MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Zapisy na półmaraton

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 stycznia 2020, 16:26
Aktualizacja: Sobota, 1 lutego 2020, 9:28
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Dziś, czyli 31 stycznia mamy ostatni dzień niższej opłaty startowej. Do końca stycznia za start w VIII Półmaratonie Jeleniogórskim zapłacimy jeszcze 60 PLN, a od soboty 5 zł więcej. Wciąż niewiele, ale warto się z zapisami pospieszyć.

W biegu na 10 km opłata wzrasta z 55 na 60 PLN. Bez zmian pozostają opłaty dla rodzica biegnącego z wózkiem (45 PLN) i dla seniorów (również tylko 45 PLN). Kolejne 5 PLN dopłacimy do pakietu startowego po 28 lutego. Na listach startowych jest już prawie 500 osób, a warto przypomnieć, że limit w zawodach organizatorzy określili na 1000 uczestników.

Jeśli ktoś chce wyjechać z Jeleniej Góry z pamiątkową, techniczną koszulką, może wykupić sobie pakiet startowy z takim właśnie upominkiem. Oprócz tego, każdy kto zmieści się w limicie 1000 startujących zawodników i zawodniczek dostanie na mecie pamiątkowy medal, będzie mógł wydrukować sobie w biurze zawodów pamiątkowy dyplom, zje po biegu ciepły posiłek, skorzysta z bogato zaopatrzonego bufetu – meta, a na trasie z punktów odżywczych. Regulamin zawodów przewiduje klasyfikację open kobiet i mężczyzn na obu dystansach, kategorie wiekowe i klasyfikację drużynową.

Niezaprzeczalnym atutem biegu jest oczywiście trasa poprowadzona tuż pod Karkonoszami, na jednej dużej pętli. Zawodnicy wybiegają więc z Cieplic-Zdroju, a potem do Cieplic wracają. Trudno ocenić co jest bardziej widowiskowe i emocjonujące – start z Placu Piastowskiego czy finisz przez Park Zdrojowy...

Siódmą edycję Półmaratonu Jeleniogórskiego w 2019 roku wygrał reprezentant Ukrainy Pavlo Veretskij (LKB Rudnik), a bieg na 10 km Jakub Kulesza (Sport & Triathlon Club). Wśród pań najlepsze były: w półmaratonie Ukrainka Valentyna Kiliarska (LKB Rudnik) i na 10 km Teresa Krajewska – Wiśniak (Karkonosz Running Team)

Więcej o tej jeleniogórskiej biegowej imprezie na https://superbieg.pl i https://www.facebook.com/Superbieg/

Przypominamy, że rozpoczęły się już również zapisy do kolejnego sezonu cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg.

Link do zapisów na Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórską Dziesiątkę:
https://jelenia.superbieg.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

200 pieczątek w 24 godziny

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Patol powrócił 31-01-2020 19:51
Znowu pół miasta zablokują bo garstka lemingów co cały dzień w biurze siedzi chce pobiegać. Do łopaty na miesiąc się przyjąć i przejdzie ochota na bieganie!! Są bierzcie boiska polne drogi to nieeee zachciało się biegać głównymi drogami!!
~Wafel 4-02-2020 7:30
do: ~Patol powrócił (19:51)
Popieram Cię gościu. Biegam i jeżdżę rowerem ale robię to w wolnym czasie i nikomu z powodu mojego hobby nie zmieniam planu dnia a mieszkam w miejscowości gdzie w sezonie co chwilę z powodu różnych zawodów kolarskich lub biegowych drogi są zamykane na cały weekend
~Hose 31-01-2020 20:00
Moja trasa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rusza remont alei Wojska Polskiego – jaka w tym czasie organizacja ruchu?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Wraki wróciły po przerwie

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
730
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%