MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Zapomniane osiedle, ludzie bez dróg i oświetlenia

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 20 kwietnia 2013, 11:35
Aktualizacja: Niedziela, 21 kwietnia 2013, 8:52
Autor: Angela/Marcin Brandys
Fot. Marcin Brandys
Ulica płk Kazimierskiego na osiedlu „Pod Jeleniami” w Jeleniej Górze wygląda jak ser szwajcarski – dziura pogania dziurę. Kierowcy wykonują slalomy by je omijać, wpadając w kolejny dołek. W takim samym stanie jest ul. Elewów, a tylko tymi dwoma drogami można się dostać do bloków mieszkalnych przy ul. Kadetów. Tymczasem miasto tłumaczy, że drogi należą do wojska, a Agencja Mienia Wojskowego wysprzedaje swoje nieruchomości i nawet nie myśli o jakichkolwiek inwestycjach w tym miejscu.

Osiedle bloków mieszkalnych znajduje się na terenie byłej jednostki wojskowej. Jest ono usytuowane w okolicy granicy z miejscowością Jeżów Sudecki. Jak mówią mieszkańcy, żeby dojechać do czterech budynków przy ul. Kadetów trzeba przebrnąć przez wyboje na ul. płk Kazimierskiego lub ul. Elewów, w okolicach Powiatowego Urzędu Pracy. Taki stan dróg jest już od kilku lat.

- Tą ulicą nie da się jeździć. Jadąc nią za każdym razem muszę zwalniać do kilku kilometrów na godzinę. Inaczej zniszczyłbym zawieszenie mojego samochodu. Być może to jest celowe zagranie miasta, by każdy z kierowców nie przekraczał w tym miejscu prędkości czyli kilku kilometrów na godzinę… - opowiada Patryk Sitek jeden z mieszkańców ulicy Kadetów.

Dziurawe drogi to jednak nie jedyne problemu mieszkańców tych ulic.

- Ulica Kadetów zaczyna się jeszcze na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej przy Domu Studenta, w którym mieszkam – mówił Krzysztof Wojtas, student KPSW - Teren uczelni jest bardzo dobrze oświetlony, natomiast tuż za płotem przy blokach mieszkalnych zaczyna się totalna ciemność. Żeby dojść do sklepu spożywczego na ul. Kazimierskiego trzeba bardzo uważać by nie zrobić sobie krzywdy. Zupełnie nic nie widać. Współczuję mieszkańcom tych bloków, bo im bardziej w głąb ul. Kadetów tym mniej widać – dodaje Krzysztof Wojtas.

Mieszkańcy pytają więc kiedy ta sytuacja się zmieni i co musi się stać, by wreszcie ktoś podjął decyzję o remoncie dróg i wymianie oświetlenie.
- Nasze osiedle usytuowane w okolicy granicy z miejscowością Jeżów Sudecki, jest oddalone od centrum miasta, ale władze miasta powinny pamiętać, że tutaj jeszcze nie kończy się Jelenia Góra, a ludzie chcą jeździć po cywilizowanej drodze i czuć się bezpiecznie wieczorami – mówią. - Jak długo będziemy jeszcze czekać na jakieś działanie? – pytają.

Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry tłumaczy, że miasto nie będzie inwestowało w te drogi, bo teren należy do Agencji Mienia Wojskowego, która wysprzedaje swoje nieruchomości w tym miejscu, ale inwestować w z niszczone drogi nie zamierza.
- My chcieliśmy przejąć te zniszczone drogi do remontu, ale w zamian m.in. za ten stadion czy inne nieruchomości Agencji Mienia Wojskowego – mówi wiceprezydent Hubert Papaj.- AMW natomiast sprzedaje natomiast obiekty położone na Osiedlu pod Jeleniami i uzyskuje z tego tytułu ogromne przychody, a nie chce dać nawet złotówki na remonty dróg, by ludziom, którzy kupili tam budynki, ułatwić życie i normalny dojazd. Agencja cały czas uważa, że jest to teren miasta, a my uważamy, że jest to teren Agencji. Zapadło w tej kwestii już jedno orzeczenie sądu potwierdzające nasze stanowisko. Obecnie we wszystkich księgach wieczystych właścicielem tych dróg jest Agencja Mienia Wojskowego i kiedy oni chcieli to zmienić na rzecz Jeleniej Góry, to sąd im to odrzucił. My chcieliśmy to przejąć, ale to miało być przekazane 10 lat temu, kiedy drogi były w zupełnie innym stanie. Wówczas dopilnowalibyśmy by osoby, które budowały czy rozbudowywały coś na tym osiedlu, i niszczyły ciężkim sprzętem te drogi, naprawiły je do stanu pierwotnego. Agencja tego nie dopilnowała, a teraz chce nam wcisnąć ruinę – dodaje Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z dużą ilością nakrętek?

