MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Zarośnięte skrzyżowanie jest zagrożeniem, a na wykoszenie chwastów nie ma pieniędzy

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 16 lipca 2012, 11:43
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2012, 6:44
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
– Pobocza skrzyżowania drogi powiatowej z wojewódzką w Podgórzynie są tak zarośnięte, że widoczność jest tam bardzo ograniczona. Ostatnio mało brakowało, a w mój samochód wjechałoby w inne auto. Kiedyś tu dojdzie do tragedii – alarmuje nasz Czytelnik, mieszkaniec Podgórzyna. Powiat nie ma pieniędzy na wycinkę traw, a województwo ma zaplanowaną wycinkę dopiero na przełomie lipca i sierpnia.

- Gdy jedzie większy samochód np. bus, czy ciężarówka, wtedy widać chociaż zbliżający się do skrzyżowania dach, jednak pojazdów osobowych nie widać wcale. W czwartek tragedia była blisko. Niewiele brakowało a by doszło do wypadku. W mój samochód o mało nie wjechało inne auto - opowiada mieszkaniec Podgórzyna.

Skrzyżowanie ma dwóch właścicieli. Droga z Cieplic do Podgórzyna należy do Starostwa Powiatowego, natomiast drogą z Podgórzyna do Sobieszowa zarządza Dolnośląski Zarząd Dróg Wojewódzkich we Wrocławiu, którego przedstawiciele poinformowali nas, że w ciągu roku zaplanowane są jedynie dwie wycinki. Pierwsza była czerwcu, drugą zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Natomiast Starosto Powiatowe miało plan wycinki chwastów na poboczach swoich dróg, jednak przez ulewne deszcze i zniszczenia, jakie wyrządziły na drogach, pieniądze są potrzebne na ich naprawę i zabezpieczenie niebezpiecznych miejsc. – Dlatego na razie nie mamy funduszy na wycinanie wysokich traw. Pieniędzy już brakuje na usuwanie skutków nawałnic, jakie niedawno przeszły przez powiat jeleniogórski. Na skrzyżowaniach, gdzie jest ograniczona widoczność trzeba jeździć ostrożniej i wolniej – powiedział Krzysztof Sobała, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał remontów wiaduktów na A4

