MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zarabiają na zimowisko

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 26 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:17
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Nasi harcerze rozprowadzają znicze wśród swoich rodzin i znajomych. Sprzedaliśmy już ok. 700 sztuk - mówi Waldemar Mieszała, drużynowy 6. Drużyny Kora Brzozowa ze Związku Harcerstwa Polskiego. Jak twierdzi, dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na zimowisko i na obóz letni. - Zarobiłem już ok. 50 złotych - wylicza Damian Barański, harcerz z Kory Brzozowej.

- Uczestniczę w tej akcji już drugi raz. Cała moja rodzina kupuje u mnie - przyznaje z uśmiechem harcerka Malwina Pawińska. - W tym roku sprzedałam już ok. 60 zniczy, a to jeszcze nie koniec.

Akcję pod nazwą "Znicz" prowadzą też druhowie ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. - Ustawimy swoje stoiska przed cmentarzami w Jeleniej Górze i Cieplicach w weekend przed Wszystkimi Świętymi - mówi Krzysztof Szpala, szef ZHR-u w regionie jeleniogórskim. - Zarobione pieniądze przeznaczymy na sprzęt oraz dofinansowanie do wyjazdów.
To niejedyne akcje zarobkowe harcerzy z naszego regionu. Pomagają oni przy pakowaniu zakupów w supermarketach, a także zbierają makulaturę.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Debatowali o bezpieczeństwie

Droga pod Reglami

Wypadek przy baniakach  

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Finał remontu

Lwowiacy uczcili Święto Niepodległości

Radni KO przeciw kupcom?

Karkonoskie witraże

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
934
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%