MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Zarząd PO w sprawie obniżki czynszów – komunikat

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 grudnia 2013, 9:29
Aktualizacja: 9:35
Autor: Komunikat
Zarząd Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze, w związku z licznymi interwencjami ze strony mieszkańców, a dotyczącymi, wprowadzonych Zarządzeniem Prezydenta podwyżek zasad naliczania czynszu za lokale komunalne, celem ochrony najuboższych i przeciętnie zarabiających, dla których każde dodatkowe obciążenia stanowią poważny problem, skierował do Klubu Radnych PO projekt uchwały zmieniający zasady gospodarowania zasobem mieszkaniowym.

Powyższy projekt zakłada m.in: rozszerzenie zakresu ulg, wyłączenie w 2014 r. ograniczenia powierzchni mieszkania, dla którego przyznawana jest ulga dochodowa.

Zaproponowana zmiana ma na celu złagodzenie skutków wprowadzonej podwyżki,
szczególnie dla rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1870 zł oraz pozwoli na spokojne uregulowanie do końca 2014 r. spraw związanych z ewentualną zamianą, wykupem mieszkania itp. tak, by szczególnie osoby starsze, samotne, nie były zobowiązane do dokonania tego jeszcze w 2013r. przed nadchodzącymi świętami.

Liczymy na niezwłoczne przeanalizowanie naszych propozycji ze strony Klubu Radnych PO jak i Prezydenta, określenie możliwości wprowadzenia dalszych zmian, oraz możliwie szybkie wprowadzenie ich w życie. Ze strony Zarządu sprawę prowadzi kolega Leszek Wrotniewski.

Przewodniczący Zarządu PO Hubert Papaj

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~w13 12-12-2013 10:38
jaks paranoia PO podejmuje decyzja wnioskuje samo do siebie i każe wykonać samemu sobie a kolega leszek wrotniewski prowadzi sprawę niezłe co...
~Propozycja 12-12-2013 10:54
Mściwego i zawiedzionego Papaja z zamiejscowym przewodniczącym Rady naszego pięknego miasta opanowała gorączka przedwyborcza. Obaj żądają od jeleniogórzan, by ci opłacali czynsze niejednokrotnie dużo lepiej sytuowanym mieszkańcom mieszkań komunalnych. Czynsze, o ile zrozumiałem są naliczane wg wywiadów środowiskowych i przy ogromnym wsparciu /tam gdzie potrzeba/ budżetu miasta. O co do diabła tym dwóm ludziom chodzi? Proponuję, by dziwiszanin Wrotniewski i były zastępca Papaj okazali pokrzywdzonym wielkie serce pokrzywdzonym mieszkańcom mieszkańcom mieszkań komunalnych i z własnej a nie z naszej kieszeni dokładali im do czynszów. To dopiero będzie posunięcie marketingu politycznego na miarę europejską!
~wojenka 12-12-2013 11:48
Samoobrona w PO
~ot 12-12-2013 11:51
Panowie proponuję zająć się obniżkami cen wody i śmieci to może zagłosuję na was
~ 12-12-2013 12:12
Papaj zgotował nam droższe MZK, burdel ze śmieciami i wiele innych złych decyzji dla mieszkańców, a teraz robi wszystko, by Zawiłe dobić. Gdybym miał wybierać to wolałbym obecnego prezydenta niż karierowicza Papaja. Nawet jak pokona Zawiłę w PO, to nie ma szans z Obrębalskim. Ba, nawet z kandydatem PiS-u czy Palikota czy SLD przegra ktokolwiek to będzie.
~bcbg 12-12-2013 13:27
kiełbasa wyborcza już się wędzi
~Prosoaczek 12-12-2013 16:41
Z dochodem nie przekraczającym 1870 na głowę? To pewnie jakieś 95% mieszkańców komunalki się na to załapie!!! Takiego rozdawnictwa to nawet supersocjalny PiS nie pronował. Ale zaraz, zaraz... Czy Pan Papaj nie mieszka w komunalnym? Bo pewnie teraz też sam się na to załapie, bo kryterium finansowe teraz to na bank spełnia.
~ 12-12-2013 16:42
A kto to jest ten Wrotniewski,gdzie on właściwie mieszka ,co i kogo reprezentuje.Dziwiszów czy homo niewiadomo ,to jest pospolity karierowicz. Niech powie jaka ma płacę .No . Wrotniewski powiedz, to nic nie boli.
~hahahaha 12-12-2013 17:00
Sami do siebie o sobie przeciw sobie ..... Podnosi czynsze PO , złagodzenie PO , wiemy jak jest ciężko PO ..... O co kaman ????????????????
~chichot losu 12-12-2013 17:28
Jakoś kiedy Papaj fundował jeleniogórzanom podwyżki wszystkiego co się dało to wtedy mu to nie przeszkadzało. Brał swoje i chował się za plecami Zawiły. Kiedy wyleciał ze stołka za kopanie dołków pod kolejnym prezydentem to teraz zamienia się w trybuna ludu przejętego sprawami mieszkańców. Hubert miej za krztę pokory i honoru. Za pewne już teraz jak patrzysz w lustro to się boisz a będzie jeszcze gorzej. Jesteś inteligentny więc wiesz, że kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada. Samoobrona pamięta jak ją zdradziłeś, Beata pamięta jak ją zdradziłeś, Marek O. pamięta jak go zdradziłeś, Marcin Z. pamięta jak go zdradziłeś. A koledzy z SLD czekają ale kiedyś też zostaną zdradzeni. Na PIS nie licz.
~ 12-12-2013 22:23
KOALICJA RADNYCH OPOZYCYJNYCH wraz z radnym Kruczakiem, celem ochrony najuboższych, wnosi o zmianę Zarządzenia Prezydenta w sprawie podwyżek czynszu za lokale komunalne. Celem zaproponowanej zmiany jest złagodzenie skutków podwyżki dla rodzin, których dochód na osobę nie przekracza 1900 zł. KRO + radny Kruczak jednocześnie wnosi o odrzucenie wniosku Zarządu PO-partii, uznając iż zaproponowana przez H.Papaja kwota bazowa 1870 zł jest niewystarczająca i nie pozwoli na spokojne uregulowanie wszelkich spraw w 2014 r. Ze strony Koalicji Radnych Opozycyjnych sprawę prowadzą przewodniczący klubów radnych wobec PO opozycyjnych. DOLNOŚLĄZAK.
~ 13-12-2013 0:17
Aktywność ludzi zawiły na forach jest nadzwyczajna. Czas wystąpić z PO bo i tak nigdy z głosem PO Pan Panie Zawiła się nie liczył.
~marek 11 13-12-2013 17:47
jacy ludzie zawily??? ale paranoia jest w dzialniu PO/powiatowego/ czy tego nie widac...
~dsfe 15-12-2013 0:46
o Pan Papaj najpierw narobił bigosu a teraz najgłośniej krzyczy... . Panie kolego, jeleniogórzanie to nie idiocie. Wiedzą komu zawdzięczają co niektóre rozwiązania...I naprawdę już lepiej Chińczyka posadzić na tym stanowisku niż karierowicza...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jakuszycach  

Przewaga Dudy w Złotoryi

Krakowska w budowie

Pierwsza tura dla Andrzeja Dudy

Wyniki wyborów w Świeradowie – Zdroju

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1921
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%