Stalowe rumaki w Karpaczu

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~12sqandal 16-07-2012 12:14
a tylu bezrobotnych w urzędzie pracy są zarejstrowani i biorą ( no nie kazdy ) zasiłki a dać kosy i nie wykaszają pobocza. Wiezniowie się nudzą i takie prace porządkowe napewno by im nie zaskodziły ale do tego potrzebna jest jakaś organizacja i ktośą musiałby to korygowac . No ratusz mam za Was myślec?
~bd 16-07-2012 12:36
Przecież jest to świadome narażanie uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, nie ma na to paragrafu?
~rumcajs54 16-07-2012 12:39
Kasa kasą ale tym bezrobotnym czy więźniom lub osobom, odrabiającym kare ograniczenia wolności, można by zrobić stosowne szkolenie, wręczyć KOSĘ (nie żartuję) i jazda. A na przerwę śniadaniową bułka z żółtym serem, woda mineralna. Koszty lekko śmieszne. Najlepiej zaś porobić jeszcze z dziesięciu właścicieli dróg, wtedy już nikt się nie połapie.
~cypisek 16-07-2012 12:50
Zagrożenie jest ogromne, niebezpieczne jest to skrzyżowanie i wiele, wiele innych. Tak w mieście Jelenia Góra, w Cieplicach i okolicznych miejscowościach. Dziwi mnie, ponieważ jest szczyt sezonu turystycznego i widać na ulicach nawet stosunkowo sporo aut z obcymi rejestracjami. Skoro ci ludzie do nas przyjechali, to coś ich zainteresowało i ściągnęło tutaj. Ale przecież my nie potrafimy zadbać, aby ci Turyści byli zadowoleni z pobytu u nas i znó chcieli tu wrócić w przyszłości. Te fatalne drogi, a do tego zarośnięte pobocza nie zachęcają do podróżowania. Może prezydent miasta, wójtowie gmin wezmą kosy do ręki i w czynie społecznym, w ramach WOLONTARIATU na rzecz ROZWOJU wykoszą te chwasty zagrażające BEZPIECZEŃSTWU na DROGACH. A jak oni nie potrafią to może ich liczni zastępcy lub doradcy
~qawsed 16-07-2012 12:54
wyjazd z ul Grottgera od strony parku, też jest zasłonięty nie obciętym żywopłotem. Zastanawiam się czy jak dojdzie do kolizji to będzie można skarżyć miasto ??
~Any 16-07-2012 13:05
Tak jakbyście nie wiedzieli, że takie kosy, kosiarki i inny sprzęt kosztują a i paliwo do nich nie jest tanie. Pewnie nie ma pieniędzy w gminach na te cele. Wynajmują firmy do koszenia bo to usługi i widocznie na to pozwalają paragrafy.
~Haha 16-07-2012 13:16
Takie rzeczy to tylko w POlsce, ale czekać tylko, jak ktoś tam zginie. Wtedy to szybko znajdzie się kasa na wykoszenie tych chabazi...
~do dyrektora 16-07-2012 13:26
panie krzysztofie mam nadzieję że pan żartuje
~ 16-07-2012 13:41
Jak by tam stały szampany i wstęgę trzeba by było przeciąć to i nasz pan prezydent miasta by tam wykosił
~rumcajs54 16-07-2012 14:12
do~Any: ja naprawdę mam na myśli taką kosę co się da wyklepać na babce ;-)
~do 13:41 16-07-2012 14:13
Ogarnij się oszołomie co ma prezydent Jeleniej do krzaczorów w Podgórzynie.
~XXX 16-07-2012 14:54
A czy ten artykuł ""ZAWIERAŁ LOKOWANIE PRODUKTU"" w postaci reklamy hurtowni????
~Aldi 16-07-2012 15:48
Bata na zaniedbania nie było i nie będzie.Podatnik daje coraz więcej a coraz mniej z tego ma a raczej niczego z tego nie ma.Rozumiem, że jak się nie płaci to i pieniędzy nie widać,jednak jeśli pierdzistołków więcej od płacących podatki a pensje na stołkach wcale nie małe,to nijak końca dogonić.Urzędasów coraz więcej i to takich, co o własnej posadzie zielonego pojęcia nie mają,jednak nie to dla nich istotne-od czego są-tylko ile za to dostaną.A za nic nierobienie to i tak za dużo.Zredukować pijawki to i pieniążki zobaczymy.
~EKOLOG 16-07-2012 15:59
LUDZIE! DRZEWA PRZY DRODZE TO WAM NIE PRZESZKADZAJĄ, ALE TRAWA JUŻ TAK? A PRZECIEŻ DRZEWA TO TEŻ TRAWA, TYLE ŻE BARDZIEJ WYROŚNIĘTA. NA TRAWIE TEŻ FUNKCJONUJE ŻYCIE, ŻEBY WYMIENIĆ CHOĆBY BIEDRONKI, ŻUCZKI, MUCHY, GLIZDY, PAJĄKI, KONIKI POLNE I INNE ŚWIERSZCZYKI. NAPRAWDĘ NIE MACIE SERC, ŻE CHCECIE ZNISZCZYĆ ICH EGZYSTENCJĘ? POLICZCIE SOBIE, ILU LUDZI ZGINĘŁO POPRZEZ ZDERZENIE Z DRZEWEM, A ILU POPRZEZ ZDERZENIE Z TRAWĄ I SAMI WTEDY ODPOWIECIE SOBIE NA PYTANIE, CZY NALEŻY WYCIĄĆ TĘ TRAWĘ I DLACZEGO NIE.
~miś 16-07-2012 16:11
