki drogowe nie wystarczają na remonty dróg to nie należy robić tych remontów, DROGI MUSZĄ NA SIEBIE ZAROBIĆ!
~do Minsc 9-04-2009 19:02
bądź spokojny o ekipę PWB :)
~Cień 9-04-2009 19:32
Oem! Chciał byś wiedzieć, jak by aluminium nie szelestało, to może by ci powiedziało.
~ago 9-04-2009 20:10
Tomy M., wiem, że nie samymi remontami dróg człowiek żyje, ale Prezydent wydał trochę kasy na tzw. imprezki, natomiast drogi to chyba jeszcze żadnej nie naprawił ani niczego nie wybudował (jak się mylę, to mnie popraw). Teraz słychać o jakimś pomniku Krzywoustego w celu "upamiętnienia i przypomnienia", są jakieś promocje imprez rowerowych, na które też idzie duża kasa (a nie ma ścieżek rowerowych w Jeleniej Górze, choćby połączenia między Cieplicami a centrum), są jakieś plany i zamierzenia, ale NIC się nie robi. Chwała za to chłopakom, że się sami skrzyknęli i sobie zorganizowali tę imprezę, ale lepiej niech już Prezydent wydaje kasę miejską na te remonty dróg. Wszyscy kierowcy jak Jelenia Góra długa i szeroka, narzekają na te dziury drogowe. O śmieciach już nie wspomnę. Co do zarabiania dróg na siebie - jeśli chodzi Ci o płatne autostrady - ten temat należy do Starostwa Powiatowego, a nie do Miasta. Co do hip-hopu - dobry hip-hop nie jest zły (dla mnie to muzyka tzw. użytkowa - pasuje do ćwiczeń), ale nie w wykonaniu naszych rodzimych hip-hopowców.
~Rysmen 9-04-2009 22:35
Hip-hopu słucham od 9 lat. Dużo ludzi myśli ze to muzyka dla ćpunów oraz dresów i że jest tylko o tym "ile zielska wypaliłem" i "jak to źle mi jest bo mieszkam w bloku" Każdy słucha to co lubi. Ha a JWP z tekstami sobie nieźle radzi ;). Aha i już spotkałem sie z ludzmi właśnie dzisiaj i się pytali a co to te JWP to dla tych kto to czyta, a niewie i słuchał napewno tego zespołu kiedyś: to są Jedni z PCP. Mam jeszcze taką nadzieję że na koncert nie wpadnie pełno dziewczynek po 13 lat i bedą wielkimi znawczyniami HH jak to bylo przed i po koncercie GURALA, a niewiedziały który to na scenie ;) Dobra mniejsza z tym dozobaczenia na koncercie ;)
~Rysmen 9-04-2009 22:42
Hip-hopu słucham od 9 lat. Dużo ludzi myśli ze to muzyka dla ćpunów oraz dresów i że jest tylko o tym "ile zielska wypaliłem" i "jak to źle mi jest bo mieszkam w bloku" Każdy słucha to co lubi. Ha a JWP z tekstami sobie nieźle radzi ;). Aha i już spotkałem sie z ludzmi właśnie dzisiaj i się pytali a co to te JWP to dla tych kto to czyta, a niewie i słuchał napewno tego zespołu kiedyś: to są Jedni z PCP. Mam jeszcze taką nadzieję że na koncert nie wpadnie pełno dziewczynek po 13 lat i bedą wielkimi znawczyniami HH jak to bylo przed i po koncercie GURALA, a niewiedziały który to na scenie ;) Dobra mniejsza z tym dozobaczenia na koncercie ;)
~Driver69 9-04-2009 23:06
Ta, chcemy dróg gładkich jak pupcia niemowlęcia, bo od tych dziur moje vw się rozpadnie jak tak dalej pójdzie, a wtedy pójdę do ratusza i nie wyjde bez kasy na remont auta. A autostrady płatne. to jak se f...r wybuduje za własne pieniądze, to niech pobiera opłaty, za co ją płacę podatki, tylko balują za pieniądze podatników.
~Tomy M. 9-04-2009 23:22
Drogi nie zarabiają na siebie bezpośrednimi opłatami typu płatna autostrada, lecz PODATKIEM którym jest obłożona benzyna. I te pieniądze mają być przeznaczane na drogi. I ani złotówki więcej. Imprezy typu mistrzostwa Europy w piłce nożnej ... nie interesuje mnie piłka nożna ani to aby Państwo wydawało MOJE pieniądze na takie pierdoły. Sprawa jest jasna, benzyna jest obłożona akcyzą i z tego budowane są drogi. Kasy MUSI wystarczyć.