Rozmowy o Kowarach

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~jan matejko 20-04-2013 13:00
Gdybyście mieli honor (polecam też sprawdzić co to jest bo wy nie wiecie) to zrobilibyście te drogi mieszkańcom ALE wy macie mieszkańców miasto w 4 literach, ważne że wam jest dobrze i zgarniacie kupę kasy za nic. A jakbyście oddali połowę waszych pensji to coś na remont się znalazło. ALE PO CO NIE ?!
~lasss 20-04-2013 13:14
Sa tam jakies wspolnoty ? to moze kupcie te drogi i teren i juz a nie wszystko za darmo by chcieli. Skonczy sie tak ze ktos to kupi wyremontuje i bedzie kosil kase. Miasto nie chce odkupic ? czyli nie chce pomoc mieszkancom. Za darmo teraz juz nic nie ma. Wolny rynek jest. Nie pasuje droga ? nie chcecie wykupic ? to sprzedac mieszkania i wyprowadzic sie. Taki problem aby wspolnota czy wspolnoty zrobily choc jeden dojazd ?
~az 20-04-2013 13:19
Jak sie kupuje mieszkania "okazyjnie"w takich przypałowych miejscach to tak bywa.Widziały gały co brały.
~Boss 20-04-2013 13:20
Teren należy do AMW mieszkańcy dobrze wiedzieli gdzie kupują mieszkania to po pierwsze po drugie mam kumpla na Kadetów i zawsze jak tam podjeżdżam i parkuje wyłazi dziad i drze ryja że to teren prywatny należący do wspólnoty i nie mam prawa tam stawać , po za tym jest to droga wewnątrzosiedlowa a nie żaden trakt miejski czy szlak komunikacyjny zresztą z tą jednostką wojskową to jeden wielki przekręt był przy sprzedaży wystarczy wgląd do dokumentów są w nich nazwiska ludzi za to odpowiedzialnych
~Jelonek. 20-04-2013 13:21
Jak sama nazwa osiedla mówi mieszkają tam jelenie.
~Obserwer 20-04-2013 13:55
Ale odkrycie takich osiedli bez drog lub chodnikow czy oswietlenia jest w Jeleniej Dziorze cala masa. Ze o wszechobecnym brudzie nie wspomne. Pozdrawiam
~LLORT 20-04-2013 14:15
A ja proponuję, aby ul. płk Kazimierskiego zamienić na ul. Lecha Kaczyńskiego, a ul. Elewów na ul. Marii Kaczyńskiej. Zresztą można by tam stworzyć osiedle upamiętniające katastrofę smoleńską...
~18 sqandal 20-04-2013 14:21
wazne aby plac ratuszowy byl oswietlony a reszta no cóz taka rzeczywistośc i nic sie nie zmieni w tej mieścinie
~ 20-04-2013 14:36
dziura jak dziura wszedzie ich pełno
~?? 20-04-2013 14:40
Dziury dziurami, ale może samemu grabie w dłoń i pograbić po zimie ten syf na trawnikach koło domu. Widać jak tam dbają o teren koło swoich mieszkań. Wstyd.
~meloman 20-04-2013 15:24
Co tam osiedle " Pod jeleniami ". W Jagniatkowie Karkonoska nie tak dawno remontowana przez sławne kółko rolnicze juz sie rozsypuje. Tu droga jest na pewno miejska. A oswietlenie działa od wichury do wichury, tylko wiatr zawieje, juz nie swieci. I Miasto i Tauron maja mieszkańców w d...ie.
~ 20-04-2013 15:59
jedyne rozwiązanie problemu to to co jest pod tym linkiem http://kontakt24.tvn24.pl/temat,sadza-kwiatki-w-drogowych-dziurach-maja-dosc,84169.html?categoryId=0
~kipi 20-04-2013 16:00
tam diabeł mówi DOBRANOC :)
~TEJOo 20-04-2013 16:10
Chcieliście TUSKOWĄ bandę w ratuszu to macie teraz widzicie że ich wybraliście a oni wam leją na fejsa hehehehehe
~Tromk 20-04-2013 16:14
Czy na tym osiedlu mieszkają IDIOCI? Ludzie nie wiecie że na portalu jelonka nic nie zdiałacie? Trzeba uderzyć do sprawy dla reportera albo do uwagi ewentualnie do interwencji.
