MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Zarządcy zainteresowani rewitalizacją budynków

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 lipca 2016, 13:30
Aktualizacja: Sobota, 16 lipca 2016, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
30 czerwca ogłoszono konkurs naboru wniosków na remont, odnowę części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych. W związku z tym Urząd Miasta w Jeleniej Górze zorganizował spotkania z zainteresowanymi, podczas których omawiano najważniejsze kwestie, odpowiadano na pytania oraz przeprowadzono szkolenie z wypełniania wniosków.

- To już szóste spotkanie, a wręcz ósme spotkanie, bo były też spotkania z mieszkańcami Al. Wojska Polskiego – powiedziała Barbara Olszewska, naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Na wczorajsze (14.07) spotkanie w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przybyli głównie zarządcy nieruchomości, członkowie Wspólnot Mieszkaniowych, którzy są zainteresowani rewitalizacją. - Punkt po punkcie przedstawiamy, jak wygląda generator wniosków, co należy wypełnić, jakie są kryteria, których musimy przestrzegać, aby wniosek był poprawnie wypełniony, jakie załączniki należy złożyć oraz oczywiście terminy, których należy przestrzegać – dodała naczelnik.

Budynki mieszkalne nie muszą być wpisane do rejestru zabytków, ale warunkiem jest to, że trzeba być wpisanym do Lokalnego Programu Rewitalizacji na listę „A”, która obejmuje centrum miasta, Cieplice oraz Sobieszów.

Zainteresowanie było bardzo duże kiedy ogłosiliśmy, że sporządzamy LPR i można otrzymać dofinansowanie unijne. Wtedy zgłoszono nam 500 budynków. Gdy zarządcy dowiedzieli się, że trzeba spełnić formalności: mieć dokumentację, studium wykonalności, na które też trzeba ponieść koszty – powoli wycofują się. Docierają do nas informacje, że wspólnoty nie chcą ponosić kosztów przygotowania dokumentacji i w związku z tym najprawdopodobniej wniosków nie będą składać. Konkurs trwa do listopada i wtedy się okaże, kto złożył wniosek – powiedziała Barbara Olszewska.

Ważną informacją jest możliwość skorzystania z dofinansowania przez zarządców, którzy już rozpoczęli remont budynków. - Koszty kwalifikowane są od stycznia 2014 roku, tylko warunek jest taki, żeby inwestycja jeszcze się nie zakończyła, czyli nie odebraliśmy inwestycji, nie podpisaliśmy protokołu odbioru – składamy wniosek unijny i dopiero wtedy możemy ewentualnie zakończyć inwestycję – podkreśliła naczelnik Wydziału Rozwoju UM. Cała inwestycja powinna się zakończyć maksymalnie do grudnia 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Uwaga na barszcz Sosnowskiego  

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~JFK 15-07-2016 18:41
To zwykła sciema,koszty przygotowania dokumentacji i spełnienie kryteriów sa nie możliwe do przyjecia ;-((
~jaśka 16-07-2016 13:06
zrobią remont ,napracują się,wydadzą kaskę a przyjdzie taki d...l z bandą kolegów i będą mieli co niszczyć znamy to ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%