MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zaproszenie na Karkonoski Orszak Trzech Króli

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 stycznia 2017, 10:56
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2017, 12:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz szósty ulicami Jeleniej Góry przejdzie Karkonoski Orszak Trzech Króli organizowany przez Publiczne Katolickie Gimnazjum u św. Pankracego. Będzie to okazja do wspólnych modlitw, kolędowania i integracji.

Orszak wyruszy ok. godz. 13:00 spod Bazyliki Mniejszej i przejdzie ulicami: Plac Kościelny – Boczna – Plac Ratuszowy – Jasna – Grodzka – Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Plac Niepodległości – Bankowa – Szkolna – Plac Ratuszowy. Jest to równoznaczne z zamknięciem tych ulic dla ruchu, więc kierowcy proszeni są o cierpliwość, wyrozumiałość i wybieranie ewentualnych alternatywnych dróg.

Aby zaprosić mieszkańców i władze miasta uczniowie gimnazjum udali się do Ratusza, aby poprzez kolędę zachęcić prezydenta i radę miejską do współudziału w podążaniu za Gwiazdą. - Świętujemy tajemnicę wcielenia i ten czas od Bożego Narodzenia do Niedzieli Chrztu Pańskiego – w centrum jest Chrystus, który się objawia całemu światu. Dlatego w liturgii przeżywamy pokłon mędrców nazywany w tradycji ludowej Świętem Trzech Króli, jednakże pełna nazwa dnia 6 stycznia to Uroczystość Objawienia Pańskiego – wyjaśnił ks. Mariusz Majewski. W Jeleniej Górze to Plac Ratuszowy stanie się Betlejem, do którego będą podążać wierni.

W orszaku weźmie też udział diabeł, który z pewnością będzie kusił władze miasta do złego, ale jak nam zdradził, zostanie pokonany przez boską siłę na jednej ze stacji. Podczas wizyty w Ratuszu stał z boku i nie był w stanie przebić się przez miłość i pokój. - Warto wziąć udział w orszaku, żeby pokazać, że to święto jest dla nas ważne, że jesteśmy wierzący – powiedziała Apolonia Ulanecka, uczennica gimnazjum. - W ten sposób chcemy śpiewająco zaprosić władze miasta i wszystkich mieszkańców na Orszak Trzech Króli. Po bardzo smutnych wydarzeniach w naszym mieście chcemy, żeby ten orszak był ukojeniem żalu i bólu, który wielu z nas w sercach nosi po stracie dwóch młodych osób, które były znane również naszej młodzieży – powiedziała Joanna Łazur, nauczycielka języka niemieckiego w Publicznym Katolickim Gimnazjum w Jeleniej Górze.

Podczas Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli zbierane będą środki na doposażenie sal lekcyjnych prowadzonego przez Stowarzyszenie – Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Organizatorzy namawiają też do przybycia w przebraniach, a podpowiedzi można znaleźć na stronie orszak.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Podniebne wspomnienia Józefa Puszczyńskiego

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Rajd zdewastował las?

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 5-01-2017 13:40
Katolickie gimnazjum niechaj areszcie oswieci te biedne dzieci i wyjasni im ze nigdy nie istnieli zadni trzej krolowie!!!
~# 5-01-2017 14:14
Istnieli mędrcy, a nie królowie.
~no tak 5-01-2017 14:24
Jak widać z wpisów mędrcy istnieli , istnieją i pewnie będą istnieć .
~hmm 5-01-2017 15:47
kasę na gimnazjum będą zbierać? przecież gimnazja do likwidacji są..., no ciekawe...
~bb 5-01-2017 16:55
Przecie. jest 6 króli !!!
~B+ 5-01-2017 17:05
Przybędą pieszo czy na rubikoniach?
~pvdd 5-01-2017 18:31
Jak wygra KOD to wam urządzi parady zboczeńców.
~Obserwer 5-01-2017 21:07
KK przeniesie się do żłobków tam indoktrynacja wychodzi łatwiej taniej i owoce są bardziej dojrzałe . Szkoda ze Gimnazjum z takim zaproszeniem wychodzi a nie na przykład z zaproszeniem na uroczystą gale rozdania nagród dla wybitnych Uczniów czy za wysoką klasyfikacje szkoły w rankingu Polski w osiągnięciach dydaktycznych , Ot 21 wiek ludzie potrafią wyhodować Ucho na ciele myszy rozbijają atom , latają na marsa ,czy zaglądają w głęboki kosmos na odległości miliona lat świetlnych a tu ślepo wierzą ,w kare i łaskę.
~ 6-01-2017 3:03
Popek zawita do Jeleniej ?
~soclib 6-01-2017 6:50
Uważajcie na kiboli ,ONRowcow coby wam nie spuścili lania a zwłaszcza temu czarnemu ,wg ich myslenia to "ciapate' Alleluja .
~jel 6-01-2017 16:24
A co z gimnazjum katolickim, też do likwidacji?
rymcycymcy 7-01-2017 0:15
| ~soclib |...proszę nie jątrzyć ! ....kolega jakiś chyba lewak, albo ciapaty ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętowali nasi strażacy

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Dziś wybory do Europarlamentu

KSWiK bez prezesa

30 wydarzeń na 30–lecie wolności

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
443
Tak
32%
Nie
63%
Nie mam zdania
5%