Mijam to skrzyżowanie dwa razy dziennie i niestety jest naprawdę bardzo niebezpiecznie.
~Realni 16-07-2012 16:25
Jak to nie ma pieniędzy??????!!!!!!!!!!!! A gdzie są te miliony na infrastrukturę ???? U prezesów i kolesiów na wycieczki zagraniczne ???????!!!!!!!!!!!!!
~25655221000 16-07-2012 16:38
POstawić tam BIEDRONKE. I PO bólu, lub wy PIS ać tam na drodze byczymi literami UWAGA CHASZCZE WJEŻDŻASZ NA WŁASNE RYZYKO.
~hanane 16-07-2012 16:50
Tjaaa, a kierowcom za rysy po kamieniach na szybach przednich chcą mandaty wlepiać, bo utrudniają widoczność kierowcy, a kto wlepi mandat władzy???? Paranoja...
~jakis tam 16-07-2012 18:18
proponuje zorganizować festyn a zebrane pieniądze przeznaczyć na wyrwanie chwastów w gminie podgórzyn . Tak jak wszędzie na rynku ładnie a na przedmieściach miast i wsi sajgon . Brak kompetentnych ludzi w gminach , a ci co są to dinozaury ............ bez wiedzy o zagrożeniu w tym przypadku i problemach ludzi tam mieszkających .
~ 16-07-2012 18:53
Bylo niegdys ok gdy byla instytucja tzw.droznika. czlowiek ten mial odcinki drog i skrzyzowan w gminach i dbal otakie problemy. Szkoda bylo jednej pensjii dla takiej osoby, bo trzeba bylo to dac zbednym urzednikom gmin i wojtom.Glupota i brak gospodarnosci msci sie teraz na kazdym kroku. Urzednikow naroslo jak grzybow i ich praca to glownie robienie zakupow w czasie pracy. Pracownikow fizycznych sie pozbyto. Kto wiec ma robic takie rzeczy? firmy ktore licza sobie krocie za uslugi. czy pracownicy urz.gin,bioracy pensje stanowiaca maly procent tego co biora uslugodawcy.
~007 16-07-2012 19:04
Jeśli mowa o Biedronce to w Podgórzynie będzie Biedronka, a podobno ma być koło Orlenu...
~siano 16-07-2012 19:40
No ku*wa, nie ma kasy na coś tak podstawowego jak wycinka trawy przy drodze? To ja się nie dziwię, że co większy deszcze to zalewa, skoro w przydrożnych rowach jest dżungla. Zobaczcie jak to wygląda w Czechach, wszystkie rowy udrożnione.
~Iwet 16-07-2012 19:48
Zarząd Dróg Powiatowych bagatelizuje wycinkę poboczy w pasie drogowym nie tylko tego roku. Bez interwencji nie wykosiliby nawet w zeszłym roku inne zapomniane odcinki "powiatówek" bardzo wąskich , przypominąjące jeden pas ruchu m.in. Wojanów Bobrów - Trzcińsko, albo Pałac Wojanów - Maciejowa i wiele innych Proponuje tym Panom z ZDP aby zaciągnęli języka w powiecie jaworskim czy kamiennogórskim jak oni to robią. Zwalanie na nawałnicę nie tłumaczy ich działań. W budżecie powiatu na ten cel zawsze zawarte są wydatki i tak : • utrzymanie zieleni i ścinka poboczy 20.000 zł - patrz Budżetu na 2012r. Powiatu Jeleniogórskiego . Co teraz Pan Sobała powie podatnikom ???
~ 16-07-2012 19:57
a może tak chwasty z za kratek wezmą i skoszą te chwasty ???
~Zmartwiony 16-07-2012 20:41
Nie tylko w Podgórzynie tak jest. W Barcinku gmina Stara Kamienica, jadące z fabryki" Domino" w kierunku Jeleniej Góry samochody osobowe i Tiry zbliżające się do żelaznego mostu, który mają po prawej stronie -niczego nie widzą. Wysokie trawy i drzewa samosiejki zasłaniają widok i stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Dodatkowo światło na szosie jest włączane w Barcinku tylko na 1 godz.dziennie od 23.00 do 24.00. Egipskie ciemności i zachwaszczone pobocza stwarzają zagrożenie życia dla mieszkańców. Może chociaż najbardziej newralgiczne miejsca powykaszać. Niewiele to kosztuje, a zwiększy widoczność na drodze. Co do elektryczności uważam to za skandal, aby w XXI wieku chodzić po ulicy z latarką w ręku, lub liczyć na to, że nadjeżdżające TIRy z fabryki \"Domino\" Cię nie potrącą.
~j-23 16-07-2012 21:17
W Jeleniej jest areszt śledczy ,nie zakład karny.Osoby przebywające w śledztwie nie mogą opus...ć aresztu.Nie są również zobowiązani do pracy.Więc przestańcie pieprzyć na forum żeby dymali do darmowej pracy,ponieważ sąd jeszcze nie rozstrzygnął czy są winni czy nie.
~marecki 16-07-2012 21:32
