MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zapisz się na wycieczkę z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 maja 2016, 10:59
Aktualizacja: 11:22
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Przystań Twórcza
„Młodzi Duchem” chodzą do teatru, jeżdżą na wycieczki, uczestniczą w wędrówkach i warsztatach razem z Przystanią Twórczą – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Dołącz do nich! Trwają zapisy na wyjazd do Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach, w którym poznasz platformę Schumanna, nordic walking i zintegrujesz się przy ognisku. Wstęp jest wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy).

Podczas ostatniej wycieczki członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wędrowały ścieżką dydaktyczną Karkonoskiego Parku Narodowego. Spacer poprowadził Leszek Skrętkowicz, pracownik KPN-u, który zaprowadził uczestniczki spotkania na cmentarz m.in. rodziny Coghe. Historia zabytku z przełomu XIX i XX w. zainteresowała wszystkich, gdyż byli tu chowani zarządcy majątku rodziny Schaffgotschów -
właścicieli Zamku Chojnik i posiadłości w Cieplicach. Seniorki podziwiały również naturalny drzewostan bukowy i piękno roślinności oraz szlaków Karkonoskiego Parku Narodowego.

Są zapisy na kolejne spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem”.
18.05.2016r. – Wyjazd do Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej "Przedwiośnie" w Kowarach. Zostanie omówione funkcjonowanie Platformy Shumanna, która delikatnie reguluje i uporządkowuje ułożenie ciała oraz kręgosłupa, a także korzystnie wpływa na działanie narządów. Odbędą się też konsultacje z rehabilitantem i „spacer z kijami” – nordic walking. Na koniec zorganizowane zostanie integracyjne ognisko. Zapisy w siedzibie organizatora lub pod nr tel. 75 71 22 892. Wyjazd o godz. 9.30 spod siedziby Przystani Twórczej przy ul. Cieplickiej 74. Powrót o godz. 16.00 pod siedzibę Przystani Twórczej (wyjazd z Kowar o godz. 15.30).

25.05.2016r. – Warsztaty kulinarne – sałatki z dziko rosnących roślin, tarty na słodko i słono. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w siedzibie Przystani Twórczej i potrwa do godz. 18.00. Wstęp wolny (obowiązują zapisy w siedzibie organizatora lub pod nr tel. 75 71 22 892. Plan działań może ulec zmianie, aktualne informacje na www.przystantworcza.pl.

Spotkania realizowane są w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 i
finansowane są z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Patriotycznie przy ognisku

Studium na początek

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gluś 17-05-2016 16:17
fantastyczna sprawa i cenna inicjatywa oby takich więcej :)
~dds 17-05-2016 19:26
W końcu przełamanie pozornego monopolu co niektórych. Oby tak dalej ;) Wszystkiego dobrego dla Klubowiczów :)
~koles 18-05-2016 15:52
Wspaniała inicjatywa , tylko dlaczego tak słabo rozreklamowana.Chętnie wezmę udział w tych ciekawych wydarzeniach. Zyczę wszystkim powodzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Tu też świętowali

Lwowiacy uczcili Święto Niepodległości

Nowe zasady kontroli drogowej  

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
841
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%