~karoo 20-04-2013 17:36
I bardzo dobrze. Z jakiej paki miasto ma łatać dziury paniskom co kupili za półfrkio mieszkanka. Przed kupnem trzeba było sie zainteresować co z droga. PS. do Pana Krzysia- jak jest za ciemno to można użyc latarki to takie urządzenie co oswietla droge za pomoca baterii lub dynama, koszt około 10-15 zł.
Piipek Jelonkowy 20-04-2013 17:51
***---*** To ja się pytam , pytam się ja . Gdzie byli rodzice kupujących mieszkania na owym osiedlu widząc w jaki stanie jest droga dojazdowa... !!! To ewidentna wina rodziców jak i zamieszkujących te domu . Wstyd mi za Was mieszkańcy i rodzice , za podjęcie tak złej decyzji w sprawie lokalizacji waszego miejsca zamieszkania ***---*** Wstyd i hańba !!!!!!!!!!!! ****////**** Bum parara bum parara bum bum bum +++---+++
~benek 20-04-2013 18:03
po co drzec ryja panie patataj przeciez kupiliscie od innego dewlopersa budynki po byłej świniarni nie którzy mówa ze po stajni hheee kupiliscie jako TBS TWORZĄC CÓRKE FIRME
~mieszkaniec007 20-04-2013 19:30
Jestem mieszkańcem Jeleniej Góry i tu się urodziłem, pewnie tu umrę. Żałuję, że to \"miasto\" jest tak brzydkie w tak pięknych okolicznościach przyrody. Budynki, chodniki, ulice... Brud i ubóstwo. Żal! Z drugiej strony ścisłe centrum wydaje się być zadbane i wielkie sklepy na przedmieściach funkcjonują. Dziwna to dziura
~Stasio 20-04-2013 19:42
Pan Zawila nic o tym nie wiedzial , pewnie mu swinie podlozono I teraz bedzie swiecil swoimi falszywymi skorumpowanymi pewnie oczyma . Kolejny dowod na to , ze Jelenia Gora to zadoopie .
~Dr Watson 20-04-2013 19:44
Tak samo jest przy ul. Rataja w Cieplicach, gdzie miasto wypięło się na mieszkańców dwóch bloków i pozbyło się drogi wokół nich. To już nie ser szwajcarski tylko jedna wielka dziura. Po drugiej stronie jest kamping na który latem zjeżdżają turyści z wielu europejskich krajów. Niejednokrotnie mylą wjazd i wjeżdżają właśnie w tę uliczkę. W ubiegłym sezonie z kilkoma z nich rozmawiałem i byli w wielkim szoku że w centrum uzdrowiskowego miasta jest taki syf. Ale nie ma co się dziwić, skoro zaraz po wygranych wyborach prezydenckich jaśnie panujący Pan Marcin na spotkaniu z najbliższymi współpracownikami powiedział jasno i wyraźnie. Jelenia Góra nie interesuje go absolutnie, a prezydentem został bo musiał, tak nakazały władze PO i kropka. Czyli normalne ...
~sarna 20-04-2013 19:52
Cały teren po jednostce jest beznadziejny! ludzie do pośredniaka jak idą to tez mogą sie zabić przez te dziury! A również i inne ulice podobnie wyglądają . Nadbrzeżna po zrobieniu ka...lizacji miała być robiona nawierzchnia i co? dziura na dziurze ! jeździć się nie da a o chodzeniu nie wspomnę ! szczególnie po opadach deszczu!
