MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zamiast szkoły będzie schronisko

Wiadomości: REGION
Niedziela, 18 października 2009, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: Ania
Fot. Ania
Gmina Podgórzyn będzie mogła pochwalić się nowoczesnym Młodzieżowym Schroniskiem Turystycznym w Staniszowie oraz prężnie działającym Klubem Ekran w Miłkowie.

Na ten cel pozyskano środki z Unii Europejskiej. Schronisko powstanie w budynku po byłej szkole podstawowej w Staniszowie. Remont obiektu będzie kosztować milion siedemset złotych. 70 procent zostanie sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach priorytetu „Turystyka Aktywna. Prace budowlane rozpoczną się w 2010 roku, a zakończą w 2011.

Będzie to kompleksowy remont, obejmujący przebudowę i przystosowanie budynku pod schronisko dla młodzieży. – Mamy nadzieję, że będzie to jedno z lepszych schronisk, działających na naszym terenie. Obiekt znajduje się w niezwykle dogodnym dla turystów miejscu. W samym Staniszowie jest kilka obiektów, które warto obejrzeć, jak chociażby pałace. Poza tym miejscowość ta leży blisko Jeleniej Góry i łatwo się z niej dostać do stolicy Karkonoszy – mówi wójt Gminy Podgórzyn, Anna Latto.

Opracowywany jest właśnie projekt dotyczący budynku po byłej szkole. W styczniu zostanie wydane najprawdopodobniej pozwolenie na budowę i ogłoszony przetarg, w wyniku którego zostanie wyłoniony wykonawca.

To nie jedyna planowana inwestycja w gminie. Ekipy budowlano-remontowe trafią też do Klubu Ekran w Miłkowie. Placówka jest obecnie w fatalnym stanie. Dlatego też konieczny jest generalny remont. Będzie kosztował milion złotych. Połowa sumy pochodzić ma z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obiekt zostanie przebudowany. Znajduje się w nim największa sala, należąca do Gminy Podgórzyn.

We wrześniu przyszłego roku Klub Ekran stanie się prawdziwym centrum kulturalnym Miłkowa. – Teraz obiekt prezentuje się fatalnie, ale jesienią przyszłego roku będziemy mogli pochwalić się dobrze wyposażoną placówką – mówi Anna Latto.

Ogłoszenia

Czytaj również

37. MFTU rozpoczęty!

Świetne półkolonie

Są wykonawcy inwestycji drogowych

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~lolomanolo 18-10-2009 22:15
Za milion to mozna zbudowac dwie takie szkoly.
~staniszóFka 20-10-2009 17:49
zamknęli szkołę bo na to nie było pieniędzy! barany!! to tam nauczyłam się czytać i pisać, to w tej szkole poznałam pierwsze koleżanki i kolegów. po prostu ją zamknęli, a teraz budują jakąś bzdetę żeby zachwycić turystów, ciekawe czy będą zachwyceni tak samo schroniskiem jak i dzieciakami które rzadko chodzą do szkoły bo nie mają na bilet do Jeleniej albo po prostu im się nie chce dojeżdżać. wtedy gdy proszono nie było pieniędzy na remont szkoły!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do parku narodowego z psami czy bez?

Dużo drożej za śmieci

PiS apeluje do mieszkańców

Wystartował „Art–Skwer”

Co z tym SOR–em?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
674
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%