MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Zaprojektują 100 km dróg rowerowych w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Środa, 8 sierpnia 2012, 7:38
Aktualizacja: 7:59
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Ogłoszono przetarg na opracowanie koncepcji rozwoju dróg rowerowych, w tym ciągów pieszo – rowerowych w Jeleniej Górze z uwzględnieniem euroregionalnych tras ER–2 „Liczyrzepa” oraz ER–6 „Dolina Bobru”. Koncepcja, która ma powstać do końca listopada br. jest jednym z elementów projektu „Rowerem do Czech” dofinansowanego z unijnych pieniędzy.

Projekt ma zawierać przebieg sieci tras rowerowych w granicach administracyjnych miasta Jelenia Góra jako wydzielone drogi rowerowe (w pasie drogowym), prowadzące po istniejących jezdniach, po drogach wewnętrznych, dojazdowych i rolniczych oraz jako ciągi pieszo – rowerowe. Zadaniem wykonawcy będzie również przedstawienie innych rozwiązań komunikacyjnych przebiegu dróg, w celu połączenia tras rowerowych w mieście Jelenia Góra z trasą rowerową ER-2 „Liczyrzepa” oraz ER-6 „Dolina Bobru”.

Zanim wykonawca zabierze się do wykonania nowej sieci dróg rowerowych ma zrobić inwentaryzację istniejących. Sprawdzi też, które z terenów, gdzie takie drogi miałyby powstać, są najbardziej atrakcyjne turystycznie, kulturowo i historycznie.

Co ważne, nowe drogi mają się łączyć z istniejącymi. Dlatego koncepcja ma zawierać projekt połączenia centrum Cieplic z drogą rowerową na „Perłę Zachodu”, z ulicą Sudecką – Wolności oraz tras ER-2 „Liczyrzepa” z ER-6 „Dolina Bobru”.

Plan nie ograniczy się jednak tylko do Jeleniej Góry. Projektant zapozna się również z przebiegiem tras w gminach ościennych (Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica, Jeżów Sudecki, Janowice Wielkie, Piechowice) przebiegających w sąsiedztwie lub niewielkiej (do 5 km) odległości od granic administracyjnych miasta Jelenia Góra. Nowa sieć dróg rowerowych Jeleniej Góry ma się bowiem z nimi łączyć.

W ramach tego zadania powstaną również harmonogramy prac, wstępne kosztorysy budowy, rozbudowy i oznakowania planowanych dróg rowerowych o łącznej długości około 100 km, z których 30 km to istniejące ścieżki.

Zadania „Rowerem do Czech. Koncepcja euroregionalnych tras rowerowych” jest realizowane w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013: Oś priorytetowa 3. Wspieranie współpracy społeczności lokalnych, Dziedzina wsparcia 3.3. Fundusz Mikroprojektów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (56) Dodaj komentarz

~CDr 8-08-2012 8:07
Zaprojektują???? Projektów mamy w Jeleniej mnóstwo, ot weźmy zagospodarowanie placu na Kilińskiego, ot cieplickie termy etc. Jak wygląda ich realizacja każdy zdaje sobie sprawę. Papier przyjmie wszystko. Czynów, nie słów!
~cyk cyk 8-08-2012 8:11
Zawiła projektuje ile do kieszeni mu wpadnie....
~ZłyPorucznik 8-08-2012 8:28
Ścieżki pieszo rowerowe, tzw. ciągi, to nie są drogi rowerowe!!! Po drogach rowerowych właściwie wybudowanych i oznaczonych nie mogą się poruszać inne pojazdy i piesi, a dla tych wyznaczone są odrębne pasy w ciągu pasa uchu drogowego do poruszania się!!!
~HaHa 8-08-2012 9:38
Już widzę, jak te ścieżki pieszo-rowerowe zostaną zrobione...
~Leoś Kotwica 8-08-2012 9:41
Te całe ścieżki pieszo rowerowe to poroniony pomysł. Tak jak ścieżka z Mysłakowic do Jeleniej przy Sudeckiej. Często tamtędy jeżdżę rowerem i nieraz trudno jest się poruszać bo łażą takie święte krowy środkiem ścieżki i jeszcze wkurzają się kiedy chce się je wyminąć.
