MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zamieszkaj w Jeleniej Górze. Po targach mieszkaniowych w Oriencie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 11 czerwca 2012, 7:07
Aktualizacja: Wtorek, 12 czerwca 2012, 7:57
Autor: Petr
Fot. Petr
„Zamieszkaj w Jeleniej Górze. Targi mieszkaniowe” odbyły się wczoraj 10 czerwca w klubie Orient Express w budynku dworca PKP w Jeleniej Górze. – Wydarzenia tego typu są bardzo potrzebne, bo pozwalają zapoznać się z rynkiem nieruchomości w mieście i wybrać coś dla siebie. Szkoda, że zainteresowanie było małe – mówi Roksanes Żukowski pośrednik obrotu nieruchomościami Nieruchomości ABN „Stępień”.

Podczas targów mieszkaniowych w Orient Expressie w Jeleniej Górze można było skorzystać z porad profesjonalnych doradców dotyczących m.in. zakupu działki, mieszkania czy zamiany nieruchomości na inną; ubezpieczeń i ochrony mienia, najnowszych ofert deweloperskich lub biur nieruchomości itp. W trakcie imprezy odbyły się również promocja miasta Jelenia Góra i prezentacja ofert klientów indywidualnych.

– Szkoda, że zainteresowanie było małe. Być może to wina pogody, która w tym dniu bardzo nie dopisała. Co do samej idei targów moim zdaniem jest to kapitalny pomysł, który powinno się promować i rozwijać. Warto wiedzieć, jak kształtuje się dzisiaj sytuacja na rynku mieszkań i działek budowlanych w mieście – mówi Roksanes Żukowski z Nieruchomości ABN „Stępień”.

Jak ta sytuacja wygląda? – W Jeleniej Górze najlepiej sprzedają się działki w cenie od 50 do 70 tysięcy zł za całość gruntu. Tyle są w stanie zaoferować klienci, którzy chcą zbudować dom w mieście i na jego obrzeżach. Pod względem działek największym zainteresowaniem cieszą się tereny zielone i miejscowości takie jak Karpacz czy Szklarska Poręba – tłumaczy Roksanes Żukowski.

Z kolei jeśli chodzi o mieszkania: – Dla jeleniogórzan liczy się przede wszystkim cena. Im jest taniej tym chętniej ludzie kupują. Jakie mieszkania cieszą się największą popularnością? Tutaj sprawa wygląda różnie – jedni poszukują własnego „M”, inni nabywają nieruchomość celem jej wynajęcia i tu prym wiodą mieszkania małe, zwykle jednopokojowe – dodaje Ewa Buzek, inspektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami UM w Jeleniej Górze.

Warto podkreślić, że średnia cena za 1 m2 mieszkania na rynku jeleniogórskim wynosi około 3 tys. zł. W targach wzięły udział Nieruchomości MARLES, Nieruchomości ABN „Stępień”, Real Nieruchomości, KODEX, WGN Zgorzelec, a także Agencja Ochrony SOLID i BZWBK.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Żeromie z... Żeromskim!

