MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Zaśpiewali w języku niemieckim

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 23 maja 2016, 7:23
Aktualizacja: 7:27
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Organizatora
Już po raz piąty w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się konkurs piosenki niemieckojęzycznej. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe z Podgórzyna, Czernicy, SP nr 1 z Kowar oraz ze Sciegien. 15 uczniów zaprezentowało się w dwóch grupach wiekowych (klasy I–III i IV–VI).

W kategorii młodszych dzieci zwyciężyły: Weronika Matuszak (I miejsce), Zuzanna Russek i Hanna Skrzycka (II miejsce) oraz Katarzyna Polowczyk (III miejsce).

Spośród uczestników klas IV-VI, pierwsze miejsce przyznano Hani Goetze, II miejsce Julii Wojterek, a III miejsce Małgorzacie Ziembie.

Jury w swojej ocenie kierowało się walorami głosowymi, interpretacją, muzykalnością, wyczuciem rytmu, ogólnym wrażeniem artystycznym i poprawnością językową.

- Bardzo się cieszę, że frekwencja dopisała w tym roku. Uczniowie reprezentują wysoki poziom i jest nam bardzo ciężko wybrać tych najlepszych. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego i wyszukiwanie talentów scenicznych. Dziękujemy sponsorom i zapraszamy wszystkich za rok – mówiła organizatorka konkursu Agnieszka Stępień.

Świetnej organizacji konkursu organizatorom gratulował przedstawiciel Gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk
Sponsorzy konkursu: Wójt Gminy Podgórzyn, Instytut Goethego, Wydawnictwa szkolne WSiP i PWN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Mobilizacja przed II turą

Nowa rektor w KPSW

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 23-05-2016 8:16
Co to ma być???? germanizacja Polaków część II???
~ 23-05-2016 8:50
ein Volk, ein Reich, ein Führer ! ale się porobiło
~Le1k 23-05-2016 9:06
A za rok po arabsku...
~Radio 23-05-2016 11:40
A jak w radiu leci po glownie po angielsku, to nikt sie nie czepia. A jak byl pomysl, zeby bylo wiecej polskiej muzyki, to wszystkim odwalilo.
~ 23-05-2016 12:11
Teraz młodzież zapomina języka polskiego a co będzie za parę lat
~Nie do wiary 23-05-2016 14:53
A dlaczego młodzież zapomina języka polskiego? Proste, bo nie czyta książek, nie ogląda programów popularno-naukowych, tylko dziwne programy/ "bajki", gdzie przeważa slangowe słownictwo, wulgaryzmy. Przebywa z wypaczoną młodzieżą, nie ma zainteresowań, ciekawego hobby, pasji. Zamiast tego gra na konsolach, w gry komputerowe, siedzi na Facebooku... Z domu często młodzież też nie ma dobrego przykładu. Rodzice pracujący całymi dniami nie interesują się zajęciami szkolnymi dziecka ich wynikami w nauce; każdy dzień staje się monotonny, tak, że dziecko szuka sobie zajęcia...Oczywiście nie dotyczy to każdego, ale takie mamy obecne tendencje.
~ 23-05-2016 19:41
A Marysia Konopnicka się w grobie przewraca...
~ 23-05-2016 20:56
A ŚP. Papież Jan Paweł II mówił bardzo dobrze w sześciu językach, w tym po niemiecku, i trudno uznać Jego osobę za nie-patriotę. Może z Niego trzeba brać przykład, zamiast przywoływać M.Konopnicką, która żyła w czasach, gdy nie wolno było mówić po polsku?
~rysiek w swetrze 23-05-2016 20:57
Ryży był? nie teraz jest rysiu Petru to .... kompletny...ci co go wystawili mają teraz dylemat a reszta beke.
~gdzie ja żyję? 23-05-2016 21:20
No to pożal-się-boże patrioci, koniec zakupów w Biedronce czy Lidlu, oddawać wszystkie niemieckie samochody, wyrzucać koreańskie telewizory i komputery, z których piszecie te głupoty. Ściągać wszystkie ciuchy made in PRC - tak, tak, to znaczy to samo co Made in China... oddawać wszystkie pieniądze zarobione na saksach itp. Zamiast pochwalić dzieci, że chcą się uczyć języków obcych, to od razu jakieś głupoty o germanizacji. Lepiej zamiast pisać te bzdury idźcie z dziećmi na spacer, pokazać im polski, poniemiecki, krajobraz - lepiej to wszystkim wyjdzie na zdrowie, w Sosnówce bocian się pojawił... nasz, polski - z Afryki.
~Uwierzycie ? 23-05-2016 22:44
Pod Biedronką , Matka z dzieckiem bierze koszyk... Dziecko patrzy na biedronkę i mówi , Biedroneczko , leć do nieba i przynieś mi kawałek chleba ,,, matka odpowiada zaraz kupimy w biedronce i coś do chleba.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Czas na egzamin ósmoklasisty

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
141
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%