Jak czytam niektórych moich poprzedników, to mogę tylko wyrazić szacun i ścisnąć grabę. Jak widać internauci, to ludzie światli i bywają w świecie. Od razu celnie punktują leniwą i niemrawą władzę. Niestety wielu tzw."dinozaurów samorządowych" dalej grzeje stołki od lat niewiele robiąc. Jak zwykle starosta Włodyga ,tylko wzrusza ramionami i nie traci mimo ukończenia 70-tki dobrego samopoczucia. Wójcinę Podgórzyna też nic nie rusza, bo sama nieruchliwa. A nasi dzielni radni sejmiku dolnośląskiego aktywni i mocni w gębie zwykle tuż przed wyborami. I tak to sielsko -anielsko na sudeckiej prowincji płynie życie. A co tam reszta Europy- koko koko u nas spoko.
~ja 16-07-2012 22:03
do roboty zaprosić tych co mają odrabiać zaległe czynsze
rymcycymka 16-07-2012 22:40
.. na wycinkę drzew to mają pieniądze !
~Kierowca 16-07-2012 23:10
To chyba nie jechaliście od Miłkowa w jakąkolwiek stronę!!!! Na krzyżówce Miłków-Ścięgny nic nie widać czy coś jedzie od strony JD !!! Co?? ludzi nie macie,sprzętu czy na paliwo was nie stać!!!!!
~oko 17-07-2012 5:06
do EKOLOG -swietny angielski dowcip a jak to napisane serio to ZALAMKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~....... 17-07-2012 8:53
zamiast dać jakiemuś "biedakowi" zarobić, żeby z kosą przyszedł i chociaż kawałek wykosił, by nadjeżdżające auta były widoczne, to lepiej czekać, aż zarośnie, ktoś ulegnie wypadkowi i się wtedy tłumaczyć brakiem pieniędzy, które wtedy już się na bank znajdą :/
~Anonim2 17-07-2012 9:17
Jak się ma niskiego ferrari to i trawa przeszkadza, a nie łaska kupić sobie wysoką furmankę i przewozić naturalną wykaszarkę - krowę? Ludzie czym Wy zawracacie głowę Jaśnie nam Panującym Urzędnikom? Zmuszacie Ich do odejścia od biurka w upał,niepogodę,słotę i wiatr to niehumanitarne! Pokupowali sobie komóry z aparatami i uważają się za zamozwańczych gospodarzy... A trawa jak sama nazwa wskazuje, sobie rosnie, najchętniej w lato.
~jeżozwierz1 17-07-2012 9:41
Aaaaa..leniuchy, malkontenci, narzekają i pyskują. Trawa rosła, rośnie i rosnąć będzie. W Podgórzynie, Sobieszowie, na Zabobrzu, w Piechowicach itd. Przy drogach, na skwerkach, placach zabaw. Taka jej rola od wieków. Szkoda , że zamiast szykowania kasy na kolejne sezony, władze naszego zarośniętego grodu zawsze mają pod ręką koronne argumenty - teraz np. skutki nawałnicy w Maciejowej. I ta błyskotliwa myśl: "Na skrzyżowaniach, gdzie jest ograniczona widoczność, trzeba jeździć ostrożniej i wolniej." Brawo Panie Krzysztofie Sobala - Złota Czcionka. W końcu , dlaczego Obywatel ma spać spokojnie? Niech kosi, odśnieża, odladza, łata dziury w jezdni, naprawia uliczne oswietlenie , niech założy worek i rózgą okłada zgarbione plecy. I niech płaci podatki, a na kolejną kadencję niech wybierze...?
~chriss 17-07-2012 10:28
Jakoś w innych regionów Polski trawy są wykoszone i to daleko poza skraj drogi a u nas qrwa nie ma pieniędzy. Zwolnić Sobalę i paru innych czerwonych, ale kto qrwa wybierał starostę na kolejną kadencję?? Nic się nie zmieni, bo to czerwona pajęczyna.
~fffgg 17-07-2012 10:32
A te reklamy za darmo stoją na tym skrzyżowaniu? Pewnie starczyłoby na skoszenie zielska, a jak nie to podnieść opłatę - ewentulanie podatek za ten skrawek ziemi, na którym stoją. I po problemie!
opera-mini.nеt 17-07-2012 19:14
Viktorio, moja Viktooooorioooo... van sran den Bergowa... Jak to śpiewał twój idol księciu polskich narkomanów, bez których twoje życie jest nic nie warte... Wracaj tu!! Sechnę bez ciebie!! Twórczą radość mnię odbiera fakt twojej nieobecności!! Ogólne natchnienie i inwencja mnie pada na pysk i leży!! Wracaj, trollu niemiecki!! Wszagże żaden z ciebie troll, bo te bestię tak łatwo się nie poddają, jakeż ty żeś umarła, ale wracaj jednakowoż już, bo ci mówię. Nie strachaj się byle czym...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięty szlak z Koziej Szyi

Szybko zapomniany staw?

Nabór do "Planety Uśmiechu"

Czytelniczka: drogo i brudno

Herbatka dla Seniora

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
797
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%