Mikołaj nie zawiódł

Rok niespełnionych obietnic

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ 11-06-2012 8:25
Zainteresowanie małe? Jakie zarobki, takie zainteresowanie. Czy nikt ze speców nie słyszał że ludności w JG ubywa?
~ 11-06-2012 8:37
Nie wiecie, gdzie są targi "zamieszkaj w Warszawie", bo właśnie zamierzam?
~ 11-06-2012 8:39
jak będą o połowę tańsze to może się skuszę - pośrednicy chyba nie są nam potrzebni przy kupnie i sprzedaży więc .... a z Jeleniej coraz więcej ludzi wyjeżdża i tego chyba nikt już nie jest w sanie zatrzymać, a zarobki coraz lepsze hehe
~canon49 11-06-2012 9:03
Już na budynku byłej Stacji Pogotowia ratunkowego zawieszono tabliczkę SOŁTYS. O czym to świadczy? Pomyślcie.
~ 11-06-2012 9:26
Ojej, co za tragedia bo zainteresowanie male... A czy pomyslal ktorys z posrednkow, ze ostatnio jest taka tendencja, ze popyt maleje a ciagle wzrasta podaz i mimo to chetnych brak a co do cen to spadaja i beda jeszcze nizsze z wiadomych powodow. Obserwuje rynek nieruchomosci od kilku lat i dziwi mnie, ze mimo braku popytu na nowe mieszkania zamiast np. zrobic mieszkancom w centrum jakis ladny park badz skwerek jak to bylo dawniej to marnuje sie te grunty stawiajac na nich betonowo szklane straszydla. Czy te nowe pustostany beda za kilka lat rozbierane czy zostana tak do poki nie zaczna sie walic bo miasto nie ma pomyslow na zatrzymanie swoich ludzi a kazdy normalnie myslacy nigdy nie przyjedzie na wegetacje do Jelonki bo woli mieszkac tam, gdzie jest praca, z ktorej mozna przezyc.
~ 11-06-2012 9:33
a może by tak najpierw ODZYSKAĆ WOJEWÓDZTWO JELENIOGÓRSKIE ?????!!!!!!! a potem dopiero podobne akcje będą miały sens
~kama 11-06-2012 9:53
zamieszkać po to by biedę klepać???????? Nie dziękuję -pas!!!!
~soclib 11-06-2012 9:53
Co ci da województwo? Zwiększy się liczba biurokratów,musi nastąpić zmiana na szczeblach WADZY,dobry dojazd do granic tej Czeskiej ja Niemieckiej,wyburzyć te wszystkie szpecące komórki,srajniki.Porównajcie ceny domkóww Czechach,no i nie ma takiego zdzierstwa przez pośredników.
~ 11-06-2012 10:19
4 kawałki za metr i widok na Tesco (Malinnik Cieplice), nie dziekuję
Nοstradamus 11-06-2012 10:58
Przestrzegam planujących budowę. Zrezygnujcie z Jeleniej Góry! Tutaj rada miejska i prezydent dowalą Wam podatki że Wam szczęka opadnie. Wystarczy spojrzeć na Jagniątków czy Sobieszów, są dużo dalej od centrum niż np. Wojcieszyce, a ceny podatków i dzierżaw wieczystych wywalone w kosmos. Miasto sprzedaje działki po 30 tys., a działki tej samej wielkości w dzierżawie wieczystej wycenia na 80 tys. i od tej wartości oblicza opłaty i podatki. To zwyczajna kradzież, ale urzędników ukarać się nie da, bo oni się przecież tylko... POMYLILI.
~dde 11-06-2012 11:02
niech pośrednicy jeszcze podniosą marze w górę- to zainteresowanie na pewno wzrośnie - hehehe- kto to widział aby płacić dwa razy prowizję za to samo- raz płaci nabywca, drugi raz płaci sprzedawca w sumie 6% wartości nieruchomości - to jest bardzo dużo dlatego ja kupiłam swój dom BEZ POŚREDNIKÓW !!!!!!!!!!!!!! i polecam to wszystkim- wystarczy dobrze poszukać
~ 11-06-2012 11:04
Jakoś pośrednik do sprzedania dwóch domów i kupna następnych nie był mi potrzebny.... a jelonka i tak cmentarz, zero perspektyw tylko urzędy żerują na mieszkańcach!
~True 11-06-2012 11:06
Jelenia to grób! to jest dolina bezrobocia i pracy na czarno, z którą nikt nic nie chce zrobić!~Nikt z tym nie walczy! Każdy udaje, że ma na oczach klapki. Populacji ubywa. Tyle w temacie!
~Nostradamus¤ 11-06-2012 11:17
I\\\\\\\'am palantino!!
~Kiki 11-06-2012 11:26
