MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zaproszenie na Karkonoski Orszak Trzech Króli

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 stycznia 2017, 10:56
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2017, 12:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz szósty ulicami Jeleniej Góry przejdzie Karkonoski Orszak Trzech Króli organizowany przez Publiczne Katolickie Gimnazjum u św. Pankracego. Będzie to okazja do wspólnych modlitw, kolędowania i integracji.

Orszak wyruszy ok. godz. 13:00 spod Bazyliki Mniejszej i przejdzie ulicami: Plac Kościelny – Boczna – Plac Ratuszowy – Jasna – Grodzka – Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Plac Niepodległości – Bankowa – Szkolna – Plac Ratuszowy. Jest to równoznaczne z zamknięciem tych ulic dla ruchu, więc kierowcy proszeni są o cierpliwość, wyrozumiałość i wybieranie ewentualnych alternatywnych dróg.

Aby zaprosić mieszkańców i władze miasta uczniowie gimnazjum udali się do Ratusza, aby poprzez kolędę zachęcić prezydenta i radę miejską do współudziału w podążaniu za Gwiazdą. - Świętujemy tajemnicę wcielenia i ten czas od Bożego Narodzenia do Niedzieli Chrztu Pańskiego – w centrum jest Chrystus, który się objawia całemu światu. Dlatego w liturgii przeżywamy pokłon mędrców nazywany w tradycji ludowej Świętem Trzech Króli, jednakże pełna nazwa dnia 6 stycznia to Uroczystość Objawienia Pańskiego – wyjaśnił ks. Mariusz Majewski. W Jeleniej Górze to Plac Ratuszowy stanie się Betlejem, do którego będą podążać wierni.

W orszaku weźmie też udział diabeł, który z pewnością będzie kusił władze miasta do złego, ale jak nam zdradził, zostanie pokonany przez boską siłę na jednej ze stacji. Podczas wizyty w Ratuszu stał z boku i nie był w stanie przebić się przez miłość i pokój. - Warto wziąć udział w orszaku, żeby pokazać, że to święto jest dla nas ważne, że jesteśmy wierzący – powiedziała Apolonia Ulanecka, uczennica gimnazjum. - W ten sposób chcemy śpiewająco zaprosić władze miasta i wszystkich mieszkańców na Orszak Trzech Króli. Po bardzo smutnych wydarzeniach w naszym mieście chcemy, żeby ten orszak był ukojeniem żalu i bólu, który wielu z nas w sercach nosi po stracie dwóch młodych osób, które były znane również naszej młodzieży – powiedziała Joanna Łazur, nauczycielka języka niemieckiego w Publicznym Katolickim Gimnazjum w Jeleniej Górze.

Podczas Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli zbierane będą środki na doposażenie sal lekcyjnych prowadzonego przez Stowarzyszenie – Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Organizatorzy namawiają też do przybycia w przebraniach, a podpowiedzi można znaleźć na stronie orszak.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody dla nauczycieli

Dolny Śląsk wstępuje do WOT

Kolejny test w MZK

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 5-01-2017 13:40
Katolickie gimnazjum niechaj areszcie oswieci te biedne dzieci i wyjasni im ze nigdy nie istnieli zadni trzej krolowie!!!
~# 5-01-2017 14:14
Istnieli mędrcy, a nie królowie.
~no tak 5-01-2017 14:24
Jak widać z wpisów mędrcy istnieli , istnieją i pewnie będą istnieć .
~hmm 5-01-2017 15:47
kasę na gimnazjum będą zbierać? przecież gimnazja do likwidacji są..., no ciekawe...
~bb 5-01-2017 16:55
Przecie. jest 6 króli !!!
~B+ 5-01-2017 17:05
Przybędą pieszo czy na rubikoniach?
~pvdd 5-01-2017 18:31
Jak wygra KOD to wam urządzi parady zboczeńców.
~Obserwer 5-01-2017 21:07
KK przeniesie się do żłobków tam indoktrynacja wychodzi łatwiej taniej i owoce są bardziej dojrzałe . Szkoda ze Gimnazjum z takim zaproszeniem wychodzi a nie na przykład z zaproszeniem na uroczystą gale rozdania nagród dla wybitnych Uczniów czy za wysoką klasyfikacje szkoły w rankingu Polski w osiągnięciach dydaktycznych , Ot 21 wiek ludzie potrafią wyhodować Ucho na ciele myszy rozbijają atom , latają na marsa ,czy zaglądają w głęboki kosmos na odległości miliona lat świetlnych a tu ślepo wierzą ,w kare i łaskę.
~ 6-01-2017 3:03
Popek zawita do Jeleniej ?
~soclib 6-01-2017 6:50
Uważajcie na kiboli ,ONRowcow coby wam nie spuścili lania a zwłaszcza temu czarnemu ,wg ich myslenia to "ciapate' Alleluja .
~jel 6-01-2017 16:24
A co z gimnazjum katolickim, też do likwidacji?
rymcycymcy 7-01-2017 0:15
| ~soclib |...proszę nie jątrzyć ! ....kolega jakiś chyba lewak, albo ciapaty ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Senatu?

Koncert Papieski  

Równowaga między kulturą a naturą

Tłumy we dworze

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%