~ 20-04-2013 20:47
Po co więc utrzymywać urzędasów,którzy i tak niczego nie zrobią,NIE ZARADZĄ ,NIE PRZEMYŚLĄ I NIE WALCZĄ dla swojego podatnika,tylko pierdzą w stołki za niemałe pensje,trzynastki i premie.Polikwidować w diabły fikcyjne stanowiska,wywalić na pysk pseudowładzę a jeśli nie to rozliczyć z zakresu obowiązków z odpowiedzialności i każdej złotówki do jasnej cholery.Jak długo motłoch z ratusza będzie jak pijawka,ssał ludzi,którzy wielkie gó..o z tego mają?
rymcycymcy 20-04-2013 22:51
Jeśli chcecie wygodnie dojechać po zasiłek, to najlepiej zakupić jako drugie auto terenówkę ! :) ...wygoda, dobra widoczność, bezpieczeństwo ! ...przydaje się nie tylko do urzędu, ale również podczas wypadów za miasto w plener ! ;) ...polecam, majówka tuż, tuż ! ;)
~ 21-04-2013 1:18
przy urz.miasta skrzyżowanie sudecka / al. w.polskiego ,takie dziury że koło można urwać, a wy się czepiacie że na jakimś zadupiu są dziury????, ludzie opamiętajcie się
~Ts 21-04-2013 8:08
Jak czytam te wpisy, to tracę wiarę w ludzi ich inteligencję i empatie...
~Gość 21-04-2013 8:47
drogi na tym że osiedlu należą do Agencji mienia wojskowego ,to tam niech ci mieszkańcy kierują swoje skargi i zażalenia o stanie technicznym ,ja jako mieszkaniec miasta nie mam zamiaru dopłacać do czegoś co nie należy do miasta i do mnie ,ja na tym osiedlu nie mieszkam i z niego nie korzystam ,więc nie dam ani grosza z moich podatków ,mi na drogi miejskie ci państwo mieszkające na tym osiedlu nie dają wiec dowidzenia.
~hehehehehe 21-04-2013 9:02
***Ja też mam 100 metrową PRYWATNĄ DROGĘ i jakoś nikt nie chce jej łatać i zimą odśnieżać. Nie ma też na niej latarni. Nawiedzeni ludzie mieszkają POD JELENIAMI, pokupowali sobie mieszkania za horrendalne kwoty o teraz jeszcze chcą abyśmy MY WSZYSCY PŁACILI ZA ICH PRYWATNE DROGI!!! W głowie się to nie mieści.
~ 21-04-2013 9:03
myślę że zmiana nazw ulic jest konieczna.Osoby których nazwiska noszą nazwę ulice nie zasługują na taką poniewierkę.Prawda koledzy z różnych organizacji skupiających byłych wojskowych. Z nadaniem nazw tych ulic należało poczekać do kapitalnego remontu tych obiektów a nie być kąpanym w gorącej wodzie jak niektórzy ,chcąc zapisać w kronikach o wielkim sukcesie .Czasami warto posłuchać innych i troszeczkę poczekać a nie stawiać pod ścianę.
~TEJOo 21-04-2013 11:34
Odwołać ZAWILCA i jego hołotę czas na REFERENDUM !!!!!!!!!!
~ 21-04-2013 12:08
mialy być wylozone listy referendum na odwołanie niektorych z ratusza , gdzie są?
~Marszałek 21-04-2013 13:41
Jak stać was na mieszkania to sobie sami wyremontujcie drogę. Z moich pieniędzy ma być wyremontowana droga dla paru osób. Śmieszni jesteście.
~Stasio 21-04-2013 14:46
tylko ci ci wyjechali do USA sa mondrzy !
Niggers™ 21-04-2013 15:42
LUDZIE ! PRZECIEŻ ZAAKCEPTOWALIŚCIE DROGĘ KUPUJĄC MIESZKANIE WIĘC TERAZ MOŻECIE SAMI SOBIE ŁATAĆ BO NA PEWNO NIKT TEGO NIE ZROBI. A TEN ART NA INNY CEL.
~Stasio 21-04-2013 15:49
do ~14.46 -... wykombinuj sobie ksywe i nie uzywaj mojej ... z zadoopia . Nikt cie nie trzyma w Polsce , jestes tam z wlasnej woli albo jestes tak glupi , ze sluchasz sie innych i wobec swojej wpli mieszkasz w Polsce . Wiesz doskonale , ze w kazdym cywilizowanym kraju jest lepiej niz w Polsce . Wyjedz i ... .
