MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zarząd SLD poparł jeleniogórskiego radnego w wyborach do Senatu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 sierpnia 2011, 7:40
Aktualizacja: 13:39
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
O senacki mandat z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Jeleniej Góry ubiegać się będzie Wojciech Chadży, jeleniogórski przedsiębiorca, chłonek Klubu Rotary i aktualny radny SLD. Zarząd krajowy SLD udzielił jemu poparcia w jesiennych wyborach do Senatu.

Początkowo jeleniogórską lewicę miał reprezentować wieloletni miejski radny Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu, wielokrotnie nagradzany za swoją działalność odznaczeniami państwowymi, rzemieślniczymi oraz wyróżniany przez wiele organizacji społecznych. A jego największym atutem była doskonała opinia, jaką cieszył się od lat u jeleniogórzan.

Jednak bezpartyjny Zbigniew Ładziński do Senatu w Jeleniej Górze zdecydował się kandydować z listy Platformy Obywatelskiej, która zresztą – w końcu – nie udzieliła rekomendacji potencjalnemu kandydatowi: członkowie zarządu krajowego PO wyrazili poparcie dla Józefa Piniora, działacza opozycji w PRL i byłego europosła, który znany we Wrocławiu, nie ma nic wspólnego z Jelenią Górą.

Ostatecznie w wyborach do Senatu zarząd krajowy SLD zarekomendował z Jeleniej Góry innego lokalnego radnego. Jest nim Wojciech Chadży, właściciel firmy transportowej „Kry-Cha” oraz chłonek Klubu Rotary.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Karkonoskie witraże

