MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Zasłużyli się miastu i mieszkańcom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 grudnia 2011, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angela
Rada miasta przyznała za działalność na rzecz Jeleniej Góry i jeleniogórzan siedemnaście tytułów honorowych i jedną nagrodę.

Wśród „Zasłużonych dla miasta Jeleniej Góry” zgłoszonych przez Jeleniogórskie Forum Samorządowe, znalazła się Janina Peikert, założycielka i primatorka Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Taki sam tytuł nadano Zbigniewowi Leszkowi, prezesowi Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego, wieloletniemu społecznikowi i działaczowi walczącemu m.in. o drogi rowerowe w regionie i rozwój turystyki.

Na wniosek Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” tytuł Zasłużonego dla Miasta Jeleniej Góry przyznano księdzu kanonikowi Bogdanowi Żygadło, proboszczowi parafii św. św. Erazma i Pankracego, rektorowi Bazyliki Mniejszej. Tytuł dostali też Roman Mieszała, Helena Zielińska i Ryszard Matusiak, działacz Solidarności, były poseł na Sejm i senator RP.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Jeleniej Górze wnioskowało o tytuł przyznany Barbarze Marconi. Wśród wyróżnionych są też Andrzej Broniszewski, Wacław Dadaczyński (wieloletni nauczyciel w I LO im. Żeromskiego, związany z Ligą Obrony Kraju), Bolesław Fang, działacz Aeroklubu Jeleniogórskiego i pilot Marcin Jaxa-Rożen, Zespół Ludowy „Jeleniogórzanie” czy Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze.

Na wniosek prezydenta Jeleniej Góry, Marcina Zawiły, wyróżniono Reginę Wieżan-Siemieńską, a na wniosek radnych tytuł przyznano dr Stefanii Żelasko, kustoszowi Muzeum Karkonoskiego i znawczyni w dziedzinie szkła artystycznego, a także ksiądz Szczepan Delan. Tytułem uhonorowano także Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, współorganizatora akcji „Ratujmy dzieciom wzrok”. Wieloletnia aktorka Teatru im. Norwida Marta Łącka otrzyma „Nagrodę Miasta w dziedzinie kultury i sztuki”.

Wyróżnienia i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej sesji rady miasta. Dodajmy, że w roku ubiegłym radni poprzedniej kadencji nie przyznali żadnych tytułów ani nagród.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Synoptycy: spodziewane burze, deszcz i silny wiatr

Rondo – czy w tym roku się uda?

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~bikerman 8-12-2011 12:18
Teraz już wiadomo, dlaczego Zbigniew Leszek siedzi w domu i dłubie w nosie, a przy nowej obwodnicy miasta stawiają bubel w postaci ścieżki rowerowej z puzzli. Władza może sobie przyznawać nagrody komu chce, a my prosimy o nowego "komisarza rowerowego".
~Sektor 8-12-2011 12:53
Ale, zasłużeni - a gdzie są Ci którzy wzieli na własne barki cały ciężar przemian w kraju i też w Jeleniej Górze ,którzy z ekonomicznej zapaści pustych półek sklepowych torowali drogę ku lepszej przyszłości inicjowali eksport , handel ,organizowali z niczego firmy produkcyjne i usługowe ,aby dzisiaj Matusiak , Zygadło i inni otrzymywali odznaczenia - Wówczas w większości byli to nieznani bohaterowie , członkowie Jeleniogorskiego Stowarzyszenia kupców i przedsiebiorców najemcow lokali uzytkowych ,ktorych póżniej wycieto po przez nakladane coraz to wyższe koszty pracy i comiesięczne wysokie czynsze,ktorymi nie był obciażony żaden market. O tych zalążkach i historii przemian w naszym mieście należy pamiętać a nie tylko odznaczać ludzi ze świecznika na utrzymaniu społecznym.
~ 8-12-2011 14:15
ha ha ha
~Ach... 8-12-2011 15:05
Zawsze się znajdą zazdrośnicy i krytykują, a sami nic nie robią. A tak na marginesie, co tu zazdrościć - przecież Ci wyróżnieni oprócz dyplomów nie otrzymają żadnych finansowych gratyfikacji.
~pp 8-12-2011 16:30
Jakimi kryteriami sie kierowano i kto stanowił grmium przetargowe. Znam wielu ludzi, którzy sie poświęcili dla tego miasta i rejonu ale wyróżnia się zawsze tych medialnych. Co poświęcono teorząc Uniwesttet Trzeciego wieku i za czyje pieniądze.
~Fan zwierząt 8-12-2011 17:54
Proszę wskazać zasługi osoby uhonorowanej tytułem na wniosek Towarzystwa Opieki nad Zwirrzętami w Jeleniej Górze.
~bezrobotny 8-12-2011 19:17
Solidarność jeleniogórska kopletnie zgłupiała aby nominować księdza Zygadło.Czyzby nie mieli ludzi w swoich szeregach aby oddać im hołd.Kopeć,winien zająć się upadającymi zakładami w mieście a nie szukaniem przyjaciól w kościele.
~jelgór 8-12-2011 21:01
Jedną z nagrodzonych kojarzę tylko z artykułów prasowych o jej problemach mieszkaniowych... Nie kojarzę jej za to z żadnej roli w teatrze. Dlatego dziwi mnie jej nazwisko, bo w teatrze naprawdę jest kogo nagradzać. Co do pozostałych, są tu osoby znane i nieznane poza swoim kręgiem przyjaciół, ale to nie znaczy przecież, że nie godne tytułu.
~dlinski_pier 8-12-2011 21:15
Tak, zawsze w korycie te same ryje....
~Do ~ 8-12-2011 23:15
~jelgór,,,A ja kojarzę, nic dziwnego, że umyka pamięci, zwłaszcza z epizodów-perełek. Odwołując się do najprostszych uczuć wzrusza i rozśmiesza z jednakową łatwością, dając popis swobodnego operowania środkami wyrazu. 30 lat na scenie to jest coś. No cóż, nie każdy może być Jackiem Grondowym!!! I chwała Bogu!
~wirtual 8-12-2011 23:22
chcę i mam prawo wiedzieć, czym to towarzystwo się zasłużyło, jakiez to zasługi mają wobec miasta i mieszkańców? Nawet jesli nie otrzymują forsy,ale za co spotyka ich taki honor?
~wamad@12 9-12-2011 12:32
czyzby S nie miała juz kogo wystawiać tylko Zielińską a czym ona sie zasłuzyła dla miasta Jelenia G.? chyba tym ze mieszka w niej .A w S jest wiele pięknych postaci ktore na to miano zasługują.
~jelgór 9-12-2011 19:41
no to dlcazego nie grondowy czy inni świetni aktorzy, co to mają własne emploi i słyną z ról w teatrze i poza nim, niekoniecznie z epzodów? idąc twoim tokiem myślenia należy się gloria artis za wdzieczne trzymanie halabardy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maseczki od osadzonych

Rój przy Wróblewskiego

Zawody wędkarskie

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Plaża nad Bobrem otwarta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%