MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zapnij pasy! - policja czuwa!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:26
Autor: TEJO
Szczególną uwagę na zapinanie pasów bezpieczeństwa przez pasażerów i kierowców zwraca w piątek drogówka.

– Nasze działania pod kryptonimem „Pasy” mają przypomnieć osobom jeżdżącym samochodami o obowiązku zapinaniu pasów bezpieczeństwa – mówi komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Z danych policji wynika, że wiele tragicznych skutków wypadków wynika właśnie z tego, że kierowcy i pasażerowie pasów nie zapinają. Stwierdzono, że do obowiązku nie stosuje się 69 procent kierowców, 68 procent pasażerów z przodu oraz 51 – pasażerów z tyłu.

O rezultatach policyjnej akcji poinformujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ważny komunikat KPN!

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Sudety w Gościńcu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 3-02-2006 20:19
Zapinanie pasów jest ważnym elementem bezpieczeństwa jazdy samochodem. Dobrze, że ktoś (policja) nad tym stara się czuwać. Ale również ważnym elementem bezpieczeństwa na drodze jest prawidłowe oświetlenie pojazdów. Znaczna część kierowców bezmyślnie używa świateł przeciwmgielnych, wbrew zasadom ich używania, najczęściej dla szpanu, co powoduje poważne zagrożenie bezpieczeństwa poprzez oślepianie innych użytkowników. Na to jednak policja już żadnej uwagi nie zwraca, zwłaszcza u nas, w Jelemiej Górze. Co na to przełożeni "drogówki"?
~Łukasz 4-02-2006 17:48
>Zapinanie pasów jest ważnym elementem >bezpieczeństwa jazdy samochodem. Dobrze, że ktoś >(policja) nad tym stara się czuwać. Ale Jak ktos nie chce zapinac pasow to niech nie zapina. Jego zycie - jego sprawa.
~tak to widzę 4-02-2006 20:35
>>Zapinanie pasów jest ważnym elementem >>bezpieczeństwa jazdy samochodem. Dobrze, że >ktoś >>(policja) nad tym stara się czuwać. Ale > >Jak ktos nie chce zapinac pasow to niech nie >zapina. Jego zycie - jego sprawa. Zdrowie i życie - owszem, jego sprawa, ale leczenie i płacenie niepotrzebnej renty z naszych pieniędzy - to już raczej sprawa wszystkich.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Częste wizyty Wodnika przy Transportowej  

Bilety MZK też podrożeją?

Bez nudy w Rudawach

Poznali wyniki rekrutacji

PiS apeluje do mieszkańców

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
130
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%