To nie wina pogody, że zainteresowanie było małe. Z tego miasta bardzo duża rzesza ludzi wyjechała bo miasto nie daje najmniejszych perspektyw. Ponadto czego się spodziewać jak zaczęła się kolejna fala emigracji. Ponadto ci co już wyjechali nie myślą o powrocie, bo do czego? Miasto się zwija co widać. Brak pracy, a jak już się pojawia to za minimalną stawkę. Mamy przykład choć by teraz, mistrzostwa świata w piłce a tu miasto świeci pustkami.
~pfff 11-06-2012 12:07
chyba targi tego gdzie wziąć kredyt :) same reklamy kredytów.
~ewa 11-06-2012 15:10
ja zamierzam mieszkać w Jeleniej!!!!! i głupie komentarze mnie od tego nie odwiodą!
~ 11-06-2012 15:37
Chcę doczekać czasu, kiedy potencjalni pracodawcy będą stawać na głowie aby potencjalny pracownik 50+ zechciał przyjąć jego ofertę pracy i żeby za wykonaną pracę mógł bez większego stresu się utrzymać.
~:0 11-06-2012 18:01
Dziwne byłoby, gdyby były tłumy. To mniej więcej tak jakby google wynajęło salę na dworcu, gdzie internauci mają przychodzić i na karteczce podawać nazwy fraz ich interesujące. Targi nieruchomości zamieszkaj w JG, w JG. To masło maślane. Przecież już mieszkam. To po co mam tam iść? Po drugie, proszę mi powiedzieć dlaczego mam zamieszkać w JG, do kogo jest kierowana ta oferta (do kosmitów, etiopczyków), czym mnie chcecie zachęcić? Co JG wyróżnia od milionów ofert w całej Polsce? Po trzecie. Jak już bym się skusił, to proszę mi powiedzieć, gdzie mam zaparkować samochód? W jednej z okolicznych dziur? Słyszałem, że w przerwie można było zwiedzać przejście podziemne na i perony, gdzie czuć historię z minionej epoki oraz szczochy mentów z czasów PRL. I wiele by jeszcze o tym, ale komu? ...
~bzdurygadaci 11-06-2012 18:27
Jeszcze raz potwierdza się że na Jelonce to sami malkontenci, ja mieszkam w jeleniej, zarabiam w okolicach średniej krajowej i uważam że jelenia to najlepsze miejsce do mieszkania, a wierzcie mi jężdżę dużo po Polsce, miasta wielkosci Jeleniej po prostu się chowają, Legnica, Wałbrzych - dobre sobie , Jelenia urodą bije je na głowę, a osobiście znam ludzi któzy kupują i działki i mieszkania i jakos tu żyją i kompletnie nie planują emigracji, Pozdrawiam serdecznie wszystkich optymistycznych mieszkańców naszego miasta :)
~:0 11-06-2012 19:15
Średni dochód w JG to 2,5 tys., w kraju 2,5. Najładniej jest na cmentarzu, więc rozumiem, że tam najlepiej mieszkać?
~~ 11-06-2012 21:09
Najpierw niech wybudują zakłady pracy, by ludzi zatrzymać w Jeleniej. A targi zorganizowały biura nieruchomości , bo mają zastój i szukają naiwnych. Może ktoś kupi bo mają 6% a tu pora jechać na wymarzony urlop i kasa potrzebna hi. Cwaniaki i nieroby. Niech obniżą na 2% to ludzie nie będą ich omijać. Chcą się lekko dorobić czyimś kosztem. A kilofy w łapy i poczuć pot na ciele za 2000 miesięcznie na wypłatę. :-)
goscniedzielny 11-06-2012 21:41
Ceny mieszkań są niestety wystrzelone w kosmos, nie odzwierciedlają faktycznej wartości nieruchomości. Prosty przykład mieszkanie kupione w roku 2003 na Zabobrzu to koszt ok 70 tys zł w tej chwili to samo mieszkanie to koszt ok 130 tys a jeszcze parę miesięcy wstecz nawet 160 tys... biorąc pod uwagę inflację roczną ok 5% to mieszkanie to winno kosztować max 110 tys zł... a gdzie do tego porównanie sytuacji ekonomicznej mieszkańców z 2003 do 2012... to jak równać niebo z ziemią...
~jelgór 11-06-2012 21:46
3-4 za metr w życiu nie dam, ale mam nadzieje, ze malkontenci wreszcie stad masowo wyjadą i kupię kiedyś mieszkanie na wyprzedaży! póki co narzekają i jęczą, ale mieszkania twardo trzymają, diabli wiedzą po co, skoro ich zdaniem miasto jest przegrane

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maroko w Casparze jeszcze do 15 grudnia  

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Motocyklowe Karkonosze dzieciom

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Problem z oświetleniem ulicznym  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
787
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%