MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zarząd dróg i mostów nie będzie już zakładem budżetowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 grudnia 2015, 7:20
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum
Od 1 stycznia 2016 roku Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze nie będzie już zakładem budżetowym, ale jednostką budżetową. Czy coś się zmieni dla 20 pracowników MZDiM i mieszkańców?

- Dla naszych pracowników nic się nie zmieni, bo uchwałą rady miejskiej automatycznie stają się oni pracownikami nowo utworzonej jednostki budżetowej o takiej samej nazwie – odpowiada Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Nic nie zmieni się również dla mieszkańców. W dalszym ciągu będziemy się bowiem zajmować tym, czym zajmujemy się teraz. Jedyna różnica będzie taka, że jako jednostka budżetowa będziemy mieli swój budżet, a miasto będzie przyznawało nam dotacje, z których będziemy musieli się rozliczyć. Po zmianach to my będziemy płacić za wykonane inwestycje drogowe, ale oczywiście pieniędzmi miasta – dodaje Cz. Wandzel.

Pierwsza dotacja, na tzw. utrzymanie roczne, w tym przede wszystkim na płace, już została przyznana MZDiM. W nowo uchwalonym budżecie na rok 2016 zapisano na ten cel 1 mln 400 tys. zł.

Co ważne, nie zmieni także siedziba MZDiM, która mieści się przy ul. Ptasiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podsumowano rok

Uzdrowiskowe muzeum

Dzień poza biurem  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~AEG 31-12-2015 8:11
Super nic się nie zmieni bardzo optymistyczne rozpoczęcie nowego roku mieszkańcy aż szaleją z zachwytu
~Anoniminus 31-12-2015 8:24
A jak będziemy mieli swój własny budżet, to zaoszczędzimy na drogach wykonywanych na podstawie przetargów w opcji "najniższa cena" a oszczędności oczywiście wykorzystamy na płace i nagrody. I oto chodziło. Brawo za skuteczność p. Wandzel. No i chwała Zarządowi miasta. A co na to słynna Rada?
~ 31-12-2015 9:15
Dobrze że nic się nie zmieni. Tęsknilibyśmy bardzo za Kółkiem Rolniczym z Siedlęcina...
~ 31-12-2015 9:57
Nie trudno wstepnie wyliczyc ile z budzetu wychodzi srednia pensja tym dwudziestu pracownikom. W przelozeniu na ich "ogrom pracy" i porownujac z jakoscia drug,ulic i w polowie zrujnowanych mostow, daje obraz zycia tych maslanych paczkow. Slimaczace sie remonty ulic, podparte kolkami konstrukcje mostow, jak trwaly,tak trwac beda, np chyba ze ktorys z mostow w koncu wyladuje w rzece wraz z jadacym ciezkim autobusem. PIS, jak zwykle zajety rujnowaniem demokracji nie widzi ze taki wrzod wciaz nastawiony jest na pazerne branie pensji za nic.
~rencista 31-12-2015 10:04
nastapila zmiana nazwy miejski zaklag robot drogowych na miejski zaklad rozkopywania drrog, to tylko zmiana pieczatkli.
~ddddjjjdddj 1-01-2016 11:06
Najgorsza wiadomość to taka, że nic się nie zmieni. Dlaczego wszystkie kompromitacje dyrektora i jego zastępcy nie powodują koniecznych zmian. Jak można w XXIw. planować budowę obwodnicy 1-pasmowej?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentują budżet miasta

Przed nami finał WOŚP

Nowy dyrektor WORD

Policyjny pościg na Zabobrzu

Teraz elewacja

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
56
Tak
18%
Nie
75%
Nie wiem
7%