MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Zapraszamy na Biegowe Grand Prix

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 12 lutego 2014, 23:49
Aktualizacja: 23:50
Autor: MDvR
Fot. organizator
W sobotę, 15 lutego, na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i w okolicy rozegrany zostanie bieg na dystansie 10 kilometrów. Będzie to pierwszy z cyklu czterech atestowanych biegów na 10 km, które w grudniu zakończą się dogrywką, tworząc jako całość Maraton i Półmaraton na Raty.

To propozycja dla wyczynowców, zaawansowanych amatorów, ale i tych, którzy mają dość siedzącego trybu życia i potrzebują impulsu, by zacząć się regularnie ruszać. W sobotę 15 lutego w Jeleniej Górze rozpocznie się Biegowe Grand Prix Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, czyli cykl czterech biegów na 10 kilometrów, po których rozegrana zostanie dogrywka do pełnego dystansu maratonu lub półmaratonu. Limit na ukończenie 10 km – 90 minut. Każdy da radę!

Trasa biegu przebiega, między innymi, przez niewielki fragment ulicy Grunwaldzkiej (od wjazdu na teren KPSW do wiaduktu kolejowego). Ruch samochodowy będzie w tym rejonie (w godz. 11-12.30) ograniczony. Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość i z góry przepraszają za utrudnienia.

Start wszystkich czterech biegów o godz. 11. Przy zapisach przez internet (prowadzonych do środy przed każdym startem), wpisowe na jeden bieg wynosi 25 zł i jest płatne na konto organizatora, podane w formularzu zapisów: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1035.
Potem można zgłosić się, za 30 zł, w dniu zawodów w godz. 9.30-10.30 w miejscu ich rozegrania, a konkretnie – w hali sportowej KPSW.

Terminy biegów: 15 luty, 26 kwietnia, 7 czerwca i 11 października. Każdy z nich zostanie rozegrany na tej samej trasie na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej i w jej okolicy. KPSW znajduje się przy ul. Lwóweckiej 18 blisko centrum Jeleniej Góry, niedaleko Tesco i Castoramy.

Dogrywka, na dystansach 1100 i 2200 metrów - tak, by każdy uczestnik mógł w sumie zaliczyć dystans maratonu lub półmaratonu, planowana jest w grudniowe Mikołajki. Wówczas wręczone zostaną nagrody dla najlepszych (także w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn).
Zawodnicy, którzy ukończą cztery biegi i dogrywkę, zostaną sklasyfikowani w maratonie na raty. Ci, którzy ukończą dwa lub trzy biegi, będą klasyfikowani w półmaratonie na raty. Wszyscy, którzy zaliczą dwie dziesiątki lub więcej, otrzymają pamiątkowe medale. Szczegóły dostępne są w regulaminie, dostępnym na stronie: www.kpswjg.pl.

Trasa składa się z sześciu pętli i posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Została zmierzona przez specjalistę niezależnego od organizatora, co gwarantuje, że ma dokładnie dziesięć kilometrów.

W środę, 12 lutego, na liście zgłoszeń było już prawie stu biegaczy, głównie z Jeleniej Góry i okolic. Organizatorzy z KPSW i Fundacji Maraton Karkonoski mają nadzieję nie tylko na sportową rywalizację pełną emocji. Liczą też na sympatyczną integrację biegaczy oraz promocję KPSW z jej świetną bazą, między innymi nowoczesną, doskonale wyposażoną biblioteką, piękną halą sportową i basenem.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabawy było jak zwykle pod dostatkiem

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
634
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%