~chipo 8-08-2012 10:03
Ścieżki pieszo - rowerowe to świetne rozwiązanie na terenach poza miejskich. Jeśli nikt nie korzystał z takiej ścieżki, to zapraszam do przejazdu taką trasą z Zittau do Goerlitz, bez problemu użytkują ją rolkarze, rowerzyści i piesi. Wystarczy nieco kultury i wszyscy się tam mieszczą nie przeszkadzając sobie wzajemnie.
~ 8-08-2012 10:27
na ul. Wolności w stronę Cieplic przydałoby się nieużywany chodnik przerobić na ścieżkę rowerową.
~tomek14444 8-08-2012 10:50
moze wrescie napiscie o nowej drozce (mlynowka) KIEDY TAM ZROBIA REMONT ASFALT POPEKAL brudno pelno szkla smieci.a tu 100km nowej,tragedia
Nοstradamus 8-08-2012 10:50
BEZCZELNY WAŁEK. Poczytajmy SIWZ tego zamówienia: 8. Termin wykonania zamówienia. do 15 sierpnia 2012 r. – przedłożenie inwestorowi koncepcji w celu jej omówienia. 6 DNI (SZEŚĆ DNI) na wykonanie KONCEPCJI!!! To czas który nie pozwoliłby nawet na spotkanie się z wszystkimi urzędnikami (w tym gmin ościennych) nie mówiąc o tym że nie udałoby się otrzymać żadnych informacji od Urzędów w JG. Dalej można poczytać inne warunki: minimum 15 km zaprojektowanych tras w ciągu ostatnich 3 lat ... ZAŚWIADCZENIA O ICH PRAWIDŁOWYM WYKONANIU (jaki urząd wyda takie zaświadczenie w 6 dni?!) ... zwyczajna "ustawianka" pod kogoś kto informacje dostał duużo wcześniej i już ma coś gotowego.
~dde 8-08-2012 10:59
Po co wykonawca ma robić inwentaryzację istniejących dróg??? czyżby nasi urzędnicy nie mogli tego sprawdzić? - Najwidoczniej chodzi tu tylko o wyższy kosztorys- czyli METODA NA WYRWANIE WIĘKSZEJ KASY aby było z czego rozdać łapówki za wygrany przetarg. Chcą koniecznie doprowadzić JG do ruiny a Zawiła siedzi w tym po uszy. w ostatecznym rozrachunku KOSZT PROJEKTU= KOSZT WYKONANIA to chyba jakaś kpina
~ 8-08-2012 11:09
Będą takie ścieżki rowerowe jak na "Perłę Zachodu" ładne na otwarcie. A co jest teraz?
~curiasity 8-08-2012 11:32
Zróbcie i uprzątnijcie ta ścieżke rowerową z Grabarowa do Dąbrowicy przez Koziniec.Zarośniete po obu stronach,śliska maź po liściach na któej łatwo sie wyłożyć.I dwie wyrwy po ulewach.
~jelgor 8-08-2012 11:49
Na mini chodnikach wzdłuż drogi od Goduszyna do Cieplic,trawa rośnie aż miło.Może wypuścić tam tych *z Zarządu Dróg ?A puzle jak są równiutko ułożone,jestem ciekawy kto byl wykonawcą a kto odbierał te prace.
~Pipi 8-08-2012 12:17
Ehee.. cienko to widzę.
~2008 ROK 8-08-2012 12:24
Protest na kółkach - polecam artykuł - z 2008-06-07 http://warszawa.naszemiasto.pl/archiwum/1709122,protest-na-kolkach,id,t.html -(...) Cykliści uważają, że koncepcja łącząca dwie euroregionalne trasy - Liczyrzepę z Doliną Bobru - jest fatalnym wyborem. - Biegnie po obrzeżach miasta i przez pola. Posłużyłaby raptem może garstce ludzi. Pieniądze pójdą w błoto - mówią cykliści z Jeleniej Góry Ale Jadwiga Osińska, naczelnik wydziału funduszy europejskich z ratusza, nie zgadza się z zastrzeżeniami. - Mnie takie rozwiązanie się podoba. Będzie można pojeździć na rowerze i pospacerować.
~2008 ROK 8-08-2012 12:29
,,Cykliści podpowiadają,, - polecam artykuł - 2008-08-10, http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=4755 - (...) ,,Wytyczenie trasy rowerowej to nie tylko oznakowanie jej tabliczkami. Ścieżka musi spełniać odpowiednie wymogi z zakresu bezpieczeństwa. Chodzi m.in. o bezpieczne zjazdy i podjazdy. Możliwe jest np. wyznaczenie tzw. kontrapasów dla ruchu jednośladów na drodze jednokierunkowej, ale musi mieć ona odpowiednią szerokość.,,(...)