Studium na początek

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~loara 9-08-2011 7:53
Argument że kandydatura Ładzińskiego na liście PO przekreśliła start z listy SLD jest nieprawdziwy pani/e/ redaktorze.
~Jer 9-08-2011 8:27
A kto to jest pan Chadży co on sobą reprezentuje? Chyba "lekka"przesada.
~xyz 9-08-2011 8:59
W tegorocznych wyborach zagłosujmy na ludzi z Jeleniej Góry, a nie Warszawki, Lubina czy innych miejscowości. Kto jak nie osoba stąd, która uczestniczy w życiu miasta codziennie, a nie raz w miesiącu będzie dbał o dobro miasta. Myślę, że Platforma już się wypaliła i pokazała że zależy im tylko na ciepłych posadkach. Czas na ludzi lewicy. Myślę, że Kusiak i Chadży to dobrzy kandydaci, którzy godnie by reprezentowali Nasze Miasto.
~cd 9-08-2011 9:04
Proszę przybliżyć sylwetkę kandydata SLD, jaki to pracodawca, człowiek/
~Pasażer 9-08-2011 9:10
To ten od jeżdzącego złomu?
~jeleniogórza 9-08-2011 9:24
Znudziło się już bycie radny? Czy kasa za mała? Wyjaśnijcie mi prosżę w jakim celu startujecie w wyborach na radnych, a zaraz ciągnie do warszafki ? Na uznanie zasługuje miłościwie były panujący Pan Obrębalski. Na ostatnich wyborach nie było listy, na której by nie było jego nazwiska... Może to jakiś sposób by zostać u koryta?
~Podatnik 9-08-2011 9:39
Trafna kandytatura p.Wojciecha Chadżego - reprezentuje przedsiebiorczość nie był i nie jest utrzymankiem budżetu ,potrafi wypracowywać i dostarczać podatki ,stworzył miejsca pracy a miarę swoich możliwości.Posiada wiedzę o ułomnych przepisach niszczących rozwój gospodarczy i przedsiębiorczość.Jest człowiekiem ,który nie pcha się z rozgłosem medialnym na piedestał jak czynią to inni znani ,ale mało efektywni radni mający chrapkę na ciepłe posadki posłów czy senatorów, bez wiedzy ,doświadczenia o gospodarce , przedsięiorczości i pracy na własny rachunek. A o to dzisiaj chodzi w naszym kraju. Najważniejsze , że p.Chadzy jest człowiekiem rzeczowym uczciwym , rzetelnym z więdzą ekonomiczną, legitymuje doswiadczenem w przedsiebiorczości i może czegoś dokonać a nie tworzyć bzdury.
~Cieplik za V 9-08-2011 10:04
Gdyby wcześniej pewne prognozy i dobre wyniki posiadała samoobrona lub PIS to niewątpliwie nasz trybun od odznaczeń i wyróżnień Z.Ładziński przykleiłby się i zahaczyłby sie na czołową listę do sejmu lub seatu - bo tam jego jeszcze nie było. Historycznie, patrząc swego czasu był jako wysłannik i kandydat do senatu ze starego kościoła Cieplickiego - wówczas w wyborach na senatora przepadł. Obecnie jak podały NJ - nasz trybun chyba z własnej chytrości został spalony i pozostał na zimnym lodzie .
~galla 9-08-2011 11:38
no i badz tu bezpartyjny, jnp Ladzinski nalatasz sie od drzwi do drzwi w poszukiwaniu poparcia w wyscigu do koryta,i w koncu okazuje sie ze klepanie po plecach przez kolesi z PO czy SLD nie jest rownoznaczne z popychaniem w strone koryta, a jesli idzie o Chadzego jezeli ten dostanie sie , to tam tak rozklekta polityke jak rozklektal pseudoautobusy , tu nas narazal na kalectwo teraz cala polske narazi, widac ze najbardziej to mu zalezy na korycie w warszawie na moj glos niech nie liczy , nie mam do niego przekonania, to cwaniak a nie czlowiek
~kupi 9-08-2011 14:06
Według mnie przedwczesna kandydatura, najpierw należy coś zrobić i pokazać, że ma się jakiś pomysł na rozwój miasta jak np.Kusiak, a potem kandydować. Ładziński byłby lepszym kandydatem ale wolał poflirtować z PO, a oni go jak zwykle wyrolowali.
~ 9-08-2011 14:31
http://nk.pl/#profile/37129061
~wyborca1 9-08-2011 14:45
Powtarzam to n-ty raz. Żeby kandydować na jakiś "stołek" powinni się zrzec tego, na którym obecnie siedzą - od razu wycofaliby kandydatury ( wszystko dla dobra innych...). Po co blokowali miejsca na listach Radnych dla tych co faktycznie nimi chcieli zostać i coś zrobić dla wyborców. Żenada.
~A Fe!!! 9-08-2011 14:47
I to jest polityka. Spekulacje, manipulacje, kombinatorstwo i oszustwo. Czy SLD nie ma już swoich długoletnich, zasłużonych, sprawdzonych członków? Pewnie ma – choć sens tych haseł jest wypaczony. Wystawia nowych, krwiożerczych kandydatów, ale widać łożących na PZPR, tfu... SLD. Jeden ma jakieś szemrane zasługi pseudo masońskich organizacji i poślizgnął się na bossach władczych. Drugi, ponoć zaniedbuje swoich pracowników, ma nieudane związki rodzinne, nie wspiera krzywd społecznych, nie ma zasług i dorobku politycznego, ale jakimś cudem trafia na trampolinę do koryta. Do lepszego koryta. Daję głowę, że po „awansie” Nikodema Dyzmy „Krycha” upadnie. Oby Wojtuś nie skończył jak Andrzej Lepper...