~ 21-04-2013 16:01
Przyjedzcie sobie na Nadbrzeżną Oświetlenia nie ma od czasów wojny dziury że masakra po zrobieniu ka...lizacji i wody załatali tylko tam gdzie robili a reszta rozjechana przez ciężki sprzęt została .Były wielkie plany chodniki lampy itp.wyszło jak zwykle wielke GGGGGGGGGGG!.Kto tym nadzoruje kto odebrał tą fuszerę inspektorkę co to nadzorowała wysłałbym na bezludną wyspę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~dp 16 01 21-04-2013 16:40
Co Wy z ta Nadbrzeżna ? przeciez tam prawie nktnie mieszka, a ci co mieszkja to jak na wsi albo nie maja samochodów
~Bolko. 21-04-2013 19:51
Potrzebne od zaraz ze trzy uliczne lampy (i monitoring miejski), przy "socjalu" i nie tak dawno zasiedlonym sąsiednim "komunalniku", przy ul. Wyczółkowskiego. Ciemności "egipskie" i dostać "lampę" całkiem łatwo!
~mieszkanka 21-04-2013 22:23
Po pierwsze. Kupując mieszkania drogi były w miarę przyzwoitym stanie. Brak odśnieżania od 2007 roku, ciężki sprzęt wjeżdżający by wyremontować byłe kino oraz do burzenia hali sportowej oraz samochody i autobusy Krychy dokończyły dzieła. U nas się nie odśnieża bo w MPGK mówią, że to teren wojska. Sami nie możemy zainwestować w drogę bo AMW straszy karami za samowolkę budowlaną (Mucha chciał drogę wokół swojego budynku zrobić, to go zastraszyli karą kilkudziesięciu tysięcy złotych). Oświetlenie osiedla jako takie jest ale jest przez wojsko wyłączone. Dowód? Rajd Karkonoski, raptem jasno się na osiedlu zrobiło gdy mieli tutaj swoja bazę. Ogółem brakuje tu tylko kilku lamp. Osiedle śmieciowe jednak powstało odkąd pseudo studenci zaczęli zasiedlać mieszkania i robić śmietnik nie u siebie
~mieszkanka 21-04-2013 22:29
Studenci z KPSW zaczęli masowo się z akademika tutaj przeprowadzać bo nie dość, że taniej to jeszcze chlać na umór można i robić awantury po nocach. Nie wspomnę o burdelu który powstał kilka miesięcy temu, wszyscy wiedzą o incydencie policji sprzed kilku tygodni - studentki lekkich obyczajów sobie nawet ochronę Jokera załatwiły przed klientami. I jak mamy sprzedać tutaj mieszkanie? Z burdelem w bloku obok? Z dziurami w drodze? Z zachlanymi studentami za ścianą? Połowa mieszkań już jest do wynajęcia bo nikt kupić nie chce. Jeszcze 4 lata temu była możliwość ale teraz? Teraz robi się tutaj studencki chlew
~mieszkanka 21-04-2013 22:37
Nasze osiedle nie jest prywatne. Jest tutaj archiwum państwowe, starostwo powiatowe, sklep budowlany, zakład mechaniczny, urząd pracy, i inne prywatne przedsiębiorstwa... najgorzej maja się drogi przebiegające właśnie w pobliżu tych instytucji i firm. Nasz deweloper oszukał nas zawijając wrotki jak tylko zaczęliśmy domagać się napraw. Wysłaliśmy setki, jeśli nie tysiące pism do AMW w sprawie drogi. Była mozliwa ugoda z miastem, AMW chciało naprawic drogi, w których są dziury ale miasto zażądało naprawy wszystkich dróg a tego to już AMW nie miało zamiaru zrobić i stąd mamy teraz kibel. Przez urzędasów, którym palec nie wystarczył, całą rękę chcieli. I nie miały to być pieniądze od podatników ale od AMW z pieniędzy, które zainkasowali za sprzedaż lokali.
~mieszkanka 21-04-2013 22:43
A na końcu dodam, że jak zaczęliśmy wzywać policję za każdym razem jak wahacz poleciał albo miska i AMW zaczęło wypłacać odszkodowania to ustawili nam kilkanaście tabliczek "Uwaga zniszczona nawierzchnia". Tak więc zanim ktoś zacznie oczerniać naszych mieszkańców, niech się przyjrzy sprawie bliżej bo to zbyt złożona sprawa a my nie stoimy bezczynnie z założonymi rękami. Walczymy każdego dnia. Najpierw kradziono nam katalizatory, radia, ściągano nagminnie paliwo, rysowano auta, urywano klamki, to jeszcze teraz borykamy się z opieszałością urzędasów.