~Ewa 8-08-2012 12:29
Szkoda, że miasto zapomniało o 2 drogach rowerowych od tamy w Cieplicach do Podgórzyna i do Sobieszowa na terenie suchego zbiornika, zaniedbanych od czasów Shaffgotschów.
~2008 ROK 8-08-2012 12:33
http://www.karkonosze.ws/nowa_sciezka_rowerowa_informacje_391.html - Protokół ze spotkania przedstawicieli Rady Miejskiej Jeleniej Góry oraz środowiska rowerzystów reprezentowanego przez Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie. Spotkanie odbyło się w Dworze Czarne w Jeleniej Górze w dniu 15.05.2008r. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Rady Miejskiej w Jelenie Górze w osobach: Miłosz Sajnog Józef Zabrzański Jerzy Pleskot oraz przedstawiciele I-KTK-N z Prezesem w osobie Zbigniewa Leszka. Celem spotkania było omówienie koncepcji drogi rowerowej w Jeleniej Górze łączącej, osiedle Zabobrze z Placem Piastowskim, projektowanej przez Biuro Urbanistyki i Architektury Spółka z o.o. Po przea...lizowaniu przebiegu zaproponowanego szlaku rowerowego stwierdzono nie
~2008 ROK 8-08-2012 12:39
od 2008 roku modne są kolejne koncepcje dla rowerzystów
~debata 8-08-2012 12:45
M. Machałek opowiedziała się za budową ścieżek rowerowych, a promocję z wykorzystaniem wizerunku Mai Włoszczowskiej uznała za bardzo trafną. E. Matiasz powtórzyła to samo o ścieżkach rowerowych, a M. Zawiła uznał, że rozwój infrastruktury rowerowej ma sens tylko we współpracy w gminami całej Kotliny Jeleniogórskiej. Z kolei R. Prystrom zamierza powołać w mieście „oficera rowerowego”, co część publiczności przyjęła z lekkim uśmiechem, zapewne nie bardzo wiedząc, co to takiego ten „oficer”. Stwierdził też, że każda nowa droga powstająca w mieście powinna być projektowana ze ścieżką rowerową, a w centrum powinno pojawić się więcej parkingów rowerowych. S. Urbański ma pomysł na utworzenie w Sobieszowie i Jagniątkowie centrum sportów rowerowych, na przykład u podnóża Chojnika, oraz tras zjazdow
~chipo 8-08-2012 12:46
@Nostradamus o tym projekcie wiadomo było od stycznia tego roku, tak przynajmniej wynika z artykułu w Jelonce z tamtego okresu. Ten projekt to czyste przewalenie kasy, bo cóż można specjalnego wymyślić za 28 tys. euro? parę bankietów, wycieczka z Osipikami, parę umów o dzieło i po kasie....
~ 8-08-2012 13:53
DOLNOŚLĄZAK. Znamienne jest to, że przetarg na opracowanie koncepcji odbędzie się 14.08. a już 30.11.2012 koncepcja ma być gotowa. Przypuszczam, ze w Ratuszu już znana jest koncepcja oraz jej projektodawca. W takim tempie potrafi takie opracowanie wykonać jedynie czołowy cyklista-aktywista PO - dwuimienny "Bicykl". Nic w tym złego nie ma - wszak facet zna się na rzeczy. Tylko za jaką cenę?
~SAWPJG 8-08-2012 15:35
Stowarzyszenie Mieszk.i Sympatyków Alei Wojska Polsikiego w Jel.GÓRZE ,,SAWPJG' wielokrotnie składało do miasta wnioski dotyczące wydzielenie części chodnika i utworzenie na nich ścieżki rowerowej. Nawet powstała wizualizacja tej ścieżki. dla P.Marka O... był problem że są za wysokie krawężniki. a co dla P. Marcina za problemy to nie wiemy.Zobaczymy czy tym razem coś będzie się działo / pozdrawiam mieszkańców Al.w.P sawpjg@onet.eu
~Człowiek Koń 8-08-2012 16:09
Polecam zobaczyć na mapach google jak wyglądają ścieżki rowerowe w Holandii i dokąd prowadzą....
