MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Zarejestruj paragon, wygraj samochód i laptopy

Wiadomości: Polska
Środa, 30 grudnia 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizatorzy
Trwa "Narodowa Loteria Paragonowa" – akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów. Co miesiąc losowana jest jedna nagroda główna (samochód), a dwa razy w każdym miesiącu nagrody dodatkowe (np. laptopy i tablety). Akcja ma zachęcić do brania paragonów i tym samym do ograniczania szarej strefy nierejestrowanej (a więc nieopodatkowanej) sprzedaży. Najbliższe losowanie już 18 stycznia br. Pierwsza branża premiowana to usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Zgłoszenia do loterii przyjmowane są do 30.09.2016 r. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Wśród osób, które zarejestrują paragon losowane będą nagrody - laptopy i tablety, raz w miesiącu samochód osobowy marki Opel Astra, a raz na kwartał - nagroda specjalna - samochód osobowy marki Opel Insygnia.
Należy pamiętać, o zachowaniu oryginałów zgłoszonych do loterii paragonów ponieważ będą one potrzebne do odbioru wygranych nagród. W loterii można zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych, ale muszą być one zgłoszone w miesiącu zakupu. Nagrody specjalne to opel insignia i opel astra.

- Loteria paragonowa ma zachęcić Polaków do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma uświadomić im, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym – wyjaśniają organizatorzy.- Codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera, ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu swoich praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także jest istotne dla uczciwej konkurencji i wspólnego budżetu, z którego finansowana jest oświata, służba zdrowia, sport czy kultura. Uczciwym przedsiębiorcom dużo trudniej jest konkurować na rynku z tymi, którzy nie płacą podatków lub płacą tylko ich część. Dlatego Ministerstwo Finansów już od kilku lat prowadzi akcje, mające na celu uświadomienie korzyści wynikających z faktu wydania nam paragonu fiskalnego przy zakupie towarów lub usług. Narodowa Loteria Paragonowa jest kontynuacją tych działań, niemniej jest to projekt innowacyjny i nowatorski ponieważ nigdy wcześniej nie organizowano w Polsce podobnego przedsięwzięcia – dodają.

Regulamin loterii oraz wszelkie informacje dotyczące loterii można znaleźć na stronie internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Przedszkole ma się dobrze

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Blądimać 30-12-2015 9:47
Wszystkie paragony czy tylko od fryzjerki i kosmetyczki? Co to znaczy "Pierwsza branża premiowana to usługi fryzjerskie i kosmetyczne."?
~ech 30-12-2015 15:03
a co to info ma wspólnego z wiadomościami regionalnymi ??????
~ 30-12-2015 17:19
e tam , nagrody to już tak wiadomo kto wygra ,reszcie zostaną ochłapy.
~licznik 30-12-2015 18:36
Polowanie na d...li. Ilość zarejestrowanych paragonów przekroczyła 30 milionów. Szansa na 6 w totka to 13 milionów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Krakowska gotowa

Znaleziono niewybuch

Powstają pola nadziei

Będzie odszczurzanie

Alarmy bombowe

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
83
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%