~nieszkaniec 21-04-2013 23:32
mieszkanka piszę prawdę. Dodatkowo tak jak wszyscy płacimy podatki i nikt do drogi dokładać Nam się nie musi. Śmieci, które widać na zdjęciu nie są mieszkańców tylko petentów działających tu instytucji państwowych. Na przykład urzędy zlokalizowane na terenie byłej jednostki wojskowej nie mają parkingu dla petentów. Ci zaś chcąc zaparkować, dosłownie rozjeżdżają każde miejsce, w którym można zostawić auto. Korzystając również z dróg. Itp... itd... Mam więc apel do wszystkich "mądrych" wystawiających komentarze ZAMKNIJCIE lepiej RY.. i nie dzielcie się waszymi "inteligentnymi" spostrzeżeniami. Pozdrawiam.
~Blądimać 22-04-2013 1:14
Złóżcie do sądu pozew zbiorowy na miasto, że utrudnia Wam korzystanie z nieruchomości. Chyba płacicie podatki do miejskiej kasy, więc o co kaman? Dobry prawnik i co niektórym galoty się zatrzęsą ;)
~Stasio 22-04-2013 7:40
ale jestem goopi , sam na siebie krzycze . ale u mnie w usa illinois to bormalne ! nie umim pisac po polski .
~mieszkanka 22-04-2013 10:10
Do Blądimać Problem 1. to nie jest droga miastowa a AMW. Problem 2. na 50 mieszkań w jednym bloku 20-35 to są mieszkania wynajmowane więc prawdziwi właściciele mają problem w 4-ech literach bo tu nie mieszkają, tylko zgarniają kasę za wynajem. Odnośnie drogi, sprawy już zostały wzięte we własne ręce a odnośnie pseudo studentów: powoli zajmujemy się robactwem, prawdziwi studenci mają spokój - szkodników wyplenimy
~xxx 24-04-2013 9:07
niestety mieszkańcy nie mogą chyba liczyć na miasto, pozostaje kupić samochody terenowe i latarki
~ZULUS13 24-04-2013 12:56
Odpisuję wszystkim wieśniakom którzy wypisali tu swoje niezdarnie sformuowane wypociny. Jestem mieszkańcem tego osiedla, kupiłem tu mieszkanie kiedy ceny na rynku nigdzie nie były wysokie, i nie uważam że kupiłem je za friko , wydałem swoje ciężko zarobione pieniądze aby nie mieszkać na Zabobrzu i mam za karę, płacę podatki jak Ci wszyscy którzy sie popisali wpisami, wieć mam prawo aby moje dziecko i dzieci innych mieszkańców mogło wrocić do domu po szkole i nie połamać nóg. Jak ktoś z "mądrali" wyzywających nas od idi* posiada odrobinę odwagi cywilnej, bardzo proszę niech sie ze mna spotka twarzą w twarz, to może wytłumaczę mu w jakim jest błędzie, i że on także kiedyś w życiu może znaleźć sie w podobnej sytuacji.POZDRAWIAM
~ŻYCZLIWY 24-04-2013 13:16
A JAK KTÓREGOŚ DNIA JEDEN PAN Z DRUGIM NIE BĘDZIE MÓGŁ SIĘ DOSTAĆ Z JELENIEJ GÓRY DO JEŻOWA SUDECKIEGO BO ROZWŚCIECZENI BARAKIEM REAKCJI MIESZKAŃCY ZABLOKUJA DROGĘ , TO CO WTEDY ZROBI JEDEN PAN Z DRUGIM Z ŻONĄ I DZIECKIEM W SAMOCHODZIE , BĘDZIE MUSIAŁ SIĘ "KULNĄĆ" Z POWROTEM PRZEZ ZABOBRZE TO BĘDZIE TO WTEDY TYLKO NASZ PROBLEM Z DROGAMI NA OSIEDLU,CZY MOŻE PAN Z SAMOCHODU ZAPYTA : PANIE PREZYDENCIE CZY NAPRAWDĘ NIE MOŻNA NAPRAWIĆ TYCH DRÓG? CZY MOŻE DOBRA WOLA SIĘ SKOŃCZYŁA I ROZPOCZĘŁA SIĘ ERA AROGANCJI WŁADZY? HĘ ?
~bezradny 3-08-2013 15:07
A na ul. Langego w Cieplicach to myślicie że jest lepiej. Od pół roku nie ma oświetlenia.Jak zakładali nową ka...lizacje zapanowała ciemność i tak do dzisiaj mimo zgłoszeń od mieszkańców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno

Most już po remoncie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%