~Pik K 8-08-2012 17:09
Spotkanie członków Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego z Prezydentem Miasta Jelenia Góra Marcinem Zawiłą odbyło się w 3 grudnia 2010 r. Tematem zebrania był rozwój turystyki rowerowej i pieszej w naszym mieście. Rowerzyści krytycznie odnieśli się do budowanej drogi rowerowej Zabobrze-Grabarów, która jest realizowana niezgodnie ze sztuką budowlaną. Skrytykowano także stan dróg rowerowych, a zwłaszcza ich oznaczeń, które prowadzą do nikąd. Wystąpiliśmy z wnioskiem o zajęcie się tą sprawą przez odpowiedzialne za ten stan rzeczy służby miejskie. Poruszana była także sprawa strzeżonych parkingów dla rowerów.Na koncepcję budowy dróg rowerowych 2008 roku miasto wydało ogromne pieniądze.Koncepcję jak rozwinęli w Dworze Czarne miała długość 6 mertrów.Wszyscy się załamali .
~chrząszcz_B 8-08-2012 17:21
niestety to smutna prawda NOSTRADAMUSIE, nie jest też żadną tajemnicą pod kogo konkretnie przetarg został rozpisany, kto jest w branży ten wie, no ale w tym mieście tak się dzieje już od dawna i nic nie wskazuje na to żeby coś się zmieniło :(
~sonia39 8-08-2012 17:41
pozdrowienia dla pana, którt codziennie ok 7.00 mimo ścieżki rowerowej pomyka szosą z zabobrza do maciejowej
~GAPA 8-08-2012 20:17
to *
~jajko 8-08-2012 20:51
i *
~ 8-08-2012 21:21
na drzymały przy elektrowni wodnej zrobili drogę rowerową i co z tego jak strach nią jezdzić bo auta ciągle do elektrowni tam po niej pędzą!!!!
~wdr 8-08-2012 21:53
Jaka wielka troska o ścieżki rowerowe, a JA pytram jako podatnik za czyje pieniądze?W paliwie podatek na urtrzymanie dróg.Co rowerzyśći pła cą na budowę ŚCIEŻEK ROWEROWYCH!!A gdzie jest PIESZY?Od Wincentego Pola przez Osiedle Łomnickie do Mysłakowic NIE MA ani jednego metra chodnika, ba nawet pobocza, bo drzewa na JEZDNI rosną.Ktoś wibitny uznał tą trasę jako drogę rowerową.Trzeba WIELKIEJ !!!!!!!!!! tragedi aby nasi włodażę zajeli się bezpeczeństwem pieszych ,kierowców i także rowerzystów.A tak mimo chodem to każdy korzystający z dróg i ścieżek powinien mieć OC.Może to być nawet 1 zł. ale byłby ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej.
~OŚWIADCZENIE 8-08-2012 22:02
JELENIOGÓRSCY CYKLIŚCI NIE IDENTYFIKUJĄ SIĘ Z "IZERSKO-KARKONOSKIM TOWARZYSTWEM KOLARSKO-NARCIARSKIM", A W SZCZEGÓLNOŚCI Z PANAMI ZBIGNIEWEM LESZKIEM I KRZYSZTOFEM PIKIEM. NIE CHCEMY MIEĆ ŻADNYCH ZWIĄZKÓW Z OSOBAMI NOTORYCZNIE ŁAMIĄCYMI PRAWO I WYKAZUJĄCYMI GŁĘBOKĄ POGARDĘ DLA PRZEPISÓW PRAWA, A TAKŻE KTÓRYCH DZIAŁANIA ZAGRAŻAJĄ W SPOSÓB BEZPOŚREDNI ZDROWIU I ŻYCIU LUDZKIEMU. W OBECNEJ SYTUACJI NIE WIDZIMY ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI WSPÓŁPRACY Z TYMI OSOBAMI I ŻADNE ICH DZIAŁANIA NIE BĘDĄ PRZEZ NAS POPIERANE. PANOWIE PIK I LESZEK - PROSZĘ NIE SPAMOWAĆ FORUM. WASZ CZAS JUŻ MINĄŁ.