~macios999 10-04-2009 0:02
do zobaczyska na imprezce pozdro kuzynek i reszta krewniaków:)!!!!!
~Kat 10-04-2009 0:16
A co wyście sie tak tego PWB czepili... PWB to juz stary mit, który dawno nie istnieje....
~ago 10-04-2009 7:30
Tomy M., tylko że tymi wpływami z podatku akcyzowego ktoś potem dysponuje, a u nas pośrednio jest to prezydent. Zgadzam się, że kasy POWINNO wystarczyć, ale widać idzie ona na co innego niż drogi, bo efekty mamy takie jakie widać.
~Cień 10-04-2009 11:28
Ago ma racje, a ja wiem na co idą nasze pieniądze, na imprezy i pudrowanie nosów.
~1 z tych 10-04-2009 13:33
Warto iść,zobaczyć i docenić czyiś wkład w taką impreze,że o miejscowych zespołach nie wspomne.Pozdrrro Krewniacy,SUPPASORT,Revolvers,NWN.
~075rprezent 10-04-2009 15:33
~ 10-04-2009 23:46
chcesz posłuchać hip hopu < -- zapraszamy na koncert, nie chcesz ? nie idź ... nie podoba Ci sie co robią nasi jelenigórscy artyści ? zrób to lepiej ;) Peace
elsondasota 11-04-2009 15:26
Elsondasota/RZP-Krewniacy Pisze w psrawie pierwszego posta dotyczacego mojej dzielnicy PWB Crew rperezentuja ta dzielnice juz dobrych kilku lat... I gwarantuje ze to ci napisał ten pajac nie bedzie miało miejsca podczas koncertu...25 Kwietnia.... Piszac takie zeczy sam powodujesz agresje, ktora sie potem przenosi na takei koncert.i Wiec bedzie lepiej zebys nie wypowiadał sie publicznie w taki sposob na temat innych ludziach... Pozatym chce sprostowac wypowiec innego pana..dotyczaca tego ze PWB to mit...chyba masz słabego informatora człowieku... bo PWB istniało i bedzie istniec daje ci na to moja gwarancje...... Pozatym kojazycie to ekipe tylko z chuliganka a nie wiecie tego ile w naszym miescie ta ekipa zrobiła.....w klimacie Hip-Hop. To ze teraz nie widzisz graffiti nascianach nie swiadczy o tym ze cos nie istnieje ....jestem zywym Dowodem tego ze PWB Crew było i bedzie ... Zapraszm na koncert 25 Kwietnia Pozdro Elsondasota/RZP-Krewniacy Peasss.Suppasort/NWN
elsondasota 11-04-2009 15:30
Elsondasota/RZP-Krewniacy Pisze w psrawie pierwszego posta dotyczacego mojej dzielnicy PWB Crew rperezentuja ta dzielnice juz dobrych kilku lat... I gwarantuje ze to ci napisał ten pajac nie bedzie miało miejsca podczas koncertu...25 Kwietnia.... Piszac takie zeczy sam powodujesz agresje, ktora sie potem przenosi na takei koncert.i Wiec bedzie lepiej zebys nie wypowiadał sie publicznie w taki sposob na temat innych ludziach... Pozatym chce sprostowac wypowiec innego pana..dotyczaca tego ze PWB to mit...chyba masz słabego informatora człowieku... bo PWB istniało i bedzie istniec daje ci na to moja gwarancje...... Pozatym kojazycie to ekipe tylko z chuliganka a nie wiecie tego ile w naszym miescie ta ekipa zrobiła.....w klimacie Hip-Hop. To ze teraz nie widzisz graffiti nascianach nie swiadczy o tym ze cos nie istnieje ....jestem zywym Dowodem tego ze PWB Crew było i bedzie ... Zapraszm na koncert 25 Kwietnia Pozdro Elsondasota/RZP-Krewniacy Peasss.Suppasort/NWN
~hip-hop lives jga075 11-04-2009 15:42
Wpadajcie ludziska na koncert!! I pod scene a nie pod "kibel":P Hehe.. Nie dajmy satyfakcji ludziom ktorzy kufno wiedza a komentuja... Bedzie grubo RPK gniecie mi mozg:D Hip-hop zyje!!
~Rasko 11-04-2009 16:28
Popieram i zapraszam chętnych.Stara Gwardia ciągle jest TU!!!!!!DZIECIAKI!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
959
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%