~miejscowy 9-08-2011 18:47
Przedsiębiorca? od czego?
~jelgór 9-08-2011 21:03
a czy ten pan potrafi spojrzeć obiektywnie na sprawę szybkiej kolei miejskiej czy transportu kolejowego w ogóle?
~ 9-08-2011 21:10
Od busów KRYCHA.
~ 9-08-2011 21:12
A Fee!!! Nie ładnie tak tylko krytykować i narzekać na wszystkich. To właśnie najlepiej wam malkontentom wychodzi. SLD - złe, PIS - nie dobry, PO się nie nadaje...ale przecież nikt nikomu nie broni do tzw koryta się pchać, więc o co chodzi? Uff...co za zawistny naród??? A do roboty się brać, jak się tak na polityce znacie, bo przecież na stołkach tylko same "świnie" siedzą - jak to u koryta;)
~mały autobus 9-08-2011 21:53
Chyba nie ma już w naszym kraju pasikonika, który miałby nadzieję, że w tej spółdzielni bananowej zwanej PRL-bis, można się jakoś normalnie rozwijać i mieć perspektywy na przyszłość. Ten eksperyment pod nazwą komuniści=kapitaliści, czyli III RP ćwierć i pół właśnie obumiera w drgawkach delirium i wydaje ostatnie paskudne beknięcia, niczym menel po zwróceniu na chodnik treści ostatniej popijawy. Ble! Albo damy Jarkowi większość konstytucyjną, albo woźny dalej będzie ministrem, psychiatra będzie rozbrajał miny a polskość to nienormalność, będzie nas kochał do ostatniej złotówki. Nie ma innej drogi, jak większość konstytucyjna i zmiana konstytucji pisanej" przez nich, dla nich". Nie będę poruszał kwestii wielkości dna, jakie już osiągnęliśmy i jakie jeszcze możemy osiągnąć, to przecięt
~west 9-08-2011 22:16
A ja tam zagłosuje na Chadżego i Zakrzewską. To ludzie z charyzmą!
~Randka 10-08-2011 9:20
Nie rozumiem ,dlaczego tak Chadżego obgadują , przecież pracuje na własnym podwórku przedsiebiorczości nie wyciaga łapy po cudze , ani unijne , ani budzetowe, jak to robią inni przy korycie,sam sobie radzi ,w przeciwieństwie do chociażby kowboja Pokoja który z układów politycznych wyciagnął dla siebie kilka milionów. Ładziński też coś dostał jakonieliczny z tej kupy pieniędzy .Natomiast Chadży ma tanie usługi transportowe , duży zakład naprawy taboru samochodowego w Łomnicy który stworzył i zatrudnia ludzi.Jak ktoś zamierza z tych krytykantów zakupić nowy autobus to niech to zrobi i nie biadoli , zobaczy czy będzie konkurencyjny do Krychy . Będę głosował a Chadżego.
~do A Fe !! 10-08-2011 10:31
Nikodem Dyzma to psełdo Chadżego ?
~ 10-08-2011 20:02
ad.~west. W czym przejawia sie charyzma gminnej parlamentarzystki? DOLNOŚLAZAK.
~ 11-08-2011 6:57
ad DOLNOŚLAZAK -W czym przejawia sie charyzma Chadżego?
~ 11-08-2011 11:05
ad. ~ west Ale to Ty napisałeś, ze tych dwoje jest z charyzmą. O Chadżego nie pytałem, gdyż ten facet dopiero sie rozwija i to w pomyslnym kierunku. Natomiast nadal nie wiem dlaczego napisałeś, że Zakrzewska ma charyzmę. Owszem ma charakter i tupet, ale jest dla mnie postacia bardzo kontrowersyjną. Postacia, która nie łączy lecz dzieli. DOLNOŚLĄZAK
~bez picu 13-08-2011 2:50
Do podatnika: Gościu, ty u niego pracujesz że tak się podlizujesz? W czym ten twój Chadży jest taki dobry? Pracujecie oficjalnie za minimum krajowe. Od tej kwoty idzie opłata twojego ZUS. Jaką będziesz miał w przyszłości emeryturę? Takiemu Chadżemu powinni zrobić kontrolę skarbową i ZUS'owską ale nie od oficjalnych dokumentów, ale od rzeczywistych dochodów pracowników firmy.I taki gość, który dorabia się kosztem uczciwie pracujących ludzi, chce być senatorem? On łapy nie wyciąga po państwowe, ale zabiera twoje wypracowane pieniądze.
~ 13-08-2011 17:45
ad~bez picu. Mam ten komfort, że nie pracuję u nikogo ani dla nikogo. Wczytałem się w Twój post i uznałem Cię za godnego abyś zorganizował związki zawodowe u Chadżego. Najlepiej wg wzorca opracowanego wg standartów Franka z siedzibą na 1-go Maja. On jest w stanie z Twoją pomocą zrobić wielką rozpierduchę w KRY-śce. A tak na marginesie "S" wywalczyła minimum płacowe oraz PUP-y. Jedno i drugie do dziś funkcjonuje z pomyślnym rezultatem. DOLNOŚLĄZAK
~ 14-08-2011 14:11
cd. z 17:45. Jezeli załodze zatrudnionej w "KRYŚCE" nie podobają się płace, które z woli "S" obowiązują w naszym kraju to może skorzystać z usług Powiatowego Urzedu Pracy, który - ku radości bezrobotnych - został również powołany do życia z inicjatywy rewolucyjnego związku zawodowego. DOLNOŚLĄZAK.
~Pslowiec 26-08-2011 14:02
Szanowni Państwo jedyną alternatywą jest PSL

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

GIS Day w szkole

Radni KO przeciw kupcom?

Wypadek przy baniakach  

Stoi kolej na Kopę

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%