~Leszek Z 8-08-2012 22:53
OŚWIADCZENIE - łamanie prawa jak widać już jest twoim zakompleksieniem taki malutki człowieczek jak ty ma tu nic do gadania - możesz sobie bzdury wypisywać ale pamiętaj jeśli uznam twoje wpisy za obraźliwe nie omieszkam oddać sprawę do sądu - a tak po za tym dalej możesz sobie swoje zakompleksione wpisy publikować - mam wrażenie że inteligencją nie odbiegasz od wpisów nie jakiej pipi - Ofiara kom­plek­su niższości, widzi wszys­tko przez ciem­ne szkła ne­gatyw­ne­go nastawienia.
~do Leszek 8-08-2012 23:06
Przestań już straszyć tymi sądami bo to już się dawno zrobiło nudne. Może nie łamiesz prawa z Pikiem? Po co to udawane oburzenie, skoro wszyscy wiedzą jakie z was ziółka? Sądy powinny się wziąć za was bo na to sobie już dawno zasłużyliście.
~T.S. 9-08-2012 1:07
... wytyczenie dróg rowerowych na pasie jezdni.., no tak! "dziekuję bardzo" Już widzę jak "inteligenci" z golfów 3 i "be e mek" na to czekają:-/ Szkoda gadać...
~do soni39 9-08-2012 1:12
Dzieki sońka za pozdrowienia... miło że ktos mnie docenia. Podbudowany twoja postawą, namówie kumpli, aby też rowerem do roborty smigali, pojedziemy po całości... jezdni;-) Kto wie może weselicho bedzie;-)))
~do wdr 9-08-2012 1:17
.., a ty, to też wibitny jesteś;-)))
~tak 9-08-2012 1:29
Kurcze... a co to za marudy sie pana Leszka czepiają? Pan Zbychu to przynajmniej na rowerze potrafi zaszaleć, i wie jak smakuje życie. Natomiast, wy komputere ludki, zza klawiatury i monitora co widzicie? kwiatki na parapecie... Podróże rowerowe uczą dystansu do dnia codziennego... Radzę zaznac tej przyjemnosi, a frustracje odejdą w zapomnienie... Ps. koleszko OSWIADCZENIE, Proszę, nie decyduj za innych cyklistów z Jelonki!!!
~do ~tak 9-08-2012 1:44
a co ty gościu myślisz, że tylko Leszek z Pikiem jeżdżą na rowerach? pewnie sam oglądasz kwaitki na parapecie albo na monitorze bo gdybyś choć raz wsiadł na rower widzałbyś mnóstwo ludzi na rowerach. leszek widac bardzo chciał się wyróżnić. no i wyróżnił się. sam jeżdżę na rowerze i popieram OSWIADCZENIE w 100 procentach! TAK dla turystyki, NIE dla łamania prawa! Ps. "koleszka" to po jakiemu?
~do ~tak 9-08-2012 1:48
Ps. 2. swoją drogą ładnie zaspamowałeś forum: 4 posty pod rząd z tego samego IP a nick za każdym razem inny. a jakby policzyć wcześniejsze to jeszcze więcej. skoro masz tak mało uczciwości to trudno wymagać od ciebie poszanowania prawa.
~Tak 9-08-2012 1:52
Ekipa wzajemnej adoracji z delikfentem OSWIADZENIE zabrała głos... Pokonuje rowerem ok. dziewięciu tysięcy kilometrów w sezonie i swoje wiem! Nic nikomu nie mam zamiaru udowadniać... pa!
~tak 9-08-2012 1:55
... a co bogatmu nie wolno;-) Mam swoje zdanie i nie cierpie buraków;-)
~tak 9-08-2012 1:57
No tak zaspamowałem... raptem pare wpisów, ale spoko juz mozesz kapować do ABW :-)
~Leszek Z 9-08-2012 8:51
do zakompleksionego małego człowieczka - włącz sobie wiadomości TV Dami - tam będę łamał prawo w wywiadzie o rowerach - miłego oglądania
~fico 9-08-2012 11:35
Pik i Leszek to wy macie kompleksy. Każdy kto ma parcie na szkło (jakie by ono nie było) traci kontakt z rzeczywistością. Media kochają takich ludzi jak wy. Można się pośmiać. Jednak Wy wierzycie, że jesteście zbawcami ludzi w Kotlinie Jeleniogórskiej. Zgłoście się do najbliższej Poradni, bo chyba nie rozumiecie tego co ludzie piszą o Waszych pomysłach.
~ 9-08-2012 12:20
DOLNOŚLĄZAK. Wg mnie koncepcja już jest opracowana. Ażeby ujrzała światło dzienne musi przejść przez urzędnicze procedury. Przetarg to tylko formalność. Jest nieistotne kto będzie autorem opracowania. Ważne aby projektodawca znał potrzeby cyklistów, teren /nie tylko z mapy/, w którym ścieżki winny powstać oraz uwarunkowania techniczne. Cdn.
~ 9-08-2012 13:06
Cd. z 12:20. Dwuimienny "Bicykl" spełnia te warunki. Przewiduję, że przetarg wygra on osobiście albo osoby z nim związane. Dwuimienny to aktywny działacz PO, która w J.G.sprawuje władzę. Tym przedsięwzięciem rozpoczyna on swoją kampanię wyborczą /wywiady telewizyjne, publikacje prasowe, wypowiedzi radiowe etc./. Za opracowanie koncepcji zapłaci PO- prezydent Zawiła. I nic w tym złego nie ma, gdyż ścieżki rowerowe w naszym regionie to atrakcyjny "produkt turystyczny". Istotne jak długo koncepcja - po jej opracowaniu - będzie zalegała urzędnicze biurka. Kolejna fazą będzie opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. A dopiero później rzeczowe wykonawstwo robót. Jeżeli roboty nie zostaną rozpoczęte w ciągu roku to opracowywanie koncepcji jest zbędne. DOLNOŚLĄZAK.
~ 9-08-2012 15:20
A może 100 km wydeptanych dróżek na skróty.
~ech... 9-08-2012 16:02
Leszek jedyne co popularyzuje to łamanie prawa. Czy jak trafi do pierdla będzie z równym zaangażowaniem popularyzować życie więzienne? Bo tam raczej na rowerku nie pojeździ, chyba że w kółko na wybiegu ...
~do ech 9-08-2012 20:07
... człowieczku, czy ty masz coś z głową?
~ech... 9-08-2012 20:39
Ja nie, ale ty na pewno, sądząc po ilości nicków, jakie wytworzyłeś tylko w tym jednym wątku. Na sklerozę ponoć dobre są ryby i ruch na świeżym powietrzu. Weź wędkę i połącz jedno z drugim, zamiast siedzieć całymi dniami przed kompem.
~fico 9-08-2012 21:28
do g.20.07...... Myślisz, że coś nie tak z głową ma "...ech", czy jednak Leszek ? Po kilku tygodniowej polemice w Jelonce, sam dojdziesz do swoich wniosków, kto ma coś z głową !!!
~Pik K 10-08-2012 22:45
Niestety nasz czas nadchodzi.Nowe trasy rowerowe w Karkonosze i Izery Czeskie.Nikt o tym jeszcze nie pisze tylko my to jest nowa szansa dla turystyki rowerowej naszego regionu.Czy to zostanie uwzględnione w nowych planach wątpię w 100%. Nie dorastacie nawet nam do pięt w wiedzy o projektowaniu ścieżek rowerowych.A o atrakcyjnych szlakach pieszych nawet nie wspomnę.
~Krkonos 10-08-2012 23:18
K. Pik, jakim trzeba być głupcem, żeby pisać takie komentarze. Wasza arogancja, pycha i buńczuczność przekraczają wszelkie granice dobrego smaku. Znam dobrze Karkonosze i Góry Izerskie, trasy, które wy dopiero odkrywacie, przemierzałem już jak byłem małym knypkiem w podstawówce. Jeszcze nie było wtedy możliwości dowolnego przekraczania granicy, nie było przejść granicznych w górach, do Pecu czy Spindlerovego Mlyna jechało się naokoło przez Okraj lub Jakuszyce. Przyznaję, granicę nielegalnie też się czasami przekroczyło w górach, ale daleki byłbym od takiego obnoszenia się z tym, jak ty to robisz. Zresztą wtedy rzeczywiście można było powiedzieć, że przepisy są głupie. Wasze zachowanie budzi odrazę wobec was nawet największych miłośników gór, a wasza działalność przynosi
~Krkonos 10-08-2012 23:20
...przynosi więcej szkody niż pożytku. Czasem warto zastanowić się nad tym, co się wypisuje w internecie pod własnym nazwiskiem, a nie pleść, co ślina na język przyniesie, bo później możesz bardzo tego żałować.
~fico 14-08-2012 23:20
do Krkonosa..................... Myślisz, że oni zrozumieli ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mercedesem rozbił kilka aut

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Szef gangu zatrzymany

Odpust na Śnieżce

Parking